2019-09-16   00:31:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

17_S
Gren 17, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 år och yngre 
206  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:03.35   
18  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  1:03.80   
280  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:05.29   
203  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:06.18   
161  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:06.28   
159  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:07.44   
48  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  1:09.20   
224  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:09.62   
27  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:09.98   
10  137  Wall Linnea  2001  JÄRFÄLLA S  AV1601  25 m  1:10.28   
11  131  El Hajji Selma  2001  JÄRFÄLLA S  BB1801  25 m  1:10.33   
12  253  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:10.57   
13  268  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:10.67   
14  29  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  1:10.98   
15  180  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  1:11.16   
16  164  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:11.85   
17  208  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:12.90   
18  120  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  1:13.27   
19  249  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:14.48   
20  101  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  1:14.51  EFT 
21  248  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:14.71   
22  182  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  1:14.72   
23  256  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:14.75   
24  241  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:14.76   
25  170  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  1:15.11   
26  255  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:16.22   
27  Hemmälin Pernilla  2001  BOTK-RÖNN  AO3801  25 m  1:16.97   
28  232  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  1:17.15   
29  257  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:17.35   
30  31  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  1:17.45   
31  285  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  1:17.85   
32  90  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  1:18.21   
33  72  Mirkhosravi Emma  2002  ESKILSTUNA  AV2602  25 m  1:18.36   
34  233  Edlundh Jessica  2002  SS04  BC3402  25 m  1:18.59   
35  276  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  1:18.61   
36  175  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:18.75   
37  193  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  1:18.87   
38  Bengtsson Emilia  2001  BOTK-RÖNN  BA3601  25 m  1:19.21   
39  57  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  1:19.50   
40  52  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  1:19.55   
41  172  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:21.53   
42  274  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  25 m  1:21.66   
43  119  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  25 m  1:21.71   
44  152  Svensson Maja  2002  KATRINEHOL  AT7402  25 m  1:22.96   
45  64  Lam Wendy  2001  ESKILSTUNA  BR5601  25 m  1:23.10   
46  217  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  1:24.31   
47  292  Lovisa Gustavsson  2002  ÖSA    25 m  1:25.38   
48  111  Olsson Agnes  2002  FALUN  AH4402  25 m  1:25.77   
49  76  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  1:27.15   
50  62  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  1:27.88   
51  37  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  1:28.91   
52  30  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:29.74   
53  110  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:30.92   
54  171  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  1:31.20   
55  299  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m  1:34.51  EFT 
56  214  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  1:35.32   
57  210  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:35.57   
58  81  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  1:39.09   
59  58  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  1:40.68   
60  104  Ekvall Emelie  2003  FALUN  AF6803  50 m  1:41.35   
61  155  Laine Lovisa  2005  KÖPINGS SS  AB9405  25 m  1:59.06   
62  297  Soyal Yildiz  2002  NORRTÄLJE  AK8402  25 m    EFT 
14 - 15 år 
270  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  59.43   
50  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  1:01.56   
267  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:01.79   
177  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  1:02.44   
275  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  1:03.72   
36  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  1:04.26   
56  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  1:05.25  EFT 
113  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  1:06.51   
67  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  1:07.11   
10  202  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:07.80   
11  32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  25 m  1:08.02   
12  153  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  1:08.35   
13  20  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  1:09.34   
14  284  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  1:09.92   
15  278  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  50 m  1:10.26   
16  61  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:10.74   
17  228  Berndtson Frida  2000  SS04  BC3600  25 m  1:11.10   
18  103  Brandt Ida  2000  FALUN  AW0200  25 m  1:11.79   
19  132  Gunnarsson-Jonsson Amanda  2000  JÄRFÄLLA S  AC4800  25 m  1:11.89   
20  69  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:12.18   
21  71  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  1:12.57   
22  105  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  25 m  1:12.78   
23  43  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  25 m  1:14.43   
24  Larsson Johanna  1999  BOTK-RÖNN  BO9699  25 m  1:14.74   
25  68  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  1:15.04   
26  45  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  1:15.59   
27  168  Forslund Tilde  2000  NJURUNDA  BL7400  25 m  1:15.76   
28  209  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  1:16.18   
29  219  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  1:16.32   
30  225  Asp Josefin  2000  SS04  BG6400  25 m  1:19.07   
31  41  Chan Laura  2000  ESKILSTUNA  BC5200  25 m  1:20.47   
32  146  Heimisdottir Saga  2000  KATRINEHOL  BQ2400  25 m  1:21.47   
33  266  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  1:21.61   
34  212  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:23.93   
35  254  Nyhlin Ellen  2000  HK SIM  AW3800  25 m  1:24.43   
16 - 99 år 
Konrad Nathali  1993  BOTK-RÖNN  AU4493  25 m  59.12   
46  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  59.97   
201  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  1:00.89   
84  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  1:01.98   
140  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:03.61   
167  Eriksson Maria  1997  NJURUNDA  BM6297  25 m  1:04.16   
141  Jarlemark Mikaela  1998  KARLSKO SF  AF2698  25 m  1:04.47   
Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  1:06.14   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner