2019-09-17   16:59:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Åbne Københavnske Masters 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 18
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer  Finaler (10) 
Vejledende starttid 15:57 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
               
2175  Hanne Møller  1958  55-59  HOVEDSTAD    25m  49.00 
2023  Bente Gertz Solli  1963  50-54  Bergen OM    25m  46.00 
1764  Hanne Stevnsborg  1957  55-59  KØGE    25m  46.75 
2176  Else Møller  1958  55-59  HOVEDSTAD    25m  56.00 
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1741  Lotta Örne  1959  55-59  KUNGSBACKA    25m  44.39 
1734  Helen Johansson  1968  45-49  KUNGSBACKA    25m  42.97 
1733  Sonja Haglund  1966  45-49  KUNGSBACKA    25m  41.02 
1993  Ilze Adolfsson  1972  40-44  TÄBY SIM    25m  42.00 
1404  Kirsten Sundby Foldvik  1958  55-59  Larvik SK    25m  43.60 
1720  Trine Thoen  1954  60-64  Oslo IL    25m  46.00 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2120  Sarah Bull  1994  20-24  U.S.G    25m  40.00 
1342  Susanne Kaavé  1975  35-39  HØRSHOLM    25m  38.91 
2264  Lene Dyrbak  1971  40-44  RINGSTED    25m  38.39 
1716  Mette Hustoft  1967  45-49  Asker SK    25m  38.81 
1806  Marie Sjöberg  1962  50-54  HS    25m  39.16 
2039  Jeanette Larsen  1987  25-29  Snøgg SK    25m  40.50 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1420  Johanna Fyrk  1969  45-49  NKK    25m  37.86 
1919  Mari Ekelund  1967  45-49  SK LÖDDE    25m  37.58 
2158  Camilla Nilsson  1965  45-49  SK TRITON    25m  37.09 
1715  Kristin Røger Guthe  1960  50-54  Asker SK    25m  37.30 
2171  Pia Vibe Petersen  1964  50-54  HOVEDSTAD    25m  37.70 
2233  Pia Thulstrup  1961  50-54  STT    25m  38.00 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1421  Olga Kosovskaya  1982  30-34  NKK    25m  35.85 
2242  Julia Liahaugen Flensburg  1989  25-29  MKK    25m  35.55 
2019  Sofie Pettersson  1988  25-29  LASS    25m  35.40 
1316  Ann Kristin Sebergsen  1965  45-49  Hammerfest    25m  35.50 
1960  Ingrid Strugstad  1960  50-54  RO-MA    25m  35.61 
1977  Anne-Sofie Pii  1970  40-44  OSK    25m  36.76 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2274  Nanna Weye  1992  20-24  ASS    25m  35.00 
2008  Maria Funck  1981  30-34  LASS    25m  34.38 
1962  Helen Holter Strømberg  1979  35-39  RO-MA    25m  34.30 
2148  Camilla Davidsson  1971  40-44  SK TRITON    25m  34.31 
2153  Maria Lövberg  1973  40-44  SK TRITON    25m  34.66 
2300  Salli Carlfjord  1988  25-29  SK LAXEN    25m  35.00 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
466  Inger Arctander  1966  45-49  RO-MA    25m  33.90 
1726  Tine Carstensen  1962  50-54  NÆSTVED    25m  33.88 
2245  Caroline Lindborg  1966  45-49  MKK    25m  33.55 
1732  Marja Haglund  1968  45-49  KUNGSBACKA    25m  33.60 
896  Torill Bergesen  1957  55-59  Bergen OM    25m  33.90 
1825  Annika Svanberg  1962  50-54  S 77    25m  33.97 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2010  Helena Gällerdal Högfeldt  1975  35-39  LASS    25m  33.38 
1805  Pia Möller  1968  45-49  HS    25m  32.98 
1731  Anna Gunnarsson  1984  30-34  KUNGSBACKA    25m  32.50 
2150  Marie Hallberg  1989  25-29  SK TRITON    25m  32.56 
2167  Carola Pedersen  1989  25-29  HOVEDSTAD    25m  33.28 
2152  Pernilla Kullman  1978  35-39  SK TRITON    25m  33.44 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2318  Ulrika Balslev  1966  45-49  VARBERG    25m  32.36 
2317  Anna-Karin Josefson  1964  50-54  VARBERG    25m  31.74 
2159  Josefin Nilsson  1993  20-24  SK TRITON    25m  31.14 
2156  Natalie Månsson  1979  35-39  SK TRITON    25m  31.61 
1596  Jonna Meerits  1986  25-29  VÄSTERÅS    25m  32.31 
1729  Emma Vilstrup  1994  20-24  NÆSTVED    25m  32.41 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1924  Cecilia Landin  1972  40-44  SK LÖDDE    25m  31.04 
987  Janne Thorstensen  1966  45-49  MASØR    25m  30.80 
1807  Helena Åberg  1971  40-44  HS    25m  28.70 
2020  Anette Philipsson  1965  45-49  LASS    25m  30.50 
2267  Christina Nordskilde  1987  25-29  RINGSTED    25m  31.03 
1824  Sara Lundeholm  1980  30-34  S 77    25m  31.13 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark