2019-09-21   02:43:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

19_S
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
203  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:18.34   
161  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:19.25   
27  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:20.27   
280  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:23.07   
164  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:23.81   
53  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  25 m  1:24.94   
137  Wall Linnea  2001  JÄRFÄLLA S  AV1601  25 m  1:25.57   
217  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  1:26.01   
239  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  1:27.28   
10  101  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  1:31.49   
11  257  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:31.54   
12  248  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:31.60   
13  57  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  1:31.65   
14  196  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:31.77   
15  193  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  1:32.09   
16  224  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:32.11   
17  131  El Hajji Selma  2001  JÄRFÄLLA S  BB1801  25 m  1:32.50   
18  208  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:33.03   
19  72  Mirkhosravi Emma  2002  ESKILSTUNA  AV2602  25 m  1:33.41   
20  256  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:34.94   
21  90  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  1:35.62   
22  292  Lovisa Gustavsson  2002  ÖSA    25 m  1:36.50   
23  Hemmälin Pernilla  2001  BOTK-RÖNN  AO3801  25 m  1:36.83   
24  175  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:37.78   
25  232  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  1:39.68   
26  64  Lam Wendy  2001  ESKILSTUNA  BR5601  25 m  1:40.41   
27  111  Olsson Agnes  2002  FALUN  AH4402  25 m  1:40.55   
28  182  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  1:40.68   
29  30  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:43.16   
30  119  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  50 m  1:43.21   
31  276  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  1:43.95   
32  255  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:44.29   
33  172  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:46.36   
34  241  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:49.23  EFT 
35  58  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  1:49.92   
36  110  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:55.10   
37  155  Laine Lovisa  2005  KÖPINGS SS  AB9405  25 m  1:56.87   
38  76  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  1:58.20   
39  210  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:58.46   
40  81  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  2:01.92   
41  104  Ekvall Emelie  2003  FALUN  AF6803  25 m  2:02.86   
42  62  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  2:05.64   
43  299  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m  2:06.25  EFT 
44  170  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m    EFT 
45  171  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m     
46  297  Soyal Yildiz  2002  NORRTÄLJE  AK8402  25 m    EFT 
14 - 15 år 
282  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:17.29   
270  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  1:18.35   
192  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:22.46   
153  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  1:22.59   
71  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  1:23.05   
202  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:24.94   
63  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  1:25.97   
275  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  1:26.36   
12  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  1:28.05   
10  43  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  25 m  1:28.98   
11  105  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  25 m  1:30.04   
12  230  Blomberg Astrid  2000  SS04  AW5800  25 m  1:30.69   
13  69  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:32.00   
14  67  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  1:32.37   
15  100  Adrelius Tova  2000  FALUN  AV4600  25 m  1:35.49   
16  61  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:35.95   
17  212  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:36.16   
18  209  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  1:36.17   
19  103  Brandt Ida  2000  FALUN  AW0200  25 m  1:36.30   
20  168  Forslund Tilde  2000  NJURUNDA  BL7400  25 m  1:36.43   
21  278  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  50 m  1:39.00   
22  245  Sjöholm Amanda  2000  SS04  BI0600  25 m  1:41.57   
23  266  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  1:46.15   
24  219  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  2:02.41   
16 - 99 år 
Konrad Nathali  1993  BOTK-RÖNN  AU4493  25 m  1:15.31   
201  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  1:17.09   
271  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  1:17.45   
142  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  1:24.48   
73  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  1:25.52   
139  Chienh Amanda  1997  KARLSKO SF  BD1497  25 m  1:32.16   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner