2019-09-21   02:50:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 24
Heatlista 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  30 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  13:34   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
 
Gren 24, 200m Medley Herrar  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
223  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  3:12.36 
133  Hugo Malmberg  2001  AH9701  JÄRFÄLLA S    25m  3:11.67 
221  Anton Wallin  2000  AM7700  ÖSA    25m  3:07.76 
87  Sam Thai  1999  AU9999  ESKILSTUNA    25m  3:08.53 
281  Eric Malmquist  2003  AC1703  STRÄNGNÄS    25m  3:11.76 
40  Harry Chan  2001  AL8301  ESKILSTUNA    25m  3:25.53 

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Gellert Szabo  2001  AM6901  VÄSTERÅS    25m  3:03.19 
128  Anton Adelöw  2001  AI5901  JÄRFÄLLA S    25m  2:57.61 
259  Andreas Thungren  2002  AL1502  HK SIM    25m  2:55.76 
10  Brian Ooi  1999  AV2199  BOTK-RÖNN    50m  2:57.20 
204  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  3:03.07 
231  Isac Böschen  2002  AF3102  SS04    25m  3:07.56 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
242  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    25m  2:48.80 
80  Artush Shahverdyan  2000  AM3100  ESKILSTUNA    25m  2:46.87 
107  Tim Hansson  2001  AM7101  FALUN    25m  2:46.61 
Alexander Koufakis  2000  AM8100  BOTK-RÖNN    25m  2:46.71 
Daniel Karlsson  2001  AL0901  BOTK-RÖNN    25m  2:48.46 
236  Olle Hennert  1999  AS1999  SS04    25m  2:53.06 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
114  Mathias Renström  2001  AM5101  FALUN    25m  2:45.70 
130  Samuel Bladin  1999  AO4399  JÄRFÄLLA S    25m  2:44.88 
162  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    25m  2:35.69 
54  Arvid Heikinniemi  2001  AL6301  ESKILSTUNA    25m  2:38.21 
194  Victor Nilsson  2000  AL9300  VÄSTERÅS    25m  2:45.13 
216  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  2:46.38 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
160  Jakob Gustafsson  1999  AL0399  LUDVIKA SS    25m  2:33.26 
34  Marko Biscevic  1998  AM7398  ESKILSTUNA    25m  2:31.46 
136  Fredrik Olsson  1999  AI2399  JÄRFÄLLA S    25m  2:27.82 
143  John Aldrin  2001  AI8101  KATRINEHOL    25m  2:30.09 
35  Stefan Biscevic  1998  AM8398  ESKILSTUNA    25m  2:32.08 
129  Emil Bengtsson  1999  AT1599  JÄRFÄLLA S    25m  2:33.58 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
187  Harald Brobacke  1999  AG6399  VÄSTERÅS    25m  2:26.54 
26  Jacob Pedersen  2000  AE9500  SK ENA    25m  2:23.06 
39  Axel Brorsson  1996  AX9396  ESKILSTUNA    25m  2:15.69 
234  Edward Eliasson  1997  AP5397  SS04    25m  2:16.90 
237  Frederick Holmer Fann  1998  AD3998  SS04    25m  2:25.76 
112  Victor Peltomaa  1998  AG9798  FALUN    25m  2:26.85 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  30 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  13:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner