Program för Wadköpingsdoppet 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 58
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2014 |
|
Utskriftsdatum |
21 september 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
13:19 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 september 2014 |
|
|
|
|
Gren 58, 200m Bröstsim C+D Pojkar |
Finaler (3) |
Sponsor: Kommuninvest |
13 - 14 år: Anton Dahlgren (1999) 2:35.33 2013-09-21 |
12 år och yngre: August Mathisen (2001) 2:56.11 2013-09-21 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
165 |
1 |
Anders Malmberg |
2002 |
AS4902 |
KATRINEHOL |
|
25m |
|
333 |
2 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
324 |
3 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
3:44.89 |
451 |
4 |
Eric Malmquist |
2003 |
AC1703 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
3:38.42 |
145 |
5 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
25m |
3:42.42 |
372 |
6 |
William Forsström |
2002 |
AM0902 |
ÖSA |
|
25m |
|
125 |
7 |
Alexander Nylén |
2000 |
AD4300 |
KARLSKO SF |
|
25m |
|
70 |
8 |
Malte Svärd |
2003 |
AC3703 |
FALUN |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
150 |
1 |
Axel Rönnquist |
2001 |
AR2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
3:29.71 |
261 |
2 |
Daniel Lithner |
2001 |
AJ9701 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
3:20.06 |
348 |
3 |
Victor Nilsson |
2000 |
AL9300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
3:10.17 |
57 |
4 |
Alexander Enlund |
2000 |
AH1700 |
FALUN |
|
25m |
2:59.74 |
433 |
5 |
Vilmer Jansson |
2000 |
AI2100 |
HK SIM |
|
25m |
3:08.64 |
195 |
6 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
50m |
3:14.17 |
133 |
7 |
Linus Andersson |
2001 |
AP4301 |
KARLSTAD |
|
25m |
3:22.37 |
354 |
8 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
3:35.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
317 |
1 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
HVETLANDA |
|
25m |
2:59.09 |
303 |
2 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
25m |
2:48.56 |
199 |
3 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
50m |
2:43.35 |
332 |
4 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
AL8300 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:35.98 |
149 |
5 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:39.78 |
20 |
6 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
AE1900 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:44.15 |
144 |
7 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:56.11 |
111 |
8 |
Robin Vondrak |
2001 |
AR1301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:59.66 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
21 september 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
13:19 |
|