2019-06-16   01:30:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  19 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer  Finaler (18) 
Heat 1 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
401  Silke Bruun Jørgensen  2005  0558AA  SLAGELSE    25m   
298  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    25m   
248  Emilia Harlund  1999  9938AS  NAKSKOV    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
222  Isabella Berthelsen  2002  0234AS  KORSØR    25m   
135  Noa Andersen  2001  0154AP  HERLUFSHOL    25m   
398  Monique Etsegenet Jensen  2003  0374AD  SLAGELSE    25m   
406  Sigrid B. Kristensen  2004  0408AJ  SLAGELSE    25m   
289  Miamaja Skytt Knudsen  2003    NÆSTVED    25m   
122  Olivia Møller  2004  0452AF  HASLEV    25m   
143  Celine Jul Borggaard  2003  0328AT  HERLUFSHOL    25m   
308  Line Aarkrogh Steen  2001  0124AZ  NÆSTVED    25m   

 
Heat 3 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
547  Andrea Axelsen  2000    VORDINGB    25m   
557  Nikoline Bolvig Nielsen  2001    VORDINGB    25m   
128  Anna Petersen  2001    HASLEV    25m   
268  Freja Arentsen  2005    NÆSTVED    25m  2:12.67 
282  Emma Hass  2004  0438AJ  NÆSTVED    25m  2:16.30 
125  Sofie Nielsen  2003  0324AU  HASLEV    25m   
553  Emilie Ferslev Christians  2002    VORDINGB    25m   
111  Mikka Holm  2003  0346AM  HASLEV    25m   

 
Heat 4 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Nanna Lauritsen  2004  0484AF  HASLEV    25m  2:04.79 
365  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    25m  2:00.59 
278  Frederikke B. Hansen  2005  0532AE  NÆSTVED    25m  1:52.93 
193  Anna Larsen  2004  0498AD  KALUNDBORG    25m  1:50.77 
256  Sofie Høj Larsen  2002  0276AP  NAKSKOV    25m  1:51.42 
262  Line Due Truelsen  2002  0262AP  NAKSKOV    25m  1:53.29 
240  Elida Thornsen  2005    KORSØR    25m  2:03.00 
631  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    25m  2:07.91 

 
Heat 5 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
335  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    25m  1:48.78 
395  Emilie Prahl Jagd  2002  0216AA  SLAGELSE    25m  1:48.15 
276  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  1:43.33 
424  Clara Vest Bungaard  2000  0062BB  SK-SYD    25m  1:41.83 
550  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  VORDINGB    25m  1:42.73 
407  Cecilie Larsen  2003  0398AQ  SLAGELSE    25m  1:43.89 
377  Helene Thielsen  2004  0474AB  RINGSTED    25m  1:48.59 
182  Lilli Andersen  2003  0348AT  KALUNDBORG    25m  1:50.17 

 
Heat 6 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
167  Emilie Højen Meyer  2004  0454AJ  HERLUFSHOL    25m  1:41.26 
629  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    25m  1:40.45 
45  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  AIF    25m  1:37.85 
162  Josefine Krumbak  2004  0458AD  HERLUFSHOL    25m  1:37.61 
65  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  STT    25m  1:37.77 
269  Caroline Bendtsen  2002  0254AK  NÆSTVED    25m  1:39.95 
189  Julie Eirup  2003  0394AT  KALUNDBORG    25m  1:40.50 
415  Karoline Nielsen  2004  0422AB  SLAGELSE    25m  1:41.32 

 
Heat 7 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Sarah Kongsted Hansen  2001  0134AT  HASLEV    25m  1:35.63 
419  Mathilde Rasmussen  2002  0296AI  SLAGELSE    25m  1:35.52 
230  Philippa Hallengreen  2002  0234AQ  KORSØR    25m  1:34.55 
618  Sofie Mosegaard  2002  0206AE  TRITON B    25m  1:33.00 
116  Louise Karstenberg  1998  9856AW  HASLEV    25m  1:33.19 
245  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  NAKSKOV    25m  1:35.46 
291  Josefine M. Kristiansen  2002  0212AV  NÆSTVED    25m  1:35.57 
372  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    25m  1:36.98 

 
Heat 8 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
357  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    25m  1:32.44 
246  Julie Galsgaard Hansen  2000  0022AC  NAKSKOV    25m  1:31.82 
345  Thea Krøll  2000  0002AT  RINGSTED    25m  1:30.42 
548  Sarah Bærnholdt  2001    VORDINGB    25m  1:28.65 
585  Victoria Grøn Brandelev  2000  0058AK  TRITON B    25m  1:30.14 
382  Victoria Andersen  2001  0192AM  SLAGELSE    25m  1:31.35 
121  Laura Mikkelsen  2001  0176AE  HASLEV    25m  1:32.17 
592  Emilie Fischer  2001  0156AK  TRITON B    25m  1:32.64 

 
Heat 9 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
13  Maike Kozelnik  2002  292243  SCHWERIN    25m  1:28.26 
242  Malou Carlsen  2000  0036AO  NAKSKOV    25m  1:28.04 
105  Signe Juhl Dynesen  1997  9702AT  HASLEV    25m  1:27.52 
440  Simone Thorsen  1998  9868AN  SK-SYD    25m  1:27.41 
603  Cecilie Berg Jensen  2001  0154AQ  TRITON B    25m  1:27.44 
600  Louise Holm  1999  9908AS  TRITON B    25m  1:27.86 
328  Maria Andersen  2002  0222AP  RINGSTED    25m  1:28.18 
140  Emma Bækgaard  2002  0262AS  HERLUFSHOL    25m  1:28.47 

 
Heat 10 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
124  Nikoline Elbæk Nielsen  1997  9772AW  HASLEV    25m  1:26.84 
285  Alberte Høgh  1999  9976AZ  NÆSTVED    25m  1:25.90 
126  Lise Coermann Nygaard  1998  9858AU  HASLEV    25m  1:25.32 
253  Julie Jørgensen  1999  9996AX  NAKSKOV    25m  1:25.13 
252  Frida Munch Jørgensen  1999  9924AF  NAKSKOV    25m  1:25.25 
27  Elisa Stegemann  2002  295702  SCHWERIN    25m  1:25.50 
261  Gabriella Sjursen  2000  0038AT  NAKSKOV    25m  1:26.81 
295  Rikke Bæk Larsen  2000  0064AJ  NÆSTVED    25m  1:27.03 

 
Heat 11 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
627  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  1:24.79 
421  Emma Nørgaard Wiese  1999  9984AL  SLAGELSE    25m  1:24.62 
641  Emma Fie Holck Sørensen  1999  9926AR  TRITON B    25m  1:23.96 
347  Celina Langtoft  1999  9948AK  RINGSTED    25m  1:22.45 
559  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    25m  1:23.90 
640  Ida Sund  2000  0064AX  TRITON B    25m  1:24.30 
435  Marie Müller  2000  0002AA  SK-SYD    25m  1:24.72 
70  Xenia Huryn  2000  0088AW  STT    25m  1:25.04 

 
Heat 12 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
604  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    25m  1:22.01 
202  Louise Nicolaisen  1998  9884AQ  KALUNDBORG    25m  1:21.65 
560  Charlotte Pedersen  1996  9648AV  VORDINGB    25m  1:20.69 
214  Caroline Strandberg  1998  9884BB  KALUNDBORG    25m  1:20.12 
206  Cecilie N. Petersen  1998  9842AU  KALUNDBORG    25m  1:20.45 
381  Sofie Andersen  2001  0174AM  SLAGELSE    25m  1:21.34 
428  Isa Hovmand  2000  0048BA  SK-SYD    25m  1:21.89 
582  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    25m  1:22.44 

 
Heat 13 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
387  Maria Dollas  1998  9846AJ  SLAGELSE    25m  1:17.93 
388  Amalie Gotthard  1999  9928AC  SLAGELSE    25m  1:16.90 
349  Maria Heiberg Larsen  1998  9886AQ  RINGSTED    25m  1:16.44 
75  Rikke Munkholm  1998  9812AB  STT    25m  1:14.85 
38  Rikke Knudsen  1998  9878AI  VAT CPH-MK    25m  1:15.33 
639  Sofie Strandby  1999  9976AC  TRITON B    25m  1:16.89 
47  Nanna Drewsen  1998  9848AH  VI39    25m  1:17.36 
42  Mille Rask Sander  1999  9948AJ  VAT CPH-MK    25m  1:19.65 

 
Heat 14 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
26  Eva Sperlich  1999  231428  SCHWERIN    25m  1:14.28 
400  Daniella Thea Johansen  2000  0048AP  SLAGELSE    25m  1:13.78 
346  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  RINGSTED    25m  1:12.65 
385  Cæcilie Schade Cantby  1998  9844AH  SLAGELSE    25m  1:11.66 
17  Josefiné Mayer  1997  SCHWERIN    25m  1:11.97 
35  Alberte M Hansen  2000  0004AC  VAT CPH-MK    25m  1:13.57 
163  Tanja Lylloff  1998  9816AB  HERLUFSHOL    25m  1:14.18 
36  Julie Bingen Jacobsen  1999  9954AF  VAT CPH-MK    25m  1:14.32 

 
Heat 15 (18) (Årg. 2003-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
82  Anna Wrist-Elkjær  2003  0398AE  STT    25m  1:33.95 
81  Viktoria Freja Sørensen  2004  0476AA  STT    25m  1:33.16 
74  Marceline Lermark  2003  0346AF  STT    25m  1:27.16 
413  Mathilde M Mosegaard  2003  0378AA  SLAGELSE    25m  1:23.75 
22  Amelie Ritter  2003  315370  SCHWERIN    25m  1:24.69 
86  Amalie Kruse Enemærke  2003  0392AI  GSK    25m  1:27.29 
16  Ann-Kathrin Kuhlmann  2004  319390  SCHWERIN    25m  1:33.29 
191  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  1:36.04 

 
Heat 16 (18) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
602  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    25m  1:19.45 
638  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  1:18.23 
171  Amalie Olsen  2001  0122BC  HERLUFSHOL    25m  1:17.54 
154  Amalie Frederiksen  2001  0182AP  HERLUFSHOL    25m  1:12.85 
586  Julie Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  1:14.04 
389  Regitze Gotthard  2002  0228AA  SLAGELSE    25m  1:18.06 
25  Charlotte-Christin Sander  2001  243683  SCHWERIN    25m  1:18.69 
108  Iben Flytkjær-Hansen  2001  0194AV  HASLEV    25m  1:20.55 

 
Heat 17 (18) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Regitze Munch Nielsen  2000  0054AC  VAT CPH-MK    25m  1:12.75 
386  Clara Schade Cantby  2000  0042AC  SLAGELSE    25m  1:11.69 
33  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    25m  1:08.85 
596  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    25m  1:07.61 
224  Johanne Carr  1999  9992AA  KORSØR    25m  1:08.83 
41  Josefine B. Pedersen  1999  9928AB  VAT CPH-MK    25m  1:10.55 
644  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    25m  1:12.73 
12  Gina Elisa Koop  2000  256647  SCHWERIN    25m  1:12.83 

 
Heat 18 (18) (Årg. 1901-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
358  Signe Nielsen  1998  9848AF  RINGSTED    25m  1:10.61 
219  Sofie Witthøft  1997  9794AG  KALUNDBORG    25m  1:09.00 
606  Stine Raaby Jensen  1995  9564AK  TRITON B    25m  1:06.69 
623  Maja Nielsen  1996  9632AD  TRITON B    25m  1:03.79 
55  Anne-Sofie Lindblad  1997  9716AF  VI39    25m  1:06.04 
203  Emma F. Nystrøm  1996  9614AZ  KALUNDBORG    25m  1:06.84 
590  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    25m  1:09.47 
20  Sophia Reck  1996  256642  SCHWERIN    25m  1:10.62 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  19 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark