Program för Neptuniaden 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 29
|
Tävling |
Neptuniaden |
|
Utskriftsdatum |
24 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
14:44 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 april 2014 |
|
|
|
|
Gren 29, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (7) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
436 |
1 |
Ida Johansson |
1999 |
BF6499 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:49.78 |
45 |
2 |
Liza Eriksson |
2000 |
AX1600 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:47.43 |
178 |
3 |
Johanna Sandahl |
2000 |
AW3400 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:45.45 |
352 |
4 |
Anna Bäckdahl |
1999 |
AM6699 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:43.96 |
299 |
5 |
Astrid Onno |
2000 |
BA5600 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:45.38 |
50 |
6 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
AU3600 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:45.49 |
635 |
7 |
Maja Jakobsson |
2000 |
AM7800 |
KOMETERNA |
|
25m |
1:48.31 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
602 |
0 |
Ljuba Berg |
2000 |
BH4400 |
POLISEN |
|
25m |
1:41.49 |
174 |
1 |
Clara Nykvist |
2000 |
BC2600 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:41.01 |
346 |
2 |
Agnes Thomée |
2000 |
BF1200 |
SKK |
|
50m |
1:40.18 |
141 |
3 |
Ella Ericson |
2000 |
BG9400 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:39.65 |
284 |
4 |
Maike Kuhlins |
2000 |
BA1600 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:37.83 |
249 |
5 |
Alice Österberg |
1999 |
BB1699 |
SKURU IK |
|
25m |
1:38.91 |
344 |
6 |
Klara Sjödell |
2000 |
BE9800 |
SKK |
|
50m |
1:39.87 |
75 |
7 |
Amanda Gunnarsson-Jonsson |
2000 |
AC4800 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:40.43 |
418 |
8 |
Lovisa Sterner |
1999 |
AP7599 |
TUREBERG |
|
25m |
1:41.08 |
128 |
9 |
Alice Albinzon |
2000 |
AY1200 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:41.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
236 |
0 |
Henrietta Mossop |
2000 |
BJ2600 |
SKURU IK |
|
25m |
1:35.07 |
613 |
1 |
Andrea Grill |
2000 |
BH8400 |
POLISEN |
|
25m |
1:33.60 |
28 |
2 |
Manjiri Bhat |
2000 |
AI4600 |
DANDERYD |
|
25m |
1:32.90 |
618 |
3 |
Olivia Högstedt Petersén |
1999 |
BN5499 |
POLISEN |
|
50m |
1:31.80 |
571 |
4 |
Frida Berndtson |
2000 |
BC3600 |
SS04 |
|
25m |
1:31.20 |
527 |
5 |
Gunnel Sköld |
2000 |
BB9600 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:31.46 |
655 |
6 |
Linnea Åkerman |
1999 |
AV0899 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:31.81 |
24 |
7 |
Nelli Åkerman |
2000 |
AT6200 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:33.38 |
3 |
8 |
Kristin Oie |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:34.15 |
395 |
9 |
Josefin Sehmi |
1999 |
AR9899 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:37.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
434 |
0 |
Moa Fougner |
1999 |
AT1699 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:30.21 |
353 |
1 |
Anastasya Chainago |
2000 |
BN6600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:29.16 |
427 |
2 |
Paulina Back |
2000 |
AR4800 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:28.29 |
18 |
3 |
Alva Klang |
2000 |
AS5800 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:28.00 |
428 |
4 |
Sofie Back |
1999 |
AU0699 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:27.50 |
654 |
5 |
Helena Westerlund |
1999 |
BE1699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:27.84 |
238 |
6 |
Eva Pakhomova |
2000 |
AL5800 |
SKURU IK |
|
25m |
1:28.03 |
122 |
7 |
Ida-Linn Silfors |
1999 |
BP0299 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:29.09 |
356 |
8 |
Samantha Esfandiari |
2000 |
AF9400 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:29.16 |
573 |
9 |
Astrid Blomberg |
2000 |
AW5800 |
SS04 |
|
25m |
1:31.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
253 |
0 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:27.29 |
153 |
1 |
Evelina Johansson |
2000 |
BG2400 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:26.47 |
98 |
2 |
Elin Södersten |
2000 |
AI5800 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:26.15 |
271 |
3 |
Elin Grenholm |
1999 |
AR2899 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:25.69 |
31 |
4 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
BB1499 |
DANDERYD |
|
25m |
1:25.03 |
502 |
5 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
BB5299 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:25.29 |
385 |
6 |
Amanda Carlbom |
2000 |
BB8200 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:25.74 |
80 |
7 |
Linneá Larsson |
2000 |
AR3600 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:26.18 |
272 |
8 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
AR3899 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:26.55 |
159 |
9 |
Tuva Lennér |
2000 |
BA4800 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:27.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
442 |
0 |
Terése Nyström |
1999 |
AR7899 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:24.96 |
585 |
1 |
Saga Kjellin |
1999 |
AX3499 |
SS04 |
|
25m |
1:24.45 |
221 |
2 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
1:23.58 |
482 |
3 |
Julia Franks |
2000 |
AR5400 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:22.92 |
296 |
4 |
Julia Nilsson |
1999 |
AM0699 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:22.58 |
403 |
5 |
Josephine Andreasson |
1999 |
AP7299 |
TUREBERG |
|
25m |
1:22.91 |
467 |
6 |
Mikaela Bergh |
1999 |
AK5299 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:23.53 |
111 |
7 |
Moa Gustafsson |
1999 |
AT0699 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:23.80 |
82 |
8 |
Tilde Levander |
2000 |
AI7600 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:24.58 |
208 |
9 |
Astrid Hammar |
2000 |
AO8600 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:24.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
156 |
0 |
Nora Jomaa |
1999 |
AW7499 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:19.67 |
649 |
1 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:19.20 |
186 |
2 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:16.23 |
588 |
3 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
AI0699 |
SS04 |
|
25m |
1:15.69 |
12 |
4 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
Cetus |
|
50m |
1:14.90 |
9 |
5 |
Sini Koivu |
1999 |
|
Cetus |
|
50m |
1:15.40 |
8 |
6 |
Marie Sveingard |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:15.99 |
445 |
7 |
Josefin Ossmyr |
1999 |
AS0299 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:18.72 |
7 |
8 |
Helene Baxter |
2000 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:19.51 |
68 |
9 |
Cornelia Eklund |
2000 |
AC1800 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:19.70 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
24 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
14:44 |
|