2019-09-16   00:31:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  09:17   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer  Försök (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
175  Thindra Åkerblom  2003  AK3603  NORRTÄLJE    25m   
269  Ronja Colldén  2000  BL9200  STRÄNGNÄS    25m  1:58.85 
152  Maja Svensson  2002  AT7402  KATRINEHOL    25m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
212  Mikaela Juhler  2000  BM7200  ÖSA    25m  1:50.42 
81  Eva Shahverdyan  2004  AQ6204  ESKILSTUNA    25m  1:44.95 
171  Emma Järnebrink  2003  BG3203  NORRTÄLJE    25m  1:45.04 
104  Emelie Ekvall  2003  AF6803  FALUN    25m  1:53.25 
               

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
37  Emma Björk  2002  AZ0402  ESKILSTUNA    25m  1:42.59 
210  Smilla Holgersson Eliasson  2003  AQ9803  ÖSA    25m  1:42.11 
255  Ellen Olsson  2002  AV3202  HK SIM    25m  1:38.57 
299  Johanna Pettersson  2003  AL9803  ESKILSTUNA    25m  1:40.80 
76  Isabelle Persson  2003  AQ1203  ESKILSTUNA    25m  1:42.37 
252  Ariadna Karlsson  2001  AZ1201  HK SIM    25m  1:43.87 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
111  Agnes Olsson  2002  AH4402  FALUN    25m  1:37.69 
172  Emma Pettersson  2001  AV2201  NORRTÄLJE    25m  1:35.87 
209  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  BF6899  ÖSA    25m  1:35.04 
62  Izabella Kullman  2002  AG9202  ESKILSTUNA    25m  1:35.76 
214  Tyra König  2002  AL2402  ÖSA    25m  1:36.71 
110  Anna Nyberg  2003  AP5603  FALUN    25m  1:37.85 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
68  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  1:31.44 
276  Anna Idesten  2001  AX1801  STRÄNGNÄS    25m  1:30.91 
285  Emelie Widhe  2001  AN0401  STRÄNGNÄS    25m  1:29.60 
168  Tilde Forslund  2000  BL7400  NJURUNDA    25m  1:29.85 
278  Ellinor Larsson  1999  BG2299  STRÄNGNÄS    25m  1:31.21 
119  Alva Wiker  2003  BC1403  FALUN    50m  1:33.05 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
233  Jessica Edlundh  2002  BC3402  SS04    25m  1:28.82 
126  Anna Hedlund  2000  AL1600  HEDEMORA    25m  1:27.09 
125  Maja Hallström  2000  BM5400  HEDEMORA    25m  1:25.85 
77  Ylva Rehnholm  2000  BJ6600  ESKILSTUNA    25m  1:26.32 
90  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  1:27.25 
64  Wendy Lam  2001  BR5601  ESKILSTUNA    25m  1:29.08 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
219  Evelina Rydén  2000  BM2400  ÖSA    25m  1:25.37 
279  My Lord  1999  AQ1699  STRÄNGNÄS    25m  1:24.54 
27  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  1:24.17 
Johanna Larsson  1999  BO9699  BOTK-RÖNN    25m  1:24.40 
248  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  1:25.12 
249  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  HK SIM    25m  1:25.76 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Ebba Filipsson  2001  BF1201  NORRTÄLJE    25m  1:23.35 
268  Saga Bäckström  2002  AD9202  STRÄNGNÄS    25m  1:22.89 
182  Paula Wiberg-Jansson  2001  AX4801  NYKÖPING    25m  1:22.53 
45  Tilde Eklind  1999  BH1699  ESKILSTUNA    25m  1:22.80 
208  Salma Gabot  2001  AN1801  ÖSA    25m  1:22.96 
202  Ebba Vongheer  2000  BG6600  VÄSTERÅS    25m  1:23.73 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
120  Alva Wikström  2002  AN2402  FALUN    25m  1:22.37 
230  Astrid Blomberg  2000  AW5800  SS04    25m  1:21.50 
256  Emma Sibelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  1:21.14 
180  Elin Kårehagen  2001  AG7601  NYKÖPING    25m  1:21.37 
53  Frida Hammar  2002  AM0601  ESKILSTUNA    25m  1:21.77 
241  Emma Lundmark  2003  AT1803  SS04    25m  1:22.52 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  1:17.41 
272  Maja Eriksson  2002  AM6602  STRÄNGNÄS    25m  1:15.15 
250  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  1:12.30 
229  Hannah Berndtson  1996  BI9696  SS04    25m  1:13.68 
203  Emelie Ångström  2001  AN8201  VÄSTERÅS    25m  1:16.43 
18  Sandra Bergerstam  2001  AI1401  BÅLSTA SK    25m  1:20.72 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
113  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  1:17.32 
167  Maria Eriksson  1997  BM6297  NJURUNDA    25m  1:15.01 
140  Elin Håkansson  1997  BL4697  KARLSKO SF    25m  1:11.71 
Mikaela Eriksson  1997  BM0697  BOTK-RÖNN    25m  1:13.47 
183  Ida Lindblom  2001  BJ8201  SALA SS    25m  1:16.17 
100  Tova Adrelius  2000  AV4600  FALUN    25m  1:19.75 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
67  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  1:17.06 
273  Amanda Granlund  1999  AI9299  STRÄNGNÄS    25m  1:13.92 
177  Klara Eriksson  2000  BE6200  NYKÖPING    25m  1:11.16 
36  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  1:13.38 
253  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  1:16.10 
71  Johanna Ly  2000  AK6600  ESKILSTUNA    25m  1:19.46 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  09:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner