Program för Wadköpingsdoppet 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 47
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2014 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
19:13 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 september 2014 |
|
|
|
|
Gren 47, 100m Ryggsim C+D Pojkar |
Finaler (5) |
Sponsor: Kommuninvest |
13 - 14 år: Daniel Vålvik (1999) 1:02.63 2013-09-21 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:06.87 2013-09-21 |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
150 |
2 |
Axel Rönnquist |
2001 |
AR2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:45.20 |
410 |
3 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
1:41.82 |
408 |
4 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
50m |
1:33.95 |
340 |
5 |
Per Granlund |
2002 |
AH9502 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:33.96 |
372 |
6 |
William Forsström |
2002 |
AM0902 |
ÖSA |
|
25m |
1:42.78 |
333 |
7 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:51.56 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
354 |
1 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:28.93 |
166 |
2 |
Filip Rautiainen |
2001 |
AO3501 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:27.95 |
348 |
3 |
Victor Nilsson |
2000 |
AL9300 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:25.93 |
439 |
4 |
Andreas Thungren |
2002 |
AL1502 |
HK SIM |
|
25m |
1:25.11 |
111 |
5 |
Robin Vondrak |
2001 |
AR1301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:25.21 |
389 |
6 |
Melvin Larsson |
2002 |
AJ8302 |
ÖSA |
|
25m |
1:27.49 |
324 |
7 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:28.84 |
145 |
8 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:33.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
142 |
1 |
Uros Jovancic |
2000 |
AS3300 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:24.90 |
144 |
2 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:23.43 |
133 |
3 |
Linus Andersson |
2001 |
AP4301 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:21.91 |
117 |
4 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:19.16 |
67 |
5 |
Mathias Renström |
2001 |
AM5101 |
FALUN |
|
25m |
1:19.26 |
433 |
6 |
Vilmer Jansson |
2000 |
AI2100 |
HK SIM |
|
25m |
1:23.12 |
398 |
7 |
Theodor Pasztor |
2000 |
AY4500 |
ÖSA |
|
50m |
1:24.54 |
163 |
8 |
Kevin Grahn |
2003 |
AH9103 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:25.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
219 |
1 |
Isak Brundin |
2000 |
AJ8100 |
SALA SS |
|
25m |
1:18.04 |
101 |
2 |
Gustav Nislander |
2001 |
AQ0301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:17.01 |
100 |
3 |
Oscar Linder |
2000 |
AU8700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:15.48 |
110 |
4 |
Gustav Vallin |
2001 |
AV0501 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:14.88 |
125 |
5 |
Alexander Nylén |
2000 |
AD4300 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:14.91 |
57 |
6 |
Alexander Enlund |
2000 |
AH1700 |
FALUN |
|
25m |
1:15.59 |
132 |
7 |
David Albringer |
2001 |
AF2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:18.04 |
164 |
8 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:18.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
365 |
1 |
Tim Baastad |
2000 |
AM4700 |
ÖSA |
|
25m |
1:14.19 |
327 |
2 |
Johan Brewitz |
2001 |
AH2101 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:09.70 |
41 |
3 |
Jacob Pedersen |
2000 |
AE9500 |
SK ENA |
|
50m |
1:06.71 |
149 |
4 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:04.37 |
30 |
5 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:06.20 |
191 |
6 |
Sebastian Petersson |
2000 |
AB1500 |
MASS |
|
50m |
1:07.90 |
195 |
7 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
25m |
1:12.25 |
346 |
8 |
Anton Laxbäck |
2001 |
AM4101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:14.25 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
20 september 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
19:13 |
|