2019-09-15   22:45:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 29/11 Klockan 10:00 (Insim kl. 09:00)

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  09:17   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
 
Gren 9, 100m Medley Damer  Försök (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
258  Alexandra Thungren  1997  BR1897  HK SIM    25m  1:34.07 
276  Anna Idesten  2001  AX1801  STRÄNGNÄS    25m  1:28.18 
209  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  BF6899  ÖSA    25m  1:27.38 
285  Emelie Widhe  2001  AN0401  STRÄNGNÄS    25m  1:27.61 
241  Emma Lundmark  2003  AT1803  SS04    25m  1:28.25 
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Ebba Filipsson  2001  BF1201  NORRTÄLJE    25m  1:26.99 
103  Ida Brandt  2000  AW0200  FALUN    25m  1:26.80 
125  Maja Hallström  2000  BM5400  HEDEMORA    25m  1:26.37 
31  Cecilia Ahnlund  2001  BC9401  ESKILSTUNA    25m  1:26.67 
Pernilla Hemmälin  2001  AO3801  BOTK-RÖNN    25m  1:26.96 
131  Selma El Hajji  2001  BB1801  JÄRFÄLLA S    25m  1:27.28 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
248  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  1:26.03 
253  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  1:25.06 
196  Ebba Rydberg  2001  AN1401  VÄSTERÅS    25m  1:24.90 
100  Tova Adrelius  2000  AV4600  FALUN    25m  1:24.99 
182  Paula Wiberg-Jansson  2001  AX4801  NYKÖPING    25m  1:25.53 
43  Donya Dam  1999  AO2299  ESKILSTUNA    25m  1:26.12 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
278  Ellinor Larsson  1999  BG2299  STRÄNGNÄS    25m  1:24.51 
164  Lisa Rydelius  2001  AF8401  LUDVIKA SS    25m  1:23.91 
180  Elin Kårehagen  2001  AG7601  NYKÖPING    25m  1:23.82 
77  Ylva Rehnholm  2000  BJ6600  ESKILSTUNA    25m  1:23.83 
279  My Lord  1999  AQ1699  STRÄNGNÄS    25m  1:24.25 
120  Alva Wikström  2002  AN2402  FALUN    25m  1:24.79 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
139  Amanda Chienh  1997  BD1497  KARLSKO SF    25m  1:23.22 
284  Helena Westerlund  1999  BE1699  STRÄNGNÄS    25m  1:22.89 
63  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  1:22.57 
228  Frida Berndtson  2000  BC3600  SS04    25m  1:22.82 
132  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  AC4800  JÄRFÄLLA S    25m  1:23.03 
51  Frida Gustafsson  2001  AM5401  ESKILSTUNA    25m  1:23.30 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
189  Karolin Holmberg  2001  AG5201  VÄSTERÅS    25m  1:22.27 
245  Amanda Sjöholm  2000  BI0600  SS04    25m  1:22.22 
239  Sofia Karls  2002  AH7202  SS04    25m  1:21.49 
137  Linnea Wall  2001  AV1601  JÄRFÄLLA S    25m  1:21.66 
18  Sandra Bergerstam  2001  AI1401  BÅLSTA SK    25m  1:22.26 
211  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  1:22.34 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  1:20.28 
69  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  1:20.09 
192  Elin Lindgren  2000  AP4600  VÄSTERÅS    25m  1:19.30 
167  Maria Eriksson  1997  BM6297  NJURUNDA    25m  1:19.71 
126  Anna Hedlund  2000  AL1600  HEDEMORA    25m  1:20.25 
202  Ebba Vongheer  2000  BG6600  VÄSTERÅS    25m  1:20.81 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
27  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  1:19.02 
48  Ida Fundberg  2002  AB6202  ESKILSTUNA    25m  1:19.00 
32  Ida Asplund  1999  BH8499  ESKILSTUNA    25m  1:18.73 
224  Josefine Åhlund  2002  AU5802  ÖSA    25m  1:18.98 
283  Wilma Wennerberg  2001  AG3201  STRÄNGNÄS    25m  1:19.00 
12  My Rundberg  1999  AL3699  BOTK-RÖNN    25m  1:19.11 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
250  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  1:18.45 
230  Astrid Blomberg  2000  AW5800  SS04    25m  1:17.40 
203  Emelie Ångström  2001  AN8201  VÄSTERÅS    25m  1:16.79 
206  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  1:16.95 
161  Moa Holmström  2001  AD0201  LUDVIKA SS    25m  1:18.37 
71  Johanna Ly  2000  AK6600  ESKILSTUNA    25m  1:18.72 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    25m  1:14.93 
275  Amanda Hyllbrant  1999  AY6899  STRÄNGNÄS    25m  1:13.59 
270  Anna Eriksson  1999  AI0499  STRÄNGNÄS    25m  1:09.51 
46  Ebba Engström  1995  AZ7495  ESKILSTUNA    25m  1:11.13 
238  Rebecca Höglind  1998  AL7898  SS04    25m  1:14.73 
153  Julia Budde  1999  AT7699  KÖPINGS SS    25m  1:15.57 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
272  Maja Eriksson  2002  AM6602  STRÄNGNÄS    25m  1:14.88 
267  Emma Bergkvist  2000  AA5600  STRÄNGNÄS    25m  1:11.86 
201  Clara Wiman  1996  AE8896  VÄSTERÅS    25m  1:07.43 
186  Elin Berggren  1996  AG5296  VÄSTERÅS    25m  1:10.22 
273  Amanda Granlund  1999  AI9299  STRÄNGNÄS    25m  1:14.57 
229  Hannah Berndtson  1996  BI9696  SS04    25m  1:15.44 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
282  Adina Nyström  1999  BD3699  STRÄNGNÄS    25m  1:14.83 
73  Nelly Neuman  1996  BC9296  ESKILSTUNA    25m  1:11.77 
271  Lisa Eriksson  1998  AN3898  STRÄNGNÄS    25m  1:06.37 
227  Filippa Berndtson  1997  BD4297  SS04    25m  1:10.18 
141  Mikaela Jarlemark  1998  AF2698  KARLSKO SF    25m  1:14.44 
50  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    25m  1:15.15 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  09:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner