2019-09-17   16:52:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Åbne Københavnske Masters 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
 
Løb 13, 100m Medley Herrer  Finaler (12) 
Vejledende starttid 14:22 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1802  David Jaxmar  1980  30-34  HS    25m   
1799  Leif Gellberg  1932  80-84  HS    25m  2:00.00 
2136  Håkan Quist  1961  50-54  VÄSTERÅS    25m  1:40.50 
1422  Ulf Eriksson  1965  45-49  NKK    25m  1:40.82 
1795  Hans Birgander  1970  40-44  HS    25m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2282  Ragnar Jensen  1948  65-69  Hamar IL    25m  1:35.00 
2221  Matias Mondalvo  1977  35-39  PAN IDRÆT    25m  1:30.00 
1722  Arve Lund  1958  55-59  Oslo IL    25m  1:28.00 
2287  Johan Kvæken  1959  55-59  Hamar IL    25m  1:29.90 
1878  Frederik Bøving  1965  45-49  SIGMA    25m  1:32.99 
1873  Steen Elborne  1957  55-59  SIGMA    25m  1:37.02 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
216  Hans Ahle Olsen  1963  50-54  KVIK    25m  1:25.00 
1986  Peter Håkansson  1965  45-49  TÄBY SIM    25m  1:23.06 
420  Jan Haakonsen  1955  55-59  Oslo IL    25m  1:20.50 
1991  Jean-Pierre Saracco  1949  65-69  TÄBY SIM    25m  1:23.00 
1877  Bjørn von Ryberg  1960  50-54  SIGMA    25m  1:24.59 
1405  Øyvind Røed  1963  50-54  Larvik SK    25m  1:28.00 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1558  Bjørn Pedersen  1958  55-59  TS&LK    25m  1:18.50 
1778  Eirik Vågshaug  1958  55-59  Eidsvoll    25m  1:18.00 
2174  Bo Hyllested  1949  65-69  HOVEDSTAD    25m  1:18.00 
1768  Martin Backs  1972  40-44  KØGE    25m  1:18.00 
2194  Søren Toft  1956  55-59  GSK    25m  1:18.00 
2260  Jan Simonsen  1964  50-54  RINGSTED    25m  1:19.33 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1967  Øyvind Eriksen  1959  55-59  RO-MA    25m  1:16.00 
2295  Henrik Boden  1959  55-59  DANDERYD    25m  1:15.00 
2271  Nick Niebling  1988  25-29  TRITON B    25m  1:15.00 
1788  Ronny Onarheim  1969  45-49  STORD    25m  1:15.00 
2033  Kjell Haganes  1961  50-54  ASKØY    25m  1:15.20 
2226  Martin Christensen  1985  25-29  PAN IDRÆT    25m  1:17.00 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1938  Eddy Krage  1967  45-49  HELSINGØR    25m  1:14.79 
2189  Anders Lundt  1967  45-49  GENTOFTE    25m  1:13.88 
2016  David Lindahl  1982  30-34  LASS    25m  1:13.47 
1808  Mats Örth  1955  55-59  HS    25m  1:13.65 
2191  Torsten Ringberg  1958  55-59  GENTOFTE    50m  1:14.50 
2196  Simon Hagbarth  1974  40-44  ROSKILDE    25m  1:15.00 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
212  Casper Nordahl-Meyer  1982  30-34  KVIK    25m  1:13.00 
2005  Kent Andersen  1971  40-44  Moss SK    25m  1:12.00 
1822  Weine Högberg  1978  35-39  S 77    25m  1:11.70 
1721  Svein Erik Nymo  1959  55-59  Oslo IL    25m  1:11.98 
2284  Knut Måløy  1961  50-54  Hamar IL    25m  1:12.00 
2278  Alexander Mills  1951  60-64  Hamar IL    25m  1:13.00 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2237  Lars Lindskoug  1968  45-49  MKK    25m  1:11.10 
2246  Alexander Weinhagen  1985  25-29  MKK    25m  1:10.55 
1272  Thomas Poulsen  1972  40-44  ASS    25m  1:10.00 
2168  Mark André Kohnagel  1972  40-44  HOVEDSTAD    25m  1:10.10 
1983  Øystein Vestre  1975  35-39  Haugesund    25m  1:11.00 
1820  Oskar Börjesson  1973  40-44  S 77    25m  1:11.15 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1794  Martin Nyberg  1971  40-44  NKK    25m  1:09.34 
2138  Helge Ihle  1964  50-54  RO-MA    25m  1:09.00 
1275  Jonas Kirkegaard  1987  25-29  ASS    25m  1:08.50 
1739  Lars Sandberg  1965  45-49  KUNGSBACKA    25m  1:08.63 
2258  Martin Andersen  1975  35-39  RINGSTED    25m  1:09.22 
2092  Thomas Vestergaard  1989  25-29  U.S.G    25m  1:09.90 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1921  André Ahlfors-Dahl  1986  25-29  SK LÖDDE    25m  1:08.10 
2127  Torbjörn Gädefors  1965  45-49  KSLS    25m  1:07.22 
2272  Jesper Waterval  1975  35-39  TRITON B    25m  1:06.53 
1904  Henrik Pedersen  1965  45-49  SIGMA    25m  1:07.18 
1181  Klaus Nissen  1964  50-54  KVIK    25m  1:07.31 
2336  Thomas Müllertz  1971  40-44  TRITON B    25m  1:08.50 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1950  Lenny Persson  1977  35-39  SK RAN    25m  1:06.12 
2320  Martin Anderson  1970  40-44  VARBERG    25m  1:05.55 
1989  Håkan Persson  1963  50-54  TÄBY SIM    25m  1:05.50 
2166  Jan Boier Pedersen  1983  30-34  HOVEDSTAD    25m  1:05.55 
1784  Geir Inge Rimmereide  1970  40-44  STORD    25m  1:05.81 
1865  Peter Holmsteen  1963  50-54  SIGMA    25m  1:06.21 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
2097  Tim Olsen  1986  25-29  U.S.G    25m  1:04.00 
2147  Jonas Bengtling  1980  30-34  SK TRITON    25m  1:01.97 
1886  Jacob Lercke Skytte  1984  30-34  SIGMA    25m  58.31 
2247  Honza Vitazka  1976  35-39  MKK    25m  1:00.82 
1978  Anders Bo Pedersen  1981  30-34  OSLF    25m  1:02.50 
1995  Peter Pärlklo  1971  40-44  TÄBY SIM    25m  1:05.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark