2019-06-16   17:25:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 28
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:58   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
609  Daniel Johansen  2000  0023AC  TRITON B    25m   
339  Magnus Guul  2005    RINGSTED    25m   
552  Viktor Carlsen  2000    VORDINGB    25m   
213  Frederik Scheby Petersen  2004    KALUNDBORG    25m   
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
310  Petar Trkulja  2006    NÆSTVED    25m   
283  Nicklas Tue Hein  2003    NÆSTVED    25m   
196  Peter Lind-Ellefsen  2006    KALUNDBORG    25m   
181  Alexander Würfel  2003    HERLUFSHOL    25m   
194  Alexander Lind-Ellefsen  2004  0475AB  KALUNDBORG    25m   
226  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  KORSØR    25m   
284  Marcus Holm  2003    NÆSTVED    25m   
337  Magnus Gravlund  2002    RINGSTED    25m   

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
169  Alfred Nissen  2002    HERLUFSHOL    25m   
558  Noah Leonhardt Nielsen  2003    VORDINGB    25m  1:27.05 
362  Tobias Askhøj Petersen  2005  0531AB  RINGSTED    25m  1:05.15 
306  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  1:00.12 
277  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  1:00.50 
351  Kristoffer Mortensen  2005  0503AB  RINGSTED    25m  1:19.48 
103  Victor Compen  2003  0359AH  HASLEV    25m   
176  Oskar Schelke  2002  0251AL  HERLUFSHOL    25m   

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
371  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    25m  58.50 
127  Jeppe Woetmann Pedersen  2000  0007AQ  HASLEV    25m  56.30 
293  Johan Larsen  2000  0053AU  NÆSTVED    25m  50.45 
198  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  49.35 
87  Oskar Skov Grell  2002  0217AC  GSK    25m  49.71 
396  Jonathan Kock Jensen  2001  0193AE  SLAGELSE    25m  52.81 
275  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    25m  56.62 
366  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    50m  59.04 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
120  Kasper Nikolaj Lynge  1999  9965AS  HASLEV    25m  47.49 
280  Jacob Meisner Hansen  2003  0323AK  NÆSTVED    25m  46.07 
84  Victor N Andersen  2000  0097AK  GSK    25m  45.15 
78  Rasmus Hatting Petersen  2002  0205AF  STT    25m  43.64 
51  Casper Koch Henriksen  2002  0245AO  VI39    25m  44.31 
62  Karl-Emil Rohr  2001  0185AH  VI39    25m  45.91 
238  Nicolai Quist  2003  0381AI  KORSØR    50m  46.29 
137  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  47.66 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
114  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  41.72 
331  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    25m  41.44 
79  Oliver Skadhauge  2002  0297AG  STT    25m  41.13 
151  Lukas Christensen  2002  0257AO  HERLUFSHOL    25m  40.63 
131  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  41.02 
364  Holger S. Rasmussen  2001  0117AP  RINGSTED    25m  41.40 
332  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    25m  41.62 
338  Filip Guntofte  2001  0161AQ  RINGSTED    25m  43.43 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
350  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    25m  40.15 
60  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  0109AP  VI39    25m  39.94 
18  Adrian Paschke  2003  307704  SCHWERIN    25m  39.66 
Fabian Friese  2001  256645  SCHWERIN    25m  39.15 
109  Frederik Kongsted Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  39.29 
384  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    25m  39.74 
83  Simon Wrist-Elkjær  2002  0293AF  STT    25m  40.02 
85  Daniel Dyrved  2000  0047AK  GSK    25m  40.30 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
417  Magnus Nygaard  2000  0045AH  SLAGELSE    25m  38.52 
584  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    50m  37.75 
106  Asger Flytkjær-Hansen  2000  0097AP  HASLEV    25m  37.43 
258  Magnus Madsen  2000  0011AM  NAKSKOV    25m  37.32 
327  Bernhard Andersen  2000  0049AR  RINGSTED    25m  37.42 
61  Alexander Rendlev  2001  0121AE  VI39    25m  37.53 
Karl Becker  2002  289406  SCHWERIN    25m  37.97 
91  Thomas Langvad  2002  0223AC  GSK    25m  38.80 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
352  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    25m  36.40 
49  Mads Skøde Hansen  1999  9925AK  VI39    25m  35.98 
59  Rasmus Nickelsen  2003  0347AC  VI39    25m  35.94 
72  Sipan Kawiani  2000  0013AC  STT    25m  34.27 
50  Yukia Hansen  2000  0035AL  VI39    50m  34.62 
343  Mads Jensen  2001  0105AF  RINGSTED    50m  35.96 
399  Rasmus Aavang Jensen  1998  9843AH  SLAGELSE    25m  36.01 
90  Rasmus Langvad  2000  0045AD  GSK    50m  36.54 

 
Heat 10 (13) (Årg. 2001-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
58  Marcus Munkholm  2001  0169AC  VI39    25m  35.83 
88  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  GSK    25m  34.37 
232  Matthias Hansen  2001  0191AH  KORSØR    25m  33.94 
336  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    25m  31.56 
231  Jonas Hansen  2001  0123AH  KORSØR    25m  33.65 
66  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  STT    25m  34.13 
46  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  VI39    25m  34.91 
73  William I. Kristiansen  2001  0151AK  STT    25m  35.93 

 
Heat 11 (13) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
141  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    25m  31.83 
68  Nikolai Hougaard  1999  9967AF  STT    25m  31.49 
427  Jonas Gram-Lange  1999  9971AD  SK-SYD    25m  31.19 
Till Otto Göttmann  2000  289429  SCHWERIN    25m  30.00 
184  Oliver H. Andersen  1999  9971AA  KALUNDBORG    25m  30.52 
632  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    50m  31.23 
14  Tim Krüger  2000  239145  SCHWERIN    25m  31.83 
610  Rasmus F. Jørgensen  1999  9971AF  TRITON B    50m  32.62 

 
Heat 12 (13) (Årg. 1997-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
363  Anders Juul Rasmussen  1997  9715AG  RINGSTED    25m  30.53 
619  Johan Müller  1998  9879AA  TRITON B    50m  30.02 
21  Lars-Christian Rehse  1997  166829  SCHWERIN    25m  28.19 
333  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    25m  26.20 
Benjamin Bürger  1998  191865  SCHWERIN    25m  28.09 
340  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    25m  29.44 
185  Sebastian H. Andersen  1997  9739AA  KALUNDBORG    25m  30.26 
142  Gustav Bækgaard  1997  9753AI  HERLUFSHOL    50m  30.67 

 
Heat 13 (13) (Årg. 1901-1996) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
439  Jens Saugmann  1996  9625AK  SK-SYD    25m  30.74 
617  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    50m  30.08 
621  Karim Møller  1994  9451AA  TRITON B    50m  29.33 
598  Rasmus Hasemann  1996  9601AA  TRITON B    50m  30.00 
356  Andreas Nielsen  1994  9495AK  RINGSTED    25m  30.41 
376  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  RINGSTED    25m  34.10 
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark