2019-09-16   00:33:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 12
Heatlista 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  14:11   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
78  Carl Roos  2004  AB8104  ESKILSTUNA    25m  3:07.81 
118  Johan Werkmästar  2002  AI4502  FALUN    25m  2:59.20 
173  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  2:52.95 
215  Melvin Larsson  2002  AJ8302  ÖSA    25m  2:54.08 
135  David Olsson  2001  AO4501  JÄRFÄLLA S    25m  2:59.88 
13  Robin Serti  2001  AS4501  BOTK-RÖNN    25m   

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
47  Adam Fröjdfeldt  1999  AT1999  ESKILSTUNA    25m  2:50.47 
204  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  2:47.39 
28  Gustav Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  2:46.04 
154  Willy Färemyr Orréll  2000  AT9300  KÖPINGS SS    25m  2:46.67 
231  Isac Böschen  2002  AF3102  SS04    25m  2:48.99 
65  August Landstorp  2000  AL2900  ESKILSTUNA    25m  2:51.61 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
223  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  2:44.28 
218  Theodor Pasztor  2000  AY4500  ÖSA    25m  2:42.65 
151  Filip Rautiainen  2001  AO3501  KATRINEHOL    25m  2:40.43 
226  Philip Bentzer  2001  AH6701  SS04    25m  2:41.58 
145  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    25m  2:43.66 
281  Eric Malmquist  2003  AC1703  STRÄNGNÄS    25m  2:44.60 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
133  Hugo Malmberg  2001  AH9701  JÄRFÄLLA S    50m  2:39.19 
260  Daniel Thungren  1999  AV9599  HK SIM    25m  2:35.33 
242  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    25m  2:34.12 
10  Brian Ooi  1999  AV2199  BOTK-RÖNN    50m  2:35.07 
220  Herman Törnvall  1999  AW5799  ÖSA    25m  2:37.79 
128  Anton Adelöw  2001  AI5901  JÄRFÄLLA S    50m  2:40.25 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
221  Anton Wallin  2000  AM7700  ÖSA    25m  2:30.68 
Daniel Karlsson  2001  AL0901  BOTK-RÖNN    25m  2:29.95 
80  Artush Shahverdyan  2000  AM3100  ESKILSTUNA    25m  2:28.91 
130  Samuel Bladin  1999  AO4399  JÄRFÄLLA S    25m  2:29.53 
236  Olle Hennert  1999  AS1999  SS04    25m  2:30.20 
54  Arvid Heikinniemi  2001  AL6301  ESKILSTUNA    25m  2:32.11 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
107  Tim Hansson  2001  AM7101  FALUN    25m  2:27.00 
216  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  2:26.76 
251  Vilmer Jansson  2000  AI2100  HK SIM    25m  2:19.93 
34  Marko Biscevic  1998  AM7398  ESKILSTUNA    25m  2:21.11 
181  Alexej Potorochyn  1999  AX2399  NYKÖPING    50m  2:26.90 
114  Mathias Renström  2001  AM5101  FALUN    25m  2:27.76 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
166  Emil Borgström  1997  AJ1797  NJURUNDA    25m  2:17.94 
160  Jakob Gustafsson  1999  AL0399  LUDVIKA SS    25m  2:17.03 
Alexander Koufakis  2000  AM8100  BOTK-RÖNN    25m  2:14.94 
86  Viktor Syrén  2000  AH5900  ESKILSTUNA    25m  2:16.86 
35  Stefan Biscevic  1998  AM8398  ESKILSTUNA    25m  2:17.32 
33  Carl Bidebo  2000  AN9900  ESKILSTUNA    25m  2:18.75 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
136  Fredrik Olsson  1999  AI2399  JÄRFÄLLA S    25m  2:12.48 
129  Emil Bengtsson  1999  AT1599  JÄRFÄLLA S    50m  2:10.88 
59  Eldin Kadic  1999  AG5199  ESKILSTUNA    25m  2:08.22 
158  Henrik Bransell  1999  AG2599  LUDVIKA SS    25m  2:08.72 
262  Dennis Tillquist  1999  AP5999  HK SIM    25m  2:12.27 
106  David Hambraeus  1999  AL0799  FALUN    25m  2:13.90 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
184  Rasmus Rantanen  1997  AI7397  SÖDERTÄLJE    25m  2:03.15 
21  Fredrik Ekesten  1995  AX5395  SK ENA    25m  2:01.27 
185  Gustav Frödeberg  1997  AA5197  VÄSBY SS    25m  2:00.41 
38  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA    25m  2:01.25 
66  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA    25m  2:01.75 
25  Jonathan Mastrangeli  1999  AP3599  SK ENA    25m  2:04.06 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner