2019-09-21   03:27:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 25
Heatlista 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  30 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  13:34   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Damer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
68  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m   
69  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m   
Pernilla Hemmälin  2001  AO3801  BOTK-RÖNN    25m   
254  Ellen Nyhlin  2000  AW3800  HK SIM    25m   
219  Evelina Rydén  2000  BM2400  ÖSA    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
214  Tyra König  2002  AL2402  ÖSA    25m  3:28.13 
Emilia Bengtsson  2001  BA3601  BOTK-RÖNN    25m  3:20.76 
43  Donya Dam  1999  AO2299  ESKILSTUNA    25m  3:05.31 
45  Tilde Eklind  1999  BH1699  ESKILSTUNA    25m  3:09.44 
30  Alva Abrahamsson  2004  AQ6604  ESKILSTUNA    25m  3:25.67 
233  Jessica Edlundh  2002  BC3402  SS04    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
90  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  3:02.38 
120  Alva Wikström  2002  AN2402  FALUN    25m  2:58.94 
211  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  2:57.50 
249  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  HK SIM    25m  2:58.10 
248  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  3:00.85 
202  Ebba Vongheer  2000  BG6600  VÄSTERÅS    50m  3:03.64 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
208  Salma Gabot  2001  AN1801  ÖSA    25m  2:55.22 
241  Emma Lundmark  2003  AT1803  SS04    25m  2:53.20 
192  Elin Lindgren  2000  AP4600  VÄSTERÅS    25m  2:49.32 
159  Elin Carlsson  2001  AV0201  LUDVIKA SS    25m  2:51.02 
256  Emma Sibelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  2:54.21 
239  Sofia Karls  2002  AH7202  SS04    25m  2:57.02 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
18  Sandra Bergerstam  2001  AI1401  BÅLSTA SK    25m  2:48.17 
67  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  2:47.32 
32  Ida Asplund  1999  BH8499  ESKILSTUNA    25m  2:45.39 
250  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  2:45.72 
61  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  2:47.59 
50  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    25m  2:48.53 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
206  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  2:43.17 
140  Elin Håkansson  1997  BL4697  KARLSKO SF    25m  2:35.28 
201  Clara Wiman  1996  AE8896  VÄSTERÅS    25m  2:21.50 
177  Klara Eriksson  2000  BE6200  NYKÖPING    25m  2:31.98 
Mikaela Eriksson  1997  BM0697  BOTK-RÖNN    25m  2:40.21 
253  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  2:44.12 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  30 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  13:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner