2019-09-17   16:45:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Åbne Københavnske Masters 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (22) 
Vejledende starttid 15:01 
Heat 1 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
               
2328  Anders Føyn  1961  50-54  SIGMA    25m   
2141  Mikael Månsson  1989  25-29  ÖSTERLEN    25m   
2139  Niclas Björnén  1972  40-44  ÖSTERLEN    25m   
               
               

 
Heat 2 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1599  Rassmus Svensson  1982  30-34  ÖSTERLEN    25m   
2307  Lars Nordin  1953  60-64  SK LAXEN    25m  59.10 
2277  Jarda Strand  1948  65-69  Hamar IL    25m  40.80 
2219  Gunnar Jonson  1958  55-59  PAN IDRÆT    25m  45.00 
2301  Thomas Fredblad  1953  60-64  SK LAXEN    25m  59.20 
               

 
Heat 3 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2285  Peter Mykueset  1951  60-64  Hamar IL    25m  40.00 
1954  Roland Hellborg  1946  65-69  SK RAN    25m  39.47 
2199  Kenneth Karlsson  1962  50-54  Oslo IL    25m  38.00 
1545  Torsten Christensen  1954  60-64  STT    25m  39.00 
2303  Leif Isaksson  1939  75-79  SK LAXEN    25m  39.80 
2036  Øyvind Pedersen  1962  50-54  Snøgg SK    25m  40.00 

 
Heat 4 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1958  Josef Borbas  1943  70-74  LUGI SSF    25m  37.40 
2032  Øystein Back  1970  40-44  Haldens SK    25m  36.50 
1425  Benjamin Chardon  1985  25-29  NKK    25m  35.36 
2269  Mikael Larsson  1979  35-39  KSLS    25m  36.34 
2135  Peter Karlsson  1963  50-54  VÄSTERÅS    25m  36.93 
2263  Preben Andersen  1947  65-69  RINGSTED    25m  37.74 

 
Heat 5 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2286  Søren Udesen  1971  40-44  Hamar IL    25m  34.80 
1422  Ulf Eriksson  1965  45-49  NKK    25m  34.39 
602  Rune Offerdal  1969  45-49  Haldens SK    25m  33.50 
1879  Lars Peder Haahr  1959  55-59  SIGMA    25m  33.56 
312  Terje Benjaminsen  1943  70-74  Hamar IL    25m  34.50 
1905  Nicolai Platzer  1969  45-49  SIGMA    25m  35.00 

 
Heat 6 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2218  Henning Elkjær Nielsen  1960  50-54  PAN IDRÆT    25m  33.00 
2004  Jan Sæther  1961  50-54  Moss SK    25m  33.00 
2183  Anders Andersen  1987  25-29  GENTOFTE    25m  32.95 
2021  Bertil Wennberg  1952  60-64  LASS    25m  33.00 
2017  Lars Nielsen  1955  55-59  LASS    25m  33.00 
1423  Mats Gunnarsson  1959  55-59  NKK    25m  33.42 

 
Heat 7 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1591  Eric Brandelius  1949  65-69  VÄSTERÅS    25m  32.77 
2299  Erik Brunskog  1969  45-49  SK LAXEN    25m  32.45 
927  Jon Olav Flaathen  1985  25-29  Snøgg SK    25m  32.40 
2134  Lars-Gunnar Aufrecht  1963  50-54  VÄSTERÅS    25m  32.40 
1723  Yngvar Bjerke  1952  60-64  Oslo IL    25m  32.70 
2321  Christian Engström  1971  40-44  VARBERG    25m  32.90 

 
Heat 8 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
304  Tommy Kristensen  1963  50-54  Haldens SK    25m  32.05 
1332  Wiggo Kristensen  1950  60-64  Haldens SK    25m  32.00 
560  Torbjørn Berger  1961  50-54  Moss SK    25m  32.00 
2177  Jesus Vasques  1970  40-44  HOVEDSTAD    25m  32.00 
2031  Ole-Richard Holm-Olsen  1972  40-44  Haldens SK    25m  32.01 
1593  Lars Ekdahl  1954  60-64  VÄSTERÅS    25m  32.23 

 
Heat 9 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2225  Martin Ancher  1985  25-29  PAN IDRÆT    25m  31.70 
1544  Finn Bækgaard  1955  55-59  STT    25m  31.50 
2035  Jostein Nyheim  1968  45-49  ASKØY    25m  31.40 
1730  Lars Backlund  1949  65-69  KUNGSBACKA    25m  31.46 
1800  Kent Hamberg  1951  60-64  HS    25m  31.50 
2280  Johan Bulie  1958  55-59  Hamar IL    25m  32.00 

 
Heat 10 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2262  Per Andersen  1956  55-59  RINGSTED    25m  31.28 
2174  Bo Hyllested  1949  65-69  HOVEDSTAD    25m  31.00 
2261  Jens Halgreen  1954  60-64  RINGSTED    25m  30.94 
2220  Jakob Edinger  1985  25-29  PAN IDRÆT    25m  31.00 
2287  Johan Kvæken  1959  55-59  Hamar IL    25m  31.20 
2222  Lars Vestergaard  1964  50-54  PAN IDRÆT    25m  31.35 

 
Heat 11 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1738  Niclas Reman  1966  45-49  KUNGSBACKA    25m  30.24 
1803  Anders Lundström  1958  55-59  HS    25m  30.00 
2294  Rolf Martin Breisnes  1965  45-49  Sogndal IL    25m  29.95 
1828  Ruben Nilesn  1989  25-29  MASØR    25m  30.00 
2195  Henrik Petersen  1969  45-49  HØRSHOLM    25m  30.00 
1867  Olav Ryan  1951  60-64  SIGMA    25m  30.93 

 
Heat 12 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1951  Antonio Rodrigues  1954  60-64  SK RAN    25m  29.88 
1003  Jan Bernhard Jørgensen  1964  50-54  MASØR    25m  29.50 
1769  Jacob Olsen  1972  40-44  KØGE    25m  29.25 
1550  Jan Råsø Rasmussen  1962  50-54  STT    25m  29.30 
1907  Peter Spragge  1964  50-54  SIGMA    25m  29.59 
1986  Peter Håkansson  1965  45-49  TÄBY SIM    25m  29.90 

 
Heat 13 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1001  Frank Carstensen  1955  55-59  MASØR    25m  29.20 
2005  Kent Andersen  1971  40-44  Moss SK    25m  29.00 
1996  Bengt Olsson  1956  55-59  TÄBY SIM    25m  29.00 
2283  Dag Mathisen  1961  50-54  Hamar IL    25m  29.00 
1300  Leif Grønskov  1958  55-59  GSK    25m  29.00 
1002  Geir Nilsen  1966  45-49  MASØR    25m  29.20 

 
Heat 14 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2027  Maurizio Galatolo  1967  45-49  Bergen OM    25m  28.90 
2149  Jonas Hagberg  1988  25-29  SK TRITON    25m  28.70 
1874  John Bøgehus Pedersen  1968  45-49  SIGMA    25m  28.59 
2191  Torsten Ringberg  1958  55-59  GENTOFTE    25m  28.62 
2007  Fredrik Carlén  1981  30-34  LASS    50m  28.87 
1786  Kenneth Hystad  1966  45-49  STORD    25m  28.95 

 
Heat 15 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1922  Marcin Bielawski  1981  30-34  SK LÖDDE    25m  28.50 
2000  Haakon Larsen  1976  35-39  RO-MA    25m  28.30 
1943  Lars Dam Jensen  1972  40-44  HELSINGØR    25m  28.26 
1735  Jan Johansson  1968  45-49  KUNGSBACKA    25m  28.30 
2259  Bo Guntofte  1963  50-54  RINGSTED    25m  28.43 
215  Steen Nielsen  1960  50-54  KVIK    25m  28.50 

 
Heat 16 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1737  Peter Lundin  1959  55-59  KUNGSBACKA    25m  28.08 
1543  Anders Bæk  1966  45-49  STT    25m  27.80 
1776  Bjarte Nævdal  1969  45-49  Eidsvoll    25m  27.60 
2003  Rune Sjøblom  1957  55-59  Moss SK    25m  27.76 
2151  Peter Harmat  1979  35-39  SK TRITON    25m  27.80 
2278  Alexander Mills  1951  60-64  Hamar IL    25m  28.20 

 
Heat 17 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1920  Christian Ek  1980  30-34  SK LÖDDE    25m  27.50 
2024  Øivind Lien  1956  55-59  Bergen OM    25m  27.50 
2324  Benjamin Alexander Jensen  1994  20-24  KVIK    25m  27.30 
2319  Hans Palmqvist  1962  50-54  VARBERG    25m  27.32 
1793  Hans Østergård  1962  50-54  KVIK    25m  27.50 
1766  Peter Christensen  1965  45-49  KØGE    25m  27.50 

 
Heat 18 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2160  Mats Nilsson  1964  50-54  SK TRITON    25m  27.02 
2310  Kenth Stenbäck  1959  55-59  SK LAXEN    25m  27.00 
2334  Johan Meurling  1973  40-44  S 77    25m  26.99 
2025  Thor Lihaug  1963  50-54  Bergen OM    25m  27.00 
2234  Dan Ole Johansen  1960  50-54  STT    25m  27.00 
1992  Matthias Seel  1970  40-44  TÄBY SIM    25m  27.28 

 
Heat 19 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2018  Daniel Pettersson  1991  20-24  LASS    25m  26.90 
1797  Lars Ericsson  1966  45-49  HS    25m  26.79 
1318  Kjetil Furuly  1975  35-39  Haugesund    25m  26.50 
1801  Sebastiano Immé  1978  35-39  HS    25m  26.65 
2138  Helge Ihle  1964  50-54  RO-MA    25m  26.80 
1508          25m  26.99 

 
Heat 20 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2258  Martin Andersen  1975  35-39  RINGSTED    25m  26.47 
1869  Anders Dalsgaard  1970  40-44  SIGMA    25m  26.43 
2185  Thomas Eriksen  1975  35-39  GENTOFTE    25m  26.00 
1487  Erik Røbech  1964  50-54  Lørenskog    25m  26.11 
2246  Alexander Weinhagen  1985  25-29  MKK    25m  26.44 
2094  Anders Krygell  1982  30-34  U.S.G    25m  26.50 

 
Heat 21 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1990  Hans Roosmark  1971  40-44  TÄBY SIM    25m  25.90 
300  Jørgen Berg  1965  45-49  Haldens SK    25m  25.87 
2157  Simon Nexbo  1992  20-24  SK TRITON    25m  25.59 
1535  Robert Grynner  1983  30-34  SKK    25m  25.81 
2095  Jonas Korsholt  1989  25-29  U.S.G    25m  25.90 
891  Tomas Aarvak  1969  45-49  TS&LK    25m  26.00 

 
Heat 22 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1870  Mads Gjerløv  1972  40-44  SIGMA    25m  25.30 
2011  Martin Harlenbäck  1983  30-34  LASS    25m  25.22 
1885  Claus Lerche Iversen  1977  35-39  SIGMA    50m  24.09 
2306  Hasse Nilsson  1969  45-49  SK LAXEN    25m  25.01 
2325  Patrik Leth Jørgensen  1992  20-24  KVIK    25m  25.24 
1278  Jesper Lindstrøm Nielsen  1989  25-29  ASS    25m  25.40 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark