2019-06-17   03:37:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 19
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:58   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 19, 50m Butterfly Damer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
345  Thea Krøll  2000  0002AT  RINGSTED    25m   
638  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m   
128  Anna Petersen  2004    HASLEV    25m   
592  Emilie Fischer  2001  0156AK  TRITON B    25m   
642  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
276  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m   
153  Nicoline Elmquist  2002  0228AX  HERLUFSHOL    25m   
365  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    25m  58.21 
334  Norie Glitten  2002  0264AJ  RINGSTED    25m  53.05 
377  Helene Thielsen  2004  0474AB  RINGSTED    25m  55.28 
629  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    25m  1:01.59 
110  Sarah Kongsted Hansen  2001  0134AT  HASLEV    25m   
122  Olivia Møller  2004  0452AF  HASLEV    25m   

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
298  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    25m  50.75 
269  Caroline Bendtsen  2002  0254AK  NÆSTVED    25m  48.93 
307  Anne Sofie Simonsen  2000  0016AW  NÆSTVED    25m  46.38 
246  Julie Galsgaard Hansen  2000  0022AC  NAKSKOV    25m  45.18 
179  Natalie Vaabengaard  2002  0208AM  HERLUFSHOL    25m  45.30 
291  Josefine M. Kristiansen  2002  0212AV  NÆSTVED    25m  48.32 
372  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    50m  49.80 
117  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  HASLEV    25m  52.95 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Laura Mikkelsen  2001  0176AE  HASLEV    25m  43.79 
180  Nicole Vaabengaard  2002  0238AM  HERLUFSHOL    25m  41.78 
357  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    25m  41.16 
252  Frida Munch Jørgensen  1999  9924AF  NAKSKOV    50m  40.53 
328  Maria Andersen  2002  0222AP  RINGSTED    25m  40.86 
35  Alberte M Hansen  2000  0004AC  VAT CPH-MK    25m  41.67 
585  Victoria Grøn Brandelev  2000  0058AK  TRITON B    25m  43.34 
207  Engeline Scheby Petersen  2002    KALUNDBORG    25m  45.00 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
440  Simone Thorsen  1998  9868AN  SK-SYD    25m  38.71 
421  Emma Nørgaard Wiese  1999  9984AL  SLAGELSE    25m  37.99 
435  Marie Müller  2000  0002AA  SK-SYD    50m  35.74 
201  Annika Møller-Kristensen  2000  0044AJ  KALUNDBORG    25m  35.23 
23  Hannah Rühlke  2000  305643  SCHWERIN    25m  35.37 
206  Cecilie N. Petersen  1998  9842AU  KALUNDBORG    25m  37.57 
116  Louise Karstenberg  1998  9856AW  HASLEV    25m  38.48 
261  Gabriella Sjursen  2000  0038AT  NAKSKOV    25m  39.47 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
285  Alberte Høgh  1999  9976AZ  NÆSTVED    25m  34.99 
214  Caroline Strandberg  1998  9884BB  KALUNDBORG    25m  33.15 
38  Rikke Knudsen  1998  9878AI  VAT CPH-MK    25m  32.67 
113  Nicole Jensen  1996  9656AB  HASLEV    25m  32.44 
390  Karen Tanderup Hansen  1996  9654AS  SLAGELSE    50m  32.55 
75  Rikke Munkholm  1998  9812AB  STT    50m  32.92 
349  Maria Heiberg Larsen  1998  9886AQ  RINGSTED    25m  34.71 
388  Amalie Gotthard  1999  9928AC  SLAGELSE    25m  35.14 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Regitze Munch Nielsen  2000  0054AC  VAT CPH-MK    50m  32.27 
20  Sophia Reck  1996  256642  SCHWERIN    25m  31.49 
346  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  RINGSTED    25m  31.38 
172  Ida Pedersen  1998  9866AH  HERLUFSHOL    50m  31.06 
590  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    25m  31.24 
192  Laura Holm Junge  1998  9838AD  KALUNDBORG    25m  31.46 
628  Anna Puggaard  1996  9606AB  TRITON B    50m  31.77 
644  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    25m  32.30 

 
Heat 8 (11) (Årg. 2003-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
431  Julie Bruun Jørgensen  2003  0328AC  SK-SYD    25m  49.45 
550  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  VORDINGB    25m  47.81 
136  Wilma Anker  2004  0486AK  HERLUFSHOL    25m  45.11 
11  Leena Hennes  2003  309525  SCHWERIN    25m  37.49 
162  Josefine Krumbak  2004  0458AD  HERLUFSHOL    25m  42.03 
294  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    25m  45.43 
221  Selma V Studnitz Andersen  2005  0518AB  KORSØR    25m  49.15 
415  Karoline Nielsen  2004  0422AB  SLAGELSE    25m  50.28 

 
Heat 9 (11) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
27  Elisa Stegemann  2002  295702  SCHWERIN    25m  38.79 
217  Marie Uglebjerg  2002  0222AB  KALUNDBORG    25m  37.77 
368  Karla Sejling  2001  0176AI  RINGSTED    25m  36.68 
241  Madeleine Thornsen  2001  0108AQ  KORSØR    50m  33.51 
582  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    50m  35.73 
28  Hanna Stegemann  2002  295701  SCHWERIN    25m  36.95 
559  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    25m  37.91 
140  Emma Bækgaard  2002  0262AS  HERLUFSHOL    50m  39.22 

 
Heat 10 (11) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Silvana Bodenstein  1999  239147  SCHWERIN    25m  32.18 
42  Mille Rask Sander  1999  9948AJ  VAT CPH-MK    50m  31.24 
634  Nanna Sonne  1999  9906AH  TRITON B    25m  30.69 
589  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    50m  30.37 
386  Clara Schade Cantby  2000  0042AC  SLAGELSE    50m  30.50 
601  Mille Hesselgren Ikov  2000  0012AH  TRITON B    50m  30.70 
554  Nana Hansen  2000  0048AJ  VORDINGB    25m  31.51 
26  Eva Sperlich  1999  231428  SCHWERIN    25m  32.22 

 
Heat 11 (11) (Årg. 1901-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
612  Emma Lyngby Larsen  1998  9822AB  TRITON B    25m  30.86 
358  Signe Nielsen  1998  9848AF  RINGSTED    25m  30.42 
606  Stine Raaby Jensen  1995  9564AK  TRITON B    50m  29.47 
623  Maja Nielsen  1996  9632AD  TRITON B    25m  28.71 
588  Camilla Dufour  1996  9662AN  TRITON B    25m  29.03 
17  Josefiné Mayer  1997  SCHWERIN    25m  30.24 
385  Cæcilie Schade Cantby  1998  9844AH  SLAGELSE    50m  30.65 
47  Nanna Drewsen  1998  9848AH  VI39    25m  30.89 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark