2018-09-22   19:43:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Startlist Event 59
Startlist 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  07 September 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  09:10   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 September 2014         
 
 
 
Event 59, 100m Backstroke Wom 13-14  Finals (6) 
Approximate start 10:19 
Heat 1 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
               
               
303  Anna Berisha  2001  AY1401  SK SYDSIM    25m  1:41.03 
198  Linnea Carlsén  2000  BJ5800  POSEIDON    50m  1:38.87 
172  Zabrina Lindblad  2000  BM6200  SK LAXEN    25m  1:39.41 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
               
213  Noemi Karlsson  2001  BQ5801  POSEIDON    25m  1:31.74 
315  Josefine Franzén  2000  AF0800  SK SYDSIM    25m  1:30.16 
119  Elin Hansen  2000  AV6600  SS IDEN    25m  1:26.61 
267  Mathilda Herlin  2001  AK9201  SK RAN    25m  1:26.91 
306  Sonja Boos  2001  AP3401  SK SYDSIM    25m  1:30.41 
255  Vickie Berg  2000  AS2800  SK RAN    25m  1:37.48 
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
344  Ebba Bergström  2000  AZ3200  VÄXJÖ SS    25m  1:24.39 
342  Vendela Augustsson  2000  AZ6200  VÄXJÖ SS    25m  1:23.42 
211  Sara Jendbro  2000  BA7800  POSEIDON    25m  1:20.75 
350  Felicia Bremark  2000  BK2800  VÄXJÖ SS    25m  1:20.54 
188  Hanna Bergman  2001  AF9601  POSEIDON    25m  1:20.57 
214  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    25m  1:20.79 
279  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    25m  1:24.26 
17  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    25m  1:24.71 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
245  Linn Tufvesson  2001  AT5201  POSEIDON    25m  1:19.84 
332  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    25m  1:18.00 
106  Kajsa Norell Dahlqvist  2001  AV2401  HÖGANÄS SS    25m  1:17.39 
223  Elin Melin  2000  AB4800  POSEIDON    25m  1:16.37 
329  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  AF3800  SK SYDSIM    25m  1:16.62 
21  Sarah Sejr Aagaard  2000  0048AF  FARUM    25m  1:17.92 
328  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    25m  1:18.44 
194  Annamaria Bontidean  2000  BA0200  POSEIDON    25m  1:20.36 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
301  Natalie Almasi  2001  AS9601  SK SYDSIM    25m  1:16.02 
191  Amanda Björkman  2001  AF3101  POSEIDON    25m  1:14.46 
33  Amanda Bundgaard Pedersen  2000  0088AQ  HILLERØD    25m  1:13.98 
111  Ida Widén  2001  AB3801  HÖGANÄS SS    25m  1:13.14 
14  Clara Marott  2000  0092AD  FARUM    25m  1:13.89 
133  Tea Gladher  2000  AB1400  KARLSKRONA    25m  1:14.32 
325  Klara Johansson  2001  AO5401  SK SYDSIM    25m  1:15.80 
Kathrine Pii Frederiksen  2000  0036AA  FARUM    25m  1:16.07 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
41  My Weitling  2000  0032AA  HILLERØD    25m  1:12.34 
55  Olivia Ülger  2000  AK3800  ESLÖVS SS    25m  1:11.05 
389  Sandra Lendt  2000  AH0400  TRELLEBORG    25m  1:10.24 
388  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    25m  1:06.06 
136  Sofie Karlsson  2000  AV8200  KARLSKRONA    25m  1:08.37 
271  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    25m  1:10.85 
38  Julie Højer Truelsen  2000  0028AM  HILLERØD    25m  1:11.38 
398  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    25m  1:12.65 

 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  07 September 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner