2019-08-25   23:07:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

1_S
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
654  Munkholm Christina  1996  KØGE  9672AB  25 m  1:58.88  EFT 
398  Dufour Camilla  1996  TRITON B  9662AN  25 m  2:05.71   
405  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  2:06.42   
440  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  25 m  2:08.84   
284  Ladik Annabelle Grønbech  1997  RINGSTED  9734BC  25 m  2:09.00   
107  Junge Laura Holm  1998  KALUNDBORG  9838AD  25 m  2:09.63   
229  Drest Isabella  1999  OSK  9968AO  25 m  2:10.29   
373  Neumann Clara  2001  SK-SYD  0164AC  25 m  2:11.03   
577  Nielsen Sofie  2001  SLAGELSE  0198AF  50 m  2:11.83   
10  400  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  25 m  2:12.42   
11  548  Gotthard Amalie  1999  SLAGELSE  9928AC  25 m  2:12.61   
12  618  Degner Melanie  2000  KØGE  0098AC  25 m  2:13.10   
13  87  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  25 m  2:13.60   
14  223  Baraviec Cecilie  2000  OSK  0016AB  25 m  2:13.80   
15  408  Jensen Frederikke  2000  TRITON B  0002AC  50 m  2:14.61   
16  455  Mammen Alberte  2001  TRITON B  0196AE  25 m  2:14.99   
17  549  Gotthard Regitze  2002  SLAGELSE  0228AA  50 m  2:15.93   
18  347  Nabil Farah Mohamed  1999  KORSØR    25 m  2:16.00   
19  296  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  25 m  2:16.44   
20  633  Jensen Sarah Aarslew  2000  KØGE  0082AF  25 m  2:16.68   
21  539  Andersen Patricia  2002  SLAGELSE  0294AI  25 m  2:17.62   
22  131  Uglebjerg Marie  2002  KALUNDBORG  0222AB  25 m  2:17.67   
23  434  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  25 m  2:18.35   
24  181  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  25 m  2:18.42   
25  447  Eriksen Isabel K.  2001  TRITON B  0122AH  25 m  2:19.27   
26  432  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  50 m  2:19.90   
27  638  Lorentzen Katja Skovdal  2003  KØGE  0338AQ  25 m  2:19.93   
28  642  Pedersen Pernille  2001  KØGE  0134AC  25 m  2:20.40   
29  27  Jensen Nicole  1996  HASLEV  9656AB  25 m  2:20.87   
30  369  Jørgensen Julie Bruun  2003  SK-SYD  0328AC  25 m  2:21.16   
31  285  Larsen Jasmin  2002  RINGSTED  0264AZ  25 m  2:21.82   
32  204  Brink Karen Hazell  2002  OSLF  0206AA  25 m  2:22.21   
33  500  Kozelnik Maike  2002  SCHWERIN  292243  25 m  2:22.26   
34  606  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  2:22.51   
35  52  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  50 m  2:22.54   
36  311  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  25 m  2:22.68   
37  636  Kjær Karoline  2000  KØGE  0048AC  25 m  2:22.83   
38  632  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  25 m  2:23.18   
39  493  Fass Friederike  2002  SCHWERIN  292232  25 m  2:23.48   
40  182  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  25 m  2:24.29   
41  459  Rishøj Ida  2002  TRITON B  0286AF  50 m  2:24.36   
42  507  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN  315370  25 m  2:24.65   
43  319  Wismann Josephine  2002  RINGSTED    25 m  2:26.01   
44  209  Glintborg Heidi  2002  OSLF  0202AP  25 m  2:26.46   
45  608  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  50 m  2:27.82   
46  307  Sejling Karla  2001  RINGSTED  0176AI  25 m  2:27.83   
47  270  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  25 m  2:27.93   
48  214  Krogh Christine  2003  OSLF  0376AH  50 m  2:28.43   
49  318  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  25 m  2:29.65   
50  125  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  50 m  2:30.29   
51  138  Hansen Julie Galsgaard  2000  NAKSKOV  0022AC  25 m  2:30.67   
52  328  Christoffersen Victoria  2002  KORSØR  0284AQ  25 m  2:31.61   
53  162  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  25 m  2:32.17   
54  392  Borch Mikala Ravn  2003  TRITON B  0348AR  25 m  2:32.42   
55  240  Pedersen Aurelia  2004  OSK  0414AA  25 m  2:32.56   
56  170  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  2:32.62   
57  476  Christians Emilie Ferslev  2002  VORDINGB  0296BA  25 m  2:32.86   
58  631  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  25 m  2:35.74   
59  97  Vaabengaard Nicole  2002  HERLUFSHOL  0238AM  25 m  2:36.42   
60  33  Mikkelsen Laura  2001  HASLEV  0176AE  25 m  2:36.55   
61  353  Rademakers Lucca  2004  KORSØR  0416AD  25 m  2:37.03   
62  619  Dreier Clara  2004  KØGE  0438AC  25 m  2:37.17   
63  96  Vaabengaard Natalie  2002  HERLUFSHOL  0208AM  25 m  2:37.64   
64  630  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  25 m  2:37.75   
65  12  Andersen Emmely  2001  HASLEV  0154AM  25 m  2:38.65   
66  380  Sander-Bjerge Sophia  1999  SK-SYD  9968BA  25 m  2:40.46   
67  367  Jacobsen Celine Nordal  2001  SK-SYD  0188AZ  25 m  2:41.37   
68  622  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  25 m  2:41.53   
69  394  Brandt Anna Leopold  2004  TRITON B  0478AM  50 m  2:42.85   
70  514  Schröder Eden Sydney  2005  SCHWERIN  374625  25 m  2:43.93   
71  36  Møller Olivia  2004  HASLEV  0452AF  25 m  2:44.87   
72  496  Grude Sveda Naima  2006  SCHWERIN  365600  25 m  2:45.00   
73  538  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  2:46.02   
74  624  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  25 m  2:47.10   
75  50  Andersen Selma V Studnitz  2005  HERLUFSHOL  0518AB  25 m  2:47.95   
76  26  Jakobsen Nynne  2004  HASLEV  0462AG  25 m  2:48.49   
77  407  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  2:48.50   
78  239  Jørgensen Josefine Risum  2004  OSK  0406AC  25 m  2:49.32   
79  625  Gärtner Silje  2003  KØGE  0322AW  25 m  2:51.12   
80  39  Petersen Anna Lind  2004  HASLEV  0488AE  25 m  2:52.05   
81  233  Grønning Ida Juul  2004  OSK  0418AC  25 m  2:53.26   
82  67  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  2:53.70   
83  303  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  2:54.96   
84  650  Wium Charlotte  2006  KØGE  0682AA  25 m  2:55.82   
85  30  Larsen Amalie Wichmann  2005  HASLEV  0564AB  25 m  2:55.85   
86  422  Nyborg-Vedsted Emma  1999  TRITON B  9934AP  50 m  2:56.28   
87  31  Lauritsen Nanna  2004  HASLEV  0484AF  25 m  2:57.00   
88  93  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  2:57.54   
89  262  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  25 m  2:59.30   
90  420  Nielson Petrine  2003  TRITON B  0316AS  25 m  2:59.41   
91  316  Thielsen Helene  2004  RINGSTED  0474AB  25 m  2:59.49   
92  231  Færgemann Naja  2006  OSK  0602AI  25 m  2:59.54   
93  211  Jørgensen Josefine S  2004  OSLF  0416AN  25 m  3:00.52   
94  381  Ullerup Mille Marie  2004  SK-SYD  0428AT  25 m  3:01.59   
95  412  Larsen Esther Haudrum  2005  TRITON B  0574AK  25 m  3:01.70   
96  234  Habermann Agnete  2005  OSK  0576AA  25 m  3:02.44   
97  140  Hansen Malou  2004  NAKSKOV  0454AM  25 m  3:03.31   
98  607  Bollmann Klara-Sofie  2006  KØGE  0676AA  25 m  3:04.39   
99  339  Hvilsom Caroline Bjørn  2005  KORSØR  0588AA  25 m  3:04.94   
100  264  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  3:05.57   
101  180  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  3:05.94   
102  192  Nielsen Olivia My  2004  NÆSTVED  0446AT  25 m  3:07.86   
103  143  Jakobsen Sarah Møller  2004  NAKSKOV  0416AW  25 m  3:09.42   
104  563  Kristensen Sigrid B.  2004  SLAGELSE  0408AJ  25 m  3:09.84   
105  377  Ravn Ida Marie Bundgaard  2004  SK-SYD  0488AV  25 m  3:09.94   
106  651  Østergaard Julie Brix  2006  KØGE  0616AE  25 m  3:10.14   
107  222  Andersen Nikoline  2003  OSK  0368AR  25 m  3:11.74   
108  54  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  3:12.97   
109  305  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED    25 m  3:13.30   
110  641  Nymand Emma Olivia  2003  KØGE  0312BD  25 m  3:14.48   
111  187  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  25 m  3:18.08   
112  302  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  3:18.59   
113  297  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  3:19.02   
114  613  Christensen Sophia  2003  KØGE  0326BD  25 m  3:20.10   
115  379  Sander-Bjerge Emilia  2003  SK-SYD  0302BD  25 m  3:21.38   
116  474  Bavnbæk Isabel Valsted  2003  VORDINGB    25 m  3:22.10   
117  364  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  50 m  3:23.31   
118  35  Møller Lærke  2005  HASLEV  0578AN  25 m  3:25.38   
119  435  Thomsen Ella Bødker  2005  TRITON B  0576AH  25 m  3:25.91   
120  224  Baraviec Matilde  2006  OSK  0606AF  25 m  3:28.23   
121  485  Raalund Maja  2003  VORDINGB    25 m  3:28.41   
122  317  Thomsen Linnea Worm  2005  RINGSTED  0548AH  25 m  3:31.36   
123  163  Bendtsen Mathilde  2007  NÆSTVED  0758AC  25 m  3:40.93   
124  201  Astrup Cecilie Drud  2005  OSLF  0572AN  25 m  3:43.49   
125  248  Terp Cecilie  2005  OSK  0516AL  25 m  3:45.54   
126  226  Bliucukis Julija  2006  OSK  0682AD  25 m  3:52.21   
127  310  Steffensen Frederikke  2005  RINGSTED  0556AN  25 m  3:54.17   
128  637  Kjærsgaard Silje  2005  KØGE  0576AO  25 m  4:28.57   
129  25  Jakobsen Mejse  2007  HASLEV  0712AA  25 m     
130  75  Jensen Sofie Løfmark  2004  HERLUFSHOL    25 m     
131  294  Nielsen Amalie K.  2005  RINGSTED  0516AD  25 m     
132  334  Hansen Mathilde Mørk  2004  KORSØR  0488AU  25 m     
133  337  Hejlesen Isabella  2004  KORSØR  0428AW  25 m     
134  561  Karløv Emma Ahrenkiel  2003  SLAGELSE  0352AK  25 m     
135  582  Person Melanie  2006  SLAGELSE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark