2019-08-25   22:45:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 23
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:58   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 23, 200m Medley Damer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
335  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    25m  3:57.47 
269  Caroline Bendtsen  2002  0254AK  NÆSTVED    25m  3:52.59 
377  Helene Thielsen  2004  0474AB  RINGSTED    25m  3:45.19 
162  Josefine Krumbak  2004  0458AD  HERLUFSHOL    25m  3:35.86 
629  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    25m  3:39.62 
65  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  STT    25m  3:47.73 
207  Engeline Scheby Petersen  2002    KALUNDBORG    25m  3:56.05 
298  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    25m  3:58.67 

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  AIF    25m  3:28.93 
328  Maria Andersen  2002  0222AP  RINGSTED    25m  3:27.11 
180  Nicole Vaabengaard  2002  0238AM  HERLUFSHOL    25m  3:25.09 
43  Kathrine S. Jørgensen  2002  0258AJ  AIF    50m  3:15.94 
82  Anna Wrist-Elkjær  2003  0398AE  STT    25m  3:24.89 
191  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  3:26.72 
618  Sofie Mosegaard  2002  0206AE  TRITON B    25m  3:28.00 
637  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    50m  3:30.69 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
242  Malou Carlsen  2000  0036AO  NAKSKOV    25m  3:09.83 
52  Sofie Hertzberg  2002  0262AK  VI39    25m  3:09.36 
67  Camilla Hougaard  2002  0282AJ  STT    50m  3:06.75 
421  Emma Nørgaard Wiese  1999  9984AL  SLAGELSE    25m  3:05.93 
48  Ida Jensdottir Fremming  2002  0298AO  VI39    50m  3:06.55 
440  Simone Thorsen  1998  9868AN  SK-SYD    25m  3:07.79 
603  Cecilie Berg Jensen  2001  0154AQ  TRITON B    25m  3:09.68 
116  Louise Karstenberg  1998  9856AW  HASLEV    25m  3:11.71 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
92  Ida T Mose  2002  0242AK  GSK    25m  3:05.38 
252  Frida Munch Jørgensen  1999  9924AF  NAKSKOV    25m  3:04.80 
204  Astrid Marie Olsson  1999  9902BC  KALUNDBORG    25m  3:02.29 
89  Alberte R. Jakobsen  2001  0138AC  GSK    25m  2:59.39 
241  Madeleine Thornsen  2001  0108AQ  KORSØR    50m  3:00.53 
63  Astrid Høgh Sørensen  2002  0246AB  VI39    25m  3:02.50 
57  Sara Mortensen  2001  0136AW  VI39    25m  3:04.87 
215  Nicoline Strandberg  2002  0248AJ  KALUNDBORG    25m  3:05.82 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
346  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  RINGSTED    25m  2:56.51 
591  Isabel Kol Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    25m  2:56.33 
27  Elisa Stegemann  2002  295702  SCHWERIN    25m  2:54.21 
23  Hannah Rühlke  2000  305643  SCHWERIN    25m  2:51.52 
206  Cecilie N. Petersen  1998  9842AU  KALUNDBORG    25m  2:53.42 
435  Marie Müller  2000  0002AA  SK-SYD    25m  2:54.70 
214  Caroline Strandberg  1998  9884BB  KALUNDBORG    25m  2:56.34 
Friederike Fass  2002  292232  SCHWERIN    25m  2:57.74 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Josefine Nickelsen  2001  0146AO  STT    25m  2:50.22 
44  Caroline Mathiesen  2001  0172AG  AIF    25m  2:49.48 
369  Caroline Steffensen  2000  0092AL  RINGSTED    25m  2:47.60 
38  Rikke Knudsen  1998  9878AI  VAT CPH-MK    25m  2:42.43 
554  Nana Hansen  2000  0048AJ  VORDINGB    25m  2:43.05 
201  Annika Møller-Kristensen  2000  0044AJ  KALUNDBORG    25m  2:48.54 
217  Marie Uglebjerg  2002  0222AB  KALUNDBORG    50m  2:49.92 
64  Victoria Vorm  2001  0104AF  VI39    50m  2:50.94 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
26  Eva Sperlich  1999  231428  SCHWERIN    25m  2:39.09 
192  Laura Holm Junge  1998  9838AD  KALUNDBORG    25m  2:34.22 
55  Anne-Sofie Lindblad  1997  9716AF  VI39    25m  2:31.78 
17  Josefiné Mayer  1997  SCHWERIN    25m  2:29.39 
590  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    25m  2:29.84 
588  Camilla Dufour  1996  9662AN  TRITON B    25m  2:32.50 
607  Louise Møller Jessen  1997  9704AE  TRITON B    25m  2:37.58 
42  Mille Rask Sander  1999  9948AJ  VAT CPH-MK    25m  2:40.44 

 
Heat 8 (11) (Årg. 2003-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
86  Amalie Kruse Enemærke  2003  0392AI  GSK    25m  3:17.78 
81  Viktoria Freja Sørensen  2004  0476AA  STT    25m  3:09.25 
74  Marceline Lermark  2003  0346AF  STT    25m  3:04.87 
53  Julie Laugesen  2003  0308AF  VI39    25m  2:58.67 
413  Mathilde M Mosegaard  2003  0378AA  SLAGELSE    25m  3:04.51 
22  Amelie Ritter  2003  315370  SCHWERIN    25m  3:08.80 
16  Ann-Kathrin Kuhlmann  2004  319390  SCHWERIN    25m  3:13.87 
615  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  3:19.73 

 
Heat 9 (11) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
54  Mathilde Laugesen  2001  0176AL  VI39    50m  2:47.92 
416  Sofie Nielsen  2001  0198AF  SLAGELSE    50m  2:42.70 
69  Xandra Huryn  2001  0138AB  STT    25m  2:41.33 
582  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    50m  2:38.91 
25  Charlotte-Christin Sander  2001  243683  SCHWERIN    25m  2:41.05 
154  Amalie Frederiksen  2001  0182AP  HERLUFSHOL    50m  2:41.93 
638  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    50m  2:43.33 
642  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    25m  2:48.14 

 
Heat 10 (11) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
400  Daniella Thea Johansen  2000  0048AP  SLAGELSE    25m  2:37.66 
634  Nanna Sonne  1999  9906AH  TRITON B    25m  2:33.23 
33  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    50m  2:32.03 
596  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    25m  2:20.06 
224  Johanne Carr  1999  9992AA  KORSØR    25m  2:25.22 
644  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    50m  2:33.16 
589  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    50m  2:33.29 
39  Regitze Munch Nielsen  2000  0054AC  VAT CPH-MK    25m  2:38.69 

 
Heat 11 (11) (Årg. 1901-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
594  Rebecca Grønlund  1998  9872AB  TRITON B    25m  2:28.07 
612  Emma Lyngby Larsen  1998  9822AB  TRITON B    25m  2:26.04 
219  Sofie Witthøft  1997  9794AG  KALUNDBORG    25m  2:25.02 
623  Maja Nielsen  1996  9632AD  TRITON B    50m  2:19.34 
203  Emma F. Nystrøm  1996  9614AZ  KALUNDBORG    25m  2:22.27 
390  Karen Tanderup Hansen  1996  9654AS  SLAGELSE    25m  2:25.62 
597  Megan Forslund Hansen  1997  9702AC  TRITON B    25m  2:27.37 
358  Signe Nielsen  1998  9848AF  RINGSTED    25m  2:28.22 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark