2019-06-16   16:52:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 24
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:58   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 24, 200m Medley Herrer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
194  Alexander Lind-Ellefsen  2004  0475AB  KALUNDBORG    25m   
104  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  HASLEV    25m   
247  Valdemar Piihl Hansen  2001  0177AI  NAKSKOV    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
391  Lauritz Tanderup Hansen  2003  0325AA  SLAGELSE    25m   
198  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  3:46.39 
608  Kasper Francke Johannesen  2003  0377AE  TRITON B    50m  3:24.91 
88  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  GSK    25m  3:22.96 
66  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  STT    25m  3:23.79 
296  Rasmus Lorentzen  2001  0125AC  NÆSTVED    25m  3:29.32 
350  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    25m   
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
78  Rasmus Hatting Petersen  2002  0205AF  STT    25m  3:20.77 
299  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  3:15.10 
Marc Amon Göttmann  2003  307699  SCHWERIN    25m  3:14.76 
83  Simon Wrist-Elkjær  2002  0293AF  STT    25m  3:08.13 
79  Oliver Skadhauge  2002  0297AG  STT    25m  3:14.18 
239  Elias Rought  2003  0359AF  KORSØR    50m  3:15.00 
331  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    25m  3:20.48 
62  Karl-Emil Rohr  2001  0185AH  VI39    25m  3:22.47 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
411  Frederik Madsen  2002  0251AH  SLAGELSE    25m  3:07.47 
87  Oskar Skov Grell  2002  0217AC  GSK    25m  2:59.91 
60  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  0109AP  VI39    25m  2:59.22 
102  Emil Compen  2000  0037AC  HASLEV    25m  2:57.55 
84  Victor N Andersen  2000  0097AK  GSK    25m  2:58.96 
251  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    25m  2:59.62 
254  Jonas Kristensen  1999  9911AH  NAKSKOV    50m  3:01.14 
579  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    50m  3:07.56 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
51  Casper Koch Henriksen  2002  0245AO  VI39    25m  2:55.73 
59  Rasmus Nickelsen  2003  0347AC  VI39    50m  2:54.87 
374  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  2:49.08 
164  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  2:48.51 
46  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  VI39    25m  2:48.82 
91  Thomas Langvad  2002  0223AC  GSK    25m  2:51.73 
Hanno Böckmann  2003  307703  SCHWERIN    25m  2:55.19 
85  Daniel Dyrved  2000  0047AK  GSK    50m  2:56.82 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
50  Yukia Hansen  2000  0035AL  VI39    50m  2:46.12 
211  Nicolai Ringhøj  1998  9827AR  KALUNDBORG    25m  2:42.77 
399  Rasmus Aavang Jensen  1998  9843AH  SLAGELSE    25m  2:41.20 
243  Mathias Edvardsen  1998  9869AH  NAKSKOV    25m  2:39.79 
90  Rasmus Langvad  2000  0045AD  GSK    50m  2:40.61 
356  Andreas Nielsen  1994  9495AK  RINGSTED    25m  2:42.15 
19  Illya Ponomarov  2000  243698  SCHWERIN    25m  2:43.46 
429  Teis Gerdt Høring  1999  9909AP  SK-SYD    25m  2:48.36 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
417  Magnus Nygaard  2000  0045AH  SLAGELSE    25m  2:38.91 
49  Mads Skøde Hansen  1999  9925AK  VI39    25m  2:34.46 
144  Marco Brander  1996  9655AL  HERLUFSHOL    25m  2:29.85 
376  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  RINGSTED    25m  2:24.86 
Benjamin Bürger  1998  191865  SCHWERIN    25m  2:27.74 
40  Esben Norup  1996  9653AR  VAT CPH-MK    25m  2:31.87 
610  Rasmus F. Jørgensen  1999  9971AF  TRITON B    50m  2:36.85 
643  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    50m  2:39.44 

 
Heat 8 (11) (Årg. 2001-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
58  Marcus Munkholm  2001  0169AC  VI39    25m  2:46.28 
61  Alexander Rendlev  2001  0121AE  VI39    25m  2:42.44 
605  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    25m  2:35.56 
336  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    25m  2:30.45 
343  Mads Jensen  2001  0105AF  RINGSTED    25m  2:33.56 
355  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    25m  2:42.36 
584  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    50m  2:44.79 
73  William I. Kristiansen  2001  0151AK  STT    25m  2:47.77 

 
Heat 9 (11) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
72  Sipan Kawiani  2000  0013AC  STT    25m  2:33.30 
Till Otto Göttmann  2000  289429  SCHWERIN    25m  2:31.85 
80  Daniel Sørensen  1999  9901AD  STT    25m  2:27.13 
77  Frederik Hatting Petersen  2000  0071AC  STT    25m  2:17.59 
71  Mathias Immerkjær  1999  9961AF  STT    25m  2:20.91 
373  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    25m  2:30.71 
630  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    50m  2:32.50 
200  Mads Møller  2000  0041AM  KALUNDBORG    25m  2:33.87 

 
Heat 10 (11) (Årg. 1997-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
420  Rasmus Wegener  1997  9727AC  SLAGELSE    50m  2:23.21 
581  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  2:19.11 
340  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    25m  2:15.03 
212  Mathias Rysgaard  1998  9833AA  KALUNDBORG    25m  2:09.23 
165  Nicolai Løwenstein  1997  9713AP  HERLUFSHOL    25m  2:11.71 
15  Andreas Kuhlmann  1997  166833  SCHWERIN    25m  2:15.82 
249  Mads Holm  1998  9837AC  NAKSKOV    25m  2:20.13 
408  Rasmus B. Larsen  1997  9761AJ  SLAGELSE    25m  2:24.87 

 
Heat 11 (11) (Årg. 1901-1996) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
422  Bjørn Wismann  1996  9637AH  SLAGELSE    25m  2:21.18 
617  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    25m  2:14.90 
34  Victor Drevskich  1996  9631AE  VAT CPH-MK    25m  2:14.52 
621  Karim Møller  1994  9451AA  TRITON B    25m  2:08.31 
598  Rasmus Hasemann  1996  9601AA  TRITON B    25m  2:12.61 
439  Jens Saugmann  1996  9625AK  SK-SYD    25m  2:14.64 
183  Mikkel H. Andersen  1991  9109AB  KALUNDBORG    25m  2:17.45 
580  Emil Andersen  1992  9273AH  TRITON B    25m  2:22.08 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark