Program för DM/JDM SKÅNESIM
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
DM/JDM |
|
Utskriftsdatum |
07 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:34 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Damer |
Finaler (9) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
285 |
2 |
Julia Karlsson |
1997 |
AT3697 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:07.02 |
73 |
3 |
Moa Cronsjö |
1998 |
AM1498 |
SS IDEN |
|
50m |
1:06.82 |
315 |
4 |
Annie Jensen |
1999 |
AF2699 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:06.90 |
93 |
5 |
Sanna Westerberg |
1998 |
AP9898 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:08.27 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
308 |
1 |
Matilda Åkesson |
1999 |
AL9699 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:05.31 |
65 |
2 |
Frida Taman |
2001 |
AD8401 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:04.56 |
320 |
3 |
Filippa Sundström |
2001 |
AG4201 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:04.09 |
96 |
4 |
Amanda Modig |
1999 |
AJ5499 |
KSLS |
|
25m |
1:04.43 |
79 |
5 |
Sara Nilsson |
1998 |
AF3498 |
SS IDEN |
|
50m |
1:04.98 |
242 |
6 |
Wilma Heij-Lindholm |
1999 |
AG1299 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:06.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
250 |
1 |
Frida Nordefell |
2000 |
AF1800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:03.54 |
58 |
2 |
Thelma Jöhncke |
1999 |
BM6299 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:03.48 |
191 |
3 |
Natalie Varady |
1997 |
AU8897 |
POSEIDON |
|
25m |
1:02.93 |
305 |
4 |
Amanda Strömberg |
1998 |
AR7698 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:03.35 |
141 |
5 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
25m |
1:03.51 |
215 |
6 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
25m |
1:03.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
18 |
1 |
Fredrika Beckman |
1998 |
BC0898 |
HS |
|
25m |
1:02.80 |
189 |
2 |
Maria Persson |
1993 |
AK7693 |
POSEIDON |
|
50m |
1:02.43 |
57 |
3 |
Klara Juliusson |
1997 |
AH3897 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:02.06 |
241 |
4 |
My Grewell |
1998 |
BE2698 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:02.11 |
5 |
5 |
Li Björner Oh |
1998 |
AO6298 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:02.56 |
45 |
6 |
Johanna Söderberg |
1999 |
AE6899 |
HS |
|
50m |
1:02.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
229 |
1 |
Lina Sjöholm |
2000 |
AD7200 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:01.75 |
165 |
2 |
Jenny Thalin |
1997 |
BC8697 |
MKK |
|
25m |
1:01.64 |
90 |
3 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:01.28 |
286 |
4 |
Matilda Klintberg |
1999 |
AH1299 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:01.45 |
348 |
5 |
Alexandra Volkova |
1996 |
AK4896 |
SK TRITON |
|
25m |
1:01.73 |
243 |
6 |
Sofia Heimsten |
1997 |
AT8697 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:01.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
212 |
1 |
Rebecca Berggren-Nylund |
1999 |
AI1899 |
S 71 |
|
25m |
1:01.13 |
59 |
2 |
Ida Liljeqvist |
1999 |
AR4499 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:00.80 |
299 |
3 |
Eljena Knutsson |
1992 |
AE2892 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:00.57 |
269 |
4 |
Johanna Nilsson |
1996 |
AD0696 |
SK TRITON |
|
25m |
1:00.69 |
306 |
5 |
Marie Topphem |
1995 |
AF9295 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:00.95 |
256 |
6 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
25m |
1:01.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
213 |
1 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
25m |
1:00.37 |
228 |
2 |
Erica Sjöholm |
1997 |
AJ0497 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:00.32 |
139 |
3 |
Frida Börnfors |
1994 |
AP9494 |
MKK |
|
50m |
1:00.12 |
108 |
4 |
My Rydgren |
1999 |
AT5699 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:00.31 |
263 |
5 |
Marie Hanson |
1997 |
AE5297 |
SK TRITON |
|
25m |
1:00.33 |
284 |
6 |
Rebecca Håkansson |
1996 |
AV3296 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:00.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
325 |
1 |
Hanna Cronqvist |
1996 |
AD5496 |
TRELLEBORG |
|
25m |
59.88 |
37 |
2 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
AN2899 |
HS |
|
25m |
59.66 |
15 |
3 |
Klara Andersson |
1991 |
AV2491 |
HS |
|
50m |
59.01 |
272 |
4 |
Ebba Rosenquist |
1989 |
AI6489 |
SK TRITON |
|
25m |
59.11 |
247 |
5 |
Dinah Jönsson |
1998 |
AN6498 |
SK SYDSIM |
|
25m |
59.77 |
122 |
6 |
Michelle Lövdahl |
1995 |
AH8895 |
SK LÖDDE |
|
25m |
59.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
271 |
1 |
Linnéa Olsson |
1994 |
BX0494 |
SK TRITON |
|
25m |
57.68 |
261 |
2 |
Alba Forés |
1998 |
AI5298 |
SK TRITON |
|
25m |
56.51 |
266 |
3 |
Magdalena Kuras |
1988 |
AR9288 |
SK TRITON |
|
25m |
54.25 |
157 |
4 |
Nathalie Lindborg |
1991 |
BN5691 |
MKK |
|
50m |
56.01 |
274 |
5 |
Moa Ståhl |
1995 |
AV4695 |
SK TRITON |
|
25m |
57.58 |
95 |
6 |
Annie Lindström |
1996 |
AJ3696 |
KSLS |
|
25m |
57.99 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
07 juni 2014 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
09:34 |
|