2019-08-25   23:12:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 26
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:58   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (16) 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
181  Alexander Würfel  2003    HERLUFSHOL    25m   
552  Viktor Carlsen  2000    VORDINGB    25m   
339  Magnus Guul  2005    RINGSTED    25m   
351  Kristoffer Mortensen  2005  0503AB  RINGSTED    25m   
103  Victor Compen  2003  0359AH  HASLEV    25m   
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
310  Petar Trkulja  2006    NÆSTVED    25m   
283  Nicklas Tue Hein  2003    NÆSTVED    25m   
284  Marcus Holm  2003    NÆSTVED    25m  2:00.33 
101  Magnus Bech  2001  0193AO  HASLEV    25m  1:46.54 
371  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    25m  1:47.79 
362  Tobias Askhøj Petersen  2005  0531AB  RINGSTED    25m  2:15.53 
213  Frederik Scheby Petersen  2004    KALUNDBORG    25m   
196  Peter Lind-Ellefsen  2006    KALUNDBORG    25m   

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
337  Magnus Gravlund  2002    RINGSTED    25m  1:43.06 
137  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  1:37.45 
275  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    25m  1:31.70 
296  Rasmus Lorentzen  2001  0125AC  NÆSTVED    25m  1:25.10 
123  Alexander Elbæk Nielsen  2001  0153AD  HASLEV    25m  1:30.15 
366  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    25m  1:36.15 
280  Jacob Meisner Hansen  2003  0323AK  NÆSTVED    25m  1:42.52 
107  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  HASLEV    25m  1:43.25 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
293  Johan Larsen  2000  0053AU  NÆSTVED    25m  1:24.26 
277  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  1:23.40 
306  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  1:23.01 
109  Frederik Kongsted Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  1:22.27 
250  Christoffer Jensen  2002  0209AE  NAKSKOV    50m  1:22.61 
558  Noah Leonhardt Nielsen  2003    VORDINGB    25m  1:23.17 
238  Nicolai Quist  2003  0381AI  KORSØR    25m  1:23.77 
332  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    25m  1:24.31 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
127  Jeppe Woetmann Pedersen  2000  0007AQ  HASLEV    25m  1:19.29 
391  Lauritz Tanderup Hansen  2003  0325AA  SLAGELSE    25m  1:19.11 
587  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    25m  1:18.24 
411  Frederik Madsen  2002  0251AH  SLAGELSE    25m  1:17.67 
331  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    25m  1:17.91 
198  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  1:18.90 
437  Patrick Riis Rasmussen  2000  0023AU  SK-SYD    25m  1:19.11 
608  Kasper Francke Johannesen  2003  0377AE  TRITON B    50m  1:20.52 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Marc Amon Göttmann  2003  307699  SCHWERIN    25m  1:17.21 
338  Filip Guntofte  2001  0161AQ  RINGSTED    25m  1:15.23 
599  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  1:14.21 
170  Gustav Nissen  2001  0177AM  HERLUFSHOL    25m  1:13.87 
131  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  1:14.08 
Fabian Friese  2001  256645  SCHWERIN    25m  1:14.54 
633  Daniel Schwartzbach  1999  9999AJ  TRITON B    50m  1:16.71 
364  Holger S. Rasmussen  2001  0117AP  RINGSTED    25m  1:17.57 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
384  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    25m  1:13.09 
247  Valdemar Piihl Hansen  2001  0177AI  NAKSKOV    25m  1:12.13 
114  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  1:11.84 
Hanno Böckmann  2003  307703  SCHWERIN    25m  1:10.41 
429  Teis Gerdt Høring  1999  9909AP  SK-SYD    25m  1:10.81 
611  Emil Kvistbo  1999  9953AK  TRITON B    25m  1:12.02 
579  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    50m  1:12.57 
Karl Becker  2002  289406  SCHWERIN    25m  1:13.27 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
301  Gustav Notkin  1999  9961AK  NÆSTVED    25m  1:10.08 
254  Jonas Kristensen  1999  9911AH  NAKSKOV    50m  1:09.81 
327  Bernhard Andersen  2000  0049AR  RINGSTED    25m  1:08.94 
226  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  KORSØR    50m  1:08.55 
375  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  0013AU  RINGSTED    25m  1:08.71 
106  Asger Flytkjær-Hansen  2000  0097AP  HASLEV    25m  1:08.96 
352  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    25m  1:09.82 
151  Lukas Christensen  2002  0257AO  HERLUFSHOL    25m  1:10.30 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
149  Karl Bryde  2000  0099AQ  HERLUFSHOL    50m  1:06.44 
630  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    50m  1:05.42 
Steffen Deutsch  1998  210800  SCHWERIN    25m  1:04.25 
200  Mads Møller  2000  0041AM  KALUNDBORG    25m  1:03.24 
102  Emil Compen  2000  0037AC  HASLEV    25m  1:04.07 
211  Nicolai Ringhøj  1998  9827AR  KALUNDBORG    25m  1:05.29 
258  Magnus Madsen  2000  0011AM  NAKSKOV    25m  1:06.40 
19  Illya Ponomarov  2000  243698  SCHWERIN    25m  1:06.89 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
367  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    25m  1:02.23 
159  Emil Johansen  2000  0083AF  HERLUFSHOL    50m  1:01.69 
373  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    25m  1:01.41 
141  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    25m  1:00.91 
593  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    50m  1:01.20 
216  Jonas Uglebjerg  1997  9703AD  KALUNDBORG    25m  1:01.45 
68  Nikolai Hougaard  1999  9967AF  STT    25m  1:01.92 
223  Kasper Bitzer  2000  0079AK  KORSØR    25m  1:02.83 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  Nicolai Yung Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    25m  1:00.83 
144  Marco Brander  1996  9655AL  HERLUFSHOL    25m  1:00.82 
220  Emil Zachariassen  1997  9753AN  KALUNDBORG    25m  59.58 
186  Danny Corell  1997  9749AN  KALUNDBORG    25m  58.66 
363  Anders Juul Rasmussen  1997  9715AG  RINGSTED    25m  59.02 
356  Andreas Nielsen  1994  9495AK  RINGSTED    25m  59.64 
267  Christian Andersen  1993  9313AH  NÆSTVED    25m  1:00.83 
132  Niels R. E. Sørensen  1999  9977AK  HASLEV    25m  1:00.84 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Tobias Rasmussen  1998  9889AF  HASLEV    25m  58.48 
580  Emil Andersen  1992  9273AH  TRITON B    25m  57.43 
155  Jonas Hansen  1996  9663AN  HERLUFSHOL    25m  56.27 
376  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  RINGSTED    25m  55.69 
341  Claus Hansen  1995  9593AP  RINGSTED    25m  55.95 
422  Bjørn Wismann  1996  9637AH  SLAGELSE    25m  56.89 
408  Rasmus B. Larsen  1997  9761AJ  SLAGELSE    50m  58.06 
147  Mads Lünell Bruhn  1998  9871AQ  HERLUFSHOL    50m  58.66 

 
Heat 13 (16) (Årg. 2001-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
374  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  1:07.46 
231  Jonas Hansen  2001  0123AH  KORSØR    50m  1:06.00 
235  Frederik S. Løwe  2001  0133AE  KORSØR    25m  1:03.58 
336  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    25m  1:00.28 
355  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    25m  1:03.24 
605  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    25m  1:03.81 
164  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  1:06.44 
260  Nicolai Pagh Petersen  2002  0235AB  NAKSKOV    50m  1:08.80 

 
Heat 14 (16) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  Daniel Sørensen  1999  9901AD  STT    25m  58.86 
Till Otto Göttmann  2000  289429  SCHWERIN    25m  58.45 
427  Jonas Gram-Lange  1999  9971AD  SK-SYD    25m  56.72 
620  Marius Møldrup  1999  9977AI  TRITON B    50m  55.56 
71  Mathias Immerkjær  1999  9961AF  STT    25m  55.87 
184  Oliver H. Andersen  1999  9971AA  KALUNDBORG    25m  57.95 
551  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  VORDINGB    25m  58.80 
56  Valdemar Mariegaard  1999  9969AF  VI39    25m  1:00.02 

 
Heat 15 (16) (Årg. 1997-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
340  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    25m  55.00 
10  Lars Andre Großmann  1997  178776  SCHWERIN    25m  54.72 
21  Lars-Christian Rehse  1997  166829  SCHWERIN    25m  53.63 
333  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    25m  52.53 
165  Nicolai Løwenstein  1997  9713AP  HERLUFSHOL    25m  53.32 
37  Martin Jungersen  1997  9799AA  VAT CPH-MK    25m  53.78 
142  Gustav Bækgaard  1997  9753AI  HERLUFSHOL    25m  54.84 
342  Kasper Jensen  1997  9725AD  RINGSTED    25m  56.88 

 
Heat 16 (16) (Årg. 1901-1996) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
34  Victor Drevskich  1996  9631AE  VAT CPH-MK    25m  55.03 
433  Emil Müller  1995  9555AB  SK-SYD    25m  54.74 
29  Christian Wichette  1996  209138  SCHWERIN    25m  52.74 
93  Frederik Siem Pedersen  1991  9155AC  FARUM    25m  49.55 
405  Joachim Blach Kristensen  1995  9589AJ  SLAGELSE    25m  52.29 
259  Martin Nielsen  1996  9653AB  NAKSKOV    25m  53.72 
244  Tobias Edvardsen  1995  9581AA  NAKSKOV    25m  54.78 
183  Mikkel H. Andersen  1991  9109AB  KALUNDBORG    25m  55.13 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark