2019-09-17   16:41:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Åbne Københavnske Masters 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer  Finaler (12) 
Vejledende starttid 14:46 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
               
2275  Vlasta Kuret  1963  50-54  Hamar IL    25m  42.14 
1823  Catarina Klouda  1974  40-44  S 77    25m  40.79 
1984  Carin Saracco  1966  45-49  TÄBY SIM    25m  42.00 
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1993  Ilze Adolfsson  1972  40-44  TÄBY SIM    25m  40.02 
1740  Anette Sundfors  1965  45-49  KUNGSBACKA    25m  39.63 
2178  Jeannette Pardorf  1961  50-54  HOVEDSTAD    25m  39.30 
1901  Hanne Haahr  1962  50-54  SIGMA    25m  39.47 
1936  Pernille Bruun  1966  45-49  HELSINGØR    25m  40.00 
               

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1718  Helene Mathisen  1974  40-44  Asker SK    25m  38.44 
1899  Dorte Dugbæk  1976  35-39  SIGMA    25m  37.54 
1720  Trine Thoen  1954  60-64  Oslo IL    25m  37.00 
240  Marit Trå Hernes  1958  55-59  Bergen OM    25m  37.00 
1826  Ellen Bjorvand  1969  45-49  MASØR    25m  38.00 
2038  Magnvor Lunåshaug  1973  40-44  Snøgg SK    25m  38.90 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1764  Hanne Stevnsborg  1957  55-59  KØGE    25m  36.00 
1961  Terese Aa Vikse  1983  30-34  RO-MA    25m  35.30 
875  Anni Ø Nielsen  1958  55-59  KVIK    25m  35.00 
2042  Anine Meadows Elieson  1991  20-24  Snøgg SK    25m  35.20 
2252  Kendra Olsen  1966  45-49  BASK    25m  35.47 
2112  Maja Biering-Sørensen  1952  60-64  U.S.G    25m  36.80 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
414  Wenche Lydersen  1954  60-64  Oslo IL    25m  35.00 
2132  Ulla-Karin Aufrecht  1964  50-54  VÄSTERÅS    25m  34.84 
1806  Marie Sjöberg  1962  50-54  HS    25m  34.17 
1895  Dorthe Rathmann Bengtson  1966  45-49  SIGMA    25m  34.25 
2039  Jeanette Larsen  1987  25-29  Snøgg SK    25m  34.90 
1780  Mathilde Helland Nome  1993  20-24  STORD    25m  35.00 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
208  Marianne N. Nielsen  1964  50-54  KVIK    25m  34.00 
2158  Camilla Nilsson  1965  45-49  SK TRITON    25m  33.42 
1946  Inger Riber  1963  50-54  HELSINGØR    25m  33.15 
1575  Lisbeth Johnsen Pedersen  1967  45-49  Vadsø SK    25m  33.40 
2162  Sofie Årsköld  1975  35-39  SK TRITON    25m  33.80 
1942  Tine Ottosen  1965  45-49  HELSINGØR    25m  34.08 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1561  Radana Konarikova  1965  45-49  TS&LK    25m  33.00 
463  Jeanette Aasland  1961  50-54  RO-MA    25m  32.83 
1783  Christel Hollund  1979  35-39  STORD    25m  32.50 
1796  Anna Bjelm  1966  45-49  HS    25m  32.73 
2171  Pia Vibe Petersen  1964  50-54  HOVEDSTAD    25m  32.90 
418  Gry Solberg  1960  50-54  Oslo IL    25m  33.00 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1554  Henriette Svankjær  1974  40-44  STT    25m  32.00 
2276  Belinda Angelo  1974  40-44  Hamar IL    25m  31.75 
1420  Johanna Fyrk  1969  45-49  NKK    25m  31.63 
1782  Silje Helland Dahl  1979  35-39  STORD    25m  31.72 
990  Heidi Prestbakmo  1966  45-49  MASØR    25m  31.93 
1994  Camilla Thuné  1967  45-49  TÄBY SIM    25m  32.50 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2167  Carola Pedersen  1989  25-29  HOVEDSTAD    25m  31.40 
2270  Katja Kousgard  1974  40-44  TRITON B    25m  31.00 
2159  Josefin Nilsson  1993  20-24  SK TRITON    25m  30.26 
1726  Tine Carstensen  1962  50-54  NÆSTVED    25m  30.36 
466  Inger Arctander  1966  45-49  RO-MA    25m  31.10 
2118  Tenna Olin  1991  20-24  U.S.G    25m  31.51 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2318  Ulrika Balslev  1966  45-49  VARBERG    25m  29.97 
1959  Trine Aa Sekkesæter  1967  45-49  RO-MA    25m  29.76 
991  Anne Karine A. Johansen  1978  35-39  MASØR    25m  29.30 
1732  Marja Haglund  1968  45-49  KUNGSBACKA    25m  29.74 
1538  Elin Nyysti  1987  25-29  SKK    25m  29.88 
1824  Sara Lundeholm  1980  30-34  S 77    25m  29.99 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1271  Heidi L. Thranum  1987  25-29  ASS    25m  29.00 
209  Berit Puggaard  1972  40-44  KVIK    25m  28.74 
2156  Natalie Månsson  1979  35-39  SK TRITON    25m  28.42 
1962  Helen Holter Strømberg  1979  35-39  RO-MA    25m  28.60 
1924  Cecilia Landin  1972  40-44  SK LÖDDE    25m  28.80 
1541  Stina Sjölander  1984  30-34  SKK    25m  29.08 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2020  Anette Philipsson  1965  45-49  LASS    25m  27.77 
2126  Maria Norberg  1963  50-54  KSLS    25m  27.67 
1807  Helena Åberg  1971  40-44  HS    25m  26.45 
1815  Karin Bergh  1966  45-49  LANDSKRONA    25m  26.96 
1539  Johanna Nyysti  1984  30-34  SKK    25m  27.75 
1704  Maria Gustafsson  1967  45-49  DANDERYD    25m  28.28 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark