2019-12-13   22:49:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Startlist Event 49
Startlist 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  06 September 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  15:15   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 September 2014         
 
 
 
Event 49, 50m Butterfly Man -12  Finals (4) 
Approximate start 18:27 
Heat 1 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
94  Edward Gudmundsson  2003    HÖGANÄS SS    25m   
278  Pavli Rafael  2002  AS5902  SK RAN    25m   
181  Lukas Waide  2004  AC3904  SK LAXEN    25m   
264  Elshan Hajibadali  2002  AN1302  SK RAN    25m   
274  Daniel Novosel  2002  AS3102  SK RAN    25m   
343  Oskar Axandersson  2002  AN7502  VÄXJÖ SS    25m   
251  Max Andersson  2002  AL2102  SK RAN    25m   
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
62  Måns Burmester-Lysell  2004  AE7704  SK HAJEN    25m  51.33 
113  Viggo Winberg  2002  AK8502  HÖGANÄS SS    25m  48.04 
154  August Anderud  2004  AC1904  SK LAXEN    25m  47.00 
165  Walter Hero  2002  AR9102  SK LAXEN    25m  46.46 
180  Axel Vaide  2005  AB2705  SK LAXEN    25m  46.79 
327  Filip Kekeric  2002  AQ8102  SK SYDSIM    25m  47.08 
314  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    25m  49.25 
356  Ludvig Hallum  2003  AQ6903  VÄXJÖ SS    25m   

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
158  Albin Ekstrand  2004  AG5104  SK LAXEN    50m  45.99 
399  Philip Primetta  2002  AF8502  TRELLEBORG    25m  43.08 
316  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  SK SYDSIM    25m  41.50 
334  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    25m  39.07 
168  Gustaf Jonsson  2003  AH3103  SK LAXEN    25m  39.42 
242  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    25m  42.40 
402  Ludvig Romare  2004  AA2704  TRELLEBORG    25m  44.60 
347  Gösta Björn  2003  AL1303  VÄXJÖ SS    25m  46.24 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
129  Marcus Barkrot  2002  AD7502  KARLSKRONA    25m  38.25 
128  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    25m  36.30 
318  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    25m  34.61 
24  Nicklas Östman Pedersen  2002  0231AC  HELSINGØR    25m  30.73 
289  William Bevréus  2003  AA5703  S 71    25m  32.20 
51  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    25m  35.30 
416  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    25m  38.13 
368  Emanuel Tidåsen  2002  AQ3702  VÄXJÖ SS    25m  38.57 

 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  06 September 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  15:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner