2019-09-15   22:22:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 29/11 Klockan 10:00 (Insim kl. 09:00)

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  09:17   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer  Försök (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
79  Ida Saikkonen Thelin  2002  AZ2402  ESKILSTUNA    25m   
274  Tilda Granlund  2001  AF0201  STRÄNGNÄS    50m  1:44.44 
219  Evelina Rydén  2000  BM2400  ÖSA    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  BF6899  ÖSA    50m  1:39.66 
52  Maja Gustafsson  2001  AM8401  ESKILSTUNA    25m  1:37.63 
241  Emma Lundmark  2003  AT1803  SS04    25m  1:36.68 
125  Maja Hallström  2000  BM5400  HEDEMORA    25m  1:36.91 
285  Emelie Widhe  2001  AN0401  STRÄNGNÄS    25m  1:38.10 
276  Anna Idesten  2001  AX1801  STRÄNGNÄS    25m  1:40.68 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
193  Clara Lundgren  2001  BI0201  VÄSTERÅS    25m  1:34.03 
257  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  1:29.60 
255  Ellen Olsson  2002  AV3202  HK SIM    25m  1:28.22 
182  Paula Wiberg-Jansson  2001  AX4801  NYKÖPING    25m  1:28.67 
256  Emma Sibelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  1:33.59 
279  My Lord  1999  AQ1699  STRÄNGNÄS    25m  1:34.98 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Sofia Karls  2002  AH7202  SS04    25m  1:27.07 
131  Selma El Hajji  2001  BB1801  JÄRFÄLLA S    25m  1:26.37 
253  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  1:25.93 
249  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  HK SIM    25m  1:26.36 
132  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  AC4800  JÄRFÄLLA S    25m  1:26.57 
228  Frida Berndtson  2000  BC3600  SS04    25m  1:27.26 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
48  Ida Fundberg  2002  AB6202  ESKILSTUNA    25m  1:22.80 
105  Ella Gunnarsson  2000  BB4800  FALUN    50m  1:22.27 
31  Cecilia Ahnlund  2001  BC9401  ESKILSTUNA    25m  1:21.54 
189  Karolin Holmberg  2001  AG5201  VÄSTERÅS    25m  1:21.91 
268  Saga Bäckström  2002  AD9202  STRÄNGNÄS    25m  1:22.57 
196  Ebba Rydberg  2001  AN1401  VÄSTERÅS    25m  1:24.32 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
63  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  1:20.02 
69  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  1:19.36 
192  Elin Lindgren  2000  AP4600  VÄSTERÅS    25m  1:16.95 
32  Ida Asplund  1999  BH8499  ESKILSTUNA    25m  1:19.27 
284  Helena Westerlund  1999  BE1699  STRÄNGNÄS    25m  1:19.41 
51  Frida Gustafsson  2001  AM5401  ESKILSTUNA    25m  1:21.49 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    25m  1:15.03 
56  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    25m  1:11.64 
201  Clara Wiman  1996  AE8896  VÄSTERÅS    25m  1:06.17 
275  Amanda Hyllbrant  1999  AY6899  STRÄNGNÄS    25m  1:08.90 
206  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  1:12.55 
250  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  1:15.51 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
224  Josefine Åhlund  2002  AU5802  ÖSA    25m  1:14.58 
271  Lisa Eriksson  1998  AN3898  STRÄNGNÄS    50m  1:09.19 
186  Elin Berggren  1996  AG5296  VÄSTERÅS    25m  1:05.07 
84  Moa Sundholm  1997  AU7697  ESKILSTUNA    25m  1:07.56 
238  Rebecca Höglind  1998  AL7898  SS04    25m  1:12.53 
12  My Rundberg  1999  AL3699  BOTK-RÖNN    25m  1:15.22 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
283  Wilma Wennerberg  2001  AG3201  STRÄNGNÄS    25m  1:14.06 
46  Ebba Engström  1995  AZ7495  ESKILSTUNA    25m  1:09.06 
Nathali Konrad  1993  AU4493  BOTK-RÖNN    25m  1:04.42 
73  Nelly Neuman  1996  BC9296  ESKILSTUNA    25m  1:06.97 
272  Maja Eriksson  2002  AM6602  STRÄNGNÄS    25m  1:11.66 
211  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  1:15.19 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  09:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner