2019-09-16   00:29:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 20
Heatlista 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:31   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar  Försök (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
247  Linus Bergstrand  2003  AN0703  HK SIM    25m   
181  Alexej Potorochyn  1999  AX2399  NYKÖPING    25m   
207  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    25m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
295  Edvin Heikinniemi  2003  AH0503  ESKILSTUNA    25m  1:58.10 
13  Robin Serti  2001  AS4501  BOTK-RÖNN    25m  1:56.15 
89  Henrik Tran  2004  AC0704  ESKILSTUNA    25m  1:52.20 
118  Johan Werkmästar  2002  AI4502  FALUN    25m  1:55.10 
291  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    25m  1:57.95 
109  Björn Lundqvist  2000  AH0700  FALUN    25m  1:58.39 

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
223  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  1:45.85 
65  August Landstorp  2000  AL2900  ESKILSTUNA    25m  1:43.37 
28  Gustav Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  1:41.35 
44  Arman Dumanyan  2002  AR1702  ESKILSTUNA    25m  1:41.96 
195  Alexander Rundgren  2001  AX4101  VÄSTERÅS    25m  1:44.53 
173  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  1:46.60 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Gellert Szabo  2001  AM6901  VÄSTERÅS    25m  1:40.62 
55  Gustaf Hellmark  2000  AR2300  ESKILSTUNA    25m  1:39.82 
148  Anders Malmberg  2002  AS4902  KATRINEHOL    25m  1:39.12 
231  Isac Böschen  2002  AF3102  SS04    25m  1:39.38 
301  Max Fahlén  2001  AM1101  VÄSTERÅS    25m  1:40.59 
221  Anton Wallin  2000  AM7700  ÖSA    25m  1:41.11 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
200  Aram Vardanian  2000  AU8100  VÄSTERÅS    25m  1:38.32 
40  Harry Chan  2001  AL8301  ESKILSTUNA    25m  1:37.02 
281  Eric Malmquist  2003  AC1703  STRÄNGNÄS    50m  1:35.33 
88  Ricky Ton  2000  AS9700  ESKILSTUNA    25m  1:36.29 
213  Robert Kurt  2000  AY5500  ÖSA    25m  1:37.71 
70  Alex Ly  2003  AE6103  ESKILSTUNA    25m  1:38.46 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
259  Andreas Thungren  2002  AL1502  HK SIM    25m  1:32.22 
114  Mathias Renström  2001  AM5101  FALUN    25m  1:31.74 
260  Daniel Thungren  1999  AV9599  HK SIM    25m  1:30.58 
74  Elias Paulson  2000  AS0900  ESKILSTUNA    25m  1:31.44 
204  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  1:31.89 
218  Theodor Pasztor  2000  AY4500  ÖSA    25m  1:33.71 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
198  Emil Skytt  1999  AL1599  VÄSTERÅS    25m  1:28.03 
87  Sam Thai  1999  AU9999  ESKILSTUNA    25m  1:25.59 
130  Samuel Bladin  1999  AO4399  JÄRFÄLLA S    25m  1:24.00 
134  Linus Nykvist  2001  AH3701  JÄRFÄLLA S    25m  1:24.56 
10  Brian Ooi  1999  AV2199  BOTK-RÖNN    25m  1:27.88 
220  Herman Törnvall  1999  AW5799  ÖSA    25m  1:30.34 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
54  Arvid Heikinniemi  2001  AL6301  ESKILSTUNA    25m  1:22.00 
66  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA    25m  1:17.39 
11  Tobias Rindå  1995  AB8195  BOTK-RÖNN    25m  1:13.41 
244  Erik Olsson Sande  1999  AE8999  SS04    25m  1:15.69 
236  Olle Hennert  1999  AS1999  SS04    25m  1:20.21 
128  Anton Adelöw  2001  AI5901  JÄRFÄLLA S    25m  1:23.54 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Samuel Sved  1998  AQ1398  AVESTA SS    25m  1:21.41 
106  David Hambraeus  1999  AL0799  FALUN    25m  1:16.06 
129  Emil Bengtsson  1999  AT1599  JÄRFÄLLA S    25m  1:11.24 
136  Fredrik Olsson  1999  AI2399  JÄRFÄLLA S    25m  1:14.60 
115  Gustav Sander  1998  AG8798  FALUN    25m  1:20.15 
251  Vilmer Jansson  2000  AI2100  HK SIM    25m  1:22.77 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
80  Artush Shahverdyan  2000  AM3100  ESKILSTUNA    25m  1:20.61 
237  Frederick Holmer Fann  1998  AD3998  SS04    25m  1:15.76 
Christian Konrad  1989  AG2589  BOTK-RÖNN    25m  1:10.79 
163  Alfred Lindén  1997  AN6797  LUDVIKA SS    25m  1:14.11 
277  Jakob Idesten  1999  AI6399  STRÄNGNÄS    25m  1:18.75 
235  Johan Hennert  2001  AL6901  SS04    25m  1:22.12 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner