2019-06-17   03:24:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  19 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
366  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    25m  3:45.98 
555  Jeppe Jensen  2001  0165AJ  VORDINGB    25m  3:13.98 
127  Jeppe Woetmann Pedersen  2000  0007AQ  HASLEV    25m  3:09.24 
275  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    25m  3:12.44 
123  Alexander Elbæk Nielsen  2001  0153AD  HASLEV    25m  3:34.63 
101  Magnus Bech  2001  0193AO  HASLEV    25m   
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
293  Johan Larsen  2000  0053AU  NÆSTVED    25m  3:06.75 
306  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  3:01.31 
391  Lauritz Tanderup Hansen  2003  0325AA  SLAGELSE    25m  2:54.87 
608  Kasper Francke Johannesen  2003  0377AE  TRITON B    50m  2:54.41 
83  Simon Wrist-Elkjær  2002  0293AF  STT    25m  2:54.87 
78  Rasmus Hatting Petersen  2002  0205AF  STT    25m  2:56.51 
277  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  3:04.36 
375  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  0013AU  RINGSTED    25m  3:09.01 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
51  Casper Koch Henriksen  2002  0245AO  VI39    25m  2:53.19 
Till Otto Göttmann  2000  289429  SCHWERIN    25m  2:50.76 
599  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    50m  2:48.50 
60  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  0109AP  VI39    25m  2:45.73 
198  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  2:45.75 
62  Karl-Emil Rohr  2001  0185AH  VI39    25m  2:50.13 
79  Oliver Skadhauge  2002  0297AG  STT    25m  2:52.70 
364  Holger S. Rasmussen  2001  0117AP  RINGSTED    25m  2:54.22 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  2:44.19 
66  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  STT    25m  2:42.56 
409  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    25m  2:40.86 
84  Victor N Andersen  2000  0097AK  GSK    25m  2:38.41 
88  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  GSK    50m  2:39.84 
195  Andreas Lind-Ellefsen  2001  0149AP  KALUNDBORG    50m  2:41.74 
384  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    25m  2:43.35 
587  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    25m  2:44.33 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Karl Becker  2002  289406  SCHWERIN    25m  2:37.93 
251  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    25m  2:36.99 
46  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  VI39    25m  2:36.41 
579  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  2:34.22 
114  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  2:35.18 
299  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  2:36.88 
91  Thomas Langvad  2002  0223AC  GSK    25m  2:37.83 
87  Oskar Skov Grell  2002  0217AC  GSK    25m  2:38.01 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Hanno Böckmann  2003  307703  SCHWERIN    25m  2:32.55 
254  Jonas Kristensen  1999  9911AH  NAKSKOV    25m  2:30.37 
58  Marcus Munkholm  2001  0169AC  VI39    50m  2:29.34 
173  Laurits Møller Petersen  1999  9905AQ  HERLUFSHOL    25m  2:27.46 
429  Teis Gerdt Høring  1999  9909AP  SK-SYD    25m  2:28.46 
260  Nicolai Pagh Petersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  2:30.01 
85  Daniel Dyrved  2000  0047AK  GSK    25m  2:30.78 
301  Gustav Notkin  1999  9961AK  NÆSTVED    25m  2:32.61 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
149  Karl Bryde  2000  0099AQ  HERLUFSHOL    50m  2:24.35 
90  Rasmus Langvad  2000  0045AD  GSK    25m  2:23.47 
19  Illya Ponomarov  2000  243698  SCHWERIN    25m  2:20.86 
373  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    50m  2:18.72 
72  Sipan Kawiani  2000  0013AC  STT    50m  2:20.32 
49  Mads Skøde Hansen  1999  9925AK  VI39    50m  2:23.36 
Steffen Deutsch  1998  210800  SCHWERIN    25m  2:23.98 
643  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    50m  2:24.55 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
102  Emil Compen  2000  0037AC  HASLEV    25m  2:18.10 
200  Mads Møller  2000  0041AM  KALUNDBORG    25m  2:16.00 
50  Yukia Hansen  2000  0035AL  VI39    25m  2:15.28 
68  Nikolai Hougaard  1999  9967AF  STT    25m  2:14.09 
220  Emil Zachariassen  1997  9753AN  KALUNDBORG    25m  2:14.17 
630  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    50m  2:15.85 
367  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    25m  2:17.40 
399  Rasmus Aavang Jensen  1998  9843AH  SLAGELSE    25m  2:18.35 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
216  Jonas Uglebjerg  1997  9703AD  KALUNDBORG    25m  2:11.50 
190  Mads Peter Hansen  1998  9845AM  KALUNDBORG    25m  2:09.12 
376  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  RINGSTED    25m  2:06.61 
147  Mads Lünell Bruhn  1998  9871AQ  HERLUFSHOL    25m  2:03.19 
37  Martin Jungersen  1997  9799AA  VAT CPH-MK    25m  2:05.91 
420  Rasmus Wegener  1997  9727AC  SLAGELSE    25m  2:08.10 
130  Tobias Rasmussen  1998  9889AF  HASLEV    25m  2:09.64 
156  Nicolai Yung Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    25m  2:12.51 

 
Heat 10 (13) (Årg. 2001-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
374  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  2:25.99 
73  William I. Kristiansen  2001  0151AK  STT    25m  2:20.91 
61  Alexander Rendlev  2001  0121AE  VI39    25m  2:13.63 
336  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    25m  2:09.21 
355  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    25m  2:11.44 
231  Jonas Hansen  2001  0123AH  KORSØR    25m  2:19.29 
605  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    25m  2:25.59 
59  Rasmus Nickelsen  2003  0347AC  VI39    25m  2:26.35 

 
Heat 11 (13) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
56  Valdemar Mariegaard  1999  9969AF  VI39    50m  2:10.43 
551  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  VORDINGB    25m  2:07.57 
427  Jonas Gram-Lange  1999  9971AD  SK-SYD    25m  2:01.76 
620  Marius Møldrup  1999  9977AI  TRITON B    25m  1:59.48 
71  Mathias Immerkjær  1999  9961AF  STT    25m  2:01.72 
184  Oliver H. Andersen  1999  9971AA  KALUNDBORG    25m  2:05.83 
80  Daniel Sørensen  1999  9901AD  STT    50m  2:08.60 
635  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    50m  2:11.87 

 
Heat 12 (13) (Årg. 1997-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
142  Gustav Bækgaard  1997  9753AI  HERLUFSHOL    25m  2:02.00 
340  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    25m  1:58.19 
249  Mads Holm  1998  9837AC  NAKSKOV    25m  1:57.69 
333  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    25m  1:53.23 
165  Nicolai Løwenstein  1997  9713AP  HERLUFSHOL    25m  1:54.98 
619  Johan Müller  1998  9879AA  TRITON B    50m  1:58.04 
10  Lars Andre Großmann  1997  178776  SCHWERIN    25m  2:00.81 
581  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  2:02.90 

 
Heat 13 (13) (Årg. 1901-1996) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
155  Jonas Hansen  1996  9663AN  HERLUFSHOL    25m  2:04.70 
598  Rasmus Hasemann  1996  9601AA  TRITON B    25m  2:00.41 
259  Martin Nielsen  1996  9653AB  NAKSKOV    25m  1:55.99 
93  Frederik Siem Pedersen  1991  9155AC  FARUM    25m  1:50.34 
34  Victor Drevskich  1996  9631AE  VAT CPH-MK    25m  1:54.41 
244  Tobias Edvardsen  1995  9581AA  NAKSKOV    25m  1:59.86 
183  Mikkel H. Andersen  1991  9109AB  KALUNDBORG    25m  2:02.26 
422  Bjørn Wismann  1996  9637AH  SLAGELSE    25m  2:04.78 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  19 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark