2019-09-15   22:17:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Åbne Københavnske Masters 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Formiddag kl. 9.30

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  31 oktober 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:46   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
               
1764  Hanne Stevnsborg  1957  55-59  KØGE    25m  50.50 
643  Nina Asper  1953  60-64  Oslo IL    25m  49.00 
1718  Helene Mathisen  1974  40-44  Asker SK    25m  49.47 
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2252  Kendra Olsen  1966  45-49  BASK    25m  48.69 
1733  Sonja Haglund  1966  45-49  KUNGSBACKA    25m  47.26 
893  Ingrid Rocher  1957  55-59  Oslo IL    25m  46.00 
1717  Randi Larsen  1946  65-69  Asker SK    25m  47.13 
1740  Anette Sundfors  1965  45-49  KUNGSBACKA    25m  48.46 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1906  Elene Skytte  1966  45-49  BIRKERØD    25m  45.00 
1780  Mathilde Helland Nome  1993  20-24  STORD    25m  44.00 
2162  Sofie Årsköld  1975  35-39  SK TRITON    25m  43.66 
986  Siv Solheim  1967  45-49  MASØR    25m  43.84 
2175  Hanne Møller  1958  55-59  HOVEDSTAD    25m  44.90 
2038  Magnvor Lunåshaug  1973  40-44  Snøgg SK    25m  45.80 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2037  Ellen Åsgard  1966  45-49  Snøgg SK    25m  43.50 
1939  Sys Lund  1977  35-39  HELSINGØR    25m  43.41 
990  Heidi Prestbakmo  1966  45-49  MASØR    25m  43.10 
1898  Annette Bøgsted  1962  50-54  BIRKERØD    25m  43.17 
2132  Ulla-Karin Aufrecht  1964  50-54  VÄSTERÅS    25m  43.47 
414  Wenche Lydersen  1954  60-64  Oslo IL    25m  43.50 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
463  Jeanette Aasland  1961  50-54  RO-MA    25m  42.91 
1987  Gunilla Rasmuson  1957  55-59  TÄBY SIM    25m  42.31 
1783  Christel Hollund  1979  35-39  STORD    25m  41.51 
1923  Cecilia Jönsson  1974  40-44  SK LÖDDE    25m  42.05 
1942  Tine Ottosen  1965  45-49  HELSINGØR    25m  42.77 
2293  Siv Laila Eriksen  1965  45-49  Sogndal IL    25m  43.00 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2042  Anine Meadows Elieson  1991  20-24  Snøgg SK    25m  40.50 
2153  Maria Lövberg  1973  40-44  SK TRITON    25m  40.16 
1988  Anna Långström  1973  40-44  TÄBY SIM    25m  39.54 
2270  Katja Kousgard  1974  40-44  TRITON B    25m  40.00 
2248  Catharina Hellmark Lindborg  1954  60-64  MKK    25m  40.44 
1976  Karen Mikkelsen  1986  25-29  OSK    25m  40.83 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1818  Eva Lofthus  1964  50-54  Lørenskog    25m  39.50 
1782  Silje Helland Dahl  1979  35-39  STORD    25m  39.00 
2085  Sylvia Yang  1986  25-29  U.S.G    25m  38.50 
1821  Katarina Hallerstedt  1966  45-49  S 77    25m  38.99 
2233  Pia Thulstrup  1961  50-54  STT    25m  39.00 
896  Torill Bergesen  1957  55-59  Bergen OM    25m  39.50 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2090  Lærke Smidt Hansen  1988  25-29  U.S.G    25m  38.30 
2300  Salli Carlfjord  1988  25-29  SK LAXEN    25m  38.00 
2125  Britt-Marie Nilsson  1971  40-44  SK SYDSIM    25m  37.59 
1541  Stina Sjölander  1984  30-34  SKK    25m  37.69 
1771  Charlotte Them  1976  35-39  KØGE    25m  38.00 
2148  Camilla Davidsson  1971  40-44  SK TRITON    25m  38.41 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1729  Emma Vilstrup  1994  20-24  NÆSTVED    25m  37.50 
2317  Anna-Karin Josefson  1964  50-54  VARBERG    25m  37.33 
2086  Thea Sejr Hansen  1984  30-34  U.S.G    25m  37.00 
1774  Lisbeth Dønnum Jensen  1975  35-39  Eidsvoll    25m  37.07 
2150  Marie Hallberg  1989  25-29  SK TRITON    25m  37.47 
1298  Kate Sørensen  1961  50-54  GSK    25m  37.50 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2159  Josefin Nilsson  1993  20-24  SK TRITON    25m  36.43 
1598  Hanna Wengrud  1984  30-34  VÄSTERÅS    25m  35.74 
2238  Malin Svensson  1985  25-29  MKK    25m  34.50 
992  Ann Kristin Riiser Javnes  1977  35-39  MASØR    25m  34.84 
1962  Helen Holter Strømberg  1979  35-39  RO-MA    25m  36.20 
2244  Jenni Svensson  1982  30-34  MKK    25m  36.73 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  31 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark