2019-06-16   01:11:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  19 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
300  Olivia Nielsen  2005    NÆSTVED    25m   
160  Mathilde Jørgensen  2005    HERLUFSHOL    25m   
161  Mathilde Kiehn  2001  0172AV  HERLUFSHOL    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
255  Nicoline Larsen  1999  9938AK  NAKSKOV    25m   
138  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m   
210  Laura Rasmussen  2004    KALUNDBORG    25m   
128  Anna Petersen  2001    HASLEV    25m   
278  Frederikke B. Hansen  2005  0532AE  NÆSTVED    25m   
158  Alberte Jensen  2004    HERLUFSHOL    25m   
               

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
288  Freja Juul  2005    NÆSTVED    25m   
361  Signe T. Pedersen  2002    RINGSTED    25m   
330  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    25m  1:27.15 
228  Camilla Gjermandsen  2004  0472AK  KORSØR    25m  1:21.08 
344  Cecilie Kristiansen  1990  9044AE  RINGSTED    25m  1:26.09 
553  Emilie Ferslev Christians  2002    VORDINGB    25m   
312  Amalie Østerlund  2005    NÆSTVED    25m   
125  Sofie Nielsen  2003  0324AU  HASLEV    25m   

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
335  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    25m  1:07.33 
377  Helene Thielsen  2004  0474AB  RINGSTED    25m  1:04.06 
282  Emma Hass  2004  0438AJ  NÆSTVED    25m  1:03.25 
236  Dina Olschansky  2003  0372AV  KORSØR    25m  1:00.41 
146  Ida Bruhn  2004  0444AP  HERLUFSHOL    25m  1:02.97 
308  Line Aarkrogh Steen  2001  0124AZ  NÆSTVED    25m  1:04.02 
354  Amalie Nyhave Nielsen  2004  0414AJ  RINGSTED    50m  1:05.99 
365  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    25m  1:13.08 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
297  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    25m  59.68 
402  Ida Sjøgren Kaiser  2004  0428AJ  SLAGELSE    25m  57.49 
397  Line Helene Jensen  2001  0174AT  SLAGELSE    25m  54.19 
357  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    25m  51.62 
334  Norie Glitten  2002  0264AJ  RINGSTED    25m  52.51 
424  Clara Vest Bungaard  2000  0062BB  SK-SYD    25m  55.67 
229  Malene Gjermandsen  2003  0378AM  KORSØR    25m  58.34 
287  Thea Torndal Jensen  2004  0456AJ  NÆSTVED    25m  1:00.40 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
372  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    25m  50.45 
625  Clara Nyborg-Vedsted  2002  0294AE  TRITON B    50m  49.44 
419  Mathilde Rasmussen  2002  0296AI  SLAGELSE    25m  48.83 
430  Celine Nordal Jacobsen  2001  0188AZ  SK-SYD    25m  47.87 
269  Caroline Bendtsen  2002  0254AK  NÆSTVED    25m  48.75 
291  Josefine M. Kristiansen  2002  0212AV  NÆSTVED    25m  49.01 
393  Isabella Voldby Ipsen  2000  0088AP  SLAGELSE    25m  49.70 
115  Emma Karstenberg  2002  0218AR  HASLEV    25m  51.60 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
383  Emma Beyer  2000  0006AG  SLAGELSE    25m  47.46 
204  Astrid Marie Olsson  1999  9902BC  KALUNDBORG    25m  46.60 
421  Emma Nørgaard Wiese  1999  9984AL  SLAGELSE    25m  45.90 
135  Noa Andersen  2001  0154AP  HERLUFSHOL    25m  44.74 
438  Trine Rübner-Petersen  1997  9702AZ  SK-SYD    25m  45.10 
583  Marie Emilie Belmadani  2000  0004AY  TRITON B    50m  46.58 
548  Sarah Bærnholdt  2001    VORDINGB    25m  46.67 
557  Nikoline Bolvig Nielsen  2001    VORDINGB    25m  47.55 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
252  Frida Munch Jørgensen  1999  9924AF  NAKSKOV    50m  43.80 
124  Nikoline Elbæk Nielsen  1997  9772AW  HASLEV    25m  42.47 
285  Alberte Høgh  1999  9976AZ  NÆSTVED    25m  41.29 
148  Anika Bryde  2000  0082BC  HERLUFSHOL    25m  39.59 
286  Cecilie Elizabeth Jensen  1998  9856AN  NÆSTVED    25m  41.07 
349  Maria Heiberg Larsen  1998  9886AQ  RINGSTED    25m  41.87 
242  Malou Carlsen  2000  0036AO  NAKSKOV    25m  43.67 
116  Louise Karstenberg  1998  9856AW  HASLEV    25m  44.20 

 
Heat 9 (12) (Årg. 2003-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
182  Lilli Andersen  2003  0348AT  KALUNDBORG    25m  56.13 
398  Monique Etsegenet Jensen  2003  0374AD  SLAGELSE    25m  53.10 
403  Emma Ahrenkiel Karløv  2003  0352AK  SLAGELSE    25m  50.82 
16  Ann-Kathrin Kuhlmann  2004  319390  SCHWERIN    25m  45.40 
415  Karoline Nielsen  2004  0422AB  SLAGELSE    25m  49.58 
111  Mikka Holm  2003  0346AM  HASLEV    25m  52.65 
407  Cecilie Larsen  2003  0398AQ  SLAGELSE    25m  55.70 
193  Anna Larsen  2004  0498AD  KALUNDBORG    25m  56.38 

 
Heat 10 (12) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Nicoline Strandberg  2002  0248AJ  KALUNDBORG    25m  44.58 
217  Marie Uglebjerg  2002  0222AB  KALUNDBORG    25m  42.21 
257  Sophia Lindegaard  2001  0132AV  NAKSKOV    25m  40.97 
389  Regitze Gotthard  2002  0228AA  SLAGELSE    50m  39.95 
436  Clara Neumann  2001  0164AC  SK-SYD    25m  40.75 
Friederike Fass  2002  292232  SCHWERIN    25m  41.41 
13  Maike Kozelnik  2002  292243  SCHWERIN    25m  43.65 
153  Nicoline Elmquist  2002  0228AX  HERLUFSHOL    25m  44.72 

 
Heat 11 (12) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
271  Amalie Bonnesen  1999  9912AI  NÆSTVED    25m  38.66 
601  Mille Hesselgren Ikov  2000  0012AH  TRITON B    25m  37.69 
33  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    25m  35.36 
41  Josefine B. Pedersen  1999  9928AB  VAT CPH-MK    25m  33.10 
418  Astrid Ovesen  1999  9978AA  SLAGELSE    50m  35.01 
639  Sofie Strandby  1999  9976AC  TRITON B    25m  36.80 
26  Eva Sperlich  1999  231428  SCHWERIN    25m  37.73 
23  Hannah Rühlke  2000  305643  SCHWERIN    25m  39.28 

 
Heat 12 (12) (Årg. 1901-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
378  Amanda Glerup Andersen  1998  9814AM  SLAGELSE    25m  35.64 
20  Sophia Reck  1996  256642  SCHWERIN    25m  35.01 
390  Karen Tanderup Hansen  1996  9654AS  SLAGELSE    50m  34.33 
55  Anne-Sofie Lindblad  1997  9716AF  VI39    25m  33.10 
628  Anna Puggaard  1996  9606AB  TRITON B    50m  33.56 
358  Signe Nielsen  1998  9848AF  RINGSTED    25m  34.40 
203  Emma F. Nystrøm  1996  9614AZ  KALUNDBORG    25m  35.62 
560  Charlotte Pedersen  1996  9648AV  VORDINGB    25m  38.23 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  19 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark