2019-08-25   22:18:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 20
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:58   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
213  Frederik Scheby Petersen  2004    KALUNDBORG    25m   
101  Magnus Bech  2001  0193AO  HASLEV    25m   
107  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  HASLEV    25m  50.30 
332  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    25m  44.68 
127  Jeppe Woetmann Pedersen  2000  0007AQ  HASLEV    25m  49.60 
275  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    25m  1:03.00 
194  Alexander Lind-Ellefsen  2004  0475AB  KALUNDBORG    25m   
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
338  Filip Guntofte  2001  0161AQ  RINGSTED    25m  41.94 
299  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  40.95 
151  Lukas Christensen  2002  0257AO  HERLUFSHOL    25m  39.96 
258  Magnus Madsen  2000  0011AM  NAKSKOV    50m  38.60 
18  Adrian Paschke  2003  307704  SCHWERIN    25m  38.85 
301  Gustav Notkin  1999  9961AK  NÆSTVED    25m  40.40 
331  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    25m  41.41 
396  Jonathan Kock Jensen  2001  0193AE  SLAGELSE    25m  42.75 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  38.12 
375  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  0013AU  RINGSTED    50m  34.77 
243  Mathias Edvardsen  1998  9869AH  NAKSKOV    25m  34.11 
267  Christian Andersen  1993  9313AH  NÆSTVED    25m  33.45 
643  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    50m  34.03 
226  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  KORSØR    50m  34.50 
104  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  HASLEV    25m  34.98 
384  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    25m  38.49 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
429  Teis Gerdt Høring  1999  9909AP  SK-SYD    50m  33.33 
367  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    25m  32.53 
200  Mads Møller  2000  0041AM  KALUNDBORG    25m  32.31 
149  Karl Bryde  2000  0099AQ  HERLUFSHOL    50m  31.97 
356  Andreas Nielsen  1994  9495AK  RINGSTED    25m  32.13 
19  Illya Ponomarov  2000  243698  SCHWERIN    25m  32.50 
630  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    50m  33.01 
132  Niels R. E. Sørensen  1999  9977AK  HASLEV    25m  33.40 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
216  Jonas Uglebjerg  1997  9703AD  KALUNDBORG    25m  31.39 
155  Jonas Hansen  1996  9663AN  HERLUFSHOL    25m  30.68 
130  Tobias Rasmussen  1998  9889AF  HASLEV    25m  30.08 
10  Lars Andre Großmann  1997  178776  SCHWERIN    25m  28.50 
220  Emil Zachariassen  1997  9753AN  KALUNDBORG    25m  30.06 
422  Bjørn Wismann  1996  9637AH  SLAGELSE    50m  30.65 
147  Mads Lünell Bruhn  1998  9871AQ  HERLUFSHOL    50m  30.72 
580  Emil Andersen  1992  9273AH  TRITON B    25m  31.55 

 
Heat 6 (9) (Årg. 2001-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
260  Nicolai Pagh Petersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  35.90 
235  Frederik S. Løwe  2001  0133AE  KORSØR    25m  32.27 
336  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    25m  31.13 
343  Mads Jensen  2001  0105AF  RINGSTED    25m  30.35 
231  Jonas Hansen  2001  0123AH  KORSØR    25m  30.86 
232  Matthias Hansen  2001  0191AH  KORSØR    25m  32.00 
164  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    50m  34.90 
Fabian Friese  2001  256645  SCHWERIN    25m  37.60 

 
Heat 7 (9) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
593  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    25m  31.17 
373  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    50m  30.37 
184  Oliver H. Andersen  1999  9971AA  KALUNDBORG    25m  29.19 
Till Otto Göttmann  2000  289429  SCHWERIN    25m  28.35 
620  Marius Møldrup  1999  9977AI  TRITON B    50m  28.36 
551  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  VORDINGB    25m  29.47 
223  Kasper Bitzer  2000  0079AK  KORSØR    25m  31.08 
327  Bernhard Andersen  2000  0049AR  RINGSTED    25m  31.59 

 
Heat 8 (9) (Årg. 1997-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
186  Danny Corell  1997  9749AN  KALUNDBORG    25m  28.13 
165  Nicolai Løwenstein  1997  9713AP  HERLUFSHOL    50m  27.69 
37  Martin Jungersen  1997  9799AA  VAT CPH-MK    25m  27.00 
333  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    25m  25.90 
212  Mathias Rysgaard  1998  9833AA  KALUNDBORG    25m  26.76 
363  Anders Juul Rasmussen  1997  9715AG  RINGSTED    25m  27.21 
340  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    50m  27.79 
21  Lars-Christian Rehse  1997  166829  SCHWERIN    25m  28.19 

 
Heat 9 (9) (Årg. 1901-1996) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
405  Joachim Blach Kristensen  1995  9589AJ  SLAGELSE    50m  28.56 
598  Rasmus Hasemann  1996  9601AA  TRITON B    25m  27.30 
433  Emil Müller  1995  9555AB  SK-SYD    25m  26.67 
341  Claus Hansen  1995  9593AP  RINGSTED    25m  25.76 
29  Christian Wichette  1996  209138  SCHWERIN    25m  26.09 
439  Jens Saugmann  1996  9625AK  SK-SYD    25m  27.17 
183  Mikkel H. Andersen  1991  9109AB  KALUNDBORG    25m  27.89 
376  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  RINGSTED    25m  29.94 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark