2019-09-16   00:58:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  09:17   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
 
Gren 10, 100m Medley Herrar  Försök (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Gellert Szabo  2001  AM6901  VÄSTERÅS    25m   
200  Aram Vardanian  2000  AU8100  VÄSTERÅS    25m   
247  Linus Bergstrand  2003  AN0703  HK SIM    25m  1:46.32 
197  Muhammad Saad-Nawaz  2001  AV6501  VÄSTERÅS    25m  2:09.08 
181  Alexej Potorochyn  1999  AX2399  NYKÖPING    25m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
88  Ricky Ton  2000  AS9700  ESKILSTUNA    25m  1:42.50 
74  Elias Paulson  2000  AS0900  ESKILSTUNA    25m  1:38.77 
65  August Landstorp  2000  AL2900  ESKILSTUNA    25m  1:37.65 
148  Anders Malmberg  2002  AS4902  KATRINEHOL    25m  1:38.54 
13  Robin Serti  2001  AS4501  BOTK-RÖNN    25m  1:42.13 
44  Arman Dumanyan  2002  AR1702  ESKILSTUNA    25m  1:43.00 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
60  Albin Karlsson  2000  AJ2100  ESKILSTUNA    25m  1:34.84 
70  Alex Ly  2003  AE6103  ESKILSTUNA    25m  1:31.69 
118  Johan Werkmästar  2002  AI4502  FALUN    25m  1:30.67 
173  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  1:31.29 
87  Sam Thai  1999  AU9999  ESKILSTUNA    25m  1:32.77 
291  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    25m  1:35.54 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
40  Harry Chan  2001  AL8301  ESKILSTUNA    25m  1:28.69 
55  Gustaf Hellmark  2000  AR2300  ESKILSTUNA    25m  1:27.84 
151  Filip Rautiainen  2001  AO3501  KATRINEHOL    25m  1:26.77 
221  Anton Wallin  2000  AM7700  ÖSA    25m  1:27.67 
223  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  1:28.51 
145  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    25m  1:29.23 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
231  Isac Böschen  2002  AF3102  SS04    25m  1:26.04 
204  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  1:24.91 
133  Hugo Malmberg  2001  AH9701  JÄRFÄLLA S    25m  1:22.59 
281  Eric Malmquist  2003  AC1703  STRÄNGNÄS    25m  1:24.47 
10  Brian Ooi  1999  AV2199  BOTK-RÖNN    25m  1:24.92 
24  Joel Marin  1999  AN2399  SK ENA    25m  1:26.40 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
259  Andreas Thungren  2002  AL1502  HK SIM    25m  1:21.90 
107  Tim Hansson  2001  AM7101  FALUN    25m  1:20.81 
260  Daniel Thungren  1999  AV9599  HK SIM    25m  1:19.99 
134  Linus Nykvist  2001  AH3701  JÄRFÄLLA S    25m  1:20.63 
128  Anton Adelöw  2001  AI5901  JÄRFÄLLA S    25m  1:21.75 
218  Theodor Pasztor  2000  AY4500  ÖSA    25m  1:22.10 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Alexander Koufakis  2000  AM8100  BOTK-RÖNN    25m  1:19.35 
216  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  1:17.97 
251  Vilmer Jansson  2000  AI2100  HK SIM    25m  1:16.70 
143  John Aldrin  2001  AI8101  KATRINEHOL    25m  1:16.82 
Daniel Karlsson  2001  AL0901  BOTK-RÖNN    25m  1:18.18 
144  Tim Ekström Lundemo  1999  AT8799  KATRINEHOL    25m  1:19.82 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
162  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    25m  1:16.48 
114  Mathias Renström  2001  AM5101  FALUN    25m  1:16.31 
54  Arvid Heikinniemi  2001  AL6301  ESKILSTUNA    25m  1:14.44 
236  Olle Hennert  1999  AS1999  SS04    25m  1:15.73 
242  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    25m  1:16.35 
80  Artush Shahverdyan  2000  AM3100  ESKILSTUNA    25m  1:16.70 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Samuel Sved  1998  AQ1398  AVESTA SS    25m  1:14.30 
115  Gustav Sander  1998  AG8798  FALUN    25m  1:13.55 
220  Herman Törnvall  1999  AW5799  ÖSA    25m  1:13.00 
244  Erik Olsson Sande  1999  AE8999  SS04    25m  1:13.40 
235  Johan Hennert  2001  AL6901  SS04    25m  1:13.94 
130  Samuel Bladin  1999  AO4399  JÄRFÄLLA S    25m  1:14.38 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
38  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA    25m  1:10.50 
129  Emil Bengtsson  1999  AT1599  JÄRFÄLLA S    25m  1:07.49 
39  Axel Brorsson  1996  AX9396  ESKILSTUNA    25m  1:02.11 
163  Alfred Lindén  1997  AN6797  LUDVIKA SS    25m  1:05.34 
112  Victor Peltomaa  1998  AG9798  FALUN    25m  1:08.26 
108  Per Höijer  1998  AI7398  FALUN    25m  1:12.56 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
237  Frederick Holmer Fann  1998  AD3998  SS04    25m  1:09.94 
106  David Hambraeus  1999  AL0799  FALUN    25m  1:07.08 
Christian Konrad  1989  AG2589  BOTK-RÖNN    25m  1:01.34 
234  Edward Eliasson  1997  AP5397  SS04    25m  1:03.89 
11  Tobias Rindå  1995  AB8195  BOTK-RÖNN    25m  1:08.10 
166  Emil Borgström  1997  AJ1797  NJURUNDA    25m  1:11.62 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
35  Stefan Biscevic  1998  AM8398  ESKILSTUNA    25m  1:09.33 
59  Eldin Kadic  1999  AG5199  ESKILSTUNA    25m  1:06.31 
191  Linus Kanth  1991  AP5991  VÄSTERÅS    25m  57.07 
66  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA    25m  1:03.77 
136  Fredrik Olsson  1999  AI2399  JÄRFÄLLA S    25m  1:07.54 
158  Henrik Bransell  1999  AG2599  LUDVIKA SS    25m  1:11.19 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  09:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner