2019-06-16   00:55:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 18
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:58   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
142  Gustav Bækgaard  1997  9753AI  HERLUFSHOL    25m   
364  Holger S. Rasmussen  2001  0117AP  RINGSTED    25m   
280  Jacob Meisner Hansen  2003  0323AK  NÆSTVED    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
250  Christoffer Jensen  2002  0209AE  NAKSKOV    50m  3:27.48 
238  Nicolai Quist  2003  0381AI  KORSØR    50m  3:21.93 
587  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    25m  3:16.02 
78  Rasmus Hatting Petersen  2002  0205AF  STT    25m  3:19.97 
579  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  3:24.56 
137  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  3:31.42 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
61  Alexander Rendlev  2001  0121AE  VI39    25m  3:10.40 
79  Oliver Skadhauge  2002  0297AG  STT    25m  3:09.77 
254  Jonas Kristensen  1999  9911AH  NAKSKOV    25m  3:06.07 
350  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    25m  3:05.00 
608  Kasper Francke Johannesen  2003  0377AE  TRITON B    25m  3:05.10 
83  Simon Wrist-Elkjær  2002  0293AF  STT    25m  3:08.73 
62  Karl-Emil Rohr  2001  0185AH  VI39    25m  3:10.13 
51  Casper Koch Henriksen  2002  0245AO  VI39    50m  3:15.88 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
66  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  STT    25m  3:01.22 
60  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  0109AP  VI39    25m  3:00.52 
251  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    25m  2:59.36 
Hanno Böckmann  2003  307703  SCHWERIN    25m  2:55.08 
91  Thomas Langvad  2002  0223AC  GSK    25m  2:58.89 
84  Victor N Andersen  2000  0097AK  GSK    25m  3:00.51 
599  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  3:01.22 
109  Frederik Kongsted Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  3:03.79 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
609  Daniel Johansen  2000  0023AC  TRITON B    50m  2:52.38 
88  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  GSK    25m  2:50.62 
73  William I. Kristiansen  2001  0151AK  STT    25m  2:48.74 
Karl Becker  2002  289406  SCHWERIN    25m  2:48.26 
59  Rasmus Nickelsen  2003  0347AC  VI39    25m  2:48.33 
352  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    25m  2:49.68 
85  Daniel Dyrved  2000  0047AK  GSK    25m  2:51.04 
584  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  2:52.42 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
50  Yukia Hansen  2000  0035AL  VI39    25m  2:41.13 
49  Mads Skøde Hansen  1999  9925AK  VI39    25m  2:40.13 
610  Rasmus F. Jørgensen  1999  9971AF  TRITON B    50m  2:35.41 
581  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  2:23.41 
223  Kasper Bitzer  2000  0079AK  KORSØR    25m  2:32.74 
72  Sipan Kawiani  2000  0013AC  STT    25m  2:37.24 
90  Rasmus Langvad  2000  0045AD  GSK    25m  2:40.43 
643  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    50m  2:44.81 

 
Heat 7 (10) (Årg. 2001-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
355  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    25m  2:40.04 
232  Matthias Hansen  2001  0191AH  KORSØR    25m  2:36.59 
46  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  VI39    25m  2:32.05 
336  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    25m  2:27.33 
605  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    50m  2:31.93 
235  Frederik S. Løwe  2001  0133AE  KORSØR    25m  2:35.38 
58  Marcus Munkholm  2001  0169AC  VI39    25m  2:37.79 
87  Oskar Skov Grell  2002  0217AC  GSK    25m  2:45.13 

 
Heat 8 (10) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
159  Emil Johansen  2000  0083AF  HERLUFSHOL    25m  2:27.76 
632  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    50m  2:23.43 
71  Mathias Immerkjær  1999  9961AF  STT    25m  2:19.68 
620  Marius Møldrup  1999  9977AI  TRITON B    25m  2:14.14 
427  Jonas Gram-Lange  1999  9971AD  SK-SYD    25m  2:15.21 
77  Frederik Hatting Petersen  2000  0071AC  STT    25m  2:22.39 
141  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    25m  2:25.64 
14  Tim Krüger  2000  239145  SCHWERIN    25m  2:29.95 

 
Heat 9 (10) (Årg. 1997-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
185  Sebastian H. Andersen  1997  9739AA  KALUNDBORG    25m  2:20.30 
249  Mads Holm  1998  9837AC  NAKSKOV    25m  2:19.29 
340  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    25m  2:10.52 
333  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    25m  2:01.87 
434  Jonathan Müller  1997  9751AB  SK-SYD    25m  2:05.56 
619  Johan Müller  1998  9879AA  TRITON B    50m  2:15.80 
Benjamin Bürger  1998  191865  SCHWERIN    25m  2:19.43 
420  Rasmus Wegener  1997  9727AC  SLAGELSE    25m  2:20.58 

 
Heat 10 (10) (Årg. 1901-1996) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
376  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  RINGSTED    25m  2:28.73 
259  Martin Nielsen  1996  9653AB  NAKSKOV    25m  2:13.10 
617  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    25m  2:09.71 
621  Karim Møller  1994  9451AA  TRITON B    50m  2:11.34 
356  Andreas Nielsen  1994  9495AK  RINGSTED    25m  2:19.61 
               
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark