Program för Wadköpingsdoppet 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 21, 200m Medley C+D Pojkar |
Sponsor: Risifrutti |
13 - 14 år: Adam Albringer (1999) 2:17.17 2013-09-21 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 2:21.92 2013-09-21 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 317 | Steindl Anton | 2000 | HVETLANDA | AB2900 | 25 m | 2:22.23 | |
2 | 199 | Åberg Tobias | 2000 | MASS | AB2500 | 50 m | 2:26.17 | |
3 | 30 | Olsson Melker | 2000 | ELFSBORG | AC5100 | 50 m | 2:27.12 | |
4 | 41 | Pedersen Jacob | 2000 | SK ENA | AE9500 | 50 m | 2:30.68 | |
5 | 104 | Phu Alex | 2000 | GÖTEBORG | AP6700 | 25 m | 2:33.58 | |
6 | 20 | Arvidsson Jonathan | 2000 | ELFSBORG | AE1900 | 25 m | 2:35.45 | |
7 | 195 | Sjöström Viktor | 2001 | MASS | AB2101 | 25 m | 2:35.61 | |
8 | 327 | Brewitz Johan | 2001 | VÄSTERÅS | AH2101 | 25 m | 2:39.78 | |
9 | 365 | Baastad Tim | 2000 | ÖSA | AM4700 | 25 m | 2:41.76 | |
10 | 346 | Laxbäck Anton | 2001 | VÄSTERÅS | AM4101 | 25 m | 2:41.87 | |
11 | 100 | Linder Oscar | 2000 | GÖTEBORG | AU8700 | 25 m | 2:41.88 | |
12 | 221 | Nordgren Elias | 2001 | SALA SS | AE2101 | 50 m | 2:42.75 | |
13 | 132 | Albringer David | 2001 | KARLSTAD | AF2101 | 25 m | 2:43.00 | |
14 | 332 | Dijkhuizen Gijs | 2000 | VÄSTERÅS | AL8300 | 50 m | 2:44.08 | |
15 | 161 | Aldrin John | 2001 | KATRINEHOL | AI8101 | 25 m | 2:44.31 | |
16 | 433 | Jansson Vilmer | 2000 | HK SIM | AI2100 | 25 m | 2:44.31 | |
17 | 144 | Mathisen August | 2001 | KARLSTAD | AF5901 | 25 m | 2:44.79 | |
18 | 303 | Josefson Erik | 2000 | VARBERG | AG2500 | 25 m | 2:45.78 | |
19 | 334 | Ejlegård William | 2000 | VÄSTERÅS | AD9300 | 50 m | 2:46.07 | |
20 | 439 | Thungren Andreas | 2002 | HK SIM | AL1502 | 25 m | 3:02.66 | |
21 | 164 | Kernen Emil | 2002 | KATRINEHOL | AC7702 | 25 m | 3:03.23 | |
22 | 354 | Sterling Lucas | 2004 | VÄSTERÅS | AC6704 | 50 m | 3:11.52 | |
23 | 451 | Malmquist Eric | 2003 | STRÄNGNÄS | AC1703 | 25 m | 3:11.76 | |
24 | 255 | Andersson Jonathan | 2003 | SÄFFLE SS | AB2903 | 50 m | 3:16.50 | |
25 | 154 | Vestin Samuel | 2002 | KARLSTAD | AJ2502 | 25 m | 3:23.83 | |
26 | 389 | Larsson Melvin | 2002 | ÖSA | AJ8302 | 25 m | 3:40.32 | |
27 | 256 | Edberg Jacob | 2003 | SÄFFLE SS | AB1903 | 50 m | 3:41.48 | |
28 | 410 | Wilhelmsson Oscar | 2002 | ÖSA | AM3902 | 50 m | 3:44.93 | |
29 | 163 | Grahn Kevin | 2003 | KATRINEHOL | AH9103 | 25 m | ||
30 | 165 | Malmberg Anders | 2002 | KATRINEHOL | AS4902 | 25 m | ||
31 | 340 | Granlund Per | 2002 | VÄSTERÅS | AH9502 | 25 m | ||
32 | 372 | Forsström William | 2002 | ÖSA | AM0902 | 25 m | ||
33 | 57 | Enlund Alexander | 2000 | FALUN | AH1700 | 25 m | 2:48.78 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 | Utskriftsdatum | 20 september 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:35 |