2019-09-16   00:28:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 11
Heatlista 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  14:11   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
 
Gren 11, 200m Frisim Damer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
101  Nelly Antlöv  2002  AB3202  FALUN    25m  2:42.50 
131  Selma El Hajji  2001  BB1801  JÄRFÄLLA S    25m  2:42.02 
249  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  HK SIM    25m  2:40.34 
211  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  2:41.47 
248  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  2:42.47 
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
224  Josefine Åhlund  2002  AU5802  ÖSA    25m  2:40.14 
228  Frida Berndtson  2000  BC3600  SS04    25m  2:39.37 
196  Ebba Rydberg  2001  AN1401  VÄSTERÅS    25m  2:38.06 
245  Amanda Sjöholm  2000  BI0600  SS04    25m  2:38.12 
278  Ellinor Larsson  1999  BG2299  STRÄNGNÄS    25m  2:39.39 
208  Salma Gabot  2001  AN1801  ÖSA    25m  2:40.26 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
105  Ella Gunnarsson  2000  BB4800  FALUN    25m  2:37.24 
120  Alva Wikström  2002  AN2402  FALUN    25m  2:36.94 
137  Linnea Wall  2001  AV1601  JÄRFÄLLA S    25m  2:36.21 
168  Tilde Forslund  2000  BL7400  NJURUNDA    25m  2:36.55 
132  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  AC4800  JÄRFÄLLA S    25m  2:37.16 
256  Emma Sibelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  2:37.83 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Moa Holmström  2001  AD0201  LUDVIKA SS    25m  2:35.37 
12  My Rundberg  1999  AL3699  BOTK-RÖNN    25m  2:34.00 
61  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  2:32.73 
279  My Lord  1999  AQ1699  STRÄNGNÄS    25m  2:33.55 
253  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  2:34.16 
69  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  2:35.97 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
282  Adina Nyström  1999  BD3699  STRÄNGNÄS    25m  2:31.43 
180  Elin Kårehagen  2001  AG7601  NYKÖPING    25m  2:30.16 
27  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  2:29.97 
230  Astrid Blomberg  2000  AW5800  SS04    25m  2:30.15 
183  Ida Lindblom  2001  BJ8201  SALA SS    25m  2:30.50 
153  Julia Budde  1999  AT7699  KÖPINGS SS    25m  2:31.87 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
284  Helena Westerlund  1999  BE1699  STRÄNGNÄS    25m  2:28.52 
29  Hannele Ålander  2001  AC8601  SK ENA    25m  2:28.04 
202  Ebba Vongheer  2000  BG6600  VÄSTERÅS    25m  2:27.63 
32  Ida Asplund  1999  BH8499  ESKILSTUNA    25m  2:27.81 
206  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  2:28.04 
20  Anna Viinapuu  2000  AH8400  BÅLSTA SK    25m  2:29.05 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Mikaela Eriksson  1997  BM0697  BOTK-RÖNN    25m  2:24.26 
18  Sandra Bergerstam  2001  AI1401  BÅLSTA SK    25m  2:23.15 
113  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  2:22.54 
272  Maja Eriksson  2002  AM6602  STRÄNGNÄS    25m  2:22.59 
67  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  2:23.91 
167  Maria Eriksson  1997  BM6297  NJURUNDA    25m  2:24.52 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
229  Hannah Berndtson  1996  BI9696  SS04    25m  2:22.35 
36  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  2:20.21 
140  Elin Håkansson  1997  BL4697  KARLSKO SF    25m  2:18.88 
56  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    25m  2:19.07 
227  Filippa Berndtson  1997  BD4297  SS04    25m  2:22.32 
275  Amanda Hyllbrant  1999  AY6899  STRÄNGNÄS    50m  2:22.54 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    25m  2:16.35 
46  Ebba Engström  1995  AZ7495  ESKILSTUNA    25m  2:12.26 
186  Elin Berggren  1996  AG5296  VÄSTERÅS    25m  2:08.87 
267  Emma Bergkvist  2000  AA5600  STRÄNGNÄS    25m  2:10.20 
84  Moa Sundholm  1997  AU7697  ESKILSTUNA    25m  2:16.11 
177  Klara Eriksson  2000  BE6200  NYKÖPING    25m  2:17.59 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner