2019-06-16   00:59:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 25
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:58   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer  Finaler (19) 
Heat 1 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
561  Freja Sxndergaard  2004    VORDINGB    25m   
361  Signe T. Pedersen  2002    RINGSTED    25m   
547  Andrea Axelsen  2000    VORDINGB    25m   
309  Andrea Holm Sørensen  2005    NÆSTVED    25m   
               
               

 
Heat 2 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
311  Cecilie Zachariassen  2001    NÆSTVED    25m   
177  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  0462AO  HERLUFSHOL    25m   
157  Clara Hillerup  2005    HERLUFSHOL    25m   
117  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  HASLEV    25m   
122  Olivia Møller  2004  0452AF  HASLEV    25m   
175  Mille Scheel  2003    HERLUFSHOL    25m   
288  Freja Juul  2005    NÆSTVED    25m   
312  Amalie Østerlund  2005    NÆSTVED    25m   

 
Heat 3 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
111  Mikka Holm  2003  0346AM  HASLEV    25m   
297  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    25m  2:09.59 
360  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    25m  2:08.43 
348  Jasmin Larsen  2002  0264AZ  RINGSTED    25m  1:54.75 
631  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    50m  1:57.12 
330  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    25m  2:09.51 
353  Amalie K. Nielsen  2005  0516AD  RINGSTED    25m  2:18.68 
112  Nynne Jakobsen  2004  0462AG  HASLEV    25m   

 
Heat 4 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
240  Elida Thornsen  2005    KORSØR    25m  1:45.00 
365  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    25m  1:40.15 
133  Petrine R. E. Sørensen  2005  0512AB  HASLEV    25m  1:39.59 
221  Selma V Studnitz Andersen  2005  0518AB  KORSØR    25m  1:35.32 
182  Lilli Andersen  2003  0348AT  KALUNDBORG    25m  1:39.25 
289  Miamaja Skytt Knudsen  2003    NÆSTVED    25m  1:40.12 
229  Malene Gjermandsen  2003  0378AM  KORSØR    25m  1:40.25 
287  Thea Torndal Jensen  2004  0456AJ  NÆSTVED    25m  1:53.58 

 
Heat 5 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
278  Frederikke B. Hansen  2005  0532AE  NÆSTVED    25m  1:35.28 
207  Engeline Scheby Petersen  2002    KALUNDBORG    25m  1:31.51 
335  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    50m  1:30.66 
269  Caroline Bendtsen  2002  0254AK  NÆSTVED    25m  1:30.43 
279  Freja Zerbst Hansen  2001  0162BB  NÆSTVED    25m  1:30.65 
167  Emilie Højen Meyer  2004  0454AJ  HERLUFSHOL    25m  1:30.88 
415  Karoline Nielsen  2004  0422AB  SLAGELSE    25m  1:33.27 
166  Freja Makienok  2002  0204AW  HERLUFSHOL    25m  1:35.31 

 
Heat 6 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
550  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  VORDINGB    25m  1:29.91 
262  Line Due Truelsen  2002  0262AP  NAKSKOV    25m  1:29.60 
276  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  1:27.58 
119  Maria Hjort Lodstrup  2000  0086BA  HASLEV    25m  1:26.07 
629  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    25m  1:27.47 
372  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    25m  1:29.11 
395  Emilie Prahl Jagd  2002  0216AA  SLAGELSE    25m  1:29.69 
359  Emma Olsen  2003  0318AD  RINGSTED    25m  1:30.25 

 
Heat 7 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
291  Josefine M. Kristiansen  2002  0212AV  NÆSTVED    25m  1:23.37 
274  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  NÆSTVED    25m  1:21.94 
121  Laura Mikkelsen  2001  0176AE  HASLEV    25m  1:21.24 
583  Marie Emilie Belmadani  2000  0004AY  TRITON B    25m  1:18.66 
618  Sofie Mosegaard  2002  0206AE  TRITON B    25m  1:20.00 
110  Sarah Kongsted Hansen  2001  0134AT  HASLEV    25m  1:21.82 
153  Nicoline Elmquist  2002  0228AX  HERLUFSHOL    25m  1:22.70 
430  Celine Nordal Jacobsen  2001  0188AZ  SK-SYD    25m  1:25.97 

 
Heat 8 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
368  Karla Sejling  2001  0176AI  RINGSTED    25m  1:17.10 
357  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    25m  1:16.91 
585  Victoria Grøn Brandelev  2000  0058AK  TRITON B    25m  1:16.19 
591  Isabel Kol Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    25m  1:15.93 
548  Sarah Bærnholdt  2001    VORDINGB    25m  1:16.15 
595  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    50m  1:16.73 
627  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  1:16.96 
438  Trine Rübner-Petersen  1997  9702AZ  SK-SYD    25m  1:17.96 

 
Heat 9 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
257  Sophia Lindegaard  2001  0132AV  NAKSKOV    50m  1:15.80 
426  Maria Christensen  1999  9992AT  SK-SYD    25m  1:15.16 
145  Emma Bruhn  2002  0206AQ  HERLUFSHOL    25m  1:14.23 
421  Emma Nørgaard Wiese  1999  9984AL  SLAGELSE    25m  1:13.54 
204  Astrid Marie Olsson  1999  9902BC  KALUNDBORG    25m  1:13.90 
328  Maria Andersen  2002  0222AP  RINGSTED    25m  1:14.71 
397  Line Helene Jensen  2001  0174AT  SLAGELSE    25m  1:15.33 
345  Thea Krøll  2000  0002AT  RINGSTED    25m  1:15.88 

 
Heat 10 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
592  Emilie Fischer  2001  0156AK  TRITON B    25m  1:12.72 
642  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    25m  1:12.36 
440  Simone Thorsen  1998  9868AN  SK-SYD    25m  1:11.66 
253  Julie Jørgensen  1999  9996AX  NAKSKOV    25m  1:11.29 
255  Nicoline Larsen  1999  9938AK  NAKSKOV    25m  1:11.55 
428  Isa Hovmand  2000  0048BA  SK-SYD    25m  1:11.70 
246  Julie Galsgaard Hansen  2000  0022AC  NAKSKOV    25m  1:12.46 
382  Victoria Andersen  2001  0192AM  SLAGELSE    25m  1:12.86 

 
Heat 11 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
108  Iben Flytkjær-Hansen  2001  0194AV  HASLEV    25m  1:11.28 
559  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    25m  1:11.03 
381  Sofie Andersen  2001  0174AM  SLAGELSE    25m  1:10.62 
Friederike Fass  2002  292232  SCHWERIN    25m  1:10.34 
233  Lærke Sandholdt Jensen  2000  0054AU  KORSØR    25m  1:10.36 
383  Emma Beyer  2000  0006AG  SLAGELSE    25m  1:10.79 
285  Alberte Høgh  1999  9976AZ  NÆSTVED    25m  1:11.21 
290  Victoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    25m  1:11.29 

 
Heat 12 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
214  Caroline Strandberg  1998  9884BB  KALUNDBORG    25m  1:10.05 
201  Annika Møller-Kristensen  2000  0044AJ  KALUNDBORG    50m  1:09.28 
271  Amalie Bonnesen  1999  9912AI  NÆSTVED    25m  1:08.44 
148  Anika Bryde  2000  0082BC  HERLUFSHOL    25m  1:06.88 
261  Gabriella Sjursen  2000  0038AT  NAKSKOV    25m  1:07.91 
639  Sofie Strandby  1999  9976AC  TRITON B    25m  1:08.50 
27  Elisa Stegemann  2002  295702  SCHWERIN    25m  1:10.02 
425  Ida Bzorek  1997  9742AT  SK-SYD    25m  1:10.06 

 
Heat 13 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
604  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    50m  1:06.62 
248  Emilia Harlund  1999  9938AS  NAKSKOV    25m  1:06.24 
41  Josefine B. Pedersen  1999  9928AB  VAT CPH-MK    25m  1:05.58 
387  Maria Dollas  1998  9846AJ  SLAGELSE    25m  1:05.49 
26  Eva Sperlich  1999  231428  SCHWERIN    25m  1:05.50 
329  Victoria Lysholm Bach  1999  9958AZ  RINGSTED    25m  1:05.71 
378  Amanda Glerup Andersen  1998  9814AM  SLAGELSE    25m  1:06.43 
206  Cecilie N. Petersen  1998  9842AU  KALUNDBORG    25m  1:06.85 

 
Heat 14 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Silvana Bodenstein  1999  239147  SCHWERIN    25m  1:05.48 
628  Anna Puggaard  1996  9606AB  TRITON B    50m  1:05.34 
400  Daniella Thea Johansen  2000  0048AP  SLAGELSE    25m  1:05.21 
113  Nicole Jensen  1996  9656AB  HASLEV    25m  1:04.76 
634  Nanna Sonne  1999  9906AH  TRITON B    50m  1:05.07 
70  Xenia Huryn  2000  0088AW  STT    25m  1:05.29 
12  Gina Elisa Koop  2000  256647  SCHWERIN    25m  1:05.35 
554  Nana Hansen  2000  0048AJ  VORDINGB    25m  1:05.49 

 
Heat 15 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
349  Maria Heiberg Larsen  1998  9886AQ  RINGSTED    25m  1:03.95 
392  Maria Tanderup Hansen  1998  9836AJ  SLAGELSE    50m  1:03.09 
172  Ida Pedersen  1998  9866AH  HERLUFSHOL    25m  1:02.21 
607  Louise Møller Jessen  1997  9704AE  TRITON B    25m  1:02.01 
219  Sofie Witthøft  1997  9794AG  KALUNDBORG    25m  1:02.07 
38  Rikke Knudsen  1998  9878AI  VAT CPH-MK    25m  1:02.37 
358  Signe Nielsen  1998  9848AF  RINGSTED    25m  1:03.47 
42  Mille Rask Sander  1999  9948AJ  VAT CPH-MK    25m  1:04.62 

 
Heat 16 (19) (Årg. 2003-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
136  Wilma Anker  2004  0486AK  HERLUFSHOL    25m  1:21.95 
191  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  1:21.77 
11  Leena Hennes  2003  309525  SCHWERIN    25m  1:19.95 
16  Ann-Kathrin Kuhlmann  2004  319390  SCHWERIN    25m  1:18.10 
615  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  1:19.35 
294  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    25m  1:20.19 
162  Josefine Krumbak  2004  0458AD  HERLUFSHOL    25m  1:21.81 
431  Julie Bruun Jørgensen  2003  0328AC  SK-SYD    25m  1:25.94 

 
Heat 17 (19) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
389  Regitze Gotthard  2002  0228AA  SLAGELSE    25m  1:08.24 
602  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    50m  1:07.25 
171  Amalie Olsen  2001  0122BC  HERLUFSHOL    50m  1:06.69 
586  Julie Brandt  2001  0182AH  TRITON B    50m  1:03.07 
582  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    50m  1:04.38 
416  Sofie Nielsen  2001  0198AF  SLAGELSE    50m  1:06.98 
614  Alberte Mammen  2001  0196AE  TRITON B    25m  1:07.48 
380  Patricia Andersen  2002  0294AI  SLAGELSE    25m  1:08.97 

 
Heat 18 (19) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
418  Astrid Ovesen  1999  9978AA  SLAGELSE    50m  1:04.17 
36  Julie Bingen Jacobsen  1999  9954AF  VAT CPH-MK    25m  1:03.06 
613  Emma Anne Ljungstrøm  1999  9908AH  TRITON B    25m  1:01.86 
596  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    25m  58.82 
589  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    50m  1:00.82 
35  Alberte M Hansen  2000  0004AC  VAT CPH-MK    25m  1:02.88 
388  Amalie Gotthard  1999  9928AC  SLAGELSE    50m  1:04.09 
601  Mille Hesselgren Ikov  2000  0012AH  TRITON B    25m  1:04.42 

 
Heat 19 (19) (Årg. 1901-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
346  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  RINGSTED    25m  1:01.40 
75  Rikke Munkholm  1998  9812AB  STT    25m  1:00.31 
203  Emma F. Nystrøm  1996  9614AZ  KALUNDBORG    25m  59.84 
597  Megan Forslund Hansen  1997  9702AC  TRITON B    25m  57.12 
47  Nanna Drewsen  1998  9848AH  VI39    25m  59.36 
24  Nele Salow  1997  178772  SCHWERIN    25m  1:00.25 
588  Camilla Dufour  1996  9662AN  TRITON B    25m  1:01.00 
192  Laura Holm Junge  1998  9838AD  KALUNDBORG    25m  1:01.90 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark