2019-08-21   12:37:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

17_S
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
210  Jensen Laura Glerup  1998  OSLF  9854AV  25 m  2:12.01   
405  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  50 m  2:23.04   
445  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  25 m  2:24.11   
499  Koop Gina Elisa  2000  SCHWERIN  256647  25 m  2:24.11   
453  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  25 m  2:24.13   
136  Eggertsen Melanie  2002  NAKSKOV  0232AI  25 m  2:25.74   
642  Pedersen Pernille  2001  KØGE  0134AC  25 m  2:27.86   
461  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  2:30.39   
232  Floor Gry  2000  OSK  0028AR  25 m  2:31.71   
10  633  Jensen Sarah Aarslew  2000  KØGE  0082AF  25 m  2:34.02   
11  512  Sander Charlotte-Christin  2001  SCHWERIN  243683  25 m  2:34.43   
12  223  Baraviec Cecilie  2000  OSK  0016AB  25 m  2:34.53   
13  638  Lorentzen Katja Skovdal  2003  KØGE  0338AQ  50 m  2:35.55   
14  500  Kozelnik Maike  2002  SCHWERIN  292243  25 m  2:36.34   
15  263  Andersen Maria  2002  RINGSTED  0222AP  25 m  2:36.76   
16  56  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  25 m  2:37.10   
17  209  Glintborg Heidi  2002  OSLF  0202AP  25 m  2:37.66   
18  636  Kjær Karoline  2000  KØGE  0048AC  25 m  2:37.69   
19  52  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m  2:38.04   
20  165  Clausen Anne-Sofie P.  2002  NÆSTVED  0202AB  25 m  2:38.21   
21  398  Dufour Camilla  1996  TRITON B  9662AN  50 m  2:38.92   
22  37  Nielsen Sofie  2003  HASLEV  0324AU  25 m  2:40.08   
23  71  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  25 m  2:41.52   
24  72  Krumbak Maria Caroline  2000  HERLUFSHOL  0064AE  50 m  2:41.55   
25  182  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  25 m  2:41.56   
26  619  Dreier Clara  2004  KØGE  0438AC  25 m  2:41.85   
27  507  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN  315370  25 m  2:41.90   
28  77  Lønborg Emilia  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  25 m  2:42.12   
29  572  Mosegård Matilde Mantzius  2003  SLAGELSE  0378AA  50 m  2:42.54   
30  618  Degner Melanie  2000  KØGE  0098AC  25 m  2:42.92   
31  477  Dimitrova Volena  1999  VORDINGB  9942BE  25 m  2:43.10   
32  318  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  25 m  2:43.69   
33  311  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  25 m  2:43.94   
34  213  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  OSLF  0496AH  25 m  2:44.21   
35  307  Sejling Karla  2001  RINGSTED  0176AI  25 m  2:45.27   
36  225  Benediktson Malea  2001  OSK  0104AM  25 m  2:45.51   
37  632  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  25 m  2:46.03   
38  176  Hansen Freja Zerbst  2001  NÆSTVED  0162BB  25 m  2:46.30   
39  392  Borch Mikala Ravn  2003  TRITON B  0348AR  25 m  2:46.57   
40  204  Brink Karen Hazell  2002  OSLF  0206AA  25 m  2:47.69   
41  427  Rubak Kathrine Bang  2004  TRITON B  0486AE  25 m  2:48.39   
42  649  Thomsen Naya Modin  2003  KØGE  0374AA  25 m  2:48.69   
43  369  Jørgensen Julie Bruun  2003  SK-SYD  0328AC  25 m  2:49.09   
44  514  Schröder Eden Sydney  2005  SCHWERIN  374625  25 m  2:49.33   
45  214  Krogh Christine  2003  OSLF  0376AH  50 m  2:49.46   
46  296  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  25 m  2:51.25   
47  606  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  25 m  2:51.64   
48  630  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  25 m  2:52.28   
49  285  Larsen Jasmin  2002  RINGSTED  0264AZ  25 m  2:53.27   
50  631  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  25 m  2:54.26   
51  644  Petersen Line Nøhr  2003  KØGE  0378AI  50 m  2:54.56   
52  230  Eisensee Kaya Yang  2004  OSK  0456AM  25 m  2:55.89   
53  625  Gärtner Silje  2003  KØGE  0322AW  25 m  2:57.06   
54  476  Christians Emilie Ferslev  2002  VORDINGB  0296BA  25 m  2:58.16   
55  170  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  50 m  2:59.47   
56  575  Nielsen Karoline  2004  SLAGELSE  0422AB  25 m  3:00.28   
57  447  Eriksen Isabel K.  2001  TRITON B  0122AH  25 m  3:01.12   
58  488  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  25 m  3:01.94   
59  39  Petersen Anna Lind  2004  HASLEV  0488AE  25 m  3:02.82   
60  367  Jacobsen Celine Nordal  2001  SK-SYD  0188AZ  25 m  3:06.86   
61  407  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  3:07.18   
62  429  Sandell Sophie Lærke  2005  TRITON B  0524AD  50 m  3:07.24   
63  412  Larsen Esther Haudrum  2005  TRITON B  0574AK  25 m  3:18.32   
64  135  Carlsen Malou  2000  NAKSKOV  0036AO  25 m  3:18.51   
65  180  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  3:21.69   
66  31  Lauritsen Nanna  2004  HASLEV  0484AF  25 m  3:25.51   
67  54  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  3:26.39   
68  436  Thomsen Martha Bødker  2005  TRITON B  0586AH  25 m  3:29.17   
69  134  Baltser Maya  2004  NAKSKOV  0426AP  50 m  3:36.28   
70  264  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m     
71  302  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m     
72  316  Thielsen Helene  2004  RINGSTED  0474AB  25 m     
73  371  Kjølby Ida  2003  SK-SYD  0398BB  25 m     
74  484  Pedersen Pernille Goth  2003  VORDINGB    25 m     
75  485  Raalund Maja  2003  VORDINGB    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark