2019-06-16   16:52:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 10
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  19 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
213  Frederik Scheby Petersen  2004    KALUNDBORG    25m   
630  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    25m   
306  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m   
299  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m   
280  Jacob Meisner Hansen  2003  0323AK  NÆSTVED    25m   
104  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  HASLEV    25m   
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
410  Casper Madsen  2004  0461AC  SLAGELSE    25m   
412  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  2:06.02 
273  Gustav Røhmer Christensen  2003  0375AK  NÆSTVED    25m  1:49.10 
107  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  HASLEV    25m  1:45.50 
137  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  1:48.51 
123  Alexander Elbæk Nielsen  2001  0153AD  HASLEV    25m  1:53.17 
366  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    25m  2:06.06 
152  Mads Christensen  1997  9773AP  HERLUFSHOL    25m   

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  0109AP  VI39    25m  1:37.68 
633  Daniel Schwartzbach  1999  9999AJ  TRITON B    25m  1:37.01 
109  Frederik Kongsted Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  1:36.07 
394  Marcus Ipsen  2002  0251AN  SLAGELSE    25m  1:34.09 
331  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    25m  1:34.41 
296  Rasmus Lorentzen  2001  0125AC  NÆSTVED    25m  1:36.22 
78  Rasmus Hatting Petersen  2002  0205AF  STT    25m  1:37.44 
198  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  1:40.58 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
364  Holger S. Rasmussen  2001  0117AP  RINGSTED    25m  1:32.90 
51  Casper Koch Henriksen  2002  0245AO  VI39    25m  1:31.79 
58  Marcus Munkholm  2001  0169AC  VI39    25m  1:30.79 
56  Valdemar Mariegaard  1999  9969AF  VI39    25m  1:28.70 
114  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  1:28.99 
239  Elias Rought  2003  0359AF  KORSØR    25m  1:31.16 
62  Karl-Emil Rohr  2001  0185AH  VI39    25m  1:32.57 
79  Oliver Skadhauge  2002  0297AG  STT    25m  1:33.35 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
599  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  1:27.36 
384  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    25m  1:27.03 
579  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  1:26.90 
211  Nicolai Ringhøj  1998  9827AR  KALUNDBORG    25m  1:26.77 
66  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  STT    25m  1:26.79 
195  Andreas Lind-Ellefsen  2001  0149AP  KALUNDBORG    25m  1:26.93 
Marc Amon Göttmann  2003  307699  SCHWERIN    25m  1:27.30 
83  Simon Wrist-Elkjær  2002  0293AF  STT    25m  1:27.59 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
301  Gustav Notkin  1999  9961AK  NÆSTVED    25m  1:26.14 
151  Lukas Christensen  2002  0257AO  HERLUFSHOL    25m  1:24.42 
254  Jonas Kristensen  1999  9911AH  NAKSKOV    25m  1:23.86 
120  Kasper Nikolaj Lynge  1999  9965AS  HASLEV    25m  1:23.11 
87  Oskar Skov Grell  2002  0217AC  GSK    25m  1:23.37 
352  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    25m  1:24.01 
88  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  GSK    25m  1:25.84 
338  Filip Guntofte  2001  0161AQ  RINGSTED    25m  1:26.55 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Magnus Madsen  2000  0011AM  NAKSKOV    25m  1:22.95 
226  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  KORSØR    25m  1:21.50 
404  Oscar Fischer Kokholm  2000  0059AD  SLAGELSE    25m  1:19.14 
429  Teis Gerdt Høring  1999  9909AP  SK-SYD    25m  1:18.09 
375  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  0013AU  RINGSTED    25m  1:18.78 
635  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    25m  1:19.51 
611  Emil Kvistbo  1999  9953AK  TRITON B    25m  1:22.83 
609  Daniel Johansen  2000  0023AC  TRITON B    25m  1:22.97 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
102  Emil Compen  2000  0037AC  HASLEV    25m  1:15.11 
218  Mads Witthøft  2000  0045AA  KALUNDBORG    25m  1:14.71 
130  Tobias Rasmussen  1998  9889AF  HASLEV    25m  1:13.89 
373  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    25m  1:12.97 
267  Christian Andersen  1993  9313AH  NÆSTVED    25m  1:13.32 
156  Nicolai Yung Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    25m  1:14.06 
243  Mathias Edvardsen  1998  9869AH  NAKSKOV    25m  1:14.97 
643  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  1:16.22 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Marco Brander  1996  9655AL  HERLUFSHOL    25m  1:11.54 
155  Jonas Hansen  1996  9663AN  HERLUFSHOL    25m  1:08.59 
580  Emil Andersen  1992  9273AH  TRITON B    25m  1:06.76 
342  Kasper Jensen  1997  9725AD  RINGSTED    25m  1:06.18 
363  Anders Juul Rasmussen  1997  9715AG  RINGSTED    25m  1:06.62 
356  Andreas Nielsen  1994  9495AK  RINGSTED    25m  1:07.97 
186  Danny Corell  1997  9749AN  KALUNDBORG    25m  1:10.19 
40  Esben Norup  1996  9653AR  VAT CPH-MK    25m  1:12.16 

 
Heat 10 (13) (Årg. 2001-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
396  Jonathan Kock Jensen  2001  0193AE  SLAGELSE    25m  1:19.13 
91  Thomas Langvad  2002  0223AC  GSK    25m  1:18.18 
235  Frederik S. Løwe  2001  0133AE  KORSØR    25m  1:14.90 
336  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    25m  1:09.76 
343  Mads Jensen  2001  0105AF  RINGSTED    25m  1:12.54 
584  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  1:17.63 
Hanno Böckmann  2003  307703  SCHWERIN    25m  1:18.36 
134  Lukas Adeler  2001  0133AG  HERLUFSHOL    25m  1:21.13 

 
Heat 11 (13) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
610  Rasmus F. Jørgensen  1999  9971AF  TRITON B    25m  1:10.80 
632  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    25m  1:09.94 
Till Otto Göttmann  2000  289429  SCHWERIN    25m  1:06.79 
184  Oliver H. Andersen  1999  9971AA  KALUNDBORG    25m  1:05.41 
77  Frederik Hatting Petersen  2000  0071AC  STT    25m  1:05.84 
68  Nikolai Hougaard  1999  9967AF  STT    25m  1:07.07 
593  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    25m  1:10.27 
200  Mads Møller  2000  0041AM  KALUNDBORG    25m  1:12.50 

 
Heat 12 (13) (Årg. 1997-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
581  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  1:04.21 
408  Rasmus B. Larsen  1997  9761AJ  SLAGELSE    25m  1:03.30 
21  Lars-Christian Rehse  1997  166829  SCHWERIN    25m  1:03.00 
212  Mathias Rysgaard  1998  9833AA  KALUNDBORG    25m  1:01.87 
434  Jonathan Müller  1997  9751AB  SK-SYD    25m  1:01.89 
340  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    25m  1:03.09 
Benjamin Bürger  1998  191865  SCHWERIN    25m  1:03.39 
37  Martin Jungersen  1997  9799AA  VAT CPH-MK    25m  1:04.52 

 
Heat 13 (13) (Årg. 1901-1996) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
341  Claus Hansen  1995  9593AP  RINGSTED    25m  1:04.86 
439  Jens Saugmann  1996  9625AK  SK-SYD    25m  1:03.25 
405  Joachim Blach Kristensen  1995  9589AJ  SLAGELSE    25m  1:00.91 
621  Karim Møller  1994  9451AA  TRITON B    25m  59.29 
29  Christian Wichette  1996  209138  SCHWERIN    25m  59.59 
617  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    25m  1:03.19 
376  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  RINGSTED    25m  1:03.96 
422  Bjørn Wismann  1996  9637AH  SLAGELSE    25m  1:05.11 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  19 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark