Program för Speedo Cup 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 30/11 Klockan 10:00 (Insim kl. 09:00)
Heatlista Gren 22
|
Tävling |
Speedo Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
30 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:37 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 november 2014 |
|
|
|
|
Gren 22, 400m Frisim Herrar |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
78 |
1 |
Carl Roos |
2004 |
AB8104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
6:20.40 |
118 |
2 |
Johan Werkmästar |
2002 |
AI4502 |
FALUN |
|
25m |
6:04.25 |
277 |
3 |
Jakob Idesten |
1999 |
AI6399 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
5:53.34 |
215 |
4 |
Melvin Larsson |
2002 |
AJ8302 |
ÖSA |
|
25m |
5:59.04 |
173 |
5 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
6:12.77 |
109 |
6 |
Björn Lundqvist |
2000 |
AH0700 |
FALUN |
|
25m |
6:28.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
47 |
1 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
AT1999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
5:51.27 |
204 |
2 |
Simon Baastad |
2002 |
AC2102 |
ÖSA |
|
25m |
5:47.81 |
28 |
3 |
Gustav Walldén |
2003 |
AE8503 |
SK ENA |
|
25m |
5:44.55 |
281 |
4 |
Eric Malmquist |
2003 |
AC1703 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
5:46.60 |
154 |
5 |
Willy Färemyr Orréll |
2000 |
AT9300 |
KÖPINGS SS |
|
50m |
5:49.38 |
223 |
6 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
5:51.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
133 |
1 |
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
5:36.67 |
8 |
2 |
Alexander Koufakis |
2000 |
AM8100 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
5:14.94 |
216 |
3 |
Michal Laszewski |
2002 |
AC4902 |
ÖSA |
|
25m |
5:08.65 |
5 |
4 |
Daniel Karlsson |
2001 |
AL0901 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
5:09.22 |
200 |
5 |
Aram Vardanian |
2000 |
AU8100 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
5:26.30 |
221 |
6 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
25m |
5:38.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
134 |
1 |
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
5:01.47 |
86 |
2 |
Viktor Syrén |
2000 |
AH5900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
4:55.83 |
160 |
3 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
4:46.09 |
162 |
4 |
Erik Krysén |
2000 |
AE0100 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
4:52.70 |
107 |
5 |
Tim Hansson |
2001 |
AM7101 |
FALUN |
|
25m |
4:58.20 |
194 |
6 |
Victor Nilsson |
2000 |
AL9300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
5:06.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
129 |
1 |
Emil Bengtsson |
1999 |
AT1599 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
4:32.85 |
184 |
2 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
AI7397 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
4:21.32 |
83 |
3 |
Erik Skogfors |
1996 |
AP1996 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
4:17.62 |
185 |
4 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
VÄSBY SS |
|
25m |
4:17.90 |
25 |
5 |
Jonathan Mastrangeli |
1999 |
AP3599 |
SK ENA |
|
25m |
4:23.60 |
136 |
6 |
Fredrik Olsson |
1999 |
AI2399 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
4:37.23 |
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
30 november 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:37 |
|