2019-09-15   22:21:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Åbne Københavnske Masters 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Formiddag kl. 9.30

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  31 oktober 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:46   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
               
1725  Anja Bøjesen  1986  25-29  NÆSTVED    25m   
2113  Maj-Britt Møller  1947  65-69  U.S.G    25m  1:45.10 
1773  Liselotte Larsen  1958  55-59  KØGE    25m  1:48.00 
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
               
1418  Lena Johannsson  1954  60-64  NKK    25m  1:31.11 
2112  Maja Biering-Sørensen  1952  60-64  U.S.G    25m  1:28.00 
1285  Tone Grimsrud  1955  55-59  Asker SK    25m  1:28.23 
1984  Carin Saracco  1966  45-49  TÄBY SIM    25m  1:35.78 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
241  Hilde Margrethe Hjertnes  1957  55-59  Bergen OM    25m  1:24.00 
2042  Anine Meadows Elieson  1991  20-24  Snøgg SK    25m  1:20.00 
1716  Mette Hustoft  1967  45-49  Asker SK    25m  1:19.36 
2120  Sarah Bull  1994  20-24  U.S.G    25m  1:20.00 
1417  Malin Hazard  1970  40-44  NKK    25m  1:23.33 
2023  Bente Gertz Solli  1963  50-54  Bergen OM    25m  1:25.00 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2039  Jeanette Larsen  1987  25-29  Snøgg SK    25m  1:18.30 
320  Margareta Rainer  1949  65-69  GÄVLE SS    25m  1:17.00 
543  Gro Jørstad Nilsen  1967  45-49  Bergen OM    25m  1:15.00 
1781  Cornelia Bloch  1968  45-49  STORD    25m  1:16.16 
1420  Johanna Fyrk  1969  45-49  NKK    25m  1:18.22 
1549  Elisabeth Ketelsen  1943  70-74  STT    25m  1:18.85 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1561  Radana Konarikova  1965  45-49  TS&LK    25m  1:14.00 
418  Gry Solberg  1960  50-54  Oslo IL    25m  1:13.00 
1554  Henriette Svankjær  1974  40-44  STT    25m  1:12.00 
1976  Karen Mikkelsen  1986  25-29  OSK    25m  1:12.59 
1715  Kristin Røger Guthe  1960  50-54  Asker SK    25m  1:13.45 
1895  Dorthe Rathmann Bengtson  1966  45-49  SIGMA    25m  1:14.94 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1815  Karin Bergh  1966  45-49  LANDSKRONA    25m  1:11.30 
2108  Marte Tømta Sletten  1989  25-29  U.S.G    25m  1:10.80 
1763  Helle Hartmann  1985  25-29  KØGE    25m  1:10.50 
1977  Anne-Sofie Pii  1970  40-44  OSK    25m  1:10.56 
2304  Ann-Marie Lennheden  1957  55-59  SK LAXEN    25m  1:11.00 
1796  Anna Bjelm  1966  45-49  HS    25m  1:11.99 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
885  Birgit Dønnum Jensen  1967  45-49  Eidsvoll    25m  1:09.50 
1798  Anette Fröberg  1977  35-39  HS    25m  1:08.25 
1276  Vibeke Soegaard  1989  25-29  ASS    25m  1:07.50 
2128  Karin Elmberg  1965  45-49  KSLS    25m  1:07.64 
2274  Nanna Weye  1992  20-24  ASS    25m  1:09.00 
1919  Mari Ekelund  1967  45-49  SK LÖDDE    25m  1:09.73 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1817  Anne Grete Haugan  1979  35-39  TS&LK    25m  1:07.00 
1732  Marja Haglund  1968  45-49  KUNGSBACKA    25m  1:06.84 
2121  Louise Buhl Borg  1987  25-29  U.S.G    25m  1:06.00 
2008  Maria Funck  1981  30-34  LASS    25m  1:06.04 
2266  Margit Sørensen  1972  40-44  RINGSTED    25m  1:06.86 
1736  Ida Jost  1983  30-34  KUNGSBACKA    25m  1:07.00 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1596  Jonna Meerits  1986  25-29  VÄSTERÅS    25m  1:05.77 
1959  Trine Aa Sekkesæter  1967  45-49  RO-MA    25m  1:05.03 
1271  Heidi L. Thranum  1987  25-29  ASS    25m  1:03.50 
2088  Mette Friis-Olsen  1985  25-29  U.S.G    25m  1:04.00 
1774  Lisbeth Dønnum Jensen  1975  35-39  Eidsvoll    25m  1:05.32 
1782  Silje Helland Dahl  1979  35-39  STORD    25m  1:06.00 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2126  Maria Norberg  1963  50-54  KSLS    25m  1:02.60 
2156  Natalie Månsson  1979  35-39  SK TRITON    25m  1:01.66 
2020  Anette Philipsson  1965  45-49  LASS    25m  1:00.22 
218  Sophia Skou  1975  35-39  KVIK    25m  1:00.64 
1704  Maria Gustafsson  1967  45-49  DANDERYD    25m  1:01.76 
2087  Trine Gudnitz  1987  25-29  U.S.G    25m  1:03.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  31 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark