Program för Neptuniaden 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 75
|
Tävling |
Neptuniaden |
|
Utskriftsdatum |
25 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
14:43 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 april 2014 |
|
|
|
|
Gren 75, 200m Frisim Damer |
Finaler (7) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
162 |
1 |
Fanny Lundgren |
1999 |
AY0499 |
SK NEPTUN |
|
50m |
3:14.71 |
178 |
2 |
Johanna Sandahl |
2000 |
AW3400 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:57.92 |
258 |
3 |
Rebecka Dagberg |
2000 |
BI9600 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:52.18 |
418 |
4 |
Lovisa Sterner |
1999 |
AP7599 |
TUREBERG |
|
25m |
2:51.41 |
45 |
5 |
Liza Eriksson |
2000 |
AX1600 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
2:51.99 |
284 |
6 |
Maike Kuhlins |
2000 |
BA1600 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:57.82 |
174 |
7 |
Clara Nykvist |
2000 |
BC2600 |
SK NEPTUN |
|
50m |
3:11.07 |
230 |
8 |
Lisa Johnsson |
2000 |
BQ8800 |
SKURU IK |
|
50m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
50 |
0 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
AU3600 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
2:49.62 |
75 |
1 |
Amanda Gunnarsson-Jonsson |
2000 |
AC4800 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:48.07 |
211 |
2 |
Julia Kenning |
2000 |
AK5200 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:46.11 |
636 |
3 |
Kristin Larsson |
1999 |
AL2899 |
KOMETERNA |
|
25m |
2:43.78 |
352 |
4 |
Anna Bäckdahl |
1999 |
AM6699 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:40.92 |
24 |
5 |
Nelli Åkerman |
2000 |
AT6200 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
2:42.46 |
467 |
6 |
Mikaela Bergh |
1999 |
AK5299 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:43.84 |
253 |
7 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:47.00 |
635 |
8 |
Maja Jakobsson |
2000 |
AM7800 |
KOMETERNA |
|
25m |
2:49.40 |
611 |
9 |
Jessica Gauffin |
1999 |
BH2499 |
POLISEN |
|
50m |
2:49.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
159 |
0 |
Tuva Lennér |
2000 |
BA4800 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:38.21 |
153 |
1 |
Evelina Johansson |
2000 |
BG2400 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:36.90 |
442 |
2 |
Terése Nyström |
1999 |
AR7899 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:34.43 |
646 |
3 |
My Lord |
1999 |
AQ1699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:33.55 |
531 |
4 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
AL7400 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:32.66 |
122 |
5 |
Ida-Linn Silfors |
1999 |
BP0299 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:32.68 |
612 |
6 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
BP6600 |
POLISEN |
|
25m |
2:34.05 |
383 |
7 |
Felicia Adamsson |
2000 |
AH2600 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:35.73 |
527 |
8 |
Gunnel Sköld |
2000 |
BB9600 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:37.81 |
321 |
9 |
Elin Öberg |
2000 |
BA6600 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:40.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
3 |
0 |
Kristin Oie |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
2:29.79 |
31 |
1 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
BB1499 |
DANDERYD |
|
25m |
2:29.46 |
505 |
2 |
Sofia Lennerthson |
1999 |
BE4899 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:28.63 |
343 |
3 |
Siri Selander |
1999 |
AU1899 |
SKK |
|
50m |
2:27.67 |
507 |
4 |
Sigrid Loid |
1999 |
AF0499 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:27.47 |
360 |
5 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:27.55 |
362 |
6 |
Elin Jansmarker |
1999 |
AI3499 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:27.68 |
296 |
7 |
Julia Nilsson |
1999 |
AM0699 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:29.33 |
264 |
8 |
Matilda Flood |
1999 |
BA6899 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:29.75 |
654 |
9 |
Helena Westerlund |
1999 |
BE1699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:31.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
131 |
0 |
Sara Andersson |
2000 |
AO6600 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:27.29 |
221 |
1 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
2:25.60 |
8 |
2 |
Marie Sveingard |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
2:24.79 |
420 |
3 |
Olivia Stille |
2000 |
AJ7600 |
TUREBERG |
|
25m |
2:23.85 |
403 |
4 |
Josephine Andreasson |
1999 |
AP7299 |
TUREBERG |
|
25m |
2:23.40 |
271 |
5 |
Elin Grenholm |
1999 |
AR2899 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:23.74 |
138 |
6 |
Rebecka Ehn |
2000 |
AO7600 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:24.61 |
156 |
7 |
Nora Jomaa |
1999 |
AW7499 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:25.51 |
26 |
8 |
Elin Ahnfelt |
2000 |
AR2600 |
DANDERYD |
|
25m |
2:26.95 |
18 |
9 |
Alva Klang |
2000 |
AS5800 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
2:27.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
98 |
0 |
Elin Södersten |
2000 |
AI5800 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:22.31 |
246 |
1 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
AP5400 |
SKURU IK |
|
25m |
2:21.25 |
7 |
2 |
Helene Baxter |
2000 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
2:20.84 |
167 |
3 |
Michaela Mattsson |
1999 |
AL4899 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:19.24 |
257 |
4 |
Nina Bring |
1999 |
AR8699 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:19.13 |
189 |
5 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
AV5299 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:19.23 |
108 |
6 |
Malin Andersson |
1999 |
AL0899 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:20.19 |
495 |
7 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:21.24 |
186 |
8 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:21.37 |
411 |
9 |
Alma Holmberg |
1999 |
AX4499 |
TUREBERG |
|
25m |
2:22.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
532 |
0 |
Alice Sundberg |
1999 |
AS1299 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:17.20 |
13 |
1 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
Cetus |
|
50m |
2:16.97 |
638 |
2 |
Emma Bergkvist |
2000 |
AA5600 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:15.81 |
62 |
3 |
Josefine Almvret |
1999 |
AA0699 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:14.86 |
639 |
4 |
Anna Eriksson |
1999 |
AI0499 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:10.57 |
11 |
5 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
Cetus |
|
50m |
2:10.70 |
371 |
6 |
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:15.11 |
578 |
7 |
Hanna Hargsten |
1999 |
AH8899 |
SS04 |
|
25m |
2:16.78 |
655 |
8 |
Linnea Åkerman |
1999 |
AV0899 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:17.16 |
208 |
9 |
Astrid Hammar |
2000 |
AO8600 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:17.55 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
25 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
14:43 |
|