2019-09-16   00:35:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  09:17   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar  Försök (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
247  Linus Bergstrand  2003  AN0703  HK SIM    25m   
197  Muhammad Saad-Nawaz  2001  AV6501  VÄSTERÅS    25m  1:52.19 
55  Gustaf Hellmark  2000  AR2300  ESKILSTUNA    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Arman Dumanyan  2002  AR1702  ESKILSTUNA    25m  1:52.13 
296  Samuel Edebrink  2002    STRÄNGNÄS    25m  1:45.21 
150  Anton Rautiainen  2003  AH7503  KATRINEHOL    25m  1:42.03 
207  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    25m  1:44.44 
295  Edvin Heikinniemi  2003  AH0503  ESKILSTUNA    25m  1:49.10 
               

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Gustav Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  1:39.59 
173  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  1:36.33 
301  Max Fahlén  2001  AM1101  VÄSTERÅS    25m  1:32.94 
213  Robert Kurt  2000  AY5500  ÖSA    25m  1:36.32 
291  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    25m  1:37.81 
13  Robin Serti  2001  AS4501  BOTK-RÖNN    25m  1:41.44 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
70  Alex Ly  2003  AE6103  ESKILSTUNA    25m  1:31.28 
223  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  1:29.93 
200  Aram Vardanian  2000  AU8100  VÄSTERÅS    25m  1:28.89 
221  Anton Wallin  2000  AM7700  ÖSA    25m  1:29.55 
154  Willy Färemyr Orréll  2000  AT9300  KÖPINGS SS    25m  1:30.41 
88  Ricky Ton  2000  AS9700  ESKILSTUNA    25m  1:32.18 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
133  Hugo Malmberg  2001  AH9701  JÄRFÄLLA S    25m  1:25.58 
107  Tim Hansson  2001  AM7101  FALUN    25m  1:25.20 
204  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  1:24.36 
194  Victor Nilsson  2000  AL9300  VÄSTERÅS    25m  1:24.94 
231  Isac Böschen  2002  AF3102  SS04    25m  1:25.42 
118  Johan Werkmästar  2002  AI4502  FALUN    25m  1:28.14 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
259  Andreas Thungren  2002  AL1502  HK SIM    25m  1:23.02 
130  Samuel Bladin  1999  AO4399  JÄRFÄLLA S    25m  1:21.86 
47  Adam Fröjdfeldt  1999  AT1999  ESKILSTUNA    25m  1:21.31 
145  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    25m  1:21.42 
215  Melvin Larsson  2002  AJ8302  ÖSA    25m  1:22.90 
87  Sam Thai  1999  AU9999  ESKILSTUNA    25m  1:24.27 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Gellert Szabo  2001  AM6901  VÄSTERÅS    25m  1:20.74 
242  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    25m  1:16.98 
114  Mathias Renström  2001  AM5101  FALUN    25m  1:16.66 
216  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  1:16.86 
226  Philip Bentzer  2001  AH6701  SS04    25m  1:20.73 
151  Filip Rautiainen  2001  AO3501  KATRINEHOL    25m  1:21.09 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
33  Carl Bidebo  2000  AN9900  ESKILSTUNA    25m  1:15.76 
198  Emil Skytt  1999  AL1599  VÄSTERÅS    50m  1:14.94 
162  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    25m  1:13.65 
218  Theodor Pasztor  2000  AY4500  ÖSA    25m  1:13.82 
220  Herman Törnvall  1999  AW5799  ÖSA    25m  1:15.66 
24  Joel Marin  1999  AN2399  SK ENA    25m  1:16.62 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
129  Emil Bengtsson  1999  AT1599  JÄRFÄLLA S    25m  1:12.13 
158  Henrik Bransell  1999  AG2599  LUDVIKA SS    25m  1:08.99 
23  Sean Johansson  1997  AO1197  SK ENA    25m  1:04.29 
34  Marko Biscevic  1998  AM7398  ESKILSTUNA    25m  1:06.98 
136  Fredrik Olsson  1999  AI2399  JÄRFÄLLA S    25m  1:09.77 
147  Emil Kernen  2002  AC7702  KATRINEHOL    25m  1:13.16 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
160  Jakob Gustafsson  1999  AL0399  LUDVIKA SS    25m  1:11.72 
235  Johan Hennert  2001  AL6901  SS04    25m  1:08.72 
184  Rasmus Rantanen  1997  AI7397  SÖDERTÄLJE    25m  1:02.12 
163  Alfred Lindén  1997  AN6797  LUDVIKA SS    25m  1:06.02 
262  Dennis Tillquist  1999  AP5999  HK SIM    25m  1:09.37 
86  Viktor Syrén  2000  AH5900  ESKILSTUNA    25m  1:12.60 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Linus Nykvist  2001  AH3701  JÄRFÄLLA S    25m  1:10.98 
112  Victor Peltomaa  1998  AG9798  FALUN    25m  1:08.12 
39  Axel Brorsson  1996  AX9396  ESKILSTUNA    25m  1:00.18 
25  Jonathan Mastrangeli  1999  AP3599  SK ENA    25m  1:04.76 
187  Harald Brobacke  1999  AG6399  VÄSTERÅS    25m  1:09.01 
Alexander Koufakis  2000  AM8100  BOTK-RÖNN    25m  1:12.44 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  09:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner