2019-09-15   22:22:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
271  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  26.98   
270  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  27.13   
Konrad Nathali  1993  BOTK-RÖNN  AU4493  25 m  27.18   
186  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  27.69   
46  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  28.08   
84  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  28.34   
50  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  28.40   
201  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  28.58   
153  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  28.73   
10  206  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  28.95   
11  177  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  28.98   
12  275  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  29.01   
13  18  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  29.43   
14  140  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  29.48   
15  272  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  29.50   
16  283  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  29.62   
17  36  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  29.63   
18  141  Jarlemark Mikaela  1998  KARLSKO SF  AF2698  25 m  29.68   
19  167  Eriksson Maria  1997  NJURUNDA  BM6297  25 m  29.92   
20  273  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  30.08   
21  203  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  30.56   
22  48  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  30.74   
23  Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  30.82   
24  12  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  30.83   
25  183  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  50 m  31.01   
26  56  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  31.26   
27  279  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  31.29   
28  250  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  31.31   
29  284  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  31.35   
30  258  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  31.37   
31  69  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  31.39   
32  32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  50 m  31.50   
33  125  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  31.63   
34  238  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  31.73   
35  113  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  31.88   
36  230  Blomberg Astrid  2000  SS04  AW5800  25 m  32.04   
37  126  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  32.05   
38  61  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  32.09   
39  202  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  50 m  32.09   
40  27  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  32.10   
41  253  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  32.12   
42  278  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  50 m  32.14   
43  71  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  32.23   
44  224  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  32.29   
45  Larsson Johanna  1999  BOTK-RÖNN  BO9699  25 m  32.31   
46  63  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  32.49   
47  67  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  32.62   
48  189  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  32.65   
49  180  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  33.00   
50  182  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  33.21   
51  29  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  33.28   
52  209  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  50 m  33.35   
53  255  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  33.36   
54  249  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  33.45   
55  211  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  33.51   
56  51  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  33.56   
57  103  Brandt Ida  2000  FALUN  AW0200  25 m  33.58   
58  68  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  33.59   
59  256  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  33.70   
60  248  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  33.72   
61  120  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  33.80   
62  196  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  33.94   
63  31  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  34.07   
64  168  Forslund Tilde  2000  NJURUNDA  BL7400  25 m  34.07   
65  257  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  34.12   
66  45  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  34.16   
67  276  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  34.24   
68  285  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  34.31   
69  241  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  34.43   
70  219  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  34.60   
71  208  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  34.64   
72  52  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  34.75   
73  232  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  34.76   
74  Hemmälin Pernilla  2001  BOTK-RÖNN  AO3801  25 m  34.80   
75  225  Asp Josefin  2000  SS04  BG6400  25 m  35.01   
76  Bengtsson Emilia  2001  BOTK-RÖNN  BA3601  25 m  35.12   
77  175  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  35.30   
78  119  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  25 m  35.35   
79  266  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  35.53   
80  41  Chan Laura  2000  ESKILSTUNA  BC5200  25 m  35.62   
81  43  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  50 m  35.64   
82  233  Edlundh Jessica  2002  SS04  BC3402  25 m  35.75   
83  79  Saikkonen Thelin Ida  2002  ESKILSTUNA  AZ2402  25 m  35.78   
84  152  Svensson Maja  2002  KATRINEHOL  AT7402  25 m  36.53   
85  274  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  50 m  36.53   
86  64  Lam Wendy  2001  ESKILSTUNA  BR5601  25 m  36.54   
87  217  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  36.61   
88  193  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  36.69   
89  172  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  36.89   
90  269  Colldén Ronja  2000  STRÄNGNÄS  BL9200  25 m  37.05   
91  261  Thungren Michaela  2000  HK SIM  BN4400  25 m  37.15   
92  111  Olsson Agnes  2002  FALUN  AH4402  25 m  37.20   
93  245  Sjöholm Amanda  2000  SS04  BI0600  25 m  37.21   
94  76  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  37.57   
95  252  Karlsson Ariadna  2001  HK SIM  AZ1201  25 m  37.90   
96  214  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  50 m  38.78   
97  110  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  38.84   
98  212  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  50 m  39.04   
99  37  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  40.03   
100  62  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  40.42   
101  299  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m  40.50  EFT 
102  210  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  41.02   
103  171  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  42.49   
104  104  Ekvall Emelie  2003  FALUN  AF6803  25 m  44.56   
105  155  Laine Lovisa  2005  KÖPINGS SS  AB9405  25 m  46.43   
106  170  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m    EFT 
107  297  Soyal Yildiz  2002  NORRTÄLJE  AK8402  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
2_S
Gren 2, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
39  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  24.43   
Konrad Christian  1989  BOTK-RÖNN  AG2589  25 m  24.63   
185  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  25 m  24.93   
66  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  25.20   
178  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  25.38   
298  Truong Daniel  1995  ESKILSTUNA  AV2595  25 m  25.80  EFT 
83  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  25.88   
234  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  25 m  25.89   
163  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  26.28   
10  143  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  26.38   
11  21  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  26.52   
12  23  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  26.54   
13  158  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  26.56   
14  38  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  26.57   
15  25  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  26.67   
16  11  Rindå Tobias  1995  BOTK-RÖNN  AB8195  25 m  26.97   
17  129  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  25 m  27.01   
18  59  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  27.13   
19  35  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  27.29   
20  106  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  27.34   
21  34  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  27.45   
22  237  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  27.64   
23  262  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  27.71   
24  130  Bladin Samuel  1999  JÄRFÄLLA S  AO4399  25 m  27.81   
25  136  Olsson Fredrik  1999  JÄRFÄLLA S  AI2399  25 m  27.95   
26  166  Borgström Emil  1997  NJURUNDA  AJ1797  25 m  28.13   
27  260  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  28.13   
28  244  Olsson Sande Erik  1999  SS04  AE8999  25 m  28.20   
29  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  28.38   
30  115  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  50 m  28.66   
31  251  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  28.75   
32  Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  25 m  28.77   
33  86  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  28.85   
34  162  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  28.85   
35  160  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  28.87   
36  108  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  28.94   
37  Sved Samuel  1998  AVESTA SS  AQ1398  25 m  29.08   
38  33  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  29.12   
39  24  Marin Joel  1999  SK ENA  AN2399  25 m  29.14   
40  181  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  50 m  29.15   
41  218  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  25 m  29.15   
42  220  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  25 m  29.15   
43  235  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  29.26   
44  10  Ooi Brian  1999  BOTK-RÖNN  AV2199  25 m  29.30   
45  54  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  25 m  29.57   
46  236  Hennert Olle  1999  SS04  AS1999  25 m  29.81   
47  259  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  29.88   
48  216  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  30.19   
49  114  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  30.51   
50  144  Ekström Lundemo Tim  1999  KATRINEHOL  AT8799  25 m  30.57   
51  80  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  31.04   
52  194  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  31.86   
53  134  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  32.03   
54  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  32.18   
55  107  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  32.38   
56  151  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  32.40   
57  231  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  32.81   
58  154  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  25 m  32.83   
59  215  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  32.89   
60  145  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  32.92   
61  199  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  33.37   
62  223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  33.44   
63  226  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  33.50   
64  60  Karlsson Albin  2000  ESKILSTUNA  AJ2100  25 m  33.86   
65  47  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  50 m  33.88   
66  281  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  34.06   
67  118  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  34.80   
68  204  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  34.95   
69  40  Chan Harry  2001  ESKILSTUNA  AL8301  25 m  35.43   
70  87  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  35.44   
71  173  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  36.10   
72  78  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  36.35   
73  88  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  50 m  36.62   
74  70  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  36.71   
75  213  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m  36.86   
76  150  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  37.15   
77  65  Landstorp August  2000  ESKILSTUNA  AL2900  25 m  37.56   
78  74  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  37.68   
79  291  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  37.99   
80  44  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  38.25   
81  207  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  39.27   
82  55  Hellmark Gustaf  2000  ESKILSTUNA  AR2300  25 m  39.38   
83  197  Saad-Nawaz Muhammad  2001  VÄSTERÅS  AV6501  25 m  40.06   
84  296  Edebrink Samuel  2002  STRÄNGNÄS    25 m  40.11  EFT 
85  195  Rundgren Alexander  2001  VÄSTERÅS  AX4101  25 m  40.73   
86  295  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  40.74   
87  247  Bergstrand Linus  2003  HK SIM  AN0703  25 m  41.17   
88  200  Vardanian Aram  2000  VÄSTERÅS  AU8100  25 m  41.58   
89  13  Serti Robin  2001  BOTK-RÖNN  AS4501  25 m  41.82   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
3_S
Gren 3, 200m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
161  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  2:56.47   
27  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:58.49   
53  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  25 m  3:07.02   
217  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  3:09.74   
164  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  3:13.48   
257  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  3:15.34   
101  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  3:16.06   
29  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  3:18.18   
193  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  3:18.54   
10  190  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  3:18.64   
11  248  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  3:19.01   
12  137  Wall Linnea  2001  JÄRFÄLLA S  AV1601  25 m  3:19.31   
13  208  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  3:22.10   
14  90  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  3:32.52   
15  211  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  3:40.54   
16  37  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  3:55.82   
17  155  Laine Lovisa  2005  KÖPINGS SS  AB9405  25 m  4:27.46   
18  64  Lam Wendy  2001  ESKILSTUNA  BR5601  25 m     
19  252  Karlsson Ariadna  2001  HK SIM  AZ1201  25 m    RES 
14 - 15 år 
192  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  2:56.08   
282  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  2:56.85   
36  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  2:59.81   
153  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  3:02.13   
202  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  3:02.35   
71  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  3:04.39   
267  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  3:10.16   
67  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  3:11.46   
126  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  3:11.88   
10  105  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  25 m  3:13.26   
11  12  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  3:15.28   
12  43  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  25 m  3:17.15   
13  209  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  3:27.31   
14  77  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  3:28.62   
15  269  Colldén Ronja  2000  STRÄNGNÄS  BL9200  50 m  3:58.54   
16  68  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m    RES 
17  278  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  25 m    RES 
16 - 99 år 
227  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  2:57.42   
142  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  3:02.53   
258  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  3:14.13   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
4_S
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  25 m  1:12.63   
242  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  1:14.54   
216  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:14.94   
114  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:17.26   
134  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  1:23.22   
301  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:23.84  EFT 
259  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:25.24   
281  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  1:29.41   
231  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  1:37.13   
10  13  Serti Robin  2001  BOTK-RÖNN  AS4501  25 m  1:41.53   
11  173  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:42.31   
12  28  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  1:42.48   
13  118  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m     
14 - 15 år 
187  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:07.18   
86  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  1:10.20   
129  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  25 m  1:10.26   
198  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  1:10.88   
136  Olsson Fredrik  1999  JÄRFÄLLA S  AI2399  25 m  1:11.30   
33  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  1:13.03   
59  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  1:15.16   
144  Ekström Lundemo Tim  1999  KATRINEHOL  AT8799  25 m  1:15.73   
130  Bladin Samuel  1999  JÄRFÄLLA S  AO4399  25 m  1:16.33   
10  194  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  1:17.94   
11  24  Marin Joel  1999  SK ENA  AN2399  25 m  1:22.70   
12  262  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  1:23.69   
13  154  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  25 m  1:26.43   
14  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:27.01   
16 - 99 år 
300  Stomvall Måns  1990  ESKILSTUNA  AS7790  25 m  54.69  EFT 
Konrad Christian  1989  BOTK-RÖNN  AG2589  25 m  55.43   
21  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  59.83   
83  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  1:01.13   
23  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  1:02.80   
234  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  25 m  1:05.53   
112  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:05.96   
166  Borgström Emil  1997  NJURUNDA  AJ1797  25 m  1:10.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
5_S
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
272  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:11.66   
206  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:12.55   
283  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:14.06   
224  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:14.58   
211  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:15.19   
250  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:15.51   
51  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  1:21.49   
31  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  1:21.54   
189  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  1:21.91   
10  268  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:22.57   
11  48  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  1:22.80   
12  196  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:24.32   
13  253  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:25.93   
14  249  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:26.36   
15  131  El Hajji Selma  2001  JÄRFÄLLA S  BB1801  25 m  1:26.37   
16  239  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  1:27.07   
17  255  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:28.22   
18  182  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  1:28.67   
19  257  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:29.60   
20  256  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:33.59   
21  193  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  1:34.03   
22  241  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:36.68  EFT 
23  52  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  1:37.63   
24  285  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  1:38.10   
25  276  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  1:40.68   
26  274  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  50 m  1:44.44   
27  79  Saikkonen Thelin Ida  2002  ESKILSTUNA  AZ2402  25 m     
14 - 15 år 
275  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  1:08.90   
56  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  1:11.64   
50  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  1:15.03   
12  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  1:15.22   
192  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:16.95   
32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  25 m  1:19.27   
69  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:19.36   
284  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  1:19.41   
63  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  1:20.02   
10  105  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  50 m  1:22.27   
11  132  Gunnarsson-Jonsson Amanda  2000  JÄRFÄLLA S  AC4800  25 m  1:26.57   
12  228  Berndtson Frida  2000  SS04  BC3600  25 m  1:27.26   
13  279  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  1:34.98   
14  125  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  1:36.91   
15  209  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  50 m  1:39.66   
16  219  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m     
16 - 99 år 
Konrad Nathali  1993  BOTK-RÖNN  AU4493  25 m  1:04.42   
186  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  1:05.07   
201  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  1:06.17   
73  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  1:06.97   
84  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  1:07.56   
46  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  1:09.06   
271  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  1:09.19   
238  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  1:12.53   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
6_S
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
134  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  3:07.31   
54  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  25 m  3:07.37   
128  Adelöw Anton  2001  JÄRFÄLLA S  AI5901  25 m  3:07.72   
204  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  3:19.25   
281  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  3:19.89   
148  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  3:30.39   
107  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  3:30.88   
40  Chan Harry  2001  ESKILSTUNA  AL8301  25 m  3:35.17   
195  Rundgren Alexander  2001  VÄSTERÅS  AX4101  50 m  3:48.75   
10  44  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m     
11  216  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m     
14 - 15 år 
129  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  25 m  2:38.89   
106  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  2:44.47   
244  Olsson Sande Erik  1999  SS04  AE8999  25 m  2:50.72   
80  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  2:52.18   
251  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:54.71   
160  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:55.94   
236  Hennert Olle  1999  SS04  AS1999  25 m  3:01.17   
181  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  25 m  3:16.12   
87  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  50 m  3:16.33   
10  74  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  3:19.11   
11  260  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  3:25.37   
12  88  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  25 m  3:26.17   
13  65  Landstorp August  2000  ESKILSTUNA  AL2900  25 m  3:39.89   
14  60  Karlsson Albin  2000  ESKILSTUNA  AJ2100  25 m     
16 - 99 år 
115  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  2:52.41   
237  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  2:57.53   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
7_S
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
250  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:12.30   
272  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:15.15   
253  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:16.10   
183  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:16.17   
203  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:16.43   
18  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  1:20.72   
256  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:21.14   
180  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  1:21.37   
53  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  25 m  1:21.77   
10  120  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  1:22.37   
11  241  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:22.52   
12  182  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  1:22.53   
13  268  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:22.89   
14  208  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:22.96   
15  170  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  1:23.35   
16  27  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:24.17   
17  248  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:25.12   
18  249  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:25.76   
19  90  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  1:27.25   
20  233  Edlundh Jessica  2002  SS04  BC3402  25 m  1:28.82  EFT 
21  64  Lam Wendy  2001  ESKILSTUNA  BR5601  25 m  1:29.08   
22  285  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  1:29.60   
23  276  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  1:30.91   
24  119  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  50 m  1:33.05   
25  62  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  1:35.76   
26  172  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:35.87   
27  214  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  1:36.71   
28  111  Olsson Agnes  2002  FALUN  AH4402  25 m  1:37.69   
29  110  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:37.85   
30  255  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:38.57   
31  299  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m  1:40.80  EFT 
32  210  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:42.11   
33  76  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  1:42.37   
34  37  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  1:42.59   
35  252  Karlsson Ariadna  2001  HK SIM  AZ1201  25 m  1:43.87   
36  81  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  1:44.95   
37  171  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  1:45.04   
38  104  Ekvall Emelie  2003  FALUN  AF6803  25 m  1:53.25   
39  152  Svensson Maja  2002  KATRINEHOL  AT7402  25 m     
40  175  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m     
14 - 15 år 
177  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  1:11.16   
36  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  1:13.38   
273  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  1:13.92   
67  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  1:17.06   
113  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  1:17.32   
61  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:17.41   
71  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  1:19.46   
100  Adrelius Tova  2000  FALUN  AV4600  25 m  1:19.75   
230  Blomberg Astrid  2000  SS04  AW5800  25 m  1:21.50   
10  45  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  1:22.80   
11  202  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:23.73   
12  Larsson Johanna  1999  BOTK-RÖNN  BO9699  25 m  1:24.40   
13  279  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  1:24.54   
14  219  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  1:25.37   
15  125  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  1:25.85   
16  77  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  1:26.32   
17  126  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  1:27.09   
18  168  Forslund Tilde  2000  NJURUNDA  BL7400  25 m  1:29.85   
19  278  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  25 m  1:31.21   
20  68  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  1:31.44   
21  209  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  1:35.04   
22  212  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:50.42   
23  269  Colldén Ronja  2000  STRÄNGNÄS  BL9200  25 m  1:58.85   
16 - 99 år 
140  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:11.71   
Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  1:13.47   
229  Berndtson Hannah  1996  SS04  BI9696  25 m  1:13.68   
167  Eriksson Maria  1997  NJURUNDA  BM6297  25 m  1:15.01   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
8_S
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
235  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  1:08.72   
134  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  1:10.98   
114  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:16.66   
216  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:16.86   
242  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  1:16.98   
226  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  1:20.73   
199  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:20.74   
151  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  1:21.09   
145  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:21.42   
10  215  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  1:22.90   
11  259  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:23.02   
12  204  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:24.36   
13  107  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  1:25.20   
14  231  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  1:25.42   
15  133  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  1:25.58   
16  118  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:28.14   
17  223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:29.93   
18  70  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:31.28   
19  301  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:32.94  EFT 
20  173  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:36.33   
21  291  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:37.81   
22  28  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:39.59   
23  13  Serti Robin  2001  BOTK-RÖNN  AS4501  25 m  1:41.44   
24  150  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  1:42.03   
25  207  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:44.44   
26  296  Edebrink Samuel  2002  STRÄNGNÄS    25 m  1:45.21  EFT 
27  295  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  1:49.10   
28  44  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  1:52.13   
29  197  Saad-Nawaz Muhammad  2001  VÄSTERÅS  AV6501  25 m  1:52.19   
30  247  Bergstrand Linus  2003  HK SIM  AN0703  25 m     
14 - 15 år 
25  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  1:04.76   
158  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:08.99   
187  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:09.01   
262  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  1:09.37   
136  Olsson Fredrik  1999  JÄRFÄLLA S  AI2399  25 m  1:09.77   
160  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:11.72   
129  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  25 m  1:12.13   
Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  1:12.44   
86  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  1:12.60   
10  162  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:13.65   
11  218  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  25 m  1:13.82   
12  198  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  50 m  1:14.94   
13  220  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  25 m  1:15.66   
14  33  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  1:15.76   
15  24  Marin Joel  1999  SK ENA  AN2399  25 m  1:16.62   
16  47  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  1:21.31   
17  130  Bladin Samuel  1999  JÄRFÄLLA S  AO4399  25 m  1:21.86   
18  87  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  1:24.27   
19  194  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  1:24.94   
20  200  Vardanian Aram  2000  VÄSTERÅS  AU8100  25 m  1:28.89   
21  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:29.55   
22  154  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  25 m  1:30.41   
23  88  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  25 m  1:32.18   
24  213  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  25 m  1:36.32   
25  55  Hellmark Gustaf  2000  ESKILSTUNA  AR2300  25 m     
16 - 99 år 
39  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  1:00.18   
184  Rantanen Rasmus  1997  SÖDERTÄLJE  AI7397  25 m  1:02.12   
23  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  1:04.29   
163  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:06.02   
34  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  1:06.98   
112  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:08.12   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
9_S
Gren 9, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
272  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:14.88   
203  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:16.79   
206  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:16.95   
161  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:18.37   
250  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:18.45   
224  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:18.98   
48  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  1:19.00   
283  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:19.00   
27  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:19.02   
10  239  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  1:21.49   
11  137  Wall Linnea  2001  JÄRFÄLLA S  AV1601  25 m  1:21.66   
12  18  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  1:22.26   
13  189  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  1:22.27   
14  211  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:22.34   
15  51  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  1:23.30   
16  180  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  1:23.82   
17  164  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:23.91   
18  120  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  1:24.79   
19  196  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:24.90   
20  253  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:25.06   
21  182  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  1:25.53   
22  248  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:26.03   
23  31  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  1:26.67   
24  Hemmälin Pernilla  2001  BOTK-RÖNN  AO3801  25 m  1:26.96   
25  170  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  1:26.99   
26  131  El Hajji Selma  2001  JÄRFÄLLA S  BB1801  25 m  1:27.28   
27  285  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  1:27.61   
28  276  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  1:28.18   
29  241  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:28.25   
14 - 15 år 
270  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  1:09.51   
267  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:11.86   
275  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  1:13.59   
273  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  1:14.57   
282  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:14.83   
56  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  1:14.93   
50  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  1:15.15   
153  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  1:15.57   
230  Blomberg Astrid  2000  SS04  AW5800  25 m  1:17.40   
10  71  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  1:18.72   
11  32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  25 m  1:18.73   
12  12  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  1:19.11   
13  192  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:19.30   
14  69  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:20.09   
15  126  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  1:20.25   
16  61  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:20.28   
17  202  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:20.81   
18  245  Sjöholm Amanda  2000  SS04  BI0600  25 m  1:22.22   
19  63  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  1:22.57   
20  228  Berndtson Frida  2000  SS04  BC3600  25 m  1:22.82   
21  284  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  1:22.89   
22  132  Gunnarsson-Jonsson Amanda  2000  JÄRFÄLLA S  AC4800  25 m  1:23.03   
23  77  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  1:23.83   
24  279  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  1:24.25   
25  278  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  25 m  1:24.51   
26  100  Adrelius Tova  2000  FALUN  AV4600  25 m  1:24.99   
27  43  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  25 m  1:26.12   
28  125  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  1:26.37   
29  103  Brandt Ida  2000  FALUN  AW0200  25 m  1:26.80   
30  209  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  1:27.38   
16 - 99 år 
271  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  1:06.37   
201  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  1:07.43   
227  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  1:10.18   
186  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  1:10.22   
46  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  1:11.13   
73  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  1:11.77   
141  Jarlemark Mikaela  1998  KARLSKO SF  AF2698  25 m  1:14.44   
238  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  1:14.73   
229  Berndtson Hannah  1996  SS04  BI9696  25 m  1:15.44   
10  167  Eriksson Maria  1997  NJURUNDA  BM6297  25 m  1:19.71   
11  139  Chienh Amanda  1997  KARLSKO SF  BD1497  25 m  1:23.22   
12  258  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  1:34.07   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
10_S
Gren 10, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
235  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  1:13.94   
54  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  25 m  1:14.44   
114  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:16.31   
242  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  1:16.35   
143  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  1:16.82   
216  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:17.97   
Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  25 m  1:18.18   
134  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  1:20.63   
107  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  1:20.81   
10  128  Adelöw Anton  2001  JÄRFÄLLA S  AI5901  25 m  1:21.75   
11  259  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:21.90   
12  133  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  1:22.59   
13  281  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:24.47   
14  204  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:24.91   
15  231  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  1:26.04   
16  151  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  1:26.77   
17  223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:28.51   
18  40  Chan Harry  2001  ESKILSTUNA  AL8301  25 m  1:28.69   
19  145  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:29.23   
20  118  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:30.67   
21  173  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:31.29   
22  70  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:31.69   
23  291  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:35.54   
24  148  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:38.54   
25  13  Serti Robin  2001  BOTK-RÖNN  AS4501  25 m  1:42.13   
26  44  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  1:43.00   
27  247  Bergstrand Linus  2003  HK SIM  AN0703  25 m  1:46.32   
28  197  Saad-Nawaz Muhammad  2001  VÄSTERÅS  AV6501  25 m  2:09.08   
29  199  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m     
14 - 15 år 
59  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  1:06.31   
106  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  1:07.08   
129  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  25 m  1:07.49   
136  Olsson Fredrik  1999  JÄRFÄLLA S  AI2399  25 m  1:07.54   
158  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:11.19   
220  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  25 m  1:13.00   
244  Olsson Sande Erik  1999  SS04  AE8999  25 m  1:13.40   
130  Bladin Samuel  1999  JÄRFÄLLA S  AO4399  25 m  1:14.38   
236  Hennert Olle  1999  SS04  AS1999  25 m  1:15.73   
10  162  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:16.48   
11  80  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  1:16.70   
12  251  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:16.70   
13  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  1:19.35   
14  144  Ekström Lundemo Tim  1999  KATRINEHOL  AT8799  25 m  1:19.82   
15  260  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  1:19.99   
16  218  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  25 m  1:22.10   
17  10  Ooi Brian  1999  BOTK-RÖNN  AV2199  25 m  1:24.92   
18  24  Marin Joel  1999  SK ENA  AN2399  25 m  1:26.40   
19  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:27.67   
20  55  Hellmark Gustaf  2000  ESKILSTUNA  AR2300  25 m  1:27.84   
21  87  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  1:32.77   
22  60  Karlsson Albin  2000  ESKILSTUNA  AJ2100  25 m  1:34.84   
23  65  Landstorp August  2000  ESKILSTUNA  AL2900  25 m  1:37.65   
24  74  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  1:38.77   
25  88  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  25 m  1:42.50   
26  181  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  25 m     
27  200  Vardanian Aram  2000  VÄSTERÅS  AU8100  25 m     
16 - 99 år 
191  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  57.07   
Konrad Christian  1989  BOTK-RÖNN  AG2589  25 m  1:01.34   
39  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  1:02.11   
66  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  1:03.77   
234  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  25 m  1:03.89   
163  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:05.34   
11  Rindå Tobias  1995  BOTK-RÖNN  AB8195  25 m  1:08.10   
112  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:08.26   
35  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  1:09.33   
10  237  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  1:09.94   
11  38  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  1:10.50   
12  166  Borgström Emil  1997  NJURUNDA  AJ1797  25 m  1:11.62   
13  108  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  1:12.56   
14  115  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  1:13.55   
15  Sved Samuel  1998  AVESTA SS  AQ1398  25 m  1:14.30   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
11_S
Gren 11, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
272  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  2:22.59   
18  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  2:23.15   
29  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  2:28.04   
206  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  2:28.04   
27  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:29.97   
180  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  2:30.16   
183  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  2:30.50   
253  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  2:34.16   
161  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  2:35.37   
10  137  Wall Linnea  2001  JÄRFÄLLA S  AV1601  25 m  2:36.21   
11  120  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  2:36.94   
12  256  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  2:37.83   
13  196  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  2:38.06   
14  224  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  2:40.14   
15  208  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  2:40.26   
16  249  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  2:40.34   
17  211  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  2:41.47   
18  131  El Hajji Selma  2001  JÄRFÄLLA S  BB1801  25 m  2:42.02   
19  248  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:42.47   
20  101  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  2:42.50   
14 - 15 år 
267  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:10.20   
50  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  2:16.35   
177  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  2:17.59   
56  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:19.07   
36  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  2:20.21   
113  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  2:22.54   
275  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  2:22.54   
67  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  2:23.91   
202  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  2:27.63   
10  32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  25 m  2:27.81   
11  284  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  2:28.52   
12  20  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  2:29.05   
13  230  Blomberg Astrid  2000  SS04  AW5800  25 m  2:30.15   
14  282  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  2:31.43   
15  153  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  2:31.87   
16  61  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  2:32.73   
17  279  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  2:33.55   
18  12  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  2:34.00   
19  69  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  2:35.97   
20  168  Forslund Tilde  2000  NJURUNDA  BL7400  25 m  2:36.55   
21  132  Gunnarsson-Jonsson Amanda  2000  JÄRFÄLLA S  AC4800  25 m  2:37.16   
22  105  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  25 m  2:37.24   
23  245  Sjöholm Amanda  2000  SS04  BI0600  25 m  2:38.12   
24  228  Berndtson Frida  2000  SS04  BC3600  25 m  2:39.37   
25  278  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  25 m  2:39.39   
16 - 99 år 
186  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  2:08.87   
46  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  2:12.26   
84  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  2:16.11   
140  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  2:18.88   
227  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  2:22.32   
229  Berndtson Hannah  1996  SS04  BI9696  25 m  2:22.35   
Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  2:24.26   
167  Eriksson Maria  1997  NJURUNDA  BM6297  25 m  2:24.52   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
12_S
Gren 12, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
216  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:26.76   
107  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  2:27.00   
114  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  2:27.76   
Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  25 m  2:29.95   
54  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  25 m  2:32.11   
242  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  2:34.12   
133  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  50 m  2:39.19   
128  Adelöw Anton  2001  JÄRFÄLLA S  AI5901  50 m  2:40.25   
151  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  2:40.43   
10  226  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  2:41.58   
11  145  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:43.66   
12  223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  2:44.28   
13  281  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  2:44.60   
14  28  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  2:46.04   
15  204  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  2:47.39   
16  231  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  2:48.99   
17  173  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  2:52.95   
18  215  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  2:54.08   
19  118  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  2:59.20   
20  135  Olsson David  2001  JÄRFÄLLA S  AO4501  25 m  2:59.88   
21  78  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  3:07.81   
22  13  Serti Robin  2001  BOTK-RÖNN  AS4501  25 m     
23  150  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m    RES 
24  199  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m    RES 
14 - 15 år 
25  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  2:04.06   
59  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  2:08.22   
158  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  2:08.72   
129  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  50 m  2:10.88   
262  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  2:12.27   
136  Olsson Fredrik  1999  JÄRFÄLLA S  AI2399  25 m  2:12.48   
106  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  2:13.90   
Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  2:14.94   
86  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  2:16.86   
10  160  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:17.03   
11  33  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  2:18.75   
12  251  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:19.93   
13  181  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  50 m  2:26.90   
14  80  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  2:28.91   
15  130  Bladin Samuel  1999  JÄRFÄLLA S  AO4399  25 m  2:29.53   
16  236  Hennert Olle  1999  SS04  AS1999  25 m  2:30.20   
17  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  2:30.68   
18  10  Ooi Brian  1999  BOTK-RÖNN  AV2199  50 m  2:35.07   
19  260  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  2:35.33   
20  220  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  25 m  2:37.79   
21  218  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  25 m  2:42.65   
22  154  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  25 m  2:46.67   
23  47  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  2:50.47   
24  65  Landstorp August  2000  ESKILSTUNA  AL2900  25 m  2:51.61   
25  60  Karlsson Albin  2000  ESKILSTUNA  AJ2100  25 m  2:55.75  RES 
26  74  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  2:57.64  RES 
16 - 99 år 
185  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  25 m  2:00.41   
38  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  2:01.25   
21  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  2:01.27   
66  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  2:01.75   
184  Rantanen Rasmus  1997  SÖDERTÄLJE  AI7397  25 m  2:03.15   
35  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  2:17.32   
166  Borgström Emil  1997  NJURUNDA  AJ1797  25 m  2:17.94   
34  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  2:21.11   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
13_S
Gren 13, 4X50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
286  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  1:51.61   
92  Eskilstuna Damer Lag 1  1995  ESKILSTUNA    25 m  1:55.00   
288  Strängnäs Damer Lag 2  1999  STRÄNGNÄS    25 m  1:59.09   
14  Botk-Rönn Damer  BOTK-RÖNN    25 m  2:00.81   
293  Örebro Sa Lag 1  ÖSA    25 m  2:02.00   
95  Eskilstuna Damer Lag2  1999  ESKILSTUNA    25 m  2:05.00   
93  Eskilstuna Damer Lag 3  2000  ESKILSTUNA    25 m  2:10.00   
263  Hk Sim Damer Lag 1  2002  HK SIM    25 m  2:10.24   
121  Falun Damer Lag 1  2000  FALUN    25 m  2:10.73   
10  264  Hk Sim Damer Lag 2  2002  HK SIM    25 m  2:12.91   
11  294  Örebro Sa Lag 2  ÖSA    25 m  2:15.00   
12  122  Falun Damer Lag 2  2001  FALUN    25 m  2:17.09   
13  94  Eskilstuna Damer Lag 4  2000  ESKILSTUNA    25 m  2:20.00   
14  176  Norrtälje Tjejer  2001  NORRTÄLJE    25 m  2:28.60   
15  302  Bålsta Sk/ena  BÅLSTA SK    25 m    EXT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
14_S
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
96  Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  ESKILSTUNA    25 m  1:40.00   
17  Botk-Rönn Herrar Lag1  BOTK-RÖNN    25 m  1:49.28   
97  Eskilstuna Herrar Lag 2  1998  ESKILSTUNA    25 m  1:50.00   
124  Falun Herrar Lag 1  1998  FALUN    25 m  1:52.86   
98  Eskilstuna Herrar Lag 3  2000  ESKILSTUNA    25 m  1:55.00   
293  Örebro Sa Lag 1  ÖSA    25 m  1:55.00   
290  Katrineholms Ss  KATRINEHOL    25 m  1:57.00   
265  Hk Sim Herrar  HK SIM    25 m  2:08.00   
294  Örebro Sa Lag 2  ÖSA    25 m  2:10.00   
10  99  Eskilstuna Herrar Lag 4  2000  ESKILSTUNA    25 m  2:20.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 
15_S
Gren 15, 200m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
250  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  2:56.06   
211  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  3:04.15   
189  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  3:04.25   
51  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  3:06.28   
31  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  3:12.69   
196  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m     
206  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m     
14 - 15 år 
56  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:43.38   
12  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  2:55.91   
192  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  3:01.56   
63  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  3:08.44   
16 - 99 år 
186  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  2:23.08   
73  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  2:28.11   
46  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  2:38.21   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:32 
 
16_S
Gren 16, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
143  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  57.36   
235  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  1:03.13   
Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  25 m  1:04.64   
114  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:06.11  EFT 
54  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  25 m  1:06.39   
216  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:06.97   
242  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  1:07.25   
134  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  1:07.96   
259  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:08.44   
10  107  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  1:09.75   
11  223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:10.72   
12  133  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  1:11.59   
13  128  Adelöw Anton  2001  JÄRFÄLLA S  AI5901  25 m  1:11.74   
14  151  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  1:11.81   
15  226  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  1:12.51   
16  199  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:12.77   
17  301  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:13.79  EFT 
18  231  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  1:14.10   
19  118  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:15.12   
20  215  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  1:15.37   
21  145  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:15.83   
22  204  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:15.90   
23  281  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:16.18   
24  28  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:18.33   
25  40  Chan Harry  2001  ESKILSTUNA  AL8301  25 m  1:20.51   
26  70  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:23.34   
27  13  Serti Robin  2001  BOTK-RÖNN  AS4501  25 m  1:24.20   
28  78  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:24.20   
29  291  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:25.61   
30  207  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:26.24   
31  150  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  1:26.79   
32  148  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:28.29   
33  89  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:28.82   
34  247  Bergstrand Linus  2003  HK SIM  AN0703  25 m  1:29.95   
35  44  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  1:36.70   
36  295  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  1:37.73   
14 - 15 år 
25  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  56.69   
129  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  25 m  57.58   
136  Olsson Fredrik  1999  JÄRFÄLLA S  AI2399  25 m  58.52   
158  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  58.54   
277  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  59.03   
59  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  59.09   
262  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  59.10   
106  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  59.60   
187  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:00.08   
10  244  Olsson Sande Erik  1999  SS04  AE8999  25 m  1:00.82   
11  26  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  1:01.45   
12  198  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  1:01.89   
13  181  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  25 m  1:02.10   
14  130  Bladin Samuel  1999  JÄRFÄLLA S  AO4399  25 m  1:02.28   
15  251  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:02.39   
16  33  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  1:02.91   
17  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  1:03.37   
18  160  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:03.81   
19  86  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  1:04.16   
20  162  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:04.34   
21  220  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  25 m  1:04.85   
22  24  Marin Joel  1999  SK ENA  AN2399  25 m  1:05.33   
23  236  Hennert Olle  1999  SS04  AS1999  25 m  1:05.76   
24  260  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  1:06.05   
25  10  Ooi Brian  1999  BOTK-RÖNN  AV2199  25 m  1:06.18   
26  144  Ekström Lundemo Tim  1999  KATRINEHOL  AT8799  25 m  1:06.76   
27  194  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  1:07.92   
28  218  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  25 m  1:08.35   
29  80  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  1:08.83   
30  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:10.96   
31  200  Vardanian Aram  2000  VÄSTERÅS  AU8100  25 m  1:13.21   
32  47  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  1:14.69   
33  154  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  25 m  1:15.98   
34  87  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  50 m  1:16.65   
35  65  Landstorp August  2000  ESKILSTUNA  AL2900  25 m  1:19.92   
36  55  Hellmark Gustaf  2000  ESKILSTUNA  AR2300  25 m  1:20.06   
37  109  Lundqvist Björn  2000  FALUN  AH0700  25 m  1:24.07   
38  213  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  25 m  1:24.49   
39  88  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  25 m  1:24.71   
40  74  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  1:25.38   
16 - 99 år 
39  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  53.18   
184  Rantanen Rasmus  1997  SÖDERTÄLJE  AI7397  25 m  54.41   
185  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  25 m  54.46   
38  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  55.23   
163  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  56.55   
21  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  56.56   
83  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  57.54   
237  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  58.40  EFT 
34  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  59.00   
10  35  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  59.69   
11  112  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:00.05   
12  22  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  1:00.39   
13  166  Borgström Emil  1997  NJURUNDA  AJ1797  25 m  1:02.10   
14  108  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  1:02.46   
15  Sved Samuel  1998  AVESTA SS  AQ1398  25 m  1:05.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:32 
 
17_S
Gren 17, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
206  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:03.35   
18  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  1:03.80   
280  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:05.29   
203  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:06.18   
161  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:06.28   
159  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:07.44   
48  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  1:09.20   
224  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:09.62   
27  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:09.98   
10  137  Wall Linnea  2001  JÄRFÄLLA S  AV1601  25 m  1:10.28   
11  131  El Hajji Selma  2001  JÄRFÄLLA S  BB1801  25 m  1:10.33   
12  253  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:10.57   
13  268  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:10.67   
14  29  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  1:10.98   
15  180  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  1:11.16   
16  164  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:11.85   
17  208  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:12.90   
18  120  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  1:13.27   
19  249  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:14.48   
20  101  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  1:14.51  EFT 
21  248  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:14.71   
22  182  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  1:14.72   
23  256  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:14.75   
24  241  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:14.76   
25  170  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  1:15.11   
26  255  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:16.22   
27  Hemmälin Pernilla  2001  BOTK-RÖNN  AO3801  25 m  1:16.97   
28  232  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  1:17.15   
29  257  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:17.35   
30  31  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  1:17.45   
31  285  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  1:17.85   
32  90  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  1:18.21   
33  72  Mirkhosravi Emma  2002  ESKILSTUNA  AV2602  25 m  1:18.36   
34  233  Edlundh Jessica  2002  SS04  BC3402  25 m  1:18.59   
35  276  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  1:18.61   
36  175  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:18.75   
37  193  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  1:18.87   
38  Bengtsson Emilia  2001  BOTK-RÖNN  BA3601  25 m  1:19.21   
39  57  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  1:19.50   
40  52  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  1:19.55   
41  172  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:21.53   
42  274  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  25 m  1:21.66   
43  119  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  25 m  1:21.71   
44  152  Svensson Maja  2002  KATRINEHOL  AT7402  25 m  1:22.96   
45  64  Lam Wendy  2001  ESKILSTUNA  BR5601  25 m  1:23.10   
46  217  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  1:24.31   
47  292  Lovisa Gustavsson  2002  ÖSA    25 m  1:25.38   
48  111  Olsson Agnes  2002  FALUN  AH4402  25 m  1:25.77   
49  76  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  1:27.15   
50  62  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  1:27.88   
51  37  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  1:28.91   
52  30  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:29.74   
53  110  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:30.92   
54  171  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  1:31.20   
55  299  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m  1:34.51  EFT 
56  214  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  1:35.32   
57  210  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:35.57   
58  81  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  1:39.09   
59  58  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  1:40.68   
60  104  Ekvall Emelie  2003  FALUN  AF6803  50 m  1:41.35   
61  155  Laine Lovisa  2005  KÖPINGS SS  AB9405  25 m  1:59.06   
62  297  Soyal Yildiz  2002  NORRTÄLJE  AK8402  25 m    EFT 
14 - 15 år 
270  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  59.43   
50  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  1:01.56   
267  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:01.79   
177  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  1:02.44   
275  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  1:03.72   
36  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  1:04.26   
56  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  1:05.25  EFT 
113  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  1:06.51   
67  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  1:07.11   
10  202  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:07.80   
11  32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  25 m  1:08.02   
12  153  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  1:08.35   
13  20  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  1:09.34   
14  284  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  1:09.92   
15  278  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  50 m  1:10.26   
16  61  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:10.74   
17  228  Berndtson Frida  2000  SS04  BC3600  25 m  1:11.10   
18  103  Brandt Ida  2000  FALUN  AW0200  25 m  1:11.79   
19  132  Gunnarsson-Jonsson Amanda  2000  JÄRFÄLLA S  AC4800  25 m  1:11.89   
20  69  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:12.18   
21  71  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  1:12.57   
22  105  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  25 m  1:12.78   
23  43  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  25 m  1:14.43   
24  Larsson Johanna  1999  BOTK-RÖNN  BO9699  25 m  1:14.74   
25  68  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  1:15.04   
26  45  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  1:15.59   
27  168  Forslund Tilde  2000  NJURUNDA  BL7400  25 m  1:15.76   
28  209  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  1:16.18   
29  219  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  1:16.32   
30  225  Asp Josefin  2000  SS04  BG6400  25 m  1:19.07   
31  41  Chan Laura  2000  ESKILSTUNA  BC5200  25 m  1:20.47   
32  146  Heimisdottir Saga  2000  KATRINEHOL  BQ2400  25 m  1:21.47   
33  266  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  1:21.61   
34  212  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:23.93   
35  254  Nyhlin Ellen  2000  HK SIM  AW3800  25 m  1:24.43   
16 - 99 år 
Konrad Nathali  1993  BOTK-RÖNN  AU4493  25 m  59.12   
46  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  59.97   
201  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  1:00.89   
84  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  1:01.98   
140  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:03.61   
167  Eriksson Maria  1997  NJURUNDA  BM6297  25 m  1:04.16   
141  Jarlemark Mikaela  1998  KARLSKO SF  AF2698  25 m  1:04.47   
Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  1:06.14   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:32 
 
18_S
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  50 m  3:02.84   
13  Serti Robin  2001  BOTK-RÖNN  AS4501  25 m     
216  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m     
14 - 15 år 
26  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  2:37.03   
86  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  2:50.70   
33  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  2:53.27   
16 - 99 år 
191  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  2:07.12   
21  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  2:09.86   
83  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  2:13.23   
23  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  2:19.38   
39  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  2:23.57   
234  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  25 m  2:27.92   
166  Borgström Emil  1997  NJURUNDA  AJ1797  25 m  2:47.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:32 
 
19_S
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
203  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:18.34   
161  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:19.25   
27  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:20.27   
280  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:23.07   
164  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:23.81   
53  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  25 m  1:24.94   
137  Wall Linnea  2001  JÄRFÄLLA S  AV1601  25 m  1:25.57   
217  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  1:26.01   
239  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  1:27.28   
10  101  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  1:31.49   
11  257  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:31.54   
12  248  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:31.60   
13  57  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  1:31.65   
14  196  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:31.77   
15  193  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  1:32.09   
16  224  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:32.11   
17  131  El Hajji Selma  2001  JÄRFÄLLA S  BB1801  25 m  1:32.50   
18  208  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:33.03   
19  72  Mirkhosravi Emma  2002  ESKILSTUNA  AV2602  25 m  1:33.41   
20  256  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:34.94   
21  90  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  1:35.62   
22  292  Lovisa Gustavsson  2002  ÖSA    25 m  1:36.50   
23  Hemmälin Pernilla  2001  BOTK-RÖNN  AO3801  25 m  1:36.83   
24  175  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:37.78   
25  232  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  1:39.68   
26  64  Lam Wendy  2001  ESKILSTUNA  BR5601  25 m  1:40.41   
27  111  Olsson Agnes  2002  FALUN  AH4402  25 m  1:40.55   
28  182  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  1:40.68   
29  30  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:43.16   
30  119  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  50 m  1:43.21   
31  276  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  1:43.95   
32  255  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:44.29   
33  172  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:46.36   
34  241  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:49.23  EFT 
35  58  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  1:49.92   
36  110  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:55.10   
37  155  Laine Lovisa  2005  KÖPINGS SS  AB9405  25 m  1:56.87   
38  76  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  1:58.20   
39  210  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:58.46   
40  81  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  2:01.92   
41  104  Ekvall Emelie  2003  FALUN  AF6803  25 m  2:02.86   
42  62  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  2:05.64   
43  299  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m  2:06.25  EFT 
44  170  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m    EFT 
45  171  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m     
46  297  Soyal Yildiz  2002  NORRTÄLJE  AK8402  25 m    EFT 
14 - 15 år 
282  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:17.29   
270  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  1:18.35   
192  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:22.46   
153  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  1:22.59   
71  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  1:23.05   
202  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:24.94   
63  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  1:25.97   
275  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  1:26.36   
12  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  1:28.05   
10  43  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  25 m  1:28.98   
11  105  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  25 m  1:30.04   
12  230  Blomberg Astrid  2000  SS04  AW5800  25 m  1:30.69   
13  69  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:32.00   
14  67  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  1:32.37   
15  100  Adrelius Tova  2000  FALUN  AV4600  25 m  1:35.49   
16  61  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:35.95   
17  212  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:36.16   
18  209  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  1:36.17   
19  103  Brandt Ida  2000  FALUN  AW0200  25 m  1:36.30   
20  168  Forslund Tilde  2000  NJURUNDA  BL7400  25 m  1:36.43   
21  278  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  50 m  1:39.00   
22  245  Sjöholm Amanda  2000  SS04  BI0600  25 m  1:41.57   
23  266  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  1:46.15   
24  219  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  2:02.41   
16 - 99 år 
Konrad Nathali  1993  BOTK-RÖNN  AU4493  25 m  1:15.31   
201  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  1:17.09   
271  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  1:17.45   
142  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  1:24.48   
73  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  1:25.52   
139  Chienh Amanda  1997  KARLSKO SF  BD1497  25 m  1:32.16   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:32 
 
20_S
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
54  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  25 m  1:22.00   
235  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  1:22.12   
128  Adelöw Anton  2001  JÄRFÄLLA S  AI5901  25 m  1:23.54   
134  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  1:24.56   
114  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:31.74   
204  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:31.89   
259  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:32.22   
281  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  1:35.33   
40  Chan Harry  2001  ESKILSTUNA  AL8301  25 m  1:37.02   
10  70  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:38.46   
11  148  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:39.12   
12  231  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  1:39.38   
13  301  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:40.59  EFT 
14  199  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:40.62   
15  28  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:41.35   
16  44  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  1:41.96   
17  195  Rundgren Alexander  2001  VÄSTERÅS  AX4101  25 m  1:44.53   
18  223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:45.85   
19  173  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:46.60   
20  89  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:52.20   
21  118  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:55.10   
22  13  Serti Robin  2001  BOTK-RÖNN  AS4501  25 m  1:56.15   
23  291  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:57.95   
24  295  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  1:58.10   
25  207  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m     
26  247  Bergstrand Linus  2003  HK SIM  AN0703  25 m     
14 - 15 år 
129  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  25 m  1:11.24   
136  Olsson Fredrik  1999  JÄRFÄLLA S  AI2399  25 m  1:14.60   
244  Olsson Sande Erik  1999  SS04  AE8999  25 m  1:15.69   
106  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  1:16.06   
277  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  1:18.75   
236  Hennert Olle  1999  SS04  AS1999  25 m  1:20.21   
80  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  1:20.61   
251  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:22.77   
130  Bladin Samuel  1999  JÄRFÄLLA S  AO4399  25 m  1:24.00   
10  87  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  1:25.59   
11  10  Ooi Brian  1999  BOTK-RÖNN  AV2199  25 m  1:27.88   
12  198  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  1:28.03   
13  220  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  25 m  1:30.34   
14  260  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  1:30.58   
15  74  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  1:31.44   
16  218  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  25 m  1:33.71   
17  88  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  25 m  1:36.29   
18  213  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  25 m  1:37.71   
19  200  Vardanian Aram  2000  VÄSTERÅS  AU8100  25 m  1:38.32   
20  55  Hellmark Gustaf  2000  ESKILSTUNA  AR2300  25 m  1:39.82   
21  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:41.11   
22  65  Landstorp August  2000  ESKILSTUNA  AL2900  25 m  1:43.37   
23  109  Lundqvist Björn  2000  FALUN  AH0700  25 m  1:58.39   
24  181  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  25 m     
16 - 99 år 
Konrad Christian  1989  BOTK-RÖNN  AG2589  25 m  1:10.79   
11  Rindå Tobias  1995  BOTK-RÖNN  AB8195  25 m  1:13.41   
163  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:14.11   
237  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  1:15.76   
66  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  1:17.39   
115  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  1:20.15   
Sved Samuel  1998  AVESTA SS  AQ1398  25 m  1:21.41   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:32 
 
21_S
Gren 21, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
27  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  5:03.41   
18  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  5:07.15   
180  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  5:10.18   
29  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  5:15.16   
253  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  5:20.26   
159  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  5:25.59   
206  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  5:29.39   
211  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  5:36.39   
249  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  5:36.71   
10  101  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  5:38.84   
11  48  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  5:39.97   
12  120  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  5:42.27   
13  241  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  5:43.16  RES 
14  189  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  5:56.38  RES 
15  285  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  5:56.94  RES 
14 - 15 år 
267  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  4:34.74   
50  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  4:47.75   
177  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  4:50.24   
36  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  4:54.29   
56  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  4:56.44   
113  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  5:03.24   
284  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  5:08.35   
67  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  5:08.73   
20  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  5:27.98   
10  132  Gunnarsson-Jonsson Amanda  2000  JÄRFÄLLA S  AC4800  25 m  5:32.74   
11  168  Forslund Tilde  2000  NJURUNDA  BL7400  25 m  5:33.75   
12  278  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  25 m  5:42.51  RES 
13  228  Berndtson Frida  2000  SS04  BC3600  25 m  6:00.52  RES 
14  45  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  6:09.27  RES 
16 - 99 år 
186  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  4:31.47   
271  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  4:34.63   
229  Berndtson Hannah  1996  SS04  BI9696  25 m  4:58.07   
84  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  5:00.18   
Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  5:02.90   
227  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  5:08.39   
167  Eriksson Maria  1997  NJURUNDA  BM6297  25 m  5:14.66   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:32 
 
22_S
Gren 22, 400m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
107  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  4:58.20   
134  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  5:01.47   
216  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  5:08.65   
Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  25 m  5:09.22   
133  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  5:36.67   
28  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  5:44.55   
281  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  5:46.60   
204  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  5:47.81   
223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  5:51.30   
10  215  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  5:59.04   
11  118  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  6:04.25   
12  173  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  6:12.77   
13  78  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  6:20.40   
14  135  Olsson David  2001  JÄRFÄLLA S  AO4501  25 m    RES 
15  231  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m    RES 
16  242  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m    RES 
14 - 15 år 
25  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  4:23.60   
129  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  25 m  4:32.85   
136  Olsson Fredrik  1999  JÄRFÄLLA S  AI2399  25 m  4:37.23   
160  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  4:46.09   
162  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  4:52.70   
86  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  4:55.83   
194  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  5:06.78   
Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  5:14.94   
200  Vardanian Aram  2000  VÄSTERÅS  AU8100  25 m  5:26.30   
10  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  5:38.47   
11  154  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  50 m  5:49.38   
12  47  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  5:51.27   
13  277  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  5:53.34   
14  74  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  6:14.72  RES 
15  109  Lundqvist Björn  2000  FALUN  AH0700  25 m  6:28.83  RES 
16  26  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m    RES 
17  65  Landstorp August  2000  ESKILSTUNA  AL2900  25 m    RES 
18  220  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  25 m    RES 
16 - 99 år 
83  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  4:17.62   
185  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  25 m  4:17.90   
184  Rantanen Rasmus  1997  SÖDERTÄLJE  AI7397  25 m  4:21.32   
22  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  4:36.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:32 
 
23_S
Gren 23, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
203  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  2:41.09   
161  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  2:46.99   
206  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  2:48.82   
159  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  2:48.90   
189  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  2:52.36   
48  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  2:52.60   
250  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  2:53.54   
53  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  25 m  2:53.95   
224  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  2:54.01   
10  27  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:54.25   
11  164  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  2:54.41   
12  196  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  2:55.81   
13  256  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  2:56.06   
14  211  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  2:58.79   
15  208  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  3:00.02   
16  249  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  3:01.32   
17  268  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  3:01.66  RES 
18  131  El Hajji Selma  2001  JÄRFÄLLA S  BB1801  25 m  3:02.08  RES 
14 - 15 år 
270  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:29.50   
267  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:30.68   
275  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  2:34.40   
36  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  2:37.85   
56  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:39.05   
273  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  2:42.73   
282  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  2:43.44   
153  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  2:45.17   
230  Blomberg Astrid  2000  SS04  AW5800  25 m  2:47.53   
10  32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  25 m  2:49.29   
11  284  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  2:49.76   
12  71  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  2:52.17   
13  20  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  2:53.11   
14  105  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  25 m  2:54.37   
15  63  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  2:54.56   
16  67  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  2:57.99   
17  278  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  50 m  2:58.19  RES 
18  132  Gunnarsson-Jonsson Amanda  2000  JÄRFÄLLA S  AC4800  25 m  2:58.35  RES 
19  245  Sjöholm Amanda  2000  SS04  BI0600  25 m  3:00.74  RES 
20  168  Forslund Tilde  2000  NJURUNDA  BL7400  25 m  3:01.81  RES 
16 - 99 år 
186  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  2:28.42   
73  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  2:32.95   
84  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  2:40.23   
Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  2:42.83   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  30 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:27 
 
24_S
Gren 24, 200m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
143  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  2:30.09   
54  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  25 m  2:38.21   
114  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  2:45.70   
216  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:46.38   
107  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  2:46.61   
Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  25 m  2:48.46   
242  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  2:48.80   
259  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  2:55.76   
128  Adelöw Anton  2001  JÄRFÄLLA S  AI5901  25 m  2:57.61   
10  204  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  3:03.07   
11  199  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  3:03.19   
12  231  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  3:07.56   
13  133  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  3:11.67   
14  281  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  3:11.76   
15  223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  3:12.36  RES 
16  40  Chan Harry  2001  ESKILSTUNA  AL8301  25 m  3:25.53  RES 
17  148  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  3:27.10  RES 
18  13  Serti Robin  2001  BOTK-RÖNN  AS4501  25 m  3:33.94  RES 
14 - 15 år 
26  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  2:23.06   
187  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  2:26.54   
136  Olsson Fredrik  1999  JÄRFÄLLA S  AI2399  25 m  2:27.82   
160  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:33.26   
129  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  25 m  2:33.58   
162  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  2:35.69   
251  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:37.63   
130  Bladin Samuel  1999  JÄRFÄLLA S  AO4399  25 m  2:44.88   
194  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  2:45.13   
10  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  2:46.71   
11  80  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  2:46.87   
12  236  Hennert Olle  1999  SS04  AS1999  25 m  2:53.06   
13  10  Ooi Brian  1999  BOTK-RÖNN  AV2199  50 m  2:57.20   
14  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  3:07.76   
15  87  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  3:08.53   
16 - 99 år 
39  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  2:15.69   
234  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  25 m  2:16.90   
237  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  2:25.76   
112  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  2:26.85   
34  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  2:31.46   
35  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  2:32.08   
166  Borgström Emil  1997  NJURUNDA  AJ1797  25 m  2:35.42   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  30 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:27 
 
25_S
Gren 25, 200m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
206  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  2:43.17   
253  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  2:44.12   
250  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  2:45.72   
18  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  2:48.17   
159  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  2:51.02   
241  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  2:53.20   
256  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  2:54.21   
208  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  2:55.22   
239  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  2:57.02   
10  211  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  2:57.50   
11  249  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  2:58.10   
12  120  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  2:58.94   
13  224  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  2:59.11   
14  248  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  3:00.85   
15  90  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  3:02.38   
16  Bengtsson Emilia  2001  BOTK-RÖNN  BA3601  25 m  3:20.76   
17  30  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  3:25.67   
18  214  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  3:28.13   
19  Hemmälin Pernilla  2001  BOTK-RÖNN  AO3801  25 m    RES 
20  233  Edlundh Jessica  2002  SS04  BC3402  25 m    RES 
14 - 15 år 
177  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  2:31.98   
32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  25 m  2:45.39   
67  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  2:47.32   
61  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  2:47.59   
50  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  2:48.53   
192  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  2:49.32   
202  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  50 m  3:03.64   
168  Forslund Tilde  2000  NJURUNDA  BL7400  25 m  3:03.72   
43  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  25 m  3:05.31   
10  45  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  3:09.44   
11  68  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m     
12  69  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m     
13  219  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m     
14  254  Nyhlin Ellen  2000  HK SIM  AW3800  25 m     
16 - 99 år 
201  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:21.50   
140  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  2:35.28   
Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  2:40.21   
167  Eriksson Maria  1997  NJURUNDA  BM6297  25 m  2:42.10   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  30 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:27 
 
26_S
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
235  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  2:33.45   
134  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  2:37.96   
114  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  2:45.15   
216  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:48.01   
242  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  2:51.79   
204  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  3:04.08   
215  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  3:12.58   
223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  3:14.72   
70  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  50 m  3:31.66   
10  118  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m     
11  145  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m     
12  199  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m     
14 - 15 år 
26  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  2:17.93   
25  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  2:19.02   
262  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  2:31.33   
129  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  25 m  2:32.22   
86  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  2:34.26   
Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  2:34.47   
160  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:35.27   
162  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  2:37.20   
33  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  2:41.40   
10  218  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  25 m  2:46.95   
11  47  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  2:51.03   
12  87  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  3:14.35   
13  109  Lundqvist Björn  2000  FALUN  AH0700  25 m  3:23.22   
14  88  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  25 m  3:28.55   
15  154  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  25 m     
16 - 99 år 
191  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  2:02.00   
184  Rantanen Rasmus  1997  SÖDERTÄLJE  AI7397  25 m  2:14.34   
23  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  2:14.53   
21  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  2:18.23   
108  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  2:48.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  30 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:27 
 
27_S
Gren 27, 4X50m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
289  Strängnäs Damer Lag1  1998  STRÄNGNÄS    25 m  2:02.81   
92  Eskilstuna Damer Lag 1  1995  ESKILSTUNA    25 m  2:07.00   
95  Eskilstuna Damer Lag2  1999  ESKILSTUNA    25 m  2:12.00   
293  Örebro Sa Lag 1  ÖSA    25 m  2:15.00   
14  Botk-Rönn Damer  BOTK-RÖNN    25 m  2:16.07   
93  Eskilstuna Damer Lag 3  2000  ESKILSTUNA    25 m  2:17.00   
288  Strängnäs Damer Lag 2  1999  STRÄNGNÄS    25 m  2:17.54   
294  Örebro Sa Lag 2  ÖSA    25 m  2:20.00   
94  Eskilstuna Damer Lag 4  2000  ESKILSTUNA    25 m  2:25.00   
10  263  Hk Sim Damer Lag 1  2002  HK SIM    25 m  2:25.62   
11  264  Hk Sim Damer Lag 2  2002  HK SIM    25 m  2:32.75   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:32 
 
28_S
Gren 28, 4X50m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
96  Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  ESKILSTUNA    25 m  1:50.00   
97  Eskilstuna Herrar Lag 2  1998  ESKILSTUNA    25 m  2:00.00   
16  Botk-Rönn Herrar Lag1  BOTK-RÖNN    25 m  2:02.74   
98  Eskilstuna Herrar Lag 3  2000  ESKILSTUNA    25 m  2:10.00   
265  Hk Sim Herrar  HK SIM    25 m  2:20.00   
293  Örebro Sa Lag 1  ÖSA    25 m  2:20.00   
99  Eskilstuna Herrar Lag 4  2000  ESKILSTUNA    25 m  2:25.00   
294  Örebro Sa Lag 2  ÖSA    25 m  2:25.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:32 
 
29_S
Gren 29, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
271  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  27.16   
270  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  28.19   
186  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  28.23   
46  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  28.50   
50  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  28.65   
Konrad Nathali  1993  BOTK-RÖNN  AU4493  25 m  28.66   
84  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  28.70   
177  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  28.99   
201  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  29.18   
10  275  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  29.52   
11  272  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  29.63   
12  56  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  29.64   
13  153  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  29.64   
14  36  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  29.65   
15  283  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  29.67   
16  140  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  29.75   
17  18  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  29.76   
18  167  Eriksson Maria  1997  NJURUNDA  BM6297  25 m  30.06   
19  141  Jarlemark Mikaela  1998  KARLSKO SF  AF2698  25 m  30.07   
20  32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  25 m  30.15   
21  202  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  30.34   
22  203  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  30.51   
23  48  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  30.67   
24  183  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  30.68   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
30_S
Gren 30, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
39  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  24.29   
66  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  24.94   
38  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  25.25   
234  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  25 m  25.54   
83  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  25.71   
178  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  25.87   
Konrad Christian  1989  BOTK-RÖNN  AG2589  25 m  25.90   
163  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  26.14   
298  Truong Daniel  1995  ESKILSTUNA  AV2595  25 m  26.54   
10  143  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  26.57   
11  25  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  26.69   
12  158  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  26.70   
13  59  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  26.83   
14  34  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  26.84   
15  136  Olsson Fredrik  1999  JÄRFÄLLA S  AI2399  25 m  26.92   
16  35  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  27.06   
17  129  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  25 m  27.09   
18  237  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  27.47   
19  166  Borgström Emil  1997  NJURUNDA  AJ1797  25 m  27.50   
20  106  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  27.52   
21  181  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  25 m  27.54   
22  260  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  27.58   
23  262  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  27.63   
24  244  Olsson Sande Erik  1999  SS04  AE8999  25 m  27.64   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner