2019-06-17   02:53:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  19 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
161  Mathilde Kiehn  2001  0172AV  HERLUFSHOL    25m   
289  Miamaja Skytt Knudsen  2003    NÆSTVED    25m   
309  Andrea Holm Sørensen  2005    NÆSTVED    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
348  Jasmin Larsen  2002  0264AZ  RINGSTED    25m   
210  Laura Rasmussen  2004    KALUNDBORG    25m   
330  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    25m  2:25.05 
268  Freja Arentsen  2005    NÆSTVED    25m  2:07.54 
138  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m  2:08.00 
561  Freja Sxndergaard  2004    VORDINGB    25m   
361  Signe T. Pedersen  2002    RINGSTED    25m   
               

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
365  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    50m  1:57.30 
166  Freja Makienok  2002  0204AW  HERLUFSHOL    25m  1:51.46 
403  Emma Ahrenkiel Karløv  2003  0352AK  SLAGELSE    25m  1:46.42 
431  Julie Bruun Jørgensen  2003  0328AC  SK-SYD    25m  1:43.75 
395  Emilie Prahl Jagd  2002  0216AA  SLAGELSE    25m  1:45.28 
256  Sofie Høj Larsen  2002  0276AP  NAKSKOV    25m  1:47.33 
287  Thea Torndal Jensen  2004  0456AJ  NÆSTVED    25m  1:53.87 
631  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    50m  1:57.94 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
359  Emma Olsen  2003  0318AD  RINGSTED    25m  1:40.31 
616  Victoria F. Mikkelsen  2001  0102AQ  TRITON B    50m  1:37.82 
143  Celine Jul Borggaard  2003  0328AT  HERLUFSHOL    25m  1:37.42 
357  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    50m  1:36.29 
179  Natalie Vaabengaard  2002  0208AM  HERLUFSHOL    25m  1:37.32 
276  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  1:37.46 
65  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  STT    25m  1:39.01 
262  Line Due Truelsen  2002  0262AP  NAKSKOV    50m  1:41.66 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
81  Viktoria Freja Sørensen  2004  0476AA  STT    25m  1:35.88 
615  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  1:35.32 
222  Isabella Berthelsen  2002  0234AS  KORSØR    25m  1:32.11 
119  Maria Hjort Lodstrup  2000  0086BA  HASLEV    25m  1:30.24 
121  Laura Mikkelsen  2001  0176AE  HASLEV    25m  1:31.93 
419  Mathilde Rasmussen  2002  0296AI  SLAGELSE    25m  1:33.13 
189  Julie Eirup  2003  0394AT  KALUNDBORG    25m  1:35.77 
626  Emma Nyborg-Vedsted  1999  9934AP  TRITON B    50m  1:35.89 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Hanna Stegemann  2002  295701  SCHWERIN    25m  1:29.67 
295  Rikke Bæk Larsen  2000  0064AJ  NÆSTVED    25m  1:28.09 
591  Isabel Kol Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    25m  1:27.88 
129  Julie Dalgaard Petersen  2000  0072BA  HASLEV    25m  1:26.41 
215  Nicoline Strandberg  2002  0248AJ  KALUNDBORG    25m  1:26.56 
640  Ida Sund  2000  0064AX  TRITON B    50m  1:28.03 
600  Louise Holm  1999  9908AS  TRITON B    50m  1:28.84 
279  Freja Zerbst Hansen  2001  0162BB  NÆSTVED    25m  1:29.94 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
274  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  NÆSTVED    25m  1:25.87 
290  Victoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    25m  1:24.73 
432  Rikke Thustrup Mortensen  2000  0006AV  SK-SYD    25m  1:22.44 
595  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    50m  1:22.27 
201  Annika Møller-Kristensen  2000  0044AJ  KALUNDBORG    25m  1:22.31 
345  Thea Krøll  2000  0002AT  RINGSTED    25m  1:23.46 
603  Cecilie Berg Jensen  2001  0154AQ  TRITON B    25m  1:25.72 
328  Maria Andersen  2002  0222AP  RINGSTED    25m  1:26.09 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
270  Juliane Løndahl Bjerre  1999  9934AH  NÆSTVED    25m  1:21.21 
627  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    50m  1:20.10 
261  Gabriella Sjursen  2000  0038AT  NAKSKOV    25m  1:19.19 
214  Caroline Strandberg  1998  9884BB  KALUNDBORG    25m  1:18.66 
428  Isa Hovmand  2000  0048BA  SK-SYD    25m  1:19.18 
272  Emma Røhmer Christensen  2000  0062AY  NÆSTVED    25m  1:19.83 
13  Maike Kozelnik  2002  292243  SCHWERIN    25m  1:20.27 
559  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    25m  1:22.23 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
641  Emma Fie Holck Sørensen  1999  9926AR  TRITON B    25m  1:17.55 
70  Xenia Huryn  2000  0088AW  STT    25m  1:15.97 
400  Daniella Thea Johansen  2000  0048AP  SLAGELSE    25m  1:14.90 
41  Josefine B. Pedersen  1999  9928AB  VAT CPH-MK    25m  1:14.67 
387  Maria Dollas  1998  9846AJ  SLAGELSE    25m  1:14.83 
607  Louise Møller Jessen  1997  9704AE  TRITON B    50m  1:15.28 
35  Alberte M Hansen  2000  0004AC  VAT CPH-MK    50m  1:17.11 
233  Lærke Sandholdt Jensen  2000  0054AU  KORSØR    25m  1:18.17 

 
Heat 10 (13) (Årg. 2003-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
191  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  1:31.81 
82  Anna Wrist-Elkjær  2003  0398AE  STT    25m  1:29.55 
86  Amalie Kruse Enemærke  2003  0392AI  GSK    25m  1:24.99 
413  Mathilde M Mosegaard  2003  0378AA  SLAGELSE    25m  1:20.98 
74  Marceline Lermark  2003  0346AF  STT    25m  1:24.97 
22  Amelie Ritter  2003  315370  SCHWERIN    25m  1:27.25 
11  Leena Hennes  2003  309525  SCHWERIN    25m  1:31.55 
45  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  AIF    25m  1:32.57 

 
Heat 11 (13) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
642  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    50m  1:19.40 
241  Madeleine Thornsen  2001  0108AQ  KORSØR    25m  1:17.89 
135  Noa Andersen  2001  0154AP  HERLUFSHOL    25m  1:17.08 
154  Amalie Frederiksen  2001  0182AP  HERLUFSHOL    25m  1:11.46 
25  Charlotte-Christin Sander  2001  243683  SCHWERIN    25m  1:12.25 
245  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  NAKSKOV    25m  1:17.50 
638  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    50m  1:18.35 
140  Emma Bækgaard  2002  0262AS  HERLUFSHOL    25m  1:19.51 

 
Heat 12 (13) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
418  Astrid Ovesen  1999  9978AA  SLAGELSE    50m  1:12.03 
33  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    25m  1:09.58 
12  Gina Elisa Koop  2000  256647  SCHWERIN    25m  1:08.08 
622  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  TRITON B    50m  1:06.06 
613  Emma Anne Ljungstrøm  1999  9908AH  TRITON B    25m  1:06.15 
36  Julie Bingen Jacobsen  1999  9954AF  VAT CPH-MK    25m  1:09.47 
601  Mille Hesselgren Ikov  2000  0012AH  TRITON B    50m  1:11.53 
248  Emilia Harlund  1999  9938AS  NAKSKOV    25m  1:12.05 

 
Heat 13 (13) (Årg. 1901-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
55  Anne-Sofie Lindblad  1997  9716AF  VI39    25m  1:09.75 
623  Maja Nielsen  1996  9632AD  TRITON B    50m  1:07.39 
219  Sofie Witthøft  1997  9794AG  KALUNDBORG    25m  1:05.79 
606  Stine Raaby Jensen  1995  9564AK  TRITON B    50m  1:04.14 
17  Josefiné Mayer  1997  SCHWERIN    25m  1:05.08 
590  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    25m  1:06.28 
163  Tanja Lylloff  1998  9816AB  HERLUFSHOL    25m  1:08.92 
425  Ida Bzorek  1997  9742AT  SK-SYD    25m  1:14.57 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  19 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark