2019-06-17   03:20:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

18_S
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
269  Friberg Gustav  1997  RINGSTED  9709AB  25 m  1:59.80   
614  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  25 m  2:07.28   
132  Witthøft Mads  2000  KALUNDBORG  0045AA  25 m  2:08.51   
215  Larsen Gustav Westerlin  1999  OSLF  9993AJ  25 m  2:09.24   
404  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  50 m  2:09.54   
430  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  2:13.21   
609  Brønnicke Philip Krogh  2000  KØGE  0075AI  25 m  2:14.96   
418  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  2:15.80   
463  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  25 m  2:16.32   
10  64  Christensen Mads  1997  HERLUFSHOL  9773AP  25 m  2:18.38   
11  452  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  25 m  2:18.67   
12  611  Christensen Mads Emil  1999  KØGE  9977AE  25 m  2:19.45   
13  228  Burgaard Malthe  2000  OSK  0071AA  25 m  2:19.67   
14  550  Hansen Jonas  2001  SLAGELSE  0123AH  25 m  2:21.04   
15  626  Hansen Thor B.  2000  KØGE  0097AA  25 m  2:21.60   
16  388  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  25 m  2:21.93   
17  562  Kokholm Oscar Fischer  2000  SLAGELSE  0059AD  25 m  2:23.79   
18  295  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  25 m  2:25.79   
19  406  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  25 m  2:27.57   
20  112  Mortensen Mikkel  2003  KALUNDBORG  0329AI  25 m  2:27.94   
21  616  Danielsen Rasmus  2001  KØGE  0183AB  25 m  2:28.40   
22  246  Stahl Gustav  2002  OSK  0245AM  50 m  2:29.91   
23  444  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  25 m  2:30.45   
24  566  Larsen Tobias Daniel  2001  SLAGELSE  0139AH  25 m  2:32.09   
25  635  Kaya Mert  2001  KØGE  0193AF  50 m  2:32.62   
26  314  Sørensen Casper Ramsdahl  2000  RINGSTED  0013AU  25 m  2:32.67   
27  152  Madsen Magnus  2000  NAKSKOV  0011AM  25 m  2:34.63   
28  23  Hansen Frederik Kongstad  2001  HASLEV  0169AL  25 m  2:35.17   
29  202  Bentsen Lukas Stæhr  2003  OSLF  0351AC  25 m  2:35.44   
30  518  Töpfer Luke  1999  SCHWERIN  261850  25 m  2:40.59   
31  409  Johannesen Kasper Francke  2003  TRITON B  0377AE  25 m  2:41.11   
32  395  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  50 m  2:42.04   
33  491  Becker Karl  2002  SCHWERIN  289406  25 m  2:43.51   
34  503  Leupold Aaron  2005  SCHWERIN  319394  25 m  2:45.00   
35  627  Hartkopf Daniel  2001  KØGE  0185AF  25 m  2:45.78   
36  620  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  25 m  2:46.17   
37  621  Frederikse Bertram Dalgas  2003  KØGE  0305AC  25 m  2:51.58   
38  509  Rohrbeck Lasse  2005  SCHWERIN  337931  25 m  2:52.00   
39  53  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  2:53.12   
40  652  Østerholdt August  2002  KØGE  0217AR  25 m  2:54.49   
41  177  Hansen Jacob Meisner  2003  NÆSTVED  0323AK  25 m  2:55.46   
42  439  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  50 m  2:56.24   
43  391  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  25 m  2:58.73   
44  442  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  25 m  2:59.51   
45  148  Lindberg Tobias  2003  NAKSKOV  0397AI  50 m  3:01.39   
46  414  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  50 m  3:03.10   
47  393  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  3:09.55   
48  160  Andersen Sammi Anker  2003  NÆSTVED  0347AK  25 m  3:10.81   
49  15  Compen Victor  2003  HASLEV  0359AH  25 m  3:11.29   
50  16  Dahrup Jonas P.  2004  HASLEV  0469AD  25 m  3:12.36   
51  487  Sandbirk Matias Ersgaard  2003  VORDINGB    25 m  3:25.00   
52  249  Tholstrup Marius Dyrgaard  2005  OSK  0547AE  25 m  3:27.45   
53  287  Millard Jeremy William  2005  RINGSTED  0571AI  25 m  3:30.61   
54  301  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  25 m  4:04.92   
55  275  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  4:06.21   
56  265  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  25 m     
57  308  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  25 m     
58  376  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m     
59  571  Mir Daniel  2003  SLAGELSE  0349AJ  25 m     
60  639  Lund Victor  2002  KØGE  0203AI  25 m     
61  646  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark