Program för Neptuniaden 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Heatlista Gren 30
|
Tävling |
Neptuniaden |
|
Utskriftsdatum |
24 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
14:44 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 april 2014 |
|
|
|
|
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
242 |
2 |
Adam Schmidt |
2000 |
AP9300 |
SKURU IK |
|
25m |
1:48.00 |
205 |
3 |
Elias Gipperth |
2000 |
AF9900 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:46.01 |
628 |
4 |
Edvin Nordling |
2000 |
AV2100 |
POLISEN |
|
25m |
1:38.62 |
97 |
5 |
David Säll |
2000 |
AS8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:38.93 |
615 |
6 |
Oscar Grönqvist |
2000 |
AU9300 |
POLISEN |
|
25m |
1:46.32 |
656 |
7 |
Oliver Soneborg |
2000 |
av4300 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
254 |
0 |
Alexander Berglund |
2000 |
AO4900 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:34.44 |
91 |
1 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
AQ2500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:33.47 |
228 |
2 |
Lucas Hultman |
1999 |
AT2599 |
SKURU IK |
|
25m |
1:31.49 |
609 |
3 |
Alexander Dimitriou |
2000 |
AQ6900 |
POLISEN |
|
25m |
1:29.42 |
563 |
4 |
Thomas Östervall |
2000 |
AD3100 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
1:28.12 |
101 |
5 |
Pontus Westberg |
2000 |
AS9500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:28.94 |
144 |
6 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
AQ0399 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:29.82 |
110 |
7 |
Alexander Ekman |
1999 |
AN5599 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:33.42 |
44 |
8 |
Gabriel Cedergren |
1999 |
AW2799 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:34.39 |
53 |
9 |
Hugo Strandberg |
1999 |
AK0999 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:35.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
473 |
0 |
Daniel Coleman |
2000 |
AP0700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:27.32 |
516 |
1 |
Erik Olsson Sande |
1999 |
AE8999 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:25.02 |
20 |
2 |
Jasiek Rowinski |
1999 |
AF9599 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:22.46 |
439 |
3 |
Oscar Norman |
1999 |
AK5599 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:22.22 |
90 |
4 |
Fredrik Olsson |
1999 |
AI2399 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:18.69 |
581 |
5 |
Olle Hennert |
1999 |
AS1999 |
SS04 |
|
25m |
1:22.16 |
347 |
6 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
SKK |
|
50m |
1:22.25 |
526 |
7 |
Victor Simic |
2000 |
AD5500 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:23.87 |
114 |
8 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
AR5500 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:26.15 |
252 |
9 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
AR8300 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:27.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
460 |
0 |
Isak Alin |
1999 |
AP0799 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:17.21 |
66 |
1 |
Emil Bengtsson |
1999 |
AT1599 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:16.01 |
58 |
2 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
AH9599 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:12.57 |
679 |
3 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
ag9599 |
DANDERYD |
|
50m |
1:10.96 |
521 |
4 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:05.33 |
564 |
5 |
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:08.66 |
125 |
6 |
Oskar Örne |
1999 |
AG6999 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:11.08 |
116 |
7 |
Olle-Theodor Lyxell |
1999 |
AG4999 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:14.83 |
351 |
8 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:16.38 |
41 |
9 |
Jonathan Mastrangeli |
1999 |
AP3599 |
SK ENA |
|
25m |
1:18.50 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
24 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
14:44 |
|