Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 165 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 4:22.73 | |
2 | 189 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 4:37.50 | |
3 | 157 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 4:37.51 | |
4 | 175 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 4:37.86 | |
5 | 255 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 4:39.15 | |
6 | 328 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | 4:40.46 | |
7 | 183 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 4:43.33 | |
8 | 142 | Dufour Camilla | 1996 | LYNGBY | 9662AN | 50 m | 4:43.67 | |
9 | 140 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 4:45.15 | |
10 | 87 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 4:47.86 | |
11 | 177 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 4:49.53 | |
12 | 8 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 4:57.10 | |
13 | 174 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 5:00.47 | |
14 | 123 | Pedersen Line | 2001 | HERLUFSHOL | 0198AQ | 50 m | 5:11.46 | |
15 | 348 | Andersen Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 5:11.69 | |
16 | 231 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 5:16.06 | |
17 | 247 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 50 m | 5:18.09 | |
18 | 15 | Refn Sara Krell | 1999 | FARUM | 9944AN | 50 m | 5:18.41 | |
19 | 10 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 5:20.57 | |
20 | 54 | Hermannsen Caroline Sofie | 2001 | GLADSAXE | 0182AQ | 50 m | 5:21.67 | |
21 | 125 | Rasmussen Lærke | 1997 | HERLUFSHOL | 9784AD | 50 m | 5:24.90 | |
22 | 363 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 5:25.03 | |
23 | 172 | Padborg Ida Gelineck | 2002 | LYNGBY | 0226AE | 50 m | 5:25.86 | |
24 | 232 | Langtoft Celina | 1999 | RINGSTED | 9948AK | 50 m | 5:32.20 | |
25 | 48 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 5:34.40 | |
26 | 181 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 5:40.41 | |
27 | 164 | Linden Mathilde van der | 2002 | LYNGBY | 0208AE | 50 m | 6:12.49 | |
28 | 75 | Frederiksen Katrine S. | 2002 | HELSINGE | 0278AC | 50 m | 6:20.58 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 197 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 4:08.53 | |
2 | 209 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 4:09.54 | |
3 | 176 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 4:12.59 | |
4 | 282 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 4:19.53 | |
5 | 64 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 50 m | 4:20.61 | |
6 | 339 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 4:22.47 | |
7 | 292 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 4:26.53 | |
8 | 17 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 4:28.20 | |
9 | 221 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 4:29.84 | |
10 | 112 | Hansen Jonas | 1996 | HERLUFSHOL | 9663AN | 50 m | 4:30.94 | |
11 | 338 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 4:32.12 | |
12 | 148 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 4:32.57 | |
13 | 76 | Frimann Joachim | 1997 | HELSINGE | 9761AE | 50 m | 4:37.63 | |
14 | 79 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 50 m | 4:39.49 | |
15 | 83 | Jensen Tobias M. | 1996 | HELSINGE | 9679AP | 50 m | 4:44.31 | |
16 | 143 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 4:44.45 | |
17 | 342 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 4:44.47 | |
18 | 113 | Hansen Nicolai Yuon | 2000 | HERLUFSHOL | 0011AN | 50 m | 4:45.96 | |
19 | 368 | Palmø Frederik | 2000 | HOLBÆK | 0059AA | 50 m | 4:47.78 | |
20 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 4:49.05 | |
21 | 151 | Frydensberg Gustav | 1999 | LYNGBY | 9911AJ | 50 m | 4:50.70 | |
22 | 63 | Mørkeberg Christian | 1999 | GLADSAXE | 9931AF | 50 m | 4:53.34 | |
23 | 167 | Mathiassen Jeppe | 2000 | LYNGBY | 0093AE | 50 m | 4:55.05 | |
24 | 254 | Persson Alfred | 2000 | SJÖBO SS | AG4900 | 50 m | 5:07.39 | |
25 | 138 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 5:07.62 | |
26 | 156 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 5:10.32 | |
27 | 373 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 5:12.24 | |
28 | 163 | Larsen Christopher Toftel | 2000 | LYNGBY | 0035AR | 50 m | 5:18.39 | |
29 | 90 | Mogensen Alexander | 1999 | HELSINGE | 9987AP | 50 m | 5:20.40 | |
30 | 94 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 5:21.76 | |
31 | 180 | Simonsen William | 2000 | LYNGBY | 50 m | 5:22.17 | ||
32 | 150 | Frydensberg Albert | 2001 | LYNGBY | 0133AH | 50 m | 5:23.52 | |
33 | 166 | Maack Lucas Dybendal | 1999 | LYNGBY | 9923AJ | 50 m | 5:42.18 | |
34 | 168 | Mikkel Christoffer Drejer | 1999 | LYNGBY | 9967AP | 50 m | 5:42.91 | |
35 | 245 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 5:44.55 | |
36 | 160 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 5:46.75 | |
37 | 278 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 50 m | 5:52.61 | |
38 | 295 | Troelsen Victor | 2001 | SK-SYD | 0195AP | 50 m | 5:58.64 | |
39 | 71 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 6:00.00 | |
40 | 27 | Andersen Nicklas | 2001 | FR.VÆRK | 0171AI | 50 m | 6:15.40 | |
41 | 262 | Kilhof Morten | 2000 | SOLRØD | 50 m | 6:16.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 240 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 34.60 | |
2 | 161 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 35.59 | |
3 | 336 | Lendt Sandra | 2000 | TRELLEBORG | AH0400 | 50 m | 35.95 | |
4 | 133 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 36.38 | |
5 | 179 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 37.20 | |
6 | 191 | George Steffie Anthonys | 1997 | NAKSKOV | 9796AW | 50 m | 37.52 | |
7 | 374 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 37.83 | |
8 | 135 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 38.51 | |
9 | 78 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 38.90 | |
10 | 357 | Hansen Frederikke | 1998 | HOLBÆK | 9844AE | 50 m | 39.58 | |
11 | 330 | Frederiksen Emilia | 2000 | TRELLEBORG | AJ8800 | 50 m | 40.01 | |
12 | 340 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 40.03 | |
13 | 196 | Harlund Emilia | 1999 | NAKSKOV | 9938AS | 50 m | 41.00 | |
14 | 164 | Linden Mathilde van der | 2002 | LYNGBY | 0208AE | 50 m | 41.36 | |
15 | 360 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 42.31 | |
16 | 26 | Albrechtsen Louise | 1998 | FR.VÆRK | 9894AH | 50 m | 42.86 | |
17 | 204 | Lindegaard Sophia | 2001 | NAKSKOV | 0132AV | 50 m | 43.06 | |
18 | 106 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 43.39 | |
19 | 201 | Jørgensen Julie | 1999 | NAKSKOV | 9996AX | 50 m | 43.50 | |
20 | 291 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 43.55 | |
21 | 62 | Molberg Kristina Louise | 2000 | GLADSAXE | 0016AX | 50 m | 43.68 | |
22 | 139 | Christi Louise Engelhardt | 2001 | LYNGBY | 0138AR | 50 m | 44.94 | |
23 | 28 | Arnkjær Katrine Maria | 1999 | FR.VÆRK | 9942AW | 50 m | 45.11 | |
24 | 362 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 45.12 | |
25 | 171 | Nielsen Katrine Brandt | 2002 | LYNGBY | 0284AE | 50 m | 45.18 | |
26 | 36 | Jespersen Minella | 1999 | FR.VÆRK | 9908AW | 50 m | 45.73 | |
27 | 109 | Dickow Katrine | 1999 | HERLUFSHOL | 9996AZ | 50 m | 45.93 | |
28 | 31 | Elmgreen Anna Louise | 2001 | FR.VÆRK | 0176AK | 50 m | 46.00 | |
29 | 97 | Thorsen Sofie Voss | 2000 | HELSINGE | 0032AP | 50 m | 46.02 | |
30 | 365 | Nielsen Nikoline | 2001 | HOLBÆK | 0102AJ | 50 m | 46.25 | |
31 | 46 | Thomsen Rikke Taul | 2002 | FR.VÆRK | 0206AS | 50 m | 46.27 | |
32 | 32 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | FR.VÆRK | 0376AE | 50 m | 46.85 | |
33 | 361 | Ludvig Julie | 2001 | HOLBÆK | 0124AR | 50 m | 48.91 | |
34 | 16 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 49.35 | |
35 | 40 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | FR.VÆRK | 0288AP | 50 m | 50.53 | |
36 | 33 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 50.56 | |
37 | 285 | Jacobsen Celine Nordal | 2001 | SK-SYD | 0188AZ | 50 m | 51.29 | |
38 | 82 | Jensen Emma | 2002 | HELSINGE | 0266AR | 50 m | 52.04 | |
39 | 223 | Glitten Norie | 2002 | RINGSTED | 0264AJ | 50 m | 54.80 | |
40 | 212 | Truelsen Line Due | 2002 | NAKSKOV | 0262AP | 50 m | 55.23 | |
41 | 281 | Gamborg Sol | 2002 | SK-SYD | 0238AV | 50 m | 57.33 | |
42 | 43 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 50 m | 59.76 | ||
43 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 59.90 | |
44 | 29 | Withen Laura Bjerregaard | 2004 | FR.VÆRK | 50 m | 1:00.00 | ||
45 | 30 | Christensen Amanda | 2004 | FR.VÆRK | 0452AN | 50 m | 1:00.00 | |
46 | 203 | Larsen Sofie Høj | 2002 | NAKSKOV | 0276AP | 50 m | 1:01.12 | |
47 | 39 | Langkilde Maja Hallberg | 2004 | FR.VÆRK | 0498AL | 50 m | 1:04.02 | |
48 | 237 | Nielsen Amalie Nyhave | 2004 | RINGSTED | 0414AJ | 50 m | 1:07.48 | |
49 | 47 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 50 m | 1:11.16 | ||
50 | 38 | Kristiansen Karoline | 2004 | FR.VÆRK | 0468AL | 50 m | 1:11.57 | |
51 | 243 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 1:23.46 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: Cameron Van Der Burgh (1988) 26.67 2009-07-29 |
Europarekord Senior: Hendrik Feldwehr (1986) 26.83 2009-07-28 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Andersen (1991) 28.59 2014-03-27 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.73 2012-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 1 | Hedegaard Niklas | 1990 | FARUM | 9053AB | 50 m | 28.72 | |
2 | 134 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 30.10 | |
3 | 4 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 30.73 | |
4 | 341 | Peterson Max | 1994 | TRELLEBORG | BB7594 | 50 m | 33.28 | |
5 | 227 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 33.60 | |
6 | 367 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 33.80 | |
7 | 194 | Hansen Mads | 1995 | NAKSKOV | 9539AK | 50 m | 34.30 | |
8 | 144 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 34.72 | |
9 | 221 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 35.63 | |
10 | 372 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 35.83 | |
11 | 352 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 36.26 | |
12 | 242 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 36.31 | |
13 | 256 | Tufvesson Simon | 1999 | SJÖBO SS | AN3599 | 50 m | 37.16 | |
14 | 333 | Hiltonsson Jonathan | 2000 | TRELLEBORG | AH1300 | 50 m | 37.17 | |
15 | 74 | Forsberg Peter | 1997 | HELSINGE | 9787AS | 50 m | 37.19 | |
16 | 92 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 37.21 | |
17 | 370 | Stengelshøj Martin | 1999 | HOLBÆK | 9925AN | 50 m | 37.30 | |
18 | 366 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 37.52 | |
19 | 184 | Sørensen Johan Feld | 1999 | LYNGBY | 9979AJ | 50 m | 37.77 | |
20 | 9 | Grundesen Magnus | 1998 | FARUM | 9807AL | 50 m | 38.50 | |
21 | 354 | Foverskov Andreas | 1999 | HOLBÆK | 9969AN | 50 m | 38.64 | |
22 | 351 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 39.41 | |
23 | 356 | Halby Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9999AI | 50 m | 40.03 | |
24 | 252 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 40.52 | |
25 | 251 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 40.67 | |
26 | 73 | Forsberg Jakob | 2000 | HELSINGE | 0053AM | 50 m | 41.06 | |
27 | 353 | Carlsen Sebastian | 1999 | HOLBÆK | 9905AP | 50 m | 41.46 | |
28 | 107 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 50 m | 42.17 | |
29 | 168 | Mikkel Christoffer Drejer | 1999 | LYNGBY | 9967AP | 50 m | 42.58 | |
30 | 358 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 44.19 | |
31 | 44 | Otte Frederik | 2000 | FR.VÆRK | 0015AJ | 50 m | 44.49 | |
32 | 241 | Ramsdahl Casper | 2000 | RINGSTED | 50 m | 46.50 | ||
33 | 346 | Andersen Jonas | 2001 | HOLBÆK | 0165AC | 50 m | 49.22 | |
34 | 369 | Palmø Theodor | 2002 | HOLBÆK | 0255AE | 50 m | 49.57 | |
35 | 338 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 50.00 | |
36 | 45 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | FR.VÆRK | 0239AJ | 50 m | 50.38 | |
37 | 119 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 52.58 | |
38 | 34 | Ikkala Thorbjørn | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 54.32 | |
39 | 234 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 54.53 | |
40 | 218 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 56.14 | |
41 | 220 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 59.42 | |
42 | 85 | Jeppesen Thor B. | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 1:01.94 | |
43 | 244 | Sahlberg Oliver Hostrup | 2003 | RINGSTED | 0395AJ | 50 m | 1:21.52 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer |
Verdensrekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-31 |
Europarekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 145 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 28.76 | |
2 | 142 | Dufour Camilla | 1996 | LYNGBY | 9662AN | 50 m | 29.15 | |
3 | 177 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 29.30 | |
4 | 325 | Andersson Tove | 1995 | TRELLEBORG | AC0695 | 50 m | 29.69 | |
5 | 179 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 30.45 | |
6 | 334 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 30.70 | |
7 | 374 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 30.89 | |
8 | 328 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | 30.95 | |
9 | 170 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 31.00 | |
10 | 183 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 31.08 | |
11 | 18 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 31.24 | |
12 | 165 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 31.25 | |
13 | 116 | Karstensen Didde | 1996 | HERLUFSHOL | 9654AO | 50 m | 31.28 | |
14 | 78 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 31.39 | |
15 | 122 | Pedersen Ida | 1998 | HERLUFSHOL | 9866AH | 50 m | 31.62 | |
16 | 240 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 31.73 | |
17 | 175 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 31.85 | |
18 | 136 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 32.03 | |
19 | 140 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 32.50 | |
20 | 174 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 32.99 | |
21 | 363 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 33.40 | |
22 | 185 | Thimmer Cassandra | 1999 | LYNGBY | 9914AW | 50 m | 34.44 | |
23 | 283 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 50 m | 34.72 | |
24 | 158 | Jacobsen Maria Borre | 2001 | LYNGBY | 0166AR | 50 m | 35.16 | |
25 | 171 | Nielsen Katrine Brandt | 2002 | LYNGBY | 0284AE | 50 m | 35.19 | |
26 | 360 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 35.19 | |
27 | 84 | Jeppesen Iben | 2000 | HELSINGE | 0002AO | 50 m | 35.20 | |
28 | 41 | Nielsen Lærke Skov | 2001 | FR.VÆRK | 0112AK | 50 m | 35.34 | |
29 | 20 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 35.58 | |
30 | 26 | Albrechtsen Louise | 1998 | FR.VÆRK | 9894AH | 50 m | 35.63 | |
31 | 77 | Gantriis Alice | 2000 | HELSINGE | 0092AQ | 50 m | 35.94 | |
32 | 344 | Ström Julia | 1997 | TRELLEBORG | BR4497 | 50 m | 36.48 | |
33 | 365 | Nielsen Nikoline | 2001 | HOLBÆK | 0102AJ | 50 m | 36.60 | |
34 | 362 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 36.81 | |
35 | 232 | Langtoft Celina | 1999 | RINGSTED | 9948AK | 50 m | 37.10 | |
36 | 7 | Frederiksen Kathrine Pii | 2000 | FARUM | 0036AA | 50 m | 37.19 | |
37 | 187 | Wolff-Sneedorff Elvira | 2001 | LYNGBY | 0156AJ | 50 m | 37.56 | |
38 | 290 | Müller Marie | 2000 | SK-SYD | 0002AA | 50 m | 38.13 | |
39 | 246 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 50 m | 38.21 | |
40 | 172 | Padborg Ida Gelineck | 2002 | LYNGBY | 0226AE | 50 m | 38.31 | |
41 | 188 | Vølund Olivia Olivarius | 2002 | LYNGBY | 0278AD | 50 m | 38.45 | |
42 | 36 | Jespersen Minella | 1999 | FR.VÆRK | 9908AW | 50 m | 38.66 | |
43 | 294 | Thorsen Simone | 1998 | SK-SYD | 9868AN | 50 m | 39.21 | |
44 | 330 | Frederiksen Emilia | 2000 | TRELLEBORG | AJ8800 | 50 m | 40.73 | |
45 | 361 | Ludvig Julie | 2001 | HOLBÆK | 0124AR | 50 m | 41.04 | |
46 | 33 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 41.57 | |
47 | 111 | Gudmundsdottir Emilia Sol | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 50 m | 42.10 | |
48 | 126 | Vaabengaard Nicole | 2002 | HERLUFSHOL | 0238AM | 50 m | 43.04 | |
49 | 102 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 50 m | 44.29 | |
50 | 228 | Heegaard Malou | 2002 | RINGSTED | 0292AK | 50 m | 44.67 | |
51 | 46 | Thomsen Rikke Taul | 2002 | FR.VÆRK | 0206AS | 50 m | 45.00 | |
52 | 31 | Elmgreen Anna Louise | 2001 | FR.VÆRK | 0176AK | 50 m | 45.22 | |
53 | 42 | Nilsson Camilla Gram | 2002 | FR.VÆRK | 0264AP | 50 m | 46.11 | |
54 | 75 | Frederiksen Katrine S. | 2002 | HELSINGE | 0278AC | 50 m | 52.55 | |
55 | 249 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 52.55 | |
56 | 110 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 50 m | 1:01.00 | |
57 | 114 | Hillerup Jasmin | 2001 | HERLUFSHOL | 0136AV | 50 m | 1:02.00 | |
58 | 243 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 1:02.12 | |
59 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 1:05.00 | |
60 | 237 | Nielsen Amalie Nyhave | 2004 | RINGSTED | 0414AJ | 50 m | 1:05.50 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer |
Verdensrekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 |
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 176 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 27.03 | |
2 | 227 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 27.17 | |
3 | 341 | Peterson Max | 1994 | TRELLEBORG | BB7594 | 50 m | 27.36 | |
4 | 288 | Müller Emil | 1995 | SK-SYD | 9555AB | 50 m | 27.37 | |
5 | 134 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 27.64 | |
6 | 253 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | AK2199 | 50 m | 27.77 | |
7 | 293 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 27.87 | |
8 | 242 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 27.91 | |
9 | 104 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 27.98 | |
10 | 252 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 28.05 | |
11 | 95 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 28.59 | |
12 | 339 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 28.80 | |
13 | 5 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 28.87 | |
14 | 367 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 29.05 | |
15 | 221 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 29.07 | |
16 | 292 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 29.12 | |
17 | 148 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 29.23 | |
18 | 144 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 29.38 | |
19 | 366 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 29.59 | |
20 | 351 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 30.03 | |
21 | 372 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 30.16 | |
22 | 352 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 30.44 | |
23 | 76 | Frimann Joachim | 1997 | HELSINGE | 9761AE | 50 m | 30.57 | |
24 | 143 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 30.75 | |
25 | 91 | Neldeberg Anton Junker | 1998 | HELSINGE | 9895AN | 50 m | 31.61 | |
26 | 225 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 50 m | 32.39 | |
27 | 193 | Hansen Alexander Piihl | 1997 | NAKSKOV | 9705AK | 50 m | 32.50 | |
28 | 208 | Maric Luka | 1998 | NAKSKOV | 9895AQ | 50 m | 32.53 | |
29 | 138 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 32.55 | |
30 | 74 | Forsberg Peter | 1997 | HELSINGE | 9787AS | 50 m | 32.64 | |
31 | 356 | Halby Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9999AI | 50 m | 32.72 | |
32 | 103 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 32.84 | |
33 | 256 | Tufvesson Simon | 1999 | SJÖBO SS | AN3599 | 50 m | 32.86 | |
34 | 358 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 33.06 | |
35 | 229 | Jensen Mads | 2001 | RINGSTED | 0105AF | 50 m | 33.29 | |
36 | 250 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 33.69 | |
37 | 353 | Carlsen Sebastian | 1999 | HOLBÆK | 9905AP | 50 m | 34.27 | |
38 | 13 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 34.57 | |
39 | 86 | Johnson Harrison | 1998 | HELSINGE | 9817AU | 50 m | 34.61 | |
40 | 155 | Hansen Simon Ajken | 1999 | LYNGBY | 9905AK | 50 m | 34.63 | |
41 | 337 | Lindkvist Daniel | 2000 | TRELLEBORG | AO2900 | 50 m | 34.72 | |
42 | 180 | Simonsen William | 2000 | LYNGBY | 50 m | 34.91 | ||
43 | 370 | Stengelshøj Martin | 1999 | HOLBÆK | 9925AN | 50 m | 34.92 | |
44 | 216 | Andersen Bernhard | 2000 | RINGSTED | 0049AR | 50 m | 35.04 | |
45 | 190 | Abildgaard Andrè | 1999 | NAKSKOV | 9923AH | 50 m | 35.31 | |
46 | 354 | Foverskov Andreas | 1999 | HOLBÆK | 9969AN | 50 m | 35.46 | |
47 | 113 | Hansen Nicolai Yuon | 2000 | HERLUFSHOL | 0011AN | 50 m | 35.54 | |
48 | 245 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 36.04 | |
49 | 284 | Høring Teis Gerdt | 1999 | SK-SYD | 9909AP | 50 m | 36.22 | |
50 | 210 | Petersen Nicolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 36.60 | |
51 | 149 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 37.47 | |
52 | 241 | Ramsdahl Casper | 2000 | RINGSTED | 50 m | 38.52 | ||
53 | 160 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 39.08 | |
54 | 346 | Andersen Jonas | 2001 | HOLBÆK | 0165AC | 50 m | 39.27 | |
55 | 369 | Palmø Theodor | 2002 | HOLBÆK | 0255AE | 50 m | 39.36 | |
56 | 166 | Maack Lucas Dybendal | 1999 | LYNGBY | 9923AJ | 50 m | 41.77 | |
57 | 218 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 42.11 | |
58 | 278 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 50 m | 43.46 | |
59 | 27 | Andersen Nicklas | 2001 | FR.VÆRK | 0171AI | 50 m | 43.77 | |
60 | 234 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 44.50 | |
61 | 279 | Bisbjerg Bjørn | 2001 | SK-SYD | 0125AO | 50 m | 45.28 | |
62 | 220 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 45.38 | |
63 | 34 | Ikkala Thorbjørn | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 53.66 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Jing Zhao (1990) 27.06 2009-07-30 |
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.96 2014-03-29 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 170 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 31.14 | |
2 | 325 | Andersson Tove | 1995 | TRELLEBORG | AC0695 | 50 m | 31.76 | |
3 | 335 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 32.13 | |
4 | 179 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 32.75 | |
5 | 15 | Refn Sara Krell | 1999 | FARUM | 9944AN | 50 m | 33.40 | |
6 | 118 | Lylloff Tanja | 1998 | HERLUFSHOL | 9816AB | 50 m | 33.44 | |
7 | 186 | Walter Mia | 2000 | LYNGBY | 0032AL | 50 m | 34.18 | |
8 | 87 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 34.38 | |
9 | 8 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 35.11 | |
10 | 340 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 35.36 | |
11 | 196 | Harlund Emilia | 1999 | NAKSKOV | 9938AS | 50 m | 35.38 | |
12 | 181 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 35.53 | |
13 | 374 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 35.57 | |
14 | 328 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | 35.94 | |
15 | 329 | Enehov Ida | 1999 | TRELLEBORG | AC8899 | 50 m | 36.25 | |
16 | 280 | Bzorek Ida | 1997 | SK-SYD | 9742AT | 50 m | 36.28 | |
17 | 213 | Knudsen Rikke | 1998 | VAT CPH-MK | 9878AI | 50 m | 36.35 | |
18 | 28 | Arnkjær Katrine Maria | 1999 | FR.VÆRK | 9942AW | 50 m | 37.15 | |
19 | 123 | Pedersen Line | 2001 | HERLUFSHOL | 0198AQ | 50 m | 37.31 | |
20 | 360 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 37.53 | |
21 | 192 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 38.22 | |
22 | 106 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 38.69 | |
23 | 188 | Vølund Olivia Olivarius | 2002 | LYNGBY | 0278AD | 50 m | 38.86 | |
24 | 330 | Frederiksen Emilia | 2000 | TRELLEBORG | AJ8800 | 50 m | 39.94 | |
25 | 88 | Krattet Sofie W. | 2000 | HELSINGE | 0018AP | 50 m | 40.07 | |
26 | 365 | Nielsen Nikoline | 2001 | HOLBÆK | 0102AJ | 50 m | 40.14 | |
27 | 187 | Wolff-Sneedorff Elvira | 2001 | LYNGBY | 0156AJ | 50 m | 40.16 | |
28 | 362 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 40.42 | |
29 | 343 | Schubert Julia | 1997 | TRELLEBORG | BE4897 | 50 m | 40.45 | |
30 | 41 | Nielsen Lærke Skov | 2001 | FR.VÆRK | 0112AK | 50 m | 40.98 | |
31 | 361 | Ludvig Julie | 2001 | HOLBÆK | 0124AR | 50 m | 41.21 | |
32 | 109 | Dickow Katrine | 1999 | HERLUFSHOL | 9996AZ | 50 m | 41.56 | |
33 | 291 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 42.02 | |
34 | 54 | Hermannsen Caroline Sofie | 2001 | GLADSAXE | 0182AQ | 50 m | 42.87 | |
35 | 96 | Ryle Maria Louise | 2000 | HELSINGE | 0056AY | 50 m | 43.65 | |
36 | 32 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | FR.VÆRK | 0376AE | 50 m | 44.12 | |
37 | 114 | Hillerup Jasmin | 2001 | HERLUFSHOL | 0136AV | 50 m | 44.18 | |
38 | 40 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | FR.VÆRK | 0288AP | 50 m | 45.00 | |
39 | 42 | Nilsson Camilla Gram | 2002 | FR.VÆRK | 0264AP | 50 m | 45.15 | |
40 | 121 | Nielsen Line With | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AW | 50 m | 45.26 | |
41 | 334 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 45.50 | |
42 | 281 | Gamborg Sol | 2002 | SK-SYD | 0238AV | 50 m | 46.62 | |
43 | 236 | Møller Olivia L. | 2004 | RINGSTED | 50 m | 47.21 | ||
44 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 47.63 | |
45 | 223 | Glitten Norie | 2002 | RINGSTED | 0264AJ | 50 m | 47.94 | |
46 | 224 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 50 m | 51.53 | ||
47 | 286 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 52.01 | |
48 | 230 | Krøll Thea | 2000 | RINGSTED | 0002AT | 50 m | 54.00 | |
49 | 43 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 50 m | 55.00 | ||
50 | 29 | Withen Laura Bjerregaard | 2004 | FR.VÆRK | 50 m | 1:00.00 | ||
51 | 30 | Christensen Amanda | 2004 | FR.VÆRK | 0452AN | 50 m | 1:00.00 | |
52 | 38 | Kristiansen Karoline | 2004 | FR.VÆRK | 0468AL | 50 m | 1:00.00 | |
53 | 39 | Langkilde Maja Hallberg | 2004 | FR.VÆRK | 0498AL | 50 m | 1:00.00 | |
54 | 47 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 50 m | 1:00.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2009-08-02 |
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 3 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 27.45 | |
2 | 222 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 27.70 | |
3 | 80 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 29.48 | |
4 | 144 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 29.48 | |
5 | 19 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 30.62 | |
6 | 193 | Hansen Alexander Piihl | 1997 | NAKSKOV | 9705AK | 50 m | 31.71 | |
7 | 134 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 31.90 | |
8 | 11 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 32.00 | EFT |
9 | 226 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 32.05 | |
10 | 242 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 32.09 | |
11 | 252 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 32.21 | |
12 | 227 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 32.33 | |
13 | 352 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 32.40 | |
14 | 366 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 32.71 | |
15 | 358 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 33.62 | |
16 | 225 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 50 m | 33.64 | |
17 | 103 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 33.78 | |
18 | 367 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 34.36 | |
19 | 167 | Mathiassen Jeppe | 2000 | LYNGBY | 0093AE | 50 m | 34.77 | |
20 | 169 | Mogensen Anders Blix | 2000 | LYNGBY | 0045AG | 50 m | 35.00 | |
21 | 342 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 35.06 | |
22 | 351 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 35.49 | |
23 | 372 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 35.56 | |
24 | 154 | Hansen David Ajken | 1999 | LYNGBY | 9917AJ | 50 m | 35.67 | |
25 | 163 | Larsen Christopher Toftel | 2000 | LYNGBY | 0035AR | 50 m | 36.21 | |
26 | 356 | Halby Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9999AI | 50 m | 36.40 | |
27 | 353 | Carlsen Sebastian | 1999 | HOLBÆK | 9905AP | 50 m | 36.43 | |
28 | 149 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 37.00 | |
29 | 370 | Stengelshøj Martin | 1999 | HOLBÆK | 9925AN | 50 m | 37.63 | |
30 | 156 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 37.76 | |
31 | 254 | Persson Alfred | 2000 | SJÖBO SS | AG4900 | 50 m | 38.49 | |
32 | 229 | Jensen Mads | 2001 | RINGSTED | 0105AF | 50 m | 38.83 | |
33 | 354 | Foverskov Andreas | 1999 | HOLBÆK | 9969AN | 50 m | 39.06 | |
34 | 216 | Andersen Bernhard | 2000 | RINGSTED | 0049AR | 50 m | 39.57 | |
35 | 289 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 39.94 | |
36 | 369 | Palmø Theodor | 2002 | HOLBÆK | 0255AE | 50 m | 41.29 | |
37 | 346 | Andersen Jonas | 2001 | HOLBÆK | 0165AC | 50 m | 41.54 | |
38 | 234 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 42.45 | |
39 | 220 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 43.30 | |
40 | 198 | Jensen Christoffer | 2002 | NAKSKOV | 0209AE | 50 m | 45.53 | |
41 | 85 | Jeppesen Thor B. | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 48.41 | |
42 | 45 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | FR.VÆRK | 0239AJ | 50 m | 49.69 | |
43 | 244 | Sahlberg Oliver Hostrup | 2003 | RINGSTED | 0395AJ | 50 m | 1:01.65 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 9, 50m Frisvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.54 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 157 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 26.77 | |
2 | 145 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 27.49 | |
3 | 78 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 27.78 | |
4 | 116 | Karstensen Didde | 1996 | HERLUFSHOL | 9654AO | 50 m | 27.91 | |
5 | 175 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 28.41 | |
6 | 325 | Andersson Tove | 1995 | TRELLEBORG | AC0695 | 50 m | 28.43 | |
7 | 336 | Lendt Sandra | 2000 | TRELLEBORG | AH0400 | 50 m | 28.46 | |
8 | 165 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 28.63 | |
9 | 183 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 28.74 | |
10 | 122 | Pedersen Ida | 1998 | HERLUFSHOL | 9866AH | 50 m | 28.89 | |
11 | 18 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 28.94 | |
12 | 328 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | 28.95 | |
13 | 133 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 29.52 | |
14 | 231 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 29.57 | |
15 | 255 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 29.66 | |
16 | 179 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 29.68 | |
17 | 240 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 29.74 | |
18 | 334 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 29.99 | |
19 | 213 | Knudsen Rikke | 1998 | VAT CPH-MK | 9878AI | 50 m | 30.01 | |
20 | 186 | Walter Mia | 2000 | LYNGBY | 0032AL | 50 m | 30.09 | |
21 | 110 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 50 m | 30.12 | |
22 | 374 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 30.24 | |
23 | 283 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 50 m | 30.25 | |
24 | 360 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 30.26 | |
25 | 233 | Larsen Maria Heiberg | 1998 | RINGSTED | 9886AQ | 50 m | 30.29 | |
26 | 174 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 30.31 | |
27 | 161 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 30.32 | |
28 | 329 | Enehov Ida | 1999 | TRELLEBORG | AC8899 | 50 m | 30.38 | |
29 | 363 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 30.40 | |
30 | 118 | Lylloff Tanja | 1998 | HERLUFSHOL | 9816AB | 50 m | 30.46 | |
31 | 140 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 30.50 | |
32 | 185 | Thimmer Cassandra | 1999 | LYNGBY | 9914AW | 50 m | 30.57 | |
33 | 172 | Padborg Ida Gelineck | 2002 | LYNGBY | 0226AE | 50 m | 30.59 | |
34 | 77 | Gantriis Alice | 2000 | HELSINGE | 0092AQ | 50 m | 30.69 | |
35 | 340 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 30.69 | |
36 | 207 | Maric Alexsandra | 1997 | NAKSKOV | 9704AW | 50 m | 30.77 | |
37 | 136 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 31.01 | |
38 | 181 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 31.03 | |
39 | 16 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 31.09 | |
40 | 135 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 31.16 | |
41 | 28 | Arnkjær Katrine Maria | 1999 | FR.VÆRK | 9942AW | 50 m | 31.23 | |
42 | 62 | Molberg Kristina Louise | 2000 | GLADSAXE | 0016AX | 50 m | 31.41 | |
43 | 232 | Langtoft Celina | 1999 | RINGSTED | 9948AK | 50 m | 31.51 | |
44 | 348 | Andersen Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 31.53 | |
45 | 84 | Jeppesen Iben | 2000 | HELSINGE | 0002AO | 50 m | 31.57 | |
46 | 211 | Sjursen Gabriella | 2000 | NAKSKOV | 0038AT | 50 m | 31.99 | |
47 | 10 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 32.01 | |
48 | 330 | Frederiksen Emilia | 2000 | TRELLEBORG | AJ8800 | 50 m | 32.17 | |
49 | 158 | Jacobsen Maria Borre | 2001 | LYNGBY | 0166AR | 50 m | 32.32 | |
50 | 36 | Jespersen Minella | 1999 | FR.VÆRK | 9908AW | 50 m | 32.48 | |
51 | 343 | Schubert Julia | 1997 | TRELLEBORG | BE4897 | 50 m | 32.49 | |
52 | 344 | Ström Julia | 1997 | TRELLEBORG | BR4497 | 50 m | 32.55 | |
53 | 365 | Nielsen Nikoline | 2001 | HOLBÆK | 0102AJ | 50 m | 32.68 | |
54 | 362 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 32.73 | |
55 | 164 | Linden Mathilde van der | 2002 | LYNGBY | 0208AE | 50 m | 32.75 | |
56 | 361 | Ludvig Julie | 2001 | HOLBÆK | 0124AR | 50 m | 32.84 | |
57 | 280 | Bzorek Ida | 1997 | SK-SYD | 9742AT | 50 m | 32.98 | |
58 | 41 | Nielsen Lærke Skov | 2001 | FR.VÆRK | 0112AK | 50 m | 33.04 | |
59 | 195 | Hansen Majken Lillegaard | 1998 | NAKSKOV | 9868AQ | 50 m | 33.04 | |
60 | 26 | Albrechtsen Louise | 1998 | FR.VÆRK | 9894AH | 50 m | 33.09 | |
61 | 201 | Jørgensen Julie | 1999 | NAKSKOV | 9996AX | 50 m | 33.40 | |
62 | 139 | Christi Louise Engelhardt | 2001 | LYNGBY | 0138AR | 50 m | 33.43 | |
63 | 294 | Thorsen Simone | 1998 | SK-SYD | 9868AN | 50 m | 33.51 | |
64 | 187 | Wolff-Sneedorff Elvira | 2001 | LYNGBY | 0156AJ | 50 m | 34.06 | |
65 | 287 | Mortensen Rikke Thustrup | 2000 | SK-SYD | 0006AV | 50 m | 34.17 | |
66 | 188 | Vølund Olivia Olivarius | 2002 | LYNGBY | 0278AD | 50 m | 34.29 | |
67 | 106 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 34.39 | |
68 | 171 | Nielsen Katrine Brandt | 2002 | LYNGBY | 0284AE | 50 m | 34.49 | |
69 | 33 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 35.36 | |
70 | 97 | Thorsen Sofie Voss | 2000 | HELSINGE | 0032AP | 50 m | 35.49 | |
71 | 114 | Hillerup Jasmin | 2001 | HERLUFSHOL | 0136AV | 50 m | 35.60 | |
72 | 200 | Jørgensen Frida Munch | 1999 | NAKSKOV | 9924AF | 50 m | 35.67 | |
73 | 102 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 50 m | 35.72 | |
74 | 48 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 36.34 | |
75 | 126 | Vaabengaard Nicole | 2002 | HERLUFSHOL | 0238AM | 50 m | 36.42 | |
76 | 75 | Frederiksen Katrine S. | 2002 | HELSINGE | 0278AC | 50 m | 36.76 | |
77 | 32 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | FR.VÆRK | 0376AE | 50 m | 36.83 | |
78 | 205 | Madsen Julie K | 2001 | NAKSKOV | 0154AN | 50 m | 36.90 | |
79 | 42 | Nilsson Camilla Gram | 2002 | FR.VÆRK | 0264AP | 50 m | 37.22 | |
80 | 82 | Jensen Emma | 2002 | HELSINGE | 0266AR | 50 m | 37.55 | |
81 | 31 | Elmgreen Anna Louise | 2001 | FR.VÆRK | 0176AK | 50 m | 37.82 | |
82 | 40 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | FR.VÆRK | 0288AP | 50 m | 38.77 | |
83 | 281 | Gamborg Sol | 2002 | SK-SYD | 0238AV | 50 m | 38.95 | |
84 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 39.03 | |
85 | 286 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 39.27 | |
86 | 121 | Nielsen Line With | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AW | 50 m | 39.92 | |
87 | 249 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 40.00 | |
88 | 46 | Thomsen Rikke Taul | 2002 | FR.VÆRK | 0206AS | 50 m | 40.17 | |
89 | 236 | Møller Olivia L. | 2004 | RINGSTED | 50 m | 41.05 | ||
90 | 285 | Jacobsen Celine Nordal | 2001 | SK-SYD | 0188AZ | 50 m | 41.85 | |
91 | 212 | Truelsen Line Due | 2002 | NAKSKOV | 0262AP | 50 m | 42.71 | |
92 | 224 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 50 m | 44.24 | ||
93 | 230 | Krøll Thea | 2000 | RINGSTED | 0002AT | 50 m | 45.00 | |
94 | 203 | Larsen Sofie Høj | 2002 | NAKSKOV | 0276AP | 50 m | 45.09 | |
95 | 237 | Nielsen Amalie Nyhave | 2004 | RINGSTED | 0414AJ | 50 m | 47.73 | |
96 | 243 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 49.24 | |
97 | 43 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 50 m | 51.23 | ||
98 | 39 | Langkilde Maja Hallberg | 2004 | FR.VÆRK | 0498AL | 50 m | 51.40 | |
99 | 30 | Christensen Amanda | 2004 | FR.VÆRK | 0452AN | 50 m | 54.50 | |
100 | 29 | Withen Laura Bjerregaard | 2004 | FR.VÆRK | 50 m | 55.00 | ||
101 | 47 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 50 m | 58.25 | ||
102 | 38 | Kristiansen Karoline | 2004 | FR.VÆRK | 0468AL | 50 m | 1:02.76 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: Cesar Filho Cielo (1987) 20.91 2009-12-18 |
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 2 | Pedersen Frederik Siem | 1991 | FARUM | 9155AC | 50 m | 23.08 | |
2 | 134 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 24.72 | |
3 | 4 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 24.84 | |
4 | 227 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 25.02 | |
5 | 81 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 25.08 | |
6 | 144 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 25.55 | |
7 | 222 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 25.64 | |
8 | 104 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 25.77 | |
9 | 12 | Langhorn Sebastian | 1998 | FARUM | 9801AA | 50 m | 25.78 | |
10 | 64 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 50 m | 25.90 | |
11 | 119 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 26.06 | |
12 | 209 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 26.07 | |
13 | 80 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 26.23 | |
14 | 176 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 26.26 | |
15 | 11 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 26.50 | |
16 | 108 | Deleuran Jakob | 1998 | HERLUFSHOL | 9895AI | 50 m | 26.57 | |
17 | 341 | Peterson Max | 1994 | TRELLEBORG | BB7594 | 50 m | 26.92 | |
18 | 339 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 26.93 | |
19 | 375 | Bivesand Filip | 1997 | MKK | AH6597 | 50 m | 26.93 | |
20 | 148 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 26.94 | |
21 | 5 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 26.95 | |
22 | 95 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 27.14 | |
23 | 252 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 27.30 | |
24 | 70 | Christensen Simon E. | 1992 | HELSINGE | 9243AA | 50 m | 27.31 | |
25 | 366 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 27.41 | |
26 | 372 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 27.52 | |
27 | 112 | Hansen Jonas | 1996 | HERLUFSHOL | 9663AN | 50 m | 27.68 | |
28 | 367 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 27.70 | |
29 | 14 | Nielsen Emil Brohus | 1997 | FARUM | 9719AJ | 50 m | 27.71 | |
30 | 83 | Jensen Tobias M. | 1996 | HELSINGE | 9679AP | 50 m | 27.81 | |
31 | 351 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 27.90 | |
32 | 352 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 27.94 | |
33 | 143 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 28.06 | |
34 | 19 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 28.07 | |
35 | 242 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 28.23 | |
36 | 138 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 28.30 | |
37 | 9 | Grundesen Magnus | 1998 | FARUM | 9807AL | 50 m | 28.33 | |
38 | 356 | Halby Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9999AI | 50 m | 28.35 | |
39 | 253 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | AK2199 | 50 m | 28.39 | |
40 | 91 | Neldeberg Anton Junker | 1998 | HELSINGE | 9895AN | 50 m | 28.46 | |
41 | 71 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 28.55 | |
42 | 79 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 50 m | 28.64 | |
43 | 358 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 28.88 | |
44 | 208 | Maric Luka | 1998 | NAKSKOV | 9895AQ | 50 m | 28.90 | |
45 | 155 | Hansen Simon Ajken | 1999 | LYNGBY | 9905AK | 50 m | 29.15 | |
46 | 107 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 50 m | 29.21 | |
47 | 154 | Hansen David Ajken | 1999 | LYNGBY | 9917AJ | 50 m | 29.25 | |
48 | 338 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 29.30 | |
49 | 113 | Hansen Nicolai Yuon | 2000 | HERLUFSHOL | 0011AN | 50 m | 29.36 | |
50 | 169 | Mogensen Anders Blix | 2000 | LYNGBY | 0045AG | 50 m | 29.44 | |
51 | 184 | Sørensen Johan Feld | 1999 | LYNGBY | 9979AJ | 50 m | 29.51 | |
52 | 86 | Johnson Harrison | 1998 | HELSINGE | 9817AU | 50 m | 29.92 | |
53 | 368 | Palmø Frederik | 2000 | HOLBÆK | 0059AA | 50 m | 29.93 | |
54 | 151 | Frydensberg Gustav | 1999 | LYNGBY | 9911AJ | 50 m | 29.98 | |
55 | 163 | Larsen Christopher Toftel | 2000 | LYNGBY | 0035AR | 50 m | 30.13 | |
56 | 370 | Stengelshøj Martin | 1999 | HOLBÆK | 9925AN | 50 m | 30.15 | |
57 | 333 | Hiltonsson Jonathan | 2000 | TRELLEBORG | AH1300 | 50 m | 30.20 | |
58 | 250 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 30.21 | |
59 | 166 | Maack Lucas Dybendal | 1999 | LYNGBY | 9923AJ | 50 m | 30.22 | |
60 | 353 | Carlsen Sebastian | 1999 | HOLBÆK | 9905AP | 50 m | 30.32 | |
61 | 115 | Johansen Emil | 2000 | HERLUFSHOL | 0083AF | 50 m | 30.56 | |
62 | 254 | Persson Alfred | 2000 | SJÖBO SS | AG4900 | 50 m | 30.58 | |
63 | 354 | Foverskov Andreas | 1999 | HOLBÆK | 9969AN | 50 m | 30.64 | |
64 | 190 | Abildgaard Andrè | 1999 | NAKSKOV | 9923AH | 50 m | 30.67 | |
65 | 373 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 30.76 | |
66 | 156 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 31.00 | |
67 | 92 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 31.01 | |
68 | 94 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 31.21 | |
69 | 63 | Mørkeberg Christian | 1999 | GLADSAXE | 9931AF | 50 m | 31.27 | |
70 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 31.41 | |
71 | 216 | Andersen Bernhard | 2000 | RINGSTED | 0049AR | 50 m | 31.42 | |
72 | 245 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 31.45 | |
73 | 180 | Simonsen William | 2000 | LYNGBY | 50 m | 31.50 | ||
74 | 73 | Forsberg Jakob | 2000 | HELSINGE | 0053AM | 50 m | 31.80 | |
75 | 229 | Jensen Mads | 2001 | RINGSTED | 0105AF | 50 m | 31.85 | |
76 | 90 | Mogensen Alexander | 1999 | HELSINGE | 9987AP | 50 m | 31.96 | |
77 | 206 | Madsen Magnus | 2000 | NAKSKOV | 0011AM | 50 m | 32.09 | |
78 | 342 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 32.09 | |
79 | 346 | Andersen Jonas | 2001 | HOLBÆK | 0165AC | 50 m | 32.29 | |
80 | 13 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 32.40 | |
81 | 168 | Mikkel Christoffer Drejer | 1999 | LYNGBY | 9967AP | 50 m | 32.88 | |
82 | 160 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 32.92 | |
83 | 150 | Frydensberg Albert | 2001 | LYNGBY | 0133AH | 50 m | 33.29 | |
84 | 44 | Otte Frederik | 2000 | FR.VÆRK | 0015AJ | 50 m | 33.78 | |
85 | 199 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 33.86 | |
86 | 295 | Troelsen Victor | 2001 | SK-SYD | 0195AP | 50 m | 34.48 | |
87 | 279 | Bisbjerg Bjørn | 2001 | SK-SYD | 0125AO | 50 m | 34.72 | |
88 | 278 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 50 m | 34.75 | |
89 | 284 | Høring Teis Gerdt | 1999 | SK-SYD | 9909AP | 50 m | 34.75 | |
90 | 202 | Kristensen Jonas | 1999 | NAKSKOV | 9911AH | 50 m | 34.86 | |
91 | 251 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 34.89 | |
92 | 149 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 35.04 | |
93 | 369 | Palmø Theodor | 2002 | HOLBÆK | 0255AE | 50 m | 35.28 | |
94 | 27 | Andersen Nicklas | 2001 | FR.VÆRK | 0171AI | 50 m | 35.34 | |
95 | 218 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 36.62 | |
96 | 234 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 36.91 | |
97 | 220 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 38.53 | |
98 | 34 | Ikkala Thorbjørn | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 39.12 | |
99 | 120 | Løwenstein Rasmus | 2001 | HERLUFSHOL | 0169AO | 50 m | 39.12 | |
100 | 198 | Jensen Christoffer | 2002 | NAKSKOV | 0209AE | 50 m | 41.09 | |
101 | 45 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | FR.VÆRK | 0239AJ | 50 m | 45.92 | |
102 | 244 | Sahlberg Oliver Hostrup | 2003 | RINGSTED | 0395AJ | 50 m | 46.98 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 11, 200m Frisvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 165 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 2:05.33 | |
2 | 157 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 2:08.37 | |
3 | 328 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | 2:09.82 | |
4 | 145 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 2:09.92 | |
5 | 78 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 2:11.19 | |
6 | 382 | Hansson Josefine | 1992 | MKK | AL8292 | 50 m | 2:11.78 | |
7 | 175 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 2:12.83 | |
8 | 189 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 2:13.50 | |
9 | 183 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 2:14.28 | |
10 | 122 | Pedersen Ida | 1998 | HERLUFSHOL | 9866AH | 50 m | 2:15.21 | |
11 | 397 | Skog Hannah | 1997 | MKK | AK3297 | 50 m | 2:15.22 | |
12 | 177 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 2:15.64 | |
13 | 142 | Dufour Camilla | 1996 | LYNGBY | 9662AN | 50 m | 2:16.08 | |
14 | 255 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 2:16.25 | |
15 | 322 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 2:16.53 | |
16 | 116 | Karstensen Didde | 1996 | HERLUFSHOL | 9654AO | 50 m | 2:16.78 | |
17 | 170 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:16.84 | |
18 | 140 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 2:17.58 | |
19 | 283 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 50 m | 2:17.88 | |
20 | 179 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 2:18.03 | |
21 | 336 | Lendt Sandra | 2000 | TRELLEBORG | AH0400 | 50 m | 2:18.41 | |
22 | 18 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 2:18.55 | |
23 | 311 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:19.07 | |
24 | 315 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 2:19.43 | |
25 | 118 | Lylloff Tanja | 1998 | HERLUFSHOL | 9816AB | 50 m | 2:20.00 | |
26 | 133 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 2:20.42 | |
27 | 136 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 2:20.74 | |
28 | 231 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 2:20.88 | |
29 | 318 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 2:21.27 | |
30 | 8 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 2:21.33 | |
31 | 302 | Brandt Julie | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 2:21.69 | |
32 | 307 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 2:22.12 | |
33 | 174 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 2:22.32 | |
34 | 377 | Edlund Mathilda | 1998 | MKK | BA9498 | 50 m | 2:23.08 | |
35 | 386 | Laursen Cecilia | 1997 | MKK | AK4297 | 50 m | 2:23.14 | |
36 | 301 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 2:23.48 | |
37 | 248 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 50 m | 2:23.72 | |
38 | 186 | Walter Mia | 2000 | LYNGBY | 0032AL | 50 m | 2:24.13 | |
39 | 329 | Enehov Ida | 1999 | TRELLEBORG | AC8899 | 50 m | 2:25.03 | |
40 | 348 | Andersen Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 2:25.86 | |
41 | 58 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:26.88 | |
42 | 378 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | AM5899 | 50 m | 2:26.98 | |
43 | 77 | Gantriis Alice | 2000 | HELSINGE | 0092AQ | 50 m | 2:27.27 | |
44 | 280 | Bzorek Ida | 1997 | SK-SYD | 9742AT | 50 m | 2:27.61 | |
45 | 308 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 2:27.89 | |
46 | 153 | Hammershøj Cassandra | 2001 | LYNGBY | 0174AK | 50 m | 2:27.93 | |
47 | 185 | Thimmer Cassandra | 1999 | LYNGBY | 9914AW | 50 m | 2:28.63 | |
48 | 158 | Jacobsen Maria Borre | 2001 | LYNGBY | 0166AR | 50 m | 2:29.24 | |
49 | 211 | Sjursen Gabriella | 2000 | NAKSKOV | 0038AT | 50 m | 2:29.48 | |
50 | 233 | Larsen Maria Heiberg | 1998 | RINGSTED | 9886AQ | 50 m | 2:29.57 | |
51 | 207 | Maric Alexsandra | 1997 | NAKSKOV | 9704AW | 50 m | 2:29.59 | |
52 | 7 | Frederiksen Kathrine Pii | 2000 | FARUM | 0036AA | 50 m | 2:29.67 | |
53 | 232 | Langtoft Celina | 1999 | RINGSTED | 9948AK | 50 m | 2:29.72 | |
54 | 363 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 2:29.94 | |
55 | 320 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 2:31.37 | |
56 | 313 | Mammen Alberte | 2001 | TRITON B | 0196AE | 50 m | 2:31.65 | |
57 | 36 | Jespersen Minella | 1999 | FR.VÆRK | 9908AW | 50 m | 2:31.93 | |
58 | 172 | Padborg Ida Gelineck | 2002 | LYNGBY | 0226AE | 50 m | 2:32.32 | |
59 | 10 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 2:32.55 | |
60 | 84 | Jeppesen Iben | 2000 | HELSINGE | 0002AO | 50 m | 2:32.72 | |
61 | 201 | Jørgensen Julie | 1999 | NAKSKOV | 9996AX | 50 m | 2:33.77 | |
62 | 343 | Schubert Julia | 1997 | TRELLEBORG | BE4897 | 50 m | 2:35.58 | |
63 | 54 | Hermannsen Caroline Sofie | 2001 | GLADSAXE | 0182AQ | 50 m | 2:36.17 | |
64 | 388 | Lindh Nathalie | 1998 | MKK | BF5498 | 50 m | 2:36.74 | |
65 | 181 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 2:38.23 | |
66 | 294 | Thorsen Simone | 1998 | SK-SYD | 9868AN | 50 m | 2:39.21 | |
67 | 362 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 2:39.97 | |
68 | 312 | Lundstrøm Josefine H. | 2001 | TRITON B | 0158AD | 50 m | 2:40.11 | |
69 | 290 | Müller Marie | 2000 | SK-SYD | 0002AA | 50 m | 2:41.89 | |
70 | 376 | Bursan Friderika | 1998 | MKK | BF8698 | 50 m | 2:42.20 | |
71 | 164 | Linden Mathilde van der | 2002 | LYNGBY | 0208AE | 50 m | 2:42.66 | |
72 | 171 | Nielsen Katrine Brandt | 2002 | LYNGBY | 0284AE | 50 m | 2:42.82 | |
73 | 48 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 2:43.63 | |
74 | 135 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 2:46.58 | |
75 | 187 | Wolff-Sneedorff Elvira | 2001 | LYNGBY | 0156AJ | 50 m | 2:47.31 | |
76 | 364 | Nielsen Julie | 1999 | HOLBÆK | 9994AN | 50 m | 2:48.13 | |
77 | 205 | Madsen Julie K | 2001 | NAKSKOV | 0154AN | 50 m | 2:48.25 | |
78 | 188 | Vølund Olivia Olivarius | 2002 | LYNGBY | 0278AD | 50 m | 2:48.91 | |
79 | 276 | Vium-Heinesen Johanne | 2000 | SOLRØD | 0052AW | 50 m | 2:49.53 | |
80 | 263 | Lauritsen Cathrine | 1999 | SOLRØD | 9954AZ | 50 m | 2:49.77 | |
81 | 40 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | FR.VÆRK | 0288AP | 50 m | 2:50.00 | |
82 | 42 | Nilsson Camilla Gram | 2002 | FR.VÆRK | 0264AP | 50 m | 2:50.00 | |
83 | 273 | Thirstrup Caroline Friis | 2000 | SOLRØD | 0012BA | 50 m | 2:51.68 | |
84 | 53 | Hermannsen Amalie Marie | 2000 | GLADSAXE | 0094BE | 50 m | 2:52.87 | |
85 | 139 | Christi Louise Engelhardt | 2001 | LYNGBY | 0138AR | 50 m | 2:53.43 | |
86 | 345 | Andersen Alberte | 2001 | HOLBÆK | 0174AJ | 50 m | 2:54.28 | |
87 | 246 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 50 m | 2:54.68 | |
88 | 269 | Pedersen Maria L. C. | 2000 | SOLRØD | 0092BA | 50 m | 2:55.00 | |
89 | 287 | Mortensen Rikke Thustrup | 2000 | SK-SYD | 0006AV | 50 m | 2:55.32 | |
90 | 75 | Frederiksen Katrine S. | 2002 | HELSINGE | 0278AC | 50 m | 2:56.99 | |
91 | 32 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | FR.VÆRK | 0376AE | 50 m | 3:00.00 | |
92 | 37 | Järund Ida Lund | 2003 | FR.VÆRK | 0316AO | 50 m | 3:00.00 | |
93 | 200 | Jørgensen Frida Munch | 1999 | NAKSKOV | 9924AF | 50 m | 3:00.00 | |
94 | 82 | Jensen Emma | 2002 | HELSINGE | 0266AR | 50 m | 3:06.57 | |
95 | 267 | Nielsen Frederikke Amund | 1999 | SOLRØD | 9994AZ | 50 m | 3:07.15 | |
96 | 31 | Elmgreen Anna Louise | 2001 | FR.VÆRK | 0176AK | 50 m | 3:08.18 | |
97 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 3:08.31 | |
98 | 46 | Thomsen Rikke Taul | 2002 | FR.VÆRK | 0206AS | 50 m | 3:10.00 | |
99 | 350 | Bonde Caroline | 2000 | HOLBÆK | 0002AS | 50 m | 3:11.96 | |
100 | 264 | Lorentzen Katja | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 3:16.99 | |
101 | 249 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 3:26.26 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 2 | Pedersen Frederik Siem | 1991 | FARUM | 9155AC | 50 m | 1:53.54 | |
2 | 4 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 1:57.53 | |
3 | 395 | Schön-Svensson Adam | 1991 | MKK | AD9791 | 50 m | 1:57.64 | |
4 | 119 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 1:59.09 | |
5 | 209 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 1:59.19 | |
6 | 81 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 2:00.64 | |
7 | 59 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:01.17 | |
8 | 339 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 2:01.75 | |
9 | 375 | Bivesand Filip | 1997 | MKK | AH6597 | 50 m | 2:01.80 | |
10 | 6 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 2:02.34 | |
11 | 314 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 2:02.68 | |
12 | 95 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 2:02.87 | |
13 | 104 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 2:05.03 | |
14 | 148 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 2:05.21 | |
15 | 366 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 2:06.70 | |
16 | 372 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 2:06.72 | |
17 | 134 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 2:06.82 | |
18 | 112 | Hansen Jonas | 1996 | HERLUFSHOL | 9663AN | 50 m | 2:07.96 | |
19 | 300 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 2:08.02 | |
20 | 143 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 2:10.42 | |
21 | 338 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 2:10.71 | |
22 | 342 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 2:11.78 | |
23 | 391 | Nilsson Johan | 1994 | MKK | AW9794 | 50 m | 2:12.07 | |
24 | 107 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 50 m | 2:12.20 | |
25 | 55 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 2:12.54 | |
26 | 83 | Jensen Tobias M. | 1996 | HELSINGE | 9679AP | 50 m | 2:13.42 | |
27 | 305 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 2:13.56 | |
28 | 317 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 2:13.60 | |
29 | 76 | Frimann Joachim | 1997 | HELSINGE | 9761AE | 50 m | 2:13.62 | |
30 | 184 | Sørensen Johan Feld | 1999 | LYNGBY | 9979AJ | 50 m | 2:14.14 | |
31 | 5 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 2:15.06 | |
32 | 253 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | AK2199 | 50 m | 2:15.65 | |
33 | 113 | Hansen Nicolai Yuon | 2000 | HERLUFSHOL | 0011AN | 50 m | 2:15.71 | |
34 | 155 | Hansen Simon Ajken | 1999 | LYNGBY | 9905AK | 50 m | 2:16.56 | |
35 | 368 | Palmø Frederik | 2000 | HOLBÆK | 0059AA | 50 m | 2:16.72 | |
36 | 319 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 2:16.95 | |
37 | 9 | Grundesen Magnus | 1998 | FARUM | 9807AL | 50 m | 2:17.68 | |
38 | 380 | Gustafsson Hugo | 1997 | MKK | AK1397 | 50 m | 2:18.26 | |
39 | 151 | Frydensberg Gustav | 1999 | LYNGBY | 9911AJ | 50 m | 2:19.00 | |
40 | 316 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 50 m | 2:20.21 | |
41 | 225 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 50 m | 2:20.31 | |
42 | 154 | Hansen David Ajken | 1999 | LYNGBY | 9917AJ | 50 m | 2:20.70 | |
43 | 306 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 2:20.74 | |
44 | 169 | Mogensen Anders Blix | 2000 | LYNGBY | 0045AG | 50 m | 2:22.04 | |
45 | 208 | Maric Luka | 1998 | NAKSKOV | 9895AQ | 50 m | 2:22.40 | |
46 | 383 | Helman Jakob | 1996 | MKK | AU1396 | 50 m | 2:22.48 | |
47 | 91 | Neldeberg Anton Junker | 1998 | HELSINGE | 9895AN | 50 m | 2:22.68 | |
48 | 138 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 2:23.48 | |
49 | 250 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 2:23.70 | |
50 | 167 | Mathiassen Jeppe | 2000 | LYNGBY | 0093AE | 50 m | 2:24.25 | |
51 | 304 | Friland Jacob | 1999 | TRITON B | 9985AB | 50 m | 2:24.97 | |
52 | 94 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 2:25.44 | |
53 | 381 | Hansen Lucas | 1999 | MKK | AN8799 | 50 m | 2:25.82 | |
54 | 92 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 2:26.19 | |
55 | 74 | Forsberg Peter | 1997 | HELSINGE | 9787AS | 50 m | 2:26.98 | |
56 | 346 | Andersen Jonas | 2001 | HOLBÆK | 0165AC | 50 m | 2:27.38 | |
57 | 321 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 2:27.40 | |
58 | 90 | Mogensen Alexander | 1999 | HELSINGE | 9987AP | 50 m | 2:27.50 | |
59 | 13 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 2:27.61 | |
60 | 190 | Abildgaard Andrè | 1999 | NAKSKOV | 9923AH | 50 m | 2:27.65 | |
61 | 373 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 2:27.80 | |
62 | 156 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 2:27.95 | |
63 | 256 | Tufvesson Simon | 1999 | SJÖBO SS | AN3599 | 50 m | 2:27.98 | |
64 | 163 | Larsen Christopher Toftel | 2000 | LYNGBY | 0035AR | 50 m | 2:28.27 | |
65 | 400 | Zandi Sam | 1998 | MKK | AH4998 | 50 m | 2:29.44 | |
66 | 354 | Foverskov Andreas | 1999 | HOLBÆK | 9969AN | 50 m | 2:30.78 | |
67 | 394 | Ringdahl Adam | 1998 | MKK | AR7198 | 50 m | 2:31.35 | |
68 | 180 | Simonsen William | 2000 | LYNGBY | 50 m | 2:31.48 | ||
69 | 206 | Madsen Magnus | 2000 | NAKSKOV | 0011AM | 50 m | 2:31.64 | |
70 | 254 | Persson Alfred | 2000 | SJÖBO SS | AG4900 | 50 m | 2:32.80 | |
71 | 202 | Kristensen Jonas | 1999 | NAKSKOV | 9911AH | 50 m | 2:33.57 | |
72 | 251 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 2:33.88 | |
73 | 168 | Mikkel Christoffer Drejer | 1999 | LYNGBY | 9967AP | 50 m | 2:34.04 | |
74 | 150 | Frydensberg Albert | 2001 | LYNGBY | 0133AH | 50 m | 2:34.24 | |
75 | 216 | Andersen Bernhard | 2000 | RINGSTED | 0049AR | 50 m | 2:34.34 | |
76 | 349 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 2:34.35 | |
77 | 166 | Maack Lucas Dybendal | 1999 | LYNGBY | 9923AJ | 50 m | 2:38.36 | |
78 | 245 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 2:38.41 | |
79 | 44 | Otte Frederik | 2000 | FR.VÆRK | 0015AJ | 50 m | 2:38.83 | |
80 | 199 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 2:40.19 | |
81 | 369 | Palmø Theodor | 2002 | HOLBÆK | 0255AE | 50 m | 2:42.83 | |
82 | 27 | Andersen Nicklas | 2001 | FR.VÆRK | 0171AI | 50 m | 2:43.26 | |
83 | 389 | Ludvigsson Anders | 2000 | MKK | AV8500 | 50 m | 2:44.25 | |
84 | 278 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 50 m | 2:44.30 | |
85 | 295 | Troelsen Victor | 2001 | SK-SYD | 0195AP | 50 m | 2:46.04 | |
86 | 160 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 2:46.22 | |
87 | 371 | Tholle Gorm Topp | 2001 | HOLBÆK | 0151AD | 50 m | 2:48.68 | |
88 | 284 | Høring Teis Gerdt | 1999 | SK-SYD | 9909AP | 50 m | 2:48.71 | |
89 | 235 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 2:51.70 | |
90 | 149 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 2:58.89 | |
91 | 45 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | FR.VÆRK | 0239AJ | 50 m | 3:00.00 | |
92 | 218 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 3:00.88 | |
93 | 34 | Ikkala Thorbjørn | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 3:02.10 | |
94 | 85 | Jeppesen Thor B. | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 3:04.32 | |
95 | 279 | Bisbjerg Bjørn | 2001 | SK-SYD | 0125AO | 50 m | 3:05.50 | |
96 | 270 | Petersen Mathias | 1999 | SOLRØD | 50 m | 3:20.00 | ||
97 | 262 | Kilhof Morten | 2000 | SOLRØD | 50 m | 3:25.00 | ||
98 | 73 | Forsberg Jakob | 2000 | HELSINGE | 0053AM | 50 m | 3:27.00 | |
99 | 117 | Larsen Jesper Jannik | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AH | 50 m | 3:35.00 | |
100 | 244 | Sahlberg Oliver Hostrup | 2003 | RINGSTED | 0395AJ | 50 m | 3:56.70 | |
101 | 258 | Conrad Christoffer Friis | 1997 | SOLRØD | 50 m | 4:00.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 325 | Andersson Tove | 1995 | TRELLEBORG | AC0695 | 50 m | 1:06.34 | |
2 | 170 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 1:06.50 | |
3 | 379 | Gustafsson Andrea | 1996 | MKK | AV0896 | 50 m | 1:08.19 | |
4 | 315 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 1:08.51 | |
5 | 335 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 1:08.56 | |
6 | 398 | Thalin Jenny | 1997 | MKK | BC8697 | 50 m | 1:09.10 | |
7 | 387 | Liljegren Hanna | 1998 | MKK | AM7898 | 50 m | 1:10.93 | |
8 | 145 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 1:11.03 | |
9 | 397 | Skog Hannah | 1997 | MKK | AK3297 | 50 m | 1:11.10 | |
10 | 118 | Lylloff Tanja | 1998 | HERLUFSHOL | 9816AB | 50 m | 1:11.42 | |
11 | 359 | Jensen Mette | 1997 | HOLBÆK | 9724AC | 50 m | 1:12.20 | |
12 | 87 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 1:12.57 | |
13 | 15 | Refn Sara Krell | 1999 | FARUM | 9944AN | 50 m | 1:12.71 | |
14 | 179 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 1:12.72 | |
15 | 248 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 50 m | 1:13.07 | |
16 | 308 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 1:14.13 | |
17 | 186 | Walter Mia | 2000 | LYNGBY | 0032AL | 50 m | 1:14.28 | |
18 | 196 | Harlund Emilia | 1999 | NAKSKOV | 9938AS | 50 m | 1:14.55 | |
19 | 340 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 1:15.15 | |
20 | 68 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 1:15.30 | |
21 | 110 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 50 m | 1:15.83 | |
22 | 181 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 1:15.91 | |
23 | 329 | Enehov Ida | 1999 | TRELLEBORG | AC8899 | 50 m | 1:16.68 | |
24 | 280 | Bzorek Ida | 1997 | SK-SYD | 9742AT | 50 m | 1:17.07 | |
25 | 374 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 1:17.57 | |
26 | 388 | Lindh Nathalie | 1998 | MKK | BF5498 | 50 m | 1:17.67 | |
27 | 322 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 1:17.84 | |
28 | 378 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | AM5899 | 50 m | 1:17.95 | |
29 | 232 | Langtoft Celina | 1999 | RINGSTED | 9948AK | 50 m | 1:18.18 | |
30 | 320 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 1:19.84 | |
31 | 62 | Molberg Kristina Louise | 2000 | GLADSAXE | 0016AX | 50 m | 1:19.86 | |
32 | 348 | Andersen Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 1:20.27 | |
33 | 125 | Rasmussen Lærke | 1997 | HERLUFSHOL | 9784AD | 50 m | 1:20.77 | |
34 | 207 | Maric Alexsandra | 1997 | NAKSKOV | 9704AW | 50 m | 1:20.88 | |
35 | 291 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 1:21.59 | |
36 | 192 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 1:21.87 | |
37 | 360 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 1:21.95 | |
38 | 313 | Mammen Alberte | 2001 | TRITON B | 0196AE | 50 m | 1:23.01 | |
39 | 171 | Nielsen Katrine Brandt | 2002 | LYNGBY | 0284AE | 50 m | 1:23.22 | |
40 | 88 | Krattet Sofie W. | 2000 | HELSINGE | 0018AP | 50 m | 1:23.37 | |
41 | 172 | Padborg Ida Gelineck | 2002 | LYNGBY | 0226AE | 50 m | 1:23.64 | |
42 | 26 | Albrechtsen Louise | 1998 | FR.VÆRK | 9894AH | 50 m | 1:24.40 | |
43 | 188 | Vølund Olivia Olivarius | 2002 | LYNGBY | 0278AD | 50 m | 1:24.71 | |
44 | 53 | Hermannsen Amalie Marie | 2000 | GLADSAXE | 0094BE | 50 m | 1:25.06 | |
45 | 274 | Sass Nikoline Victoria | 1999 | SOLRØD | 9914AR | 50 m | 1:26.43 | |
46 | 384 | Jansson Augusta | 2000 | MKK | BD8200 | 50 m | 1:27.14 | |
47 | 294 | Thorsen Simone | 1998 | SK-SYD | 9868AN | 50 m | 1:27.23 | |
48 | 287 | Mortensen Rikke Thustrup | 2000 | SK-SYD | 0006AV | 50 m | 1:27.30 | |
49 | 187 | Wolff-Sneedorff Elvira | 2001 | LYNGBY | 0156AJ | 50 m | 1:27.34 | |
50 | 102 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 50 m | 1:27.72 | |
51 | 33 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 1:27.89 | |
52 | 267 | Nielsen Frederikke Amund | 1999 | SOLRØD | 9994AZ | 50 m | 1:29.00 | |
53 | 365 | Nielsen Nikoline | 2001 | HOLBÆK | 0102AJ | 50 m | 1:29.24 | |
54 | 361 | Ludvig Julie | 2001 | HOLBÆK | 0124AR | 50 m | 1:29.49 | |
55 | 259 | Toubro Sara Hassel | 1999 | SOLRØD | 9922BD | 50 m | 1:29.99 | |
56 | 35 | Jensen Asta H | 2000 | FR.VÆRK | 0058BA | 50 m | 1:30.00 | |
57 | 195 | Hansen Majken Lillegaard | 1998 | NAKSKOV | 9868AQ | 50 m | 1:30.00 | |
58 | 41 | Nielsen Lærke Skov | 2001 | FR.VÆRK | 0112AK | 50 m | 1:30.75 | |
59 | 393 | OLOFSSON NICOLE | 1999 | MKK | AM7899 | 50 m | 1:31.29 | |
60 | 364 | Nielsen Julie | 1999 | HOLBÆK | 9994AN | 50 m | 1:31.99 | |
61 | 261 | Kappel Victoria | 2000 | SOLRØD | 0044AC | 50 m | 1:33.00 | |
62 | 32 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | FR.VÆRK | 0376AE | 50 m | 1:33.07 | |
63 | 56 | Jensen Mia B. Schrøder | 2001 | GLADSAXE | 0106AN | 50 m | 1:33.63 | |
64 | 217 | Andersen Maria | 2002 | RINGSTED | 0222AP | 50 m | 1:34.68 | |
65 | 52 | Friis Camilla | 2001 | GLADSAXE | 0146AV | 50 m | 1:34.70 | |
66 | 345 | Andersen Alberte | 2001 | HOLBÆK | 0174AJ | 50 m | 1:35.70 | |
67 | 42 | Nilsson Camilla Gram | 2002 | FR.VÆRK | 0264AP | 50 m | 1:37.88 | |
68 | 350 | Bonde Caroline | 2000 | HOLBÆK | 0002AS | 50 m | 1:38.82 | |
69 | 281 | Gamborg Sol | 2002 | SK-SYD | 0238AV | 50 m | 1:39.67 | |
70 | 264 | Lorentzen Katja | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 1:40.77 | |
71 | 75 | Frederiksen Katrine S. | 2002 | HELSINGE | 0278AC | 50 m | 1:42.60 | |
72 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 1:42.82 | |
73 | 236 | Møller Olivia L. | 2004 | RINGSTED | 50 m | 1:44.43 | ||
74 | 40 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | FR.VÆRK | 0288AP | 50 m | 1:45.00 | |
75 | 46 | Thomsen Rikke Taul | 2002 | FR.VÆRK | 0206AS | 50 m | 1:45.00 | |
76 | 212 | Truelsen Line Due | 2002 | NAKSKOV | 0262AP | 50 m | 1:46.13 | |
77 | 228 | Heegaard Malou | 2002 | RINGSTED | 0292AK | 50 m | 1:47.53 | |
78 | 269 | Pedersen Maria L. C. | 2000 | SOLRØD | 0092BA | 50 m | 1:48.19 | |
79 | 286 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 1:49.50 | |
80 | 203 | Larsen Sofie Høj | 2002 | NAKSKOV | 0276AP | 50 m | 1:49.83 | |
81 | 219 | Bork Ella | 2003 | RINGSTED | 0326AI | 50 m | 1:50.40 | |
82 | 263 | Lauritsen Cathrine | 1999 | SOLRØD | 9954AZ | 50 m | 1:59.20 | |
83 | 96 | Ryle Maria Louise | 2000 | HELSINGE | 0056AY | 50 m | 2:02.00 | |
84 | 37 | Järund Ida Lund | 2003 | FR.VÆRK | 0316AO | 50 m | 2:05.29 | |
85 | 224 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 50 m | 2:11.00 | ||
86 | 243 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 2:11.40 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: Aaron Peirsol (1983) 51.94 2009-07-08 |
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 3 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 58.62 | |
2 | 222 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 59.15 | |
3 | 80 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 1:01.71 | |
4 | 64 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 50 m | 1:03.59 | |
5 | 305 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 1:04.10 | |
6 | 11 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 1:04.60 | |
7 | 226 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 1:05.54 | |
8 | 19 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 1:05.97 | |
9 | 193 | Hansen Alexander Piihl | 1997 | NAKSKOV | 9705AK | 50 m | 1:06.58 | |
10 | 288 | Müller Emil | 1995 | SK-SYD | 9555AB | 50 m | 1:06.74 | |
11 | 252 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 1:07.18 | |
12 | 242 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 1:08.26 | |
13 | 67 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 1:08.33 | |
14 | 282 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 1:08.47 | |
15 | 51 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 1:08.55 | |
16 | 390 | Ludvigsson Sten | 1998 | MKK | AO9998 | 50 m | 1:09.95 | |
17 | 358 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 1:10.00 | |
18 | 178 | Sieben Lukas | 1999 | LYNGBY | 9999AF | 50 m | 1:10.37 | |
19 | 103 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 1:11.72 | |
20 | 352 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 1:11.76 | |
21 | 225 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 50 m | 1:12.17 | |
22 | 143 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 1:12.18 | |
23 | 309 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 1:12.28 | |
24 | 310 | Jørgensen Rasmus F. | 1999 | TRITON B | 9971AF | 50 m | 1:12.56 | |
25 | 61 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 50 m | 1:12.61 | |
26 | 167 | Mathiassen Jeppe | 2000 | LYNGBY | 0093AE | 50 m | 1:12.75 | |
27 | 162 | Langkilde Kristoffer Buus | 1999 | LYNGBY | 9923AI | 50 m | 1:13.27 | |
28 | 79 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 50 m | 1:13.50 | |
29 | 154 | Hansen David Ajken | 1999 | LYNGBY | 9917AJ | 50 m | 1:13.58 | |
30 | 55 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 1:14.53 | |
31 | 138 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 1:15.04 | |
32 | 351 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 1:15.16 | |
33 | 319 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 1:16.98 | |
34 | 353 | Carlsen Sebastian | 1999 | HOLBÆK | 9905AP | 50 m | 1:18.18 | |
35 | 356 | Halby Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9999AI | 50 m | 1:18.37 | |
36 | 86 | Johnson Harrison | 1998 | HELSINGE | 9817AU | 50 m | 1:18.60 | |
37 | 63 | Mørkeberg Christian | 1999 | GLADSAXE | 9931AF | 50 m | 1:18.71 | |
38 | 169 | Mogensen Anders Blix | 2000 | LYNGBY | 0045AG | 50 m | 1:18.92 | |
39 | 321 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 1:19.16 | |
40 | 163 | Larsen Christopher Toftel | 2000 | LYNGBY | 0035AR | 50 m | 1:19.22 | |
41 | 156 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 1:19.74 | |
42 | 94 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 1:19.80 | |
43 | 389 | Ludvigsson Anders | 2000 | MKK | AV8500 | 50 m | 1:20.84 | |
44 | 385 | Kutlesovski Filip | 2000 | MKK | AP0100 | 50 m | 1:21.15 | |
45 | 166 | Maack Lucas Dybendal | 1999 | LYNGBY | 9923AJ | 50 m | 1:22.26 | |
46 | 160 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 1:22.86 | |
47 | 149 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 1:23.14 | |
48 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 1:23.52 | |
49 | 349 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 1:23.97 | |
50 | 254 | Persson Alfred | 2000 | SJÖBO SS | AG4900 | 50 m | 1:24.97 | |
51 | 251 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 1:25.20 | |
52 | 90 | Mogensen Alexander | 1999 | HELSINGE | 9987AP | 50 m | 1:26.29 | |
53 | 150 | Frydensberg Albert | 2001 | LYNGBY | 0133AH | 50 m | 1:27.64 | |
54 | 337 | Lindkvist Daniel | 2000 | TRELLEBORG | AO2900 | 50 m | 1:28.42 | |
55 | 180 | Simonsen William | 2000 | LYNGBY | 50 m | 1:28.48 | ||
56 | 235 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 1:28.66 | |
57 | 392 | Nyhlén Albert | 2000 | MKK | AS4100 | 50 m | 1:29.17 | |
58 | 216 | Andersen Bernhard | 2000 | RINGSTED | 0049AR | 50 m | 1:29.42 | |
59 | 117 | Larsen Jesper Jannik | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AH | 50 m | 1:29.72 | |
60 | 241 | Ramsdahl Casper | 2000 | RINGSTED | 50 m | 1:34.33 | ||
61 | 27 | Andersen Nicklas | 2001 | FR.VÆRK | 0171AI | 50 m | 1:36.96 | |
62 | 270 | Petersen Mathias | 1999 | SOLRØD | 50 m | 1:40.00 | ||
63 | 198 | Jensen Christoffer | 2002 | NAKSKOV | 0209AE | 50 m | 1:41.20 | |
64 | 85 | Jeppesen Thor B. | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 1:44.80 | |
65 | 295 | Troelsen Victor | 2001 | SK-SYD | 0195AP | 50 m | 1:45.00 | |
66 | 262 | Kilhof Morten | 2000 | SOLRØD | 50 m | 1:47.43 | ||
67 | 45 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | FR.VÆRK | 0239AJ | 50 m | 1:49.92 | |
68 | 244 | Sahlberg Oliver Hostrup | 2003 | RINGSTED | 0395AJ | 50 m | 2:11.18 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 15, 400m Medley Damer |
Verdensrekord Senior: Shiwen Ye (1996) 4:28.43 2012-07-28 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 170 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 5:22.91 | |
2 | 255 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 5:24.31 | |
3 | 174 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 5:24.58 | |
4 | 161 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 5:28.73 | |
5 | 136 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 5:33.68 | |
6 | 335 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 5:35.19 | |
7 | 175 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 5:37.13 | |
8 | 311 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 5:40.82 | |
9 | 157 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 5:40.86 | |
10 | 247 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 50 m | 6:00.86 | |
11 | 48 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 6:04.47 | |
12 | 312 | Lundstrøm Josefine H. | 2001 | TRITON B | 0158AD | 50 m | 6:05.33 | |
13 | 20 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 6:10.68 | |
14 | 276 | Vium-Heinesen Johanne | 2000 | SOLRØD | 0052AW | 50 m | 6:35.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 15, 400m Medley Damer |
Verdensrekord Senior: Shiwen Ye (1996) 4:28.43 2012-07-28 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 170 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 5:22.91 | |
2 | 255 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 5:24.31 | |
3 | 174 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 5:24.58 | |
4 | 161 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 5:28.73 | |
5 | 136 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 5:33.68 | |
6 | 335 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 5:35.19 | |
7 | 175 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 5:37.13 | |
8 | 311 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 5:40.82 | |
9 | 157 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 5:40.86 | |
10 | 247 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 50 m | 6:00.86 | |
11 | 48 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 6:04.47 | |
12 | 312 | Lundstrøm Josefine H. | 2001 | TRITON B | 0158AD | 50 m | 6:05.33 | |
13 | 20 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 6:10.68 | |
14 | 276 | Vium-Heinesen Johanne | 2000 | SOLRØD | 0052AW | 50 m | 6:35.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 16, 400m Medley Herrer |
Verdensrekord Senior: Michael Phelps (1985) 4:03.84 2008-08-10 |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 4:06.16 2008-08-10 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 289 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 4:36.70 | |
2 | 293 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 4:43.65 | |
3 | 59 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 4:51.99 | |
4 | 67 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 4:53.41 | |
5 | 314 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 5:05.24 | |
6 | 71 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 5:09.21 | |
7 | 17 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 5:11.76 | |
8 | 367 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 5:15.40 | |
9 | 309 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 5:24.54 | |
10 | 242 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 5:33.75 | |
11 | 306 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 5:36.71 | |
12 | 319 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 5:38.24 | |
13 | 310 | Jørgensen Rasmus F. | 1999 | TRITON B | 9971AF | 50 m | 5:47.70 | |
14 | 321 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 5:56.02 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 16, 400m Medley Herrer |
Verdensrekord Senior: Michael Phelps (1985) 4:03.84 2008-08-10 |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 4:06.16 2008-08-10 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 289 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 4:36.70 | |
2 | 293 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 4:43.65 | |
3 | 59 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 4:51.99 | |
4 | 67 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 4:53.41 | |
5 | 314 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 5:05.24 | |
6 | 71 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 5:09.21 | |
7 | 17 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 5:11.76 | |
8 | 367 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 5:15.40 | |
9 | 309 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 5:24.54 | |
10 | 242 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 5:33.75 | |
11 | 306 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 5:36.71 | |
12 | 319 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 5:38.24 | |
13 | 310 | Jørgensen Rasmus F. | 1999 | TRITON B | 9971AF | 50 m | 5:47.70 | |
14 | 321 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 5:56.02 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer |
Verdensrekord Senior: Dana Vollmer (1987) 55.98 2012-07-29 |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.19 2013-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 145 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 1:02.57 | |
2 | 142 | Dufour Camilla | 1996 | LYNGBY | 9662AN | 50 m | 1:05.70 | |
3 | 179 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 1:05.90 | |
4 | 334 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 1:06.75 | |
5 | 68 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 1:07.68 | |
6 | 165 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 1:08.25 | |
7 | 318 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 1:08.38 | |
8 | 183 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 1:08.77 | |
9 | 307 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 1:08.83 | |
10 | 374 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 1:08.85 | |
11 | 328 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | 1:08.90 | |
12 | 240 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 1:09.28 | |
13 | 177 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 1:09.47 | |
14 | 174 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 1:10.09 | |
15 | 248 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 50 m | 1:10.20 | |
16 | 58 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 1:10.25 | |
17 | 175 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 1:12.30 | |
18 | 363 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 1:14.75 | |
19 | 18 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 1:15.04 | |
20 | 386 | Laursen Cecilia | 1997 | MKK | AK4297 | 50 m | 1:16.18 | |
21 | 185 | Thimmer Cassandra | 1999 | LYNGBY | 9914AW | 50 m | 1:16.24 | |
22 | 158 | Jacobsen Maria Borre | 2001 | LYNGBY | 0166AR | 50 m | 1:16.97 | |
23 | 283 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 50 m | 1:17.61 | |
24 | 359 | Jensen Mette | 1997 | HOLBÆK | 9724AC | 50 m | 1:17.98 | |
25 | 377 | Edlund Mathilda | 1998 | MKK | BA9498 | 50 m | 1:18.52 | |
26 | 301 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 1:18.71 | |
27 | 365 | Nielsen Nikoline | 2001 | HOLBÆK | 0102AJ | 50 m | 1:19.13 | |
28 | 348 | Andersen Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 1:19.57 | |
29 | 231 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 1:20.57 | |
30 | 290 | Müller Marie | 2000 | SK-SYD | 0002AA | 50 m | 1:20.80 | |
31 | 153 | Hammershøj Cassandra | 2001 | LYNGBY | 0174AK | 50 m | 1:20.92 | |
32 | 360 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 1:21.51 | |
33 | 140 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 1:21.91 | |
34 | 41 | Nielsen Lærke Skov | 2001 | FR.VÆRK | 0112AK | 50 m | 1:22.06 | |
35 | 302 | Brandt Julie | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 1:22.43 | |
36 | 387 | Liljegren Hanna | 1998 | MKK | AM7898 | 50 m | 1:22.47 | |
37 | 312 | Lundstrøm Josefine H. | 2001 | TRITON B | 0158AD | 50 m | 1:23.06 | |
38 | 171 | Nielsen Katrine Brandt | 2002 | LYNGBY | 0284AE | 50 m | 1:23.66 | |
39 | 20 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 1:24.32 | |
40 | 233 | Larsen Maria Heiberg | 1998 | RINGSTED | 9886AQ | 50 m | 1:24.88 | |
41 | 54 | Hermannsen Caroline Sofie | 2001 | GLADSAXE | 0182AQ | 50 m | 1:24.93 | |
42 | 26 | Albrechtsen Louise | 1998 | FR.VÆRK | 9894AH | 50 m | 1:27.77 | |
43 | 188 | Vølund Olivia Olivarius | 2002 | LYNGBY | 0278AD | 50 m | 1:28.43 | |
44 | 77 | Gantriis Alice | 2000 | HELSINGE | 0092AQ | 50 m | 1:29.01 | |
45 | 172 | Padborg Ida Gelineck | 2002 | LYNGBY | 0226AE | 50 m | 1:30.00 | |
46 | 187 | Wolff-Sneedorff Elvira | 2001 | LYNGBY | 0156AJ | 50 m | 1:30.95 | |
47 | 276 | Vium-Heinesen Johanne | 2000 | SOLRØD | 0052AW | 50 m | 1:33.73 | |
48 | 33 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 1:35.00 | |
49 | 164 | Linden Mathilde van der | 2002 | LYNGBY | 0208AE | 50 m | 1:35.00 | |
50 | 139 | Christi Louise Engelhardt | 2001 | LYNGBY | 0138AR | 50 m | 1:37.66 | |
51 | 246 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 50 m | 1:37.82 | |
52 | 126 | Vaabengaard Nicole | 2002 | HERLUFSHOL | 0238AM | 50 m | 1:39.40 | |
53 | 364 | Nielsen Julie | 1999 | HOLBÆK | 9994AN | 50 m | 1:40.99 | |
54 | 217 | Andersen Maria | 2002 | RINGSTED | 0222AP | 50 m | 1:44.47 | |
55 | 263 | Lauritsen Cathrine | 1999 | SOLRØD | 9954AZ | 50 m | 1:45.00 | |
56 | 273 | Thirstrup Caroline Friis | 2000 | SOLRØD | 0012BA | 50 m | 1:45.00 | |
57 | 31 | Elmgreen Anna Louise | 2001 | FR.VÆRK | 0176AK | 50 m | 1:46.66 | |
58 | 56 | Jensen Mia B. Schrøder | 2001 | GLADSAXE | 0106AN | 50 m | 1:46.76 | |
59 | 35 | Jensen Asta H | 2000 | FR.VÆRK | 0058BA | 50 m | 1:47.93 | |
60 | 228 | Heegaard Malou | 2002 | RINGSTED | 0292AK | 50 m | 1:55.00 | |
61 | 84 | Jeppesen Iben | 2000 | HELSINGE | 0002AO | 50 m | 1:57.00 | |
62 | 264 | Lorentzen Katja | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 2:00.00 | |
63 | 249 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 2:11.34 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer |
Verdensrekord Senior: Michael Phelps (1985) 49.82 2009-08-01 |
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 64 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 50 m | 58.11 | |
2 | 289 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 59.54 | |
3 | 227 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 59.57 | |
4 | 288 | Müller Emil | 1995 | SK-SYD | 9555AB | 50 m | 59.93 | |
5 | 293 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 1:00.06 | |
6 | 347 | Andersen Lasse Winther | 1994 | HOLBÆK | 9465AF | 50 m | 1:00.70 | |
7 | 134 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 1:01.55 | |
8 | 339 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 1:01.60 | |
9 | 253 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | AK2199 | 50 m | 1:02.65 | |
10 | 252 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 1:02.99 | |
11 | 148 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 1:03.18 | |
12 | 81 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 1:03.65 | |
13 | 95 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 1:03.66 | |
14 | 119 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 1:03.81 | |
15 | 51 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 1:03.83 | |
16 | 5 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 1:03.92 | |
17 | 80 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 1:03.95 | |
18 | 309 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 1:03.97 | |
19 | 209 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 1:04.57 | |
20 | 59 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 1:04.78 | |
21 | 104 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 1:05.08 | |
22 | 391 | Nilsson Johan | 1994 | MKK | AW9794 | 50 m | 1:05.27 | |
23 | 300 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 1:05.89 | |
24 | 317 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 1:06.24 | |
25 | 366 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 1:06.34 | |
26 | 55 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 1:06.40 | |
27 | 292 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 1:07.28 | |
28 | 372 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 1:08.16 | |
29 | 351 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 1:08.20 | |
30 | 242 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 1:08.34 | |
31 | 143 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 1:08.46 | |
32 | 76 | Frimann Joachim | 1997 | HELSINGE | 9761AE | 50 m | 1:08.72 | |
33 | 197 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 1:08.89 | |
34 | 304 | Friland Jacob | 1999 | TRITON B | 9985AB | 50 m | 1:09.40 | |
35 | 358 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 1:09.75 | |
36 | 193 | Hansen Alexander Piihl | 1997 | NAKSKOV | 9705AK | 50 m | 1:09.93 | |
37 | 107 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 50 m | 1:10.69 | |
38 | 394 | Ringdahl Adam | 1998 | MKK | AR7198 | 50 m | 1:11.14 | |
39 | 256 | Tufvesson Simon | 1999 | SJÖBO SS | AN3599 | 50 m | 1:12.18 | |
40 | 305 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 1:12.95 | |
41 | 155 | Hansen Simon Ajken | 1999 | LYNGBY | 9905AK | 50 m | 1:13.69 | |
42 | 316 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 50 m | 1:14.88 | |
43 | 381 | Hansen Lucas | 1999 | MKK | AN8799 | 50 m | 1:14.91 | |
44 | 250 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 1:15.87 | |
45 | 138 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 1:15.99 | |
46 | 321 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 1:16.01 | |
47 | 105 | Brander Marco | 1996 | HERLUFSHOL | 9655AL | 50 m | 1:16.05 | |
48 | 162 | Langkilde Kristoffer Buus | 1999 | LYNGBY | 9923AI | 50 m | 1:16.85 | |
49 | 368 | Palmø Frederik | 2000 | HOLBÆK | 0059AA | 50 m | 1:17.62 | |
50 | 310 | Jørgensen Rasmus F. | 1999 | TRITON B | 9971AF | 50 m | 1:17.79 | |
51 | 284 | Høring Teis Gerdt | 1999 | SK-SYD | 9909AP | 50 m | 1:18.30 | |
52 | 353 | Carlsen Sebastian | 1999 | HOLBÆK | 9905AP | 50 m | 1:19.07 | |
53 | 373 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 1:19.93 | |
54 | 91 | Neldeberg Anton Junker | 1998 | HELSINGE | 9895AN | 50 m | 1:20.03 | |
55 | 190 | Abildgaard Andrè | 1999 | NAKSKOV | 9923AH | 50 m | 1:20.17 | |
56 | 208 | Maric Luka | 1998 | NAKSKOV | 9895AQ | 50 m | 1:20.64 | |
57 | 245 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 1:20.84 | |
58 | 180 | Simonsen William | 2000 | LYNGBY | 50 m | 1:22.98 | ||
59 | 149 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 1:23.18 | |
60 | 210 | Petersen Nicolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 1:23.64 | |
61 | 178 | Sieben Lukas | 1999 | LYNGBY | 9999AF | 50 m | 1:25.30 | |
62 | 337 | Lindkvist Daniel | 2000 | TRELLEBORG | AO2900 | 50 m | 1:25.99 | |
63 | 346 | Andersen Jonas | 2001 | HOLBÆK | 0165AC | 50 m | 1:26.90 | |
64 | 156 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 1:27.73 | |
65 | 166 | Maack Lucas Dybendal | 1999 | LYNGBY | 9923AJ | 50 m | 1:28.38 | |
66 | 160 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 1:29.40 | |
67 | 27 | Andersen Nicklas | 2001 | FR.VÆRK | 0171AI | 50 m | 1:30.00 | |
68 | 44 | Otte Frederik | 2000 | FR.VÆRK | 0015AJ | 50 m | 1:30.00 | |
69 | 13 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 1:30.32 | |
70 | 241 | Ramsdahl Casper | 2000 | RINGSTED | 50 m | 1:31.34 | ||
71 | 371 | Tholle Gorm Topp | 2001 | HOLBÆK | 0151AD | 50 m | 1:32.78 | |
72 | 163 | Larsen Christopher Toftel | 2000 | LYNGBY | 0035AR | 50 m | 1:36.01 | |
73 | 150 | Frydensberg Albert | 2001 | LYNGBY | 0133AH | 50 m | 1:38.26 | |
74 | 34 | Ikkala Thorbjørn | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 1:45.00 | |
75 | 270 | Petersen Mathias | 1999 | SOLRØD | 50 m | 1:45.00 | ||
76 | 86 | Johnson Harrison | 1998 | HELSINGE | 9817AU | 50 m | 1:50.00 | |
77 | 83 | Jensen Tobias M. | 1996 | HELSINGE | 9679AP | 50 m | 1:52.00 | |
78 | 258 | Conrad Christoffer Friis | 1997 | SOLRØD | 50 m | 2:00.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 133 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 2:42.13 | |
2 | 240 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 2:44.12 | |
3 | 311 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:44.68 | |
4 | 336 | Lendt Sandra | 2000 | TRELLEBORG | AH0400 | 50 m | 2:45.22 | |
5 | 161 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 2:47.09 | |
6 | 307 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 2:50.20 | |
7 | 191 | George Steffie Anthonys | 1997 | NAKSKOV | 9796AW | 50 m | 2:57.55 | |
8 | 135 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 2:58.23 | |
9 | 313 | Mammen Alberte | 2001 | TRITON B | 0196AE | 50 m | 3:00.39 | |
10 | 340 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 3:02.03 | |
11 | 359 | Jensen Mette | 1997 | HOLBÆK | 9724AC | 50 m | 3:02.44 | |
12 | 357 | Hansen Frederikke | 1998 | HOLBÆK | 9844AE | 50 m | 3:03.51 | |
13 | 320 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 3:07.22 | |
14 | 302 | Brandt Julie | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 3:07.45 | |
15 | 330 | Frederiksen Emilia | 2000 | TRELLEBORG | AJ8800 | 50 m | 3:08.93 | |
16 | 164 | Linden Mathilde van der | 2002 | LYNGBY | 0208AE | 50 m | 3:16.98 | |
17 | 204 | Lindegaard Sophia | 2001 | NAKSKOV | 0132AV | 50 m | 3:17.54 | |
18 | 345 | Andersen Alberte | 2001 | HOLBÆK | 0174AJ | 50 m | 3:18.46 | |
19 | 362 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 3:20.82 | |
20 | 376 | Bursan Friderika | 1998 | MKK | BF8698 | 50 m | 3:22.50 | |
21 | 62 | Molberg Kristina Louise | 2000 | GLADSAXE | 0016AX | 50 m | 3:23.02 | |
22 | 267 | Nielsen Frederikke Amund | 1999 | SOLRØD | 9994AZ | 50 m | 3:25.00 | |
23 | 106 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 3:26.21 | |
24 | 322 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 3:26.26 | |
25 | 36 | Jespersen Minella | 1999 | FR.VÆRK | 9908AW | 50 m | 3:26.97 | |
26 | 139 | Christi Louise Engelhardt | 2001 | LYNGBY | 0138AR | 50 m | 3:27.24 | |
27 | 402 | Larsson Silke Siff | 2002 | HOVEDSTAD | 0268AJ | 50 m | 3:27.47 | EFT |
28 | 109 | Dickow Katrine | 1999 | HERLUFSHOL | 9996AZ | 50 m | 3:28.44 | |
29 | 31 | Elmgreen Anna Louise | 2001 | FR.VÆRK | 0176AK | 50 m | 3:28.86 | |
30 | 96 | Ryle Maria Louise | 2000 | HELSINGE | 0056AY | 50 m | 3:29.17 | |
31 | 26 | Albrechtsen Louise | 1998 | FR.VÆRK | 9894AH | 50 m | 3:32.10 | |
32 | 48 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 3:32.25 | |
33 | 52 | Friis Camilla | 2001 | GLADSAXE | 0146AV | 50 m | 3:33.41 | |
34 | 33 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 3:35.00 | |
35 | 88 | Krattet Sofie W. | 2000 | HELSINGE | 0018AP | 50 m | 3:35.56 | |
36 | 35 | Jensen Asta H | 2000 | FR.VÆRK | 0058BA | 50 m | 3:35.66 | |
37 | 40 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | FR.VÆRK | 0288AP | 50 m | 3:35.95 | |
38 | 97 | Thorsen Sofie Voss | 2000 | HELSINGE | 0032AP | 50 m | 3:36.03 | |
39 | 273 | Thirstrup Caroline Friis | 2000 | SOLRØD | 0012BA | 50 m | 3:36.65 | |
40 | 361 | Ludvig Julie | 2001 | HOLBÆK | 0124AR | 50 m | 3:39.65 | |
41 | 269 | Pedersen Maria L. C. | 2000 | SOLRØD | 0092BA | 50 m | 3:40.00 | |
42 | 32 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | FR.VÆRK | 0376AE | 50 m | 3:42.00 | |
43 | 46 | Thomsen Rikke Taul | 2002 | FR.VÆRK | 0206AS | 50 m | 3:45.00 | |
44 | 285 | Jacobsen Celine Nordal | 2001 | SK-SYD | 0188AZ | 50 m | 3:45.70 | |
45 | 271 | Solevad Sara | 2000 | SOLRØD | 0088AZ | 50 m | 3:47.00 | |
46 | 350 | Bonde Caroline | 2000 | HOLBÆK | 0002AS | 50 m | 3:56.22 | |
47 | 228 | Heegaard Malou | 2002 | RINGSTED | 0292AK | 50 m | 3:57.43 | |
48 | 37 | Järund Ida Lund | 2003 | FR.VÆRK | 0316AO | 50 m | 4:32.49 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: Akhioro Yamaguchi (1994) 2:07.01 2012-09-15 |
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 1 | Hedegaard Niklas | 1990 | FARUM | 9053AB | 50 m | 2:16.27 | |
2 | 134 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 2:21.12 | |
3 | 6 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 2:25.76 | |
4 | 194 | Hansen Mads | 1995 | NAKSKOV | 9539AK | 50 m | 2:30.97 | |
5 | 383 | Helman Jakob | 1996 | MKK | AU1396 | 50 m | 2:31.32 | |
6 | 67 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:33.40 | |
7 | 367 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 2:35.43 | |
8 | 399 | Wemlén Ludwig | 1997 | MKK | AG3197 | 50 m | 2:36.50 | |
9 | 341 | Peterson Max | 1994 | TRELLEBORG | BB7594 | 50 m | 2:37.14 | |
10 | 306 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 2:39.22 | |
11 | 61 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 50 m | 2:44.10 | |
12 | 300 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 2:45.91 | |
13 | 227 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 2:47.70 | |
14 | 226 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:47.78 | |
15 | 105 | Brander Marco | 1996 | HERLUFSHOL | 9655AL | 50 m | 2:47.94 | |
16 | 74 | Forsberg Peter | 1997 | HELSINGE | 9787AS | 50 m | 2:48.51 | |
17 | 309 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 2:49.50 | |
18 | 92 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 2:51.47 | |
19 | 380 | Gustafsson Hugo | 1997 | MKK | AK1397 | 50 m | 2:52.13 | |
20 | 352 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 2:52.87 | |
21 | 184 | Sørensen Johan Feld | 1999 | LYNGBY | 9979AJ | 50 m | 2:53.22 | |
22 | 63 | Mørkeberg Christian | 1999 | GLADSAXE | 9931AF | 50 m | 2:53.83 | |
23 | 333 | Hiltonsson Jonathan | 2000 | TRELLEBORG | AH1300 | 50 m | 2:55.66 | |
24 | 317 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 2:55.97 | |
25 | 304 | Friland Jacob | 1999 | TRITON B | 9985AB | 50 m | 2:58.04 | |
26 | 354 | Foverskov Andreas | 1999 | HOLBÆK | 9969AN | 50 m | 2:59.46 | |
27 | 316 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 50 m | 3:02.76 | |
28 | 400 | Zandi Sam | 1998 | MKK | AH4998 | 50 m | 3:04.22 | |
29 | 251 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 3:09.84 | |
30 | 356 | Halby Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9999AI | 50 m | 3:10.24 | |
31 | 73 | Forsberg Jakob | 2000 | HELSINGE | 0053AM | 50 m | 3:11.92 | |
32 | 51 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 3:13.34 | |
33 | 44 | Otte Frederik | 2000 | FR.VÆRK | 0015AJ | 50 m | 3:19.68 | |
34 | 168 | Mikkel Christoffer Drejer | 1999 | LYNGBY | 9967AP | 50 m | 3:20.86 | |
35 | 385 | Kutlesovski Filip | 2000 | MKK | AP0100 | 50 m | 3:34.52 | |
36 | 349 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 3:37.13 | |
37 | 45 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | FR.VÆRK | 0239AJ | 50 m | 3:50.00 | |
38 | 262 | Kilhof Morten | 2000 | SOLRØD | 50 m | 3:50.00 | ||
39 | 369 | Palmø Theodor | 2002 | HOLBÆK | 0255AE | 50 m | 3:54.26 | |
40 | 34 | Ikkala Thorbjørn | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 4:01.47 | |
41 | 258 | Conrad Christoffer Friis | 1997 | SOLRØD | 50 m | 4:13.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 21, 800m Frisvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Katie Ledecky (1997) 8:13.86 2013-08-03 |
Europarekord Senior: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 382 | Hansson Josefine | 1992 | MKK | AL8292 | 50 m | 9:11.95 | |
2 | 255 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 9:41.73 | |
3 | 68 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 9:41.84 | |
4 | 181 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 10:00.00 | |
5 | 291 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 10:12.70 | |
6 | 301 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 10:18.76 | |
7 | 308 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 10:18.76 | |
8 | 248 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 50 m | 10:40.31 | |
9 | 232 | Langtoft Celina | 1999 | RINGSTED | 9948AK | 50 m | 10:46.11 | |
10 | 247 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 50 m | 10:47.19 | |
11 | 330 | Frederiksen Emilia | 2000 | TRELLEBORG | AJ8800 | 50 m | 10:47.74 | |
12 | 125 | Rasmussen Lærke | 1997 | HERLUFSHOL | 9784AD | 50 m | 10:55.00 | |
13 | 7 | Frederiksen Kathrine Pii | 2000 | FARUM | 0036AA | 50 m | 11:15.22 | |
14 | 274 | Sass Nikoline Victoria | 1999 | SOLRØD | 9914AR | 50 m | 12:24.29 | |
15 | 343 | Schubert Julia | 1997 | TRELLEBORG | BE4897 | 50 m | 13:00.00 | |
16 | 259 | Toubro Sara Hassel | 1999 | SOLRØD | 9922BD | 50 m | 14:00.00 | |
17 | 261 | Kappel Victoria | 2000 | SOLRØD | 0044AC | 50 m | 14:00.00 | |
18 | 271 | Solevad Sara | 2000 | SOLRØD | 0088AZ | 50 m | 15:00.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 21, 800m Frisvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Katie Ledecky (1997) 8:13.86 2013-08-03 |
Europarekord Senior: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 382 | Hansson Josefine | 1992 | MKK | AL8292 | 50 m | 9:11.95 | |
2 | 255 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 9:41.73 | |
3 | 68 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 9:41.84 | |
4 | 181 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 10:00.00 | |
5 | 291 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 10:12.70 | |
6 | 301 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 10:18.76 | |
7 | 308 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 10:18.76 | |
8 | 248 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 50 m | 10:40.31 | |
9 | 232 | Langtoft Celina | 1999 | RINGSTED | 9948AK | 50 m | 10:46.11 | |
10 | 247 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 50 m | 10:47.19 | |
11 | 330 | Frederiksen Emilia | 2000 | TRELLEBORG | AJ8800 | 50 m | 10:47.74 | |
12 | 125 | Rasmussen Lærke | 1997 | HERLUFSHOL | 9784AD | 50 m | 10:55.00 | |
13 | 7 | Frederiksen Kathrine Pii | 2000 | FARUM | 0036AA | 50 m | 11:15.22 | |
14 | 274 | Sass Nikoline Victoria | 1999 | SOLRØD | 9914AR | 50 m | 12:24.29 | |
15 | 343 | Schubert Julia | 1997 | TRELLEBORG | BE4897 | 50 m | 13:00.00 | |
16 | 259 | Toubro Sara Hassel | 1999 | SOLRØD | 9922BD | 50 m | 14:00.00 | |
17 | 261 | Kappel Victoria | 2000 | SOLRØD | 0044AC | 50 m | 14:00.00 | |
18 | 271 | Solevad Sara | 2000 | SOLRØD | 0088AZ | 50 m | 15:00.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: Lin Zhang (1987) 7:32.12 2009-07-29 |
Europarekord Senior: Frederico Colbertaldo (1988) 7:43.84 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 293 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 8:34.66 | |
2 | 197 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 8:37.12 | |
3 | 222 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 8:45.00 | |
4 | 375 | Bivesand Filip | 1997 | MKK | AH6597 | 50 m | 8:56.22 | |
5 | 282 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 8:57.03 | |
6 | 292 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 9:16.06 | |
7 | 151 | Frydensberg Gustav | 1999 | LYNGBY | 9911AJ | 50 m | 9:20.00 | |
8 | 112 | Hansen Jonas | 1996 | HERLUFSHOL | 9663AN | 50 m | 9:20.77 | |
9 | 338 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 9:25.21 | |
10 | 342 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 9:34.39 | |
11 | 79 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 50 m | 9:57.14 | |
12 | 51 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 10:00.00 | |
13 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 10:03.31 | |
14 | 14 | Nielsen Emil Brohus | 1997 | FARUM | 9719AJ | 50 m | 10:26.25 | |
15 | 381 | Hansen Lucas | 1999 | MKK | AN8799 | 50 m | 10:50.50 | |
16 | 245 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 11:38.76 | |
17 | 278 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 50 m | 11:45.99 | |
18 | 254 | Persson Alfred | 2000 | SJÖBO SS | AG4900 | 50 m | 12:27.46 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: Lin Zhang (1987) 7:32.12 2009-07-29 |
Europarekord Senior: Frederico Colbertaldo (1988) 7:43.84 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 293 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 8:34.66 | |
2 | 197 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 8:37.12 | |
3 | 222 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 8:45.00 | |
4 | 375 | Bivesand Filip | 1997 | MKK | AH6597 | 50 m | 8:56.22 | |
5 | 282 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 8:57.03 | |
6 | 292 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 9:16.06 | |
7 | 151 | Frydensberg Gustav | 1999 | LYNGBY | 9911AJ | 50 m | 9:20.00 | |
8 | 112 | Hansen Jonas | 1996 | HERLUFSHOL | 9663AN | 50 m | 9:20.77 | |
9 | 338 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 9:25.21 | |
10 | 342 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 9:34.39 | |
11 | 79 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 50 m | 9:57.14 | |
12 | 51 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 10:00.00 | |
13 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 10:03.31 | |
14 | 14 | Nielsen Emil Brohus | 1997 | FARUM | 9719AJ | 50 m | 10:26.25 | |
15 | 381 | Hansen Lucas | 1999 | MKK | AN8799 | 50 m | 10:50.50 | |
16 | 245 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 11:38.76 | |
17 | 278 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 50 m | 11:45.99 | |
18 | 254 | Persson Alfred | 2000 | SJÖBO SS | AG4900 | 50 m | 12:27.46 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 23, 4X100m Frisvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Holland (1900) 3:31.72 2009-07-26 |
Europarekord Senior: Holland (1900) 3:31.72 2009-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 129 | Lyngby Damer 1 | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:01.37 | ||
2 | 323 | Trelleborg S Lag | 0 | TRELLEBORG | 50 m | 4:02.90 | ||
3 | 130 | Lyngby Damer 2 | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:13.80 | ||
4 | 21 | Farum Girlsquad | 1999 | FARUM | 50 m | 4:16.00 | ||
5 | 131 | Lyngby Damer 3 | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:19.20 | ||
6 | 298 | Triton Piger 1 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:20.00 | ||
7 | 214 | Ringsted Damer | 0 | RINGSTED | 50 m | 4:22.00 | ||
8 | 173 | Lyngby Es2 Piger | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:26.00 | ||
9 | 299 | Triton Piger 2 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:28.00 | ||
10 | 65 | Gsc Piger 2000 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:30.00 | ||
11 | 147 | Trænerdiamant Es3 Piger | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:30.00 | ||
12 | 66 | Gsc Piger 2001 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:45.00 | ||
13 | 24 | Fsk Devilgirls 1 | 2000 | FR.VÆRK | 50 m | 4:53.00 | ||
14 | 25 | Fsk Devilgirls 2 | 2000 | FR.VÆRK | 50 m | 5:50.64 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 24, 4X100m Frisvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: USA (1900) 3:08.24 2008-08-11 |
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:08.32 2008-08-11 |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 215 | Ringsted Herrer | 0 | RINGSTED | 50 m | 3:50.00 | ||
2 | 49 | Gsc Drenge 1998 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 3:52.00 | ||
3 | 22 | Farum Miniguns | 1997 | FARUM | 50 m | 3:54.00 | ||
4 | 324 | Trelleborg Sim | 0 | TRELLEBORG | 50 m | 3:55.01 | ||
5 | 296 | Triton Drenge 1 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:02.00 | ||
6 | 146 | Trænerdarling Es3 Drenge | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:07.99 | ||
7 | 297 | Triton Drenge 2 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:16.00 | ||
8 | 141 | Lyngby Es2 Drenge | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:24.00 | ||
9 | 23 | Fsk Devilboys 1 | 2000 | FR.VÆRK | 50 m | 5:49.28 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Missy Franklin (1995) 2:04.06 2012-08-03 |
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 2:25.58 | |
2 | 398 | Thalin Jenny | 1997 | MKK | BC8697 | 50 m | 2:30.01 | |
3 | 387 | Liljegren Hanna | 1998 | MKK | AM7898 | 50 m | 2:31.91 | |
4 | 335 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 2:31.98 | |
5 | 118 | Lylloff Tanja | 1998 | HERLUFSHOL | 9816AB | 50 m | 2:32.86 | |
6 | 311 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:34.02 | |
7 | 308 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 2:35.34 | |
8 | 196 | Harlund Emilia | 1999 | NAKSKOV | 9938AS | 50 m | 2:35.62 | |
9 | 307 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 2:36.58 | |
10 | 15 | Refn Sara Krell | 1999 | FARUM | 9944AN | 50 m | 2:36.75 | |
11 | 255 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 2:37.31 | |
12 | 8 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 2:37.86 | |
13 | 303 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 2:38.25 | |
14 | 87 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 2:40.62 | |
15 | 280 | Bzorek Ida | 1997 | SK-SYD | 9742AT | 50 m | 2:41.12 | |
16 | 174 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 2:41.39 | |
17 | 312 | Lundstrøm Josefine H. | 2001 | TRITON B | 0158AD | 50 m | 2:42.92 | |
18 | 7 | Frederiksen Kathrine Pii | 2000 | FARUM | 0036AA | 50 m | 2:43.80 | |
19 | 185 | Thimmer Cassandra | 1999 | LYNGBY | 9914AW | 50 m | 2:45.06 | |
20 | 181 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 2:46.27 | |
21 | 232 | Langtoft Celina | 1999 | RINGSTED | 9948AK | 50 m | 2:46.42 | |
22 | 388 | Lindh Nathalie | 1998 | MKK | BF5498 | 50 m | 2:47.20 | |
23 | 378 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | AM5899 | 50 m | 2:47.55 | |
24 | 313 | Mammen Alberte | 2001 | TRITON B | 0196AE | 50 m | 2:47.63 | |
25 | 320 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 2:48.97 | |
26 | 330 | Frederiksen Emilia | 2000 | TRELLEBORG | AJ8800 | 50 m | 2:52.64 | |
27 | 54 | Hermannsen Caroline Sofie | 2001 | GLADSAXE | 0182AQ | 50 m | 2:53.68 | |
28 | 20 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 2:53.89 | |
29 | 363 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 2:55.72 | |
30 | 62 | Molberg Kristina Louise | 2000 | GLADSAXE | 0016AX | 50 m | 3:01.74 | |
31 | 26 | Albrechtsen Louise | 1998 | FR.VÆRK | 9894AH | 50 m | 3:10.00 | |
32 | 124 | Petri Maria | 2002 | HERLUFSHOL | 0276AI | 50 m | 3:11.46 | |
33 | 301 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 3:11.73 | |
34 | 41 | Nielsen Lærke Skov | 2001 | FR.VÆRK | 0112AK | 50 m | 3:12.14 | |
35 | 267 | Nielsen Frederikke Amund | 1999 | SOLRØD | 9994AZ | 50 m | 3:14.93 | |
36 | 261 | Kappel Victoria | 2000 | SOLRØD | 0044AC | 50 m | 3:15.00 | |
37 | 259 | Toubro Sara Hassel | 1999 | SOLRØD | 9922BD | 50 m | 3:16.18 | |
38 | 246 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 50 m | 3:16.93 | |
39 | 364 | Nielsen Julie | 1999 | HOLBÆK | 9994AN | 50 m | 3:18.77 | |
40 | 33 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 3:23.68 | |
41 | 56 | Jensen Mia B. Schrøder | 2001 | GLADSAXE | 0106AN | 50 m | 3:23.86 | |
42 | 42 | Nilsson Camilla Gram | 2002 | FR.VÆRK | 0264AP | 50 m | 3:25.00 | |
43 | 53 | Hermannsen Amalie Marie | 2000 | GLADSAXE | 0094BE | 50 m | 3:29.52 | |
44 | 269 | Pedersen Maria L. C. | 2000 | SOLRØD | 0092BA | 50 m | 3:35.00 | |
45 | 264 | Lorentzen Katja | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 3:39.93 | |
46 | 272 | Svenningsen Lærke Samsø | 2002 | SOLRØD | 50 m | 3:53.00 | ||
47 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 3:54.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: Aaron Piersol (1983) 1:51.92 2009-07-31 |
Europarekord Senior: Radoslaw Kawecki (1991) 1:54.24 2013-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 222 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 2:07.87 | |
2 | 289 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 2:11.56 | |
3 | 80 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 2:11.84 | |
4 | 144 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 2:13.74 | |
5 | 59 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:16.25 | |
6 | 226 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:16.52 | |
7 | 401 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | HELSINGØR | 9971AL | 50 m | 2:18.00 | EFT |
8 | 305 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 2:18.95 | |
9 | 314 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 2:20.14 | |
10 | 282 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 2:21.21 | |
11 | 67 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:22.23 | |
12 | 293 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 2:23.16 | |
13 | 352 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 2:29.22 | |
14 | 300 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 2:29.41 | |
15 | 390 | Ludvigsson Sten | 1998 | MKK | AO9998 | 50 m | 2:30.67 | |
16 | 51 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 2:31.49 | |
17 | 178 | Sieben Lukas | 1999 | LYNGBY | 9999AF | 50 m | 2:32.26 | |
18 | 317 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 2:33.01 | |
19 | 103 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 2:33.10 | |
20 | 332 | Hallberg Lars | 2001 | TRELLEBORG | AC2701 | 50 m | 2:33.19 | |
21 | 57 | Ludvigsen Thyge | 1999 | GLADSAXE | 9953AJ | 50 m | 2:33.23 | |
22 | 162 | Langkilde Kristoffer Buus | 1999 | LYNGBY | 9923AI | 50 m | 2:34.72 | |
23 | 366 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 2:35.41 | |
24 | 167 | Mathiassen Jeppe | 2000 | LYNGBY | 0093AE | 50 m | 2:35.71 | |
25 | 309 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 2:36.26 | |
26 | 310 | Jørgensen Rasmus F. | 1999 | TRITON B | 9971AF | 50 m | 2:38.51 | |
27 | 319 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 2:38.56 | |
28 | 13 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 2:40.00 | |
29 | 150 | Frydensberg Albert | 2001 | LYNGBY | 0133AH | 50 m | 2:40.00 | |
30 | 115 | Johansen Emil | 2000 | HERLUFSHOL | 0083AF | 50 m | 2:42.15 | |
31 | 368 | Palmø Frederik | 2000 | HOLBÆK | 0059AA | 50 m | 2:42.77 | |
32 | 154 | Hansen David Ajken | 1999 | LYNGBY | 9917AJ | 50 m | 2:43.58 | |
33 | 367 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 2:45.30 | |
34 | 61 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 50 m | 2:46.97 | |
35 | 321 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 2:47.10 | |
36 | 156 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 2:48.75 | |
37 | 63 | Mørkeberg Christian | 1999 | GLADSAXE | 9931AF | 50 m | 2:50.76 | |
38 | 381 | Hansen Lucas | 1999 | MKK | AN8799 | 50 m | 2:50.90 | |
39 | 166 | Maack Lucas Dybendal | 1999 | LYNGBY | 9923AJ | 50 m | 2:51.44 | |
40 | 385 | Kutlesovski Filip | 2000 | MKK | AP0100 | 50 m | 2:59.42 | |
41 | 160 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 3:01.92 | |
42 | 128 | Wagenvoort Ruben | 2002 | HERLUFSHOL | 0209AK | 50 m | 3:12.14 | |
43 | 254 | Persson Alfred | 2000 | SJÖBO SS | AG4900 | 50 m | 3:17.92 | |
44 | 45 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | FR.VÆRK | 0239AJ | 50 m | 3:30.00 | |
45 | 270 | Petersen Mathias | 1999 | SOLRØD | 50 m | 3:30.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 157 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 58.20 | |
2 | 165 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 59.67 | |
3 | 379 | Gustafsson Andrea | 1996 | MKK | AV0896 | 50 m | 1:00.41 | |
4 | 152 | Frølund-Grangaard Anne | 1996 | LYNGBY | 9632AB | 50 m | 1:00.53 | |
5 | 78 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 1:00.85 | |
6 | 68 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 1:00.99 | |
7 | 328 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | 1:01.08 | |
8 | 116 | Karstensen Didde | 1996 | HERLUFSHOL | 9654AO | 50 m | 1:01.38 | |
9 | 175 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 1:01.57 | |
10 | 397 | Skog Hannah | 1997 | MKK | AK3297 | 50 m | 1:01.67 | |
11 | 336 | Lendt Sandra | 2000 | TRELLEBORG | AH0400 | 50 m | 1:01.75 | |
12 | 325 | Andersson Tove | 1995 | TRELLEBORG | AC0695 | 50 m | 1:02.15 | |
13 | 100 | Andersen Freja | 1998 | HERLUFSHOL | 9838AL | 50 m | 1:02.35 | |
14 | 183 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 1:02.46 | |
15 | 398 | Thalin Jenny | 1997 | MKK | BC8697 | 50 m | 1:02.84 | |
16 | 255 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 1:02.95 | |
17 | 18 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 1:03.16 | |
18 | 122 | Pedersen Ida | 1998 | HERLUFSHOL | 9866AH | 50 m | 1:03.41 | |
19 | 177 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 1:03.51 | |
20 | 311 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:03.69 | |
21 | 231 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 1:03.87 | |
22 | 387 | Liljegren Hanna | 1998 | MKK | AM7898 | 50 m | 1:03.87 | |
23 | 142 | Dufour Camilla | 1996 | LYNGBY | 9662AN | 50 m | 1:04.29 | |
24 | 133 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 1:04.54 | |
25 | 283 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 50 m | 1:04.71 | |
26 | 302 | Brandt Julie | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 1:04.81 | |
27 | 60 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 1:05.06 | |
28 | 153 | Hammershøj Cassandra | 2001 | LYNGBY | 0174AK | 50 m | 1:05.48 | |
29 | 58 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 1:05.51 | |
30 | 378 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | AM5899 | 50 m | 1:05.70 | |
31 | 140 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 1:06.15 | |
32 | 291 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 1:06.43 | |
33 | 340 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 1:06.88 | |
34 | 172 | Padborg Ida Gelineck | 2002 | LYNGBY | 0226AE | 50 m | 1:07.02 | |
35 | 28 | Arnkjær Katrine Maria | 1999 | FR.VÆRK | 9942AW | 50 m | 1:07.07 | |
36 | 374 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 1:07.36 | |
37 | 233 | Larsen Maria Heiberg | 1998 | RINGSTED | 9886AQ | 50 m | 1:07.48 | |
38 | 308 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 1:07.71 | |
39 | 207 | Maric Alexsandra | 1997 | NAKSKOV | 9704AW | 50 m | 1:07.87 | |
40 | 10 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 1:08.07 | |
41 | 232 | Langtoft Celina | 1999 | RINGSTED | 9948AK | 50 m | 1:08.51 | |
42 | 84 | Jeppesen Iben | 2000 | HELSINGE | 0002AO | 50 m | 1:08.64 | |
43 | 388 | Lindh Nathalie | 1998 | MKK | BF5498 | 50 m | 1:08.69 | |
44 | 181 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 1:08.85 | |
45 | 211 | Sjursen Gabriella | 2000 | NAKSKOV | 0038AT | 50 m | 1:09.11 | |
46 | 277 | Wood-Kurland Hannah Karin | 1998 | SOLRØD | 9866AU | 50 m | 1:09.50 | |
47 | 330 | Frederiksen Emilia | 2000 | TRELLEBORG | AJ8800 | 50 m | 1:09.50 | |
48 | 158 | Jacobsen Maria Borre | 2001 | LYNGBY | 0166AR | 50 m | 1:10.31 | |
49 | 135 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:10.38 | |
50 | 343 | Schubert Julia | 1997 | TRELLEBORG | BE4897 | 50 m | 1:10.78 | |
51 | 280 | Bzorek Ida | 1997 | SK-SYD | 9742AT | 50 m | 1:11.04 | |
52 | 365 | Nielsen Nikoline | 2001 | HOLBÆK | 0102AJ | 50 m | 1:11.35 | |
53 | 344 | Ström Julia | 1997 | TRELLEBORG | BR4497 | 50 m | 1:11.50 | |
54 | 123 | Pedersen Line | 2001 | HERLUFSHOL | 0198AQ | 50 m | 1:12.30 | |
55 | 362 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 1:12.47 | |
56 | 201 | Jørgensen Julie | 1999 | NAKSKOV | 9996AX | 50 m | 1:12.49 | |
57 | 294 | Thorsen Simone | 1998 | SK-SYD | 9868AN | 50 m | 1:12.86 | |
58 | 41 | Nielsen Lærke Skov | 2001 | FR.VÆRK | 0112AK | 50 m | 1:13.08 | |
59 | 171 | Nielsen Katrine Brandt | 2002 | LYNGBY | 0284AE | 50 m | 1:13.09 | |
60 | 139 | Christi Louise Engelhardt | 2001 | LYNGBY | 0138AR | 50 m | 1:13.23 | |
61 | 361 | Ludvig Julie | 2001 | HOLBÆK | 0124AR | 50 m | 1:13.31 | |
62 | 384 | Jansson Augusta | 2000 | MKK | BD8200 | 50 m | 1:13.46 | |
63 | 188 | Vølund Olivia Olivarius | 2002 | LYNGBY | 0278AD | 50 m | 1:13.92 | |
64 | 331 | Frederiksen Julia | 2001 | TRELLEBORG | AD4801 | 50 m | 1:13.97 | |
65 | 364 | Nielsen Julie | 1999 | HOLBÆK | 9994AN | 50 m | 1:14.03 | |
66 | 48 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:14.07 | |
67 | 187 | Wolff-Sneedorff Elvira | 2001 | LYNGBY | 0156AJ | 50 m | 1:14.70 | |
68 | 26 | Albrechtsen Louise | 1998 | FR.VÆRK | 9894AH | 50 m | 1:15.00 | |
69 | 164 | Linden Mathilde van der | 2002 | LYNGBY | 0208AE | 50 m | 1:15.44 | |
70 | 62 | Molberg Kristina Louise | 2000 | GLADSAXE | 0016AX | 50 m | 1:15.45 | |
71 | 376 | Bursan Friderika | 1998 | MKK | BF8698 | 50 m | 1:15.99 | |
72 | 393 | OLOFSSON NICOLE | 1999 | MKK | AM7899 | 50 m | 1:16.33 | |
73 | 276 | Vium-Heinesen Johanne | 2000 | SOLRØD | 0052AW | 50 m | 1:16.71 | |
74 | 273 | Thirstrup Caroline Friis | 2000 | SOLRØD | 0012BA | 50 m | 1:17.77 | |
75 | 204 | Lindegaard Sophia | 2001 | NAKSKOV | 0132AV | 50 m | 1:17.81 | |
76 | 111 | Gudmundsdottir Emilia Sol | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 50 m | 1:18.09 | |
77 | 261 | Kappel Victoria | 2000 | SOLRØD | 0044AC | 50 m | 1:18.40 | |
78 | 56 | Jensen Mia B. Schrøder | 2001 | GLADSAXE | 0106AN | 50 m | 1:19.22 | |
79 | 53 | Hermannsen Amalie Marie | 2000 | GLADSAXE | 0094BE | 50 m | 1:19.26 | |
80 | 267 | Nielsen Frederikke Amund | 1999 | SOLRØD | 9994AZ | 50 m | 1:19.45 | |
81 | 33 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 1:19.52 | |
82 | 200 | Jørgensen Frida Munch | 1999 | NAKSKOV | 9924AF | 50 m | 1:19.69 | |
83 | 192 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 1:19.84 | |
84 | 195 | Hansen Majken Lillegaard | 1998 | NAKSKOV | 9868AQ | 50 m | 1:20.00 | |
85 | 345 | Andersen Alberte | 2001 | HOLBÆK | 0174AJ | 50 m | 1:20.14 | |
86 | 102 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 50 m | 1:20.96 | |
87 | 52 | Friis Camilla | 2001 | GLADSAXE | 0146AV | 50 m | 1:21.07 | |
88 | 124 | Petri Maria | 2002 | HERLUFSHOL | 0276AI | 50 m | 1:21.43 | |
89 | 35 | Jensen Asta H | 2000 | FR.VÆRK | 0058BA | 50 m | 1:22.43 | |
90 | 32 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | FR.VÆRK | 0376AE | 50 m | 1:22.50 | |
91 | 290 | Müller Marie | 2000 | SK-SYD | 0002AA | 50 m | 1:22.85 | |
92 | 31 | Elmgreen Anna Louise | 2001 | FR.VÆRK | 0176AK | 50 m | 1:24.25 | |
93 | 350 | Bonde Caroline | 2000 | HOLBÆK | 0002AS | 50 m | 1:24.28 | |
94 | 40 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | FR.VÆRK | 0288AP | 50 m | 1:25.29 | |
95 | 281 | Gamborg Sol | 2002 | SK-SYD | 0238AV | 50 m | 1:26.34 | |
96 | 271 | Solevad Sara | 2000 | SOLRØD | 0088AZ | 50 m | 1:26.65 | |
97 | 126 | Vaabengaard Nicole | 2002 | HERLUFSHOL | 0238AM | 50 m | 1:27.08 | |
98 | 286 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 1:27.14 | |
99 | 230 | Krøll Thea | 2000 | RINGSTED | 0002AT | 50 m | 1:29.01 | |
100 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 1:29.37 | |
101 | 264 | Lorentzen Katja | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 1:31.11 | |
102 | 42 | Nilsson Camilla Gram | 2002 | FR.VÆRK | 0264AP | 50 m | 1:33.08 | |
103 | 212 | Truelsen Line Due | 2002 | NAKSKOV | 0262AP | 50 m | 1:33.25 | |
104 | 285 | Jacobsen Celine Nordal | 2001 | SK-SYD | 0188AZ | 50 m | 1:34.49 | |
105 | 219 | Bork Ella | 2003 | RINGSTED | 0326AI | 50 m | 1:37.63 | |
106 | 265 | Munch Natacha | 2005 | SOLRØD | 50 m | 1:40.00 | ||
107 | 203 | Larsen Sofie Høj | 2002 | NAKSKOV | 0276AP | 50 m | 1:40.60 | |
108 | 275 | Wiese Fredeikke Wallentin | 2002 | SOLRØD | 50 m | 1:43.95 | ||
109 | 89 | Leisted Pernille Møller | 2002 | HELSINGE | 50 m | 1:44.66 | ||
110 | 272 | Svenningsen Lærke Samsø | 2002 | SOLRØD | 50 m | 1:48.86 | ||
111 | 237 | Nielsen Amalie Nyhave | 2004 | RINGSTED | 0414AJ | 50 m | 1:49.84 | |
112 | 260 | Jensen Kresstine Brusen | 2002 | SOLRØD | 50 m | 1:50.00 | ||
113 | 37 | Järund Ida Lund | 2003 | FR.VÆRK | 0316AO | 50 m | 1:54.13 | |
114 | 69 | Ahlm Josephine | 2002 | HELSINGE | 50 m | 1:55.00 | ||
115 | 93 | Offendal Caroline Bach | 2002 | HELSINGE | 0258AS | 50 m | 1:55.00 | |
116 | 224 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 50 m | 2:00.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: Cesar Filho Cielo (1987) 46.91 2009-07-30 |
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 2 | Pedersen Frederik Siem | 1991 | FARUM | 9155AC | 50 m | 51.15 | |
2 | 134 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 53.83 | |
3 | 4 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 54.34 | |
4 | 104 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 54.64 | |
5 | 176 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 55.00 | |
6 | 51 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 55.65 | |
7 | 81 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 56.02 | |
8 | 288 | Müller Emil | 1995 | SK-SYD | 9555AB | 50 m | 56.34 | |
9 | 375 | Bivesand Filip | 1997 | MKK | AH6597 | 50 m | 56.45 | |
10 | 347 | Andersen Lasse Winther | 1994 | HOLBÆK | 9465AF | 50 m | 56.99 | |
11 | 148 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 57.04 | |
12 | 227 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 57.55 | |
13 | 5 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 57.78 | |
14 | 112 | Hansen Jonas | 1996 | HERLUFSHOL | 9663AN | 50 m | 58.96 | |
15 | 95 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 59.05 | |
16 | 252 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 59.53 | |
17 | 292 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 59.84 | |
18 | 83 | Jensen Tobias M. | 1996 | HELSINGE | 9679AP | 50 m | 1:00.12 | |
19 | 61 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 50 m | 1:00.13 | |
20 | 391 | Nilsson Johan | 1994 | MKK | AW9794 | 50 m | 1:00.16 | |
21 | 305 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 1:00.30 | |
22 | 143 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 1:00.39 | |
23 | 14 | Nielsen Emil Brohus | 1997 | FARUM | 9719AJ | 50 m | 1:00.47 | |
24 | 242 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 1:00.62 | |
25 | 9 | Grundesen Magnus | 1998 | FARUM | 9807AL | 50 m | 1:00.85 | |
26 | 253 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | AK2199 | 50 m | 1:01.02 | |
27 | 338 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 1:01.28 | |
28 | 11 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 1:01.54 | |
29 | 358 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 1:01.64 | |
30 | 256 | Tufvesson Simon | 1999 | SJÖBO SS | AN3599 | 50 m | 1:01.82 | |
31 | 91 | Neldeberg Anton Junker | 1998 | HELSINGE | 9895AN | 50 m | 1:01.83 | |
32 | 107 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 50 m | 1:01.83 | |
33 | 380 | Gustafsson Hugo | 1997 | MKK | AK1397 | 50 m | 1:02.03 | |
34 | 76 | Frimann Joachim | 1997 | HELSINGE | 9761AE | 50 m | 1:02.05 | |
35 | 138 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 1:02.09 | |
36 | 155 | Hansen Simon Ajken | 1999 | LYNGBY | 9905AK | 50 m | 1:02.19 | |
37 | 342 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 1:02.30 | |
38 | 79 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 50 m | 1:02.44 | |
39 | 332 | Hallberg Lars | 2001 | TRELLEBORG | AC2701 | 50 m | 1:02.59 | |
40 | 55 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 1:02.61 | |
41 | 225 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 50 m | 1:03.12 | |
42 | 113 | Hansen Nicolai Yuon | 2000 | HERLUFSHOL | 0011AN | 50 m | 1:03.23 | |
43 | 208 | Maric Luka | 1998 | NAKSKOV | 9895AQ | 50 m | 1:03.31 | |
44 | 304 | Friland Jacob | 1999 | TRITON B | 9985AB | 50 m | 1:03.46 | |
45 | 184 | Sørensen Johan Feld | 1999 | LYNGBY | 9979AJ | 50 m | 1:03.47 | |
46 | 396 | Siöland David | 2000 | MKK | AH7500 | 50 m | 1:03.53 | |
47 | 169 | Mogensen Anders Blix | 2000 | LYNGBY | 0045AG | 50 m | 1:04.05 | |
48 | 390 | Ludvigsson Sten | 1998 | MKK | AO9998 | 50 m | 1:04.17 | |
49 | 400 | Zandi Sam | 1998 | MKK | AH4998 | 50 m | 1:04.33 | |
50 | 178 | Sieben Lukas | 1999 | LYNGBY | 9999AF | 50 m | 1:04.35 | |
51 | 306 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 1:04.91 | |
52 | 154 | Hansen David Ajken | 1999 | LYNGBY | 9917AJ | 50 m | 1:05.20 | |
53 | 319 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 1:05.48 | |
54 | 316 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 50 m | 1:05.53 | |
55 | 74 | Forsberg Peter | 1997 | HELSINGE | 9787AS | 50 m | 1:05.65 | |
56 | 167 | Mathiassen Jeppe | 2000 | LYNGBY | 0093AE | 50 m | 1:05.67 | |
57 | 151 | Frydensberg Gustav | 1999 | LYNGBY | 9911AJ | 50 m | 1:05.80 | |
58 | 86 | Johnson Harrison | 1998 | HELSINGE | 9817AU | 50 m | 1:05.94 | |
59 | 394 | Ringdahl Adam | 1998 | MKK | AR7198 | 50 m | 1:06.05 | |
60 | 190 | Abildgaard Andrè | 1999 | NAKSKOV | 9923AH | 50 m | 1:06.16 | |
61 | 333 | Hiltonsson Jonathan | 2000 | TRELLEBORG | AH1300 | 50 m | 1:06.29 | |
62 | 381 | Hansen Lucas | 1999 | MKK | AN8799 | 50 m | 1:06.38 | |
63 | 92 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 1:06.52 | |
64 | 163 | Larsen Christopher Toftel | 2000 | LYNGBY | 0035AR | 50 m | 1:07.08 | |
65 | 389 | Ludvigsson Anders | 2000 | MKK | AV8500 | 50 m | 1:07.37 | |
66 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 1:07.64 | |
67 | 94 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 1:07.71 | |
68 | 373 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 1:08.41 | |
69 | 206 | Madsen Magnus | 2000 | NAKSKOV | 0011AM | 50 m | 1:09.20 | |
70 | 346 | Andersen Jonas | 2001 | HOLBÆK | 0165AC | 50 m | 1:09.20 | |
71 | 90 | Mogensen Alexander | 1999 | HELSINGE | 9987AP | 50 m | 1:09.23 | |
72 | 254 | Persson Alfred | 2000 | SJÖBO SS | AG4900 | 50 m | 1:09.34 | |
73 | 180 | Simonsen William | 2000 | LYNGBY | 50 m | 1:09.58 | ||
74 | 349 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 1:10.05 | |
75 | 159 | Jeppesen Oliver Aagaard | 2001 | LYNGBY | 0129AL | 50 m | 1:10.08 | |
76 | 166 | Maack Lucas Dybendal | 1999 | LYNGBY | 9923AJ | 50 m | 1:10.75 | |
77 | 210 | Petersen Nicolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 1:10.82 | |
78 | 251 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 1:11.36 | |
79 | 168 | Mikkel Christoffer Drejer | 1999 | LYNGBY | 9967AP | 50 m | 1:11.49 | |
80 | 150 | Frydensberg Albert | 2001 | LYNGBY | 0133AH | 50 m | 1:11.72 | |
81 | 99 | Adeler Lukas | 2001 | HERLUFSHOL | 0133AG | 50 m | 1:12.95 | |
82 | 160 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 1:13.14 | |
83 | 202 | Kristensen Jonas | 1999 | NAKSKOV | 9911AH | 50 m | 1:13.41 | |
84 | 337 | Lindkvist Daniel | 2000 | TRELLEBORG | AO2900 | 50 m | 1:13.85 | |
85 | 369 | Palmø Theodor | 2002 | HOLBÆK | 0255AE | 50 m | 1:15.92 | |
86 | 149 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 1:16.34 | |
87 | 235 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 1:16.62 | |
88 | 295 | Troelsen Victor | 2001 | SK-SYD | 0195AP | 50 m | 1:17.12 | |
89 | 371 | Tholle Gorm Topp | 2001 | HOLBÆK | 0151AD | 50 m | 1:17.13 | |
90 | 199 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 1:17.19 | |
91 | 241 | Ramsdahl Casper | 2000 | RINGSTED | 50 m | 1:17.21 | ||
92 | 266 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 1:17.47 | |
93 | 392 | Nyhlén Albert | 2000 | MKK | AS4100 | 50 m | 1:17.67 | |
94 | 278 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 50 m | 1:17.74 | |
95 | 218 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 1:19.51 | |
96 | 270 | Petersen Mathias | 1999 | SOLRØD | 50 m | 1:20.00 | ||
97 | 279 | Bisbjerg Bjørn | 2001 | SK-SYD | 0125AO | 50 m | 1:20.09 | |
98 | 34 | Ikkala Thorbjørn | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 1:25.41 | |
99 | 262 | Kilhof Morten | 2000 | SOLRØD | 50 m | 1:34.45 | ||
100 | 257 | Englev Alexander | 2004 | SOLRØD | 50 m | 1:40.00 | ||
101 | 258 | Conrad Christoffer Friis | 1997 | SOLRØD | 50 m | 1:40.00 | ||
102 | 268 | Karbæk Axel Nielsen | 2002 | SOLRØD | 50 m | 1:40.00 | ||
103 | 198 | Jensen Christoffer | 2002 | NAKSKOV | 0209AE | 50 m | 1:40.27 | |
104 | 45 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | FR.VÆRK | 0239AJ | 50 m | 1:49.13 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 29, 200m Medley Damer |
Verdensrekord Senior: Ariana Kukors (1989) 2:06.15 2009-07-27 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 382 | Hansson Josefine | 1992 | MKK | AL8292 | 50 m | 2:25.71 | |
2 | 165 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 2:26.07 | |
3 | 240 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 2:31.42 | |
4 | 177 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 2:31.89 | |
5 | 179 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 2:31.95 | |
6 | 157 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 2:32.70 | |
7 | 68 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 2:33.27 | |
8 | 255 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 2:33.46 | |
9 | 307 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 2:33.75 | |
10 | 161 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 2:34.55 | |
11 | 58 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:35.07 | |
12 | 335 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 2:35.57 | |
13 | 78 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 2:36.27 | |
14 | 142 | Dufour Camilla | 1996 | LYNGBY | 9662AN | 50 m | 2:36.82 | |
15 | 175 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 2:36.98 | |
16 | 379 | Gustafsson Andrea | 1996 | MKK | AV0896 | 50 m | 2:37.06 | |
17 | 136 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 2:38.27 | |
18 | 248 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 50 m | 2:39.01 | |
19 | 118 | Lylloff Tanja | 1998 | HERLUFSHOL | 9816AB | 50 m | 2:40.23 | |
20 | 322 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 2:40.63 | |
21 | 334 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 2:42.25 | |
22 | 174 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 2:43.40 | |
23 | 60 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 2:45.49 | |
24 | 302 | Brandt Julie | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 2:45.86 | |
25 | 110 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 50 m | 2:46.05 | |
26 | 283 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 50 m | 2:46.13 | |
27 | 185 | Thimmer Cassandra | 1999 | LYNGBY | 9914AW | 50 m | 2:47.06 | |
28 | 308 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 2:47.31 | |
29 | 329 | Enehov Ida | 1999 | TRELLEBORG | AC8899 | 50 m | 2:47.31 | |
30 | 320 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 2:47.38 | |
31 | 140 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 2:48.23 | |
32 | 54 | Hermannsen Caroline Sofie | 2001 | GLADSAXE | 0182AQ | 50 m | 2:52.56 | |
33 | 48 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 2:53.27 | |
34 | 277 | Wood-Kurland Hannah Karin | 1998 | SOLRØD | 9866AU | 50 m | 2:53.56 | |
35 | 191 | George Steffie Anthonys | 1997 | NAKSKOV | 9796AW | 50 m | 2:54.08 | |
36 | 172 | Padborg Ida Gelineck | 2002 | LYNGBY | 0226AE | 50 m | 2:54.45 | |
37 | 171 | Nielsen Katrine Brandt | 2002 | LYNGBY | 0284AE | 50 m | 2:55.32 | |
38 | 313 | Mammen Alberte | 2001 | TRITON B | 0196AE | 50 m | 2:56.23 | |
39 | 28 | Arnkjær Katrine Maria | 1999 | FR.VÆRK | 9942AW | 50 m | 2:57.32 | |
40 | 312 | Lundstrøm Josefine H. | 2001 | TRITON B | 0158AD | 50 m | 2:59.09 | |
41 | 164 | Linden Mathilde van der | 2002 | LYNGBY | 0208AE | 50 m | 3:02.87 | |
42 | 233 | Larsen Maria Heiberg | 1998 | RINGSTED | 9886AQ | 50 m | 3:02.96 | |
43 | 101 | Andersen Noa | 2001 | HERLUFSHOL | 0154AP | 50 m | 3:03.50 | |
44 | 188 | Vølund Olivia Olivarius | 2002 | LYNGBY | 0278AD | 50 m | 3:03.90 | |
45 | 139 | Christi Louise Engelhardt | 2001 | LYNGBY | 0138AR | 50 m | 3:05.48 | |
46 | 290 | Müller Marie | 2000 | SK-SYD | 0002AA | 50 m | 3:06.59 | |
47 | 52 | Friis Camilla | 2001 | GLADSAXE | 0146AV | 50 m | 3:07.08 | |
48 | 331 | Frederiksen Julia | 2001 | TRELLEBORG | AD4801 | 50 m | 3:07.76 | |
49 | 187 | Wolff-Sneedorff Elvira | 2001 | LYNGBY | 0156AJ | 50 m | 3:08.17 | |
50 | 232 | Langtoft Celina | 1999 | RINGSTED | 9948AK | 50 m | 3:09.83 | |
51 | 345 | Andersen Alberte | 2001 | HOLBÆK | 0174AJ | 50 m | 3:09.97 | |
52 | 276 | Vium-Heinesen Johanne | 2000 | SOLRØD | 0052AW | 50 m | 3:11.19 | |
53 | 246 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 50 m | 3:12.96 | |
54 | 294 | Thorsen Simone | 1998 | SK-SYD | 9868AN | 50 m | 3:13.64 | |
55 | 32 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | FR.VÆRK | 0376AE | 50 m | 3:15.00 | |
56 | 111 | Gudmundsdottir Emilia Sol | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 50 m | 3:16.16 | |
57 | 205 | Madsen Julie K | 2001 | NAKSKOV | 0154AN | 50 m | 3:17.77 | |
58 | 41 | Nielsen Lærke Skov | 2001 | FR.VÆRK | 0112AK | 50 m | 3:19.29 | |
59 | 259 | Toubro Sara Hassel | 1999 | SOLRØD | 9922BD | 50 m | 3:19.59 | |
60 | 273 | Thirstrup Caroline Friis | 2000 | SOLRØD | 0012BA | 50 m | 3:20.00 | |
61 | 31 | Elmgreen Anna Louise | 2001 | FR.VÆRK | 0176AK | 50 m | 3:20.92 | |
62 | 35 | Jensen Asta H | 2000 | FR.VÆRK | 0058BA | 50 m | 3:30.00 | |
63 | 40 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | FR.VÆRK | 0288AP | 50 m | 3:30.00 | |
64 | 42 | Nilsson Camilla Gram | 2002 | FR.VÆRK | 0264AP | 50 m | 3:30.00 | |
65 | 269 | Pedersen Maria L. C. | 2000 | SOLRØD | 0092BA | 50 m | 3:35.00 | |
66 | 228 | Heegaard Malou | 2002 | RINGSTED | 0292AK | 50 m | 3:35.01 | |
67 | 350 | Bonde Caroline | 2000 | HOLBÆK | 0002AS | 50 m | 3:35.89 | |
68 | 271 | Solevad Sara | 2000 | SOLRØD | 0088AZ | 50 m | 3:44.00 | |
69 | 37 | Järund Ida Lund | 2003 | FR.VÆRK | 0316AO | 50 m | 3:45.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Løb 30, 200m Medley Herrer |
Verdensrekord Senior: Ryan Lochte (1984) 1:54.00 2011-07-30 |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 6 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 2:11.13 | |
2 | 176 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 2:14.28 | |
3 | 144 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 2:15.24 | |
4 | 134 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 2:16.46 | |
5 | 67 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:17.34 | |
6 | 194 | Hansen Mads | 1995 | NAKSKOV | 9539AK | 50 m | 2:17.60 | |
7 | 339 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 2:18.14 | |
8 | 59 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:19.15 | |
9 | 226 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:19.23 | |
10 | 55 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 2:21.94 | |
11 | 17 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 2:22.02 | |
12 | 314 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 2:24.79 | |
13 | 193 | Hansen Alexander Piihl | 1997 | NAKSKOV | 9705AK | 50 m | 2:26.29 | |
14 | 71 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 2:27.43 | |
15 | 338 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 2:29.50 | |
16 | 309 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 2:29.83 | |
17 | 148 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 2:31.03 | |
18 | 51 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 2:31.10 | |
19 | 143 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 2:31.45 | |
20 | 332 | Hallberg Lars | 2001 | TRELLEBORG | AC2701 | 50 m | 2:33.22 | |
21 | 306 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 2:33.60 | |
22 | 105 | Brander Marco | 1996 | HERLUFSHOL | 9655AL | 50 m | 2:34.05 | |
23 | 5 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 2:34.17 | |
24 | 316 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 50 m | 2:34.93 | |
25 | 304 | Friland Jacob | 1999 | TRITON B | 9985AB | 50 m | 2:36.28 | |
26 | 319 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 2:39.75 | |
27 | 225 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 50 m | 2:40.55 | |
28 | 310 | Jørgensen Rasmus F. | 1999 | TRITON B | 9971AF | 50 m | 2:40.71 | |
29 | 256 | Tufvesson Simon | 1999 | SJÖBO SS | AN3599 | 50 m | 2:41.60 | |
30 | 358 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 2:42.76 | |
31 | 351 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 2:42.77 | |
32 | 356 | Halby Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9999AI | 50 m | 2:43.36 | |
33 | 83 | Jensen Tobias M. | 1996 | HELSINGE | 9679AP | 50 m | 2:45.00 | |
34 | 162 | Langkilde Kristoffer Buus | 1999 | LYNGBY | 9923AI | 50 m | 2:45.55 | |
35 | 138 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 2:46.99 | |
36 | 103 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 2:47.60 | |
37 | 321 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 2:47.97 | |
38 | 156 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 2:48.19 | |
39 | 163 | Larsen Christopher Toftel | 2000 | LYNGBY | 0035AR | 50 m | 2:48.23 | |
40 | 180 | Simonsen William | 2000 | LYNGBY | 50 m | 2:55.05 | ||
41 | 284 | Høring Teis Gerdt | 1999 | SK-SYD | 9909AP | 50 m | 2:55.17 | |
42 | 149 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 3:00.37 | |
43 | 166 | Maack Lucas Dybendal | 1999 | LYNGBY | 9923AJ | 50 m | 3:01.24 | |
44 | 159 | Jeppesen Oliver Aagaard | 2001 | LYNGBY | 0129AL | 50 m | 3:02.15 | |
45 | 150 | Frydensberg Albert | 2001 | LYNGBY | 0133AH | 50 m | 3:03.17 | |
46 | 160 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 3:06.56 | |
47 | 168 | Mikkel Christoffer Drejer | 1999 | LYNGBY | 9967AP | 50 m | 3:06.91 | |
48 | 369 | Palmø Theodor | 2002 | HOLBÆK | 0255AE | 50 m | 3:07.91 | |
49 | 241 | Ramsdahl Casper | 2000 | RINGSTED | 50 m | 3:08.28 | ||
50 | 266 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 3:30.00 | |
51 | 270 | Petersen Mathias | 1999 | SOLRØD | 50 m | 3:30.00 | ||
52 | 34 | Ikkala Thorbjørn | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 3:45.00 | |
53 | 262 | Kilhof Morten | 2000 | SOLRØD | 50 m | 3:45.00 | ||
54 | 235 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 3:46.00 | |
55 | 128 | Wagenvoort Ruben | 2002 | HERLUFSHOL | 0209AK | 50 m | 4:03.00 | |
56 | 86 | Johnson Harrison | 1998 | HELSINGE | 9817AU | 50 m | 4:04.00 | |
57 | 258 | Conrad Christoffer Friis | 1997 | SOLRØD | 50 m | 4:05.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 152 | Frølund-Grangaard Anne | 1996 | LYNGBY | 9632AB | 50 m | 1:15.56 | |
2 | 133 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 1:16.57 | |
3 | 336 | Lendt Sandra | 2000 | TRELLEBORG | AH0400 | 50 m | 1:16.59 | |
4 | 240 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 1:16.84 | |
5 | 161 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 1:17.48 | |
6 | 311 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:19.43 | |
7 | 191 | George Steffie Anthonys | 1997 | NAKSKOV | 9796AW | 50 m | 1:21.26 | |
8 | 374 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 1:21.88 | |
9 | 100 | Andersen Freja | 1998 | HERLUFSHOL | 9838AL | 50 m | 1:22.07 | |
10 | 136 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:22.19 | |
11 | 18 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 1:22.51 | EFT |
12 | 135 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:23.37 | |
13 | 313 | Mammen Alberte | 2001 | TRITON B | 0196AE | 50 m | 1:25.82 | |
14 | 357 | Hansen Frederikke | 1998 | HOLBÆK | 9844AE | 50 m | 1:26.14 | EFT |
15 | 302 | Brandt Julie | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 1:26.15 | |
16 | 330 | Frederiksen Emilia | 2000 | TRELLEBORG | AJ8800 | 50 m | 1:26.30 | |
17 | 340 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 1:26.69 | |
18 | 315 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 1:28.28 | |
19 | 110 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 50 m | 1:28.33 | |
20 | 8 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 1:28.60 | |
21 | 60 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 1:29.65 | |
22 | 301 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 1:29.68 | |
23 | 188 | Vølund Olivia Olivarius | 2002 | LYNGBY | 0278AD | 50 m | 1:30.00 | |
24 | 10 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 1:30.02 | |
25 | 52 | Friis Camilla | 2001 | GLADSAXE | 0146AV | 50 m | 1:30.15 | |
26 | 164 | Linden Mathilde van der | 2002 | LYNGBY | 0208AE | 50 m | 1:30.72 | |
27 | 20 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 1:31.17 | |
28 | 277 | Wood-Kurland Hannah Karin | 1998 | SOLRØD | 9866AU | 50 m | 1:31.95 | |
29 | 291 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 1:33.19 | |
30 | 331 | Frederiksen Julia | 2001 | TRELLEBORG | AD4801 | 50 m | 1:33.30 | |
31 | 139 | Christi Louise Engelhardt | 2001 | LYNGBY | 0138AR | 50 m | 1:33.64 | |
32 | 201 | Jørgensen Julie | 1999 | NAKSKOV | 9996AX | 50 m | 1:33.86 | |
33 | 171 | Nielsen Katrine Brandt | 2002 | LYNGBY | 0284AE | 50 m | 1:33.98 | |
34 | 376 | Bursan Friderika | 1998 | MKK | BF8698 | 50 m | 1:34.40 | |
35 | 158 | Jacobsen Maria Borre | 2001 | LYNGBY | 0166AR | 50 m | 1:34.44 | |
36 | 28 | Arnkjær Katrine Maria | 1999 | FR.VÆRK | 9942AW | 50 m | 1:34.85 | |
37 | 172 | Padborg Ida Gelineck | 2002 | LYNGBY | 0226AE | 50 m | 1:34.94 | |
38 | 106 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 1:35.08 | |
39 | 345 | Andersen Alberte | 2001 | HOLBÆK | 0174AJ | 50 m | 1:35.20 | |
40 | 101 | Andersen Noa | 2001 | HERLUFSHOL | 0154AP | 50 m | 1:35.44 | |
41 | 267 | Nielsen Frederikke Amund | 1999 | SOLRØD | 9994AZ | 50 m | 1:37.27 | |
42 | 109 | Dickow Katrine | 1999 | HERLUFSHOL | 9996AZ | 50 m | 1:37.65 | |
43 | 26 | Albrechtsen Louise | 1998 | FR.VÆRK | 9894AH | 50 m | 1:37.78 | |
44 | 273 | Thirstrup Caroline Friis | 2000 | SOLRØD | 0012BA | 50 m | 1:38.89 | |
45 | 196 | Harlund Emilia | 1999 | NAKSKOV | 9938AS | 50 m | 1:39.65 | |
46 | 32 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | FR.VÆRK | 0376AE | 50 m | 1:40.22 | |
47 | 365 | Nielsen Nikoline | 2001 | HOLBÆK | 0102AJ | 50 m | 1:40.92 | |
48 | 31 | Elmgreen Anna Louise | 2001 | FR.VÆRK | 0176AK | 50 m | 1:41.00 | |
49 | 393 | OLOFSSON NICOLE | 1999 | MKK | AM7899 | 50 m | 1:41.78 | |
50 | 48 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:41.79 | |
51 | 361 | Ludvig Julie | 2001 | HOLBÆK | 0124AR | 50 m | 1:42.09 | |
52 | 40 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | FR.VÆRK | 0288AP | 50 m | 1:42.53 | |
53 | 7 | Frederiksen Kathrine Pii | 2000 | FARUM | 0036AA | 50 m | 1:42.70 | |
54 | 350 | Bonde Caroline | 2000 | HOLBÆK | 0002AS | 50 m | 1:42.89 | |
55 | 274 | Sass Nikoline Victoria | 1999 | SOLRØD | 9914AR | 50 m | 1:42.92 | |
56 | 35 | Jensen Asta H | 2000 | FR.VÆRK | 0058BA | 50 m | 1:44.39 | |
57 | 259 | Toubro Sara Hassel | 1999 | SOLRØD | 9922BD | 50 m | 1:45.00 | |
58 | 285 | Jacobsen Celine Nordal | 2001 | SK-SYD | 0188AZ | 50 m | 1:46.16 | |
59 | 228 | Heegaard Malou | 2002 | RINGSTED | 0292AK | 50 m | 1:48.61 | |
60 | 33 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 1:49.93 | |
61 | 269 | Pedersen Maria L. C. | 2000 | SOLRØD | 0092BA | 50 m | 1:50.00 | |
62 | 260 | Jensen Kresstine Brusen | 2002 | SOLRØD | 50 m | 1:55.00 | ||
63 | 271 | Solevad Sara | 2000 | SOLRØD | 0088AZ | 50 m | 1:55.00 | |
64 | 275 | Wiese Fredeikke Wallentin | 2002 | SOLRØD | 50 m | 1:55.00 | ||
65 | 261 | Kappel Victoria | 2000 | SOLRØD | 0044AC | 50 m | 1:56.38 | |
66 | 264 | Lorentzen Katja | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 2:00.00 | |
67 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 2:08.77 | |
68 | 265 | Munch Natacha | 2005 | SOLRØD | 50 m | 2:10.00 | ||
69 | 37 | Järund Ida Lund | 2003 | FR.VÆRK | 0316AO | 50 m | 2:10.84 | |
70 | 276 | Vium-Heinesen Johanne | 2000 | SOLRØD | 0052AW | 50 m | 2:16.83 | |
71 | 219 | Bork Ella | 2003 | RINGSTED | 0326AI | 50 m | 2:25.00 | |
72 | 237 | Nielsen Amalie Nyhave | 2004 | RINGSTED | 0414AJ | 50 m | 2:26.02 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: Cameron van der Burgh (1988) 58.46 2012-07-29 |
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 1 | Hedegaard Niklas | 1990 | FARUM | 9053AB | 50 m | 1:02.37 | |
2 | 134 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 1:05.10 | |
3 | 4 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 1:06.98 | |
4 | 194 | Hansen Mads | 1995 | NAKSKOV | 9539AK | 50 m | 1:09.75 | |
5 | 341 | Peterson Max | 1994 | TRELLEBORG | BB7594 | 50 m | 1:10.52 | |
6 | 144 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 1:10.67 | |
7 | 383 | Helman Jakob | 1996 | MKK | AU1396 | 50 m | 1:12.89 | |
8 | 80 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 1:13.69 | |
9 | 300 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 1:13.79 | |
10 | 252 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 1:15.25 | |
11 | 61 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 50 m | 1:16.08 | |
12 | 306 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 1:16.18 | |
13 | 304 | Friland Jacob | 1999 | TRITON B | 9985AB | 50 m | 1:18.20 | |
14 | 76 | Frimann Joachim | 1997 | HELSINGE | 9761AE | 50 m | 1:18.24 | |
15 | 104 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 1:18.40 | |
16 | 242 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 1:18.84 | |
17 | 92 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 1:19.02 | |
18 | 333 | Hiltonsson Jonathan | 2000 | TRELLEBORG | AH1300 | 50 m | 1:19.20 | |
19 | 380 | Gustafsson Hugo | 1997 | MKK | AK1397 | 50 m | 1:19.51 | |
20 | 74 | Forsberg Peter | 1997 | HELSINGE | 9787AS | 50 m | 1:19.58 | |
21 | 317 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 1:21.15 | |
22 | 256 | Tufvesson Simon | 1999 | SJÖBO SS | AN3599 | 50 m | 1:21.42 | |
23 | 105 | Brander Marco | 1996 | HERLUFSHOL | 9655AL | 50 m | 1:21.63 | |
24 | 351 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 1:21.75 | |
25 | 184 | Sørensen Johan Feld | 1999 | LYNGBY | 9979AJ | 50 m | 1:21.87 | |
26 | 63 | Mørkeberg Christian | 1999 | GLADSAXE | 9931AF | 50 m | 1:22.17 | |
27 | 400 | Zandi Sam | 1998 | MKK | AH4998 | 50 m | 1:22.39 | |
28 | 396 | Siöland David | 2000 | MKK | AH7500 | 50 m | 1:23.95 | |
29 | 310 | Jørgensen Rasmus F. | 1999 | TRITON B | 9971AF | 50 m | 1:24.05 | |
30 | 9 | Grundesen Magnus | 1998 | FARUM | 9807AL | 50 m | 1:24.25 | |
31 | 193 | Hansen Alexander Piihl | 1997 | NAKSKOV | 9705AK | 50 m | 1:25.18 | |
32 | 143 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 1:25.84 | |
33 | 73 | Forsberg Jakob | 2000 | HELSINGE | 0053AM | 50 m | 1:26.78 | |
34 | 368 | Palmø Frederik | 2000 | HOLBÆK | 0059AA | 50 m | 1:27.96 | |
35 | 138 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 1:28.07 | |
36 | 107 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 50 m | 1:28.35 | |
37 | 251 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 1:28.51 | |
38 | 356 | Halby Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9999AI | 50 m | 1:28.52 | |
39 | 381 | Hansen Lucas | 1999 | MKK | AN8799 | 50 m | 1:29.34 | |
40 | 168 | Mikkel Christoffer Drejer | 1999 | LYNGBY | 9967AP | 50 m | 1:33.11 | |
41 | 99 | Adeler Lukas | 2001 | HERLUFSHOL | 0133AG | 50 m | 1:33.91 | |
42 | 385 | Kutlesovski Filip | 2000 | MKK | AP0100 | 50 m | 1:35.00 | |
43 | 373 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 1:35.90 | |
44 | 13 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 1:36.22 | |
45 | 321 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 1:37.02 | |
46 | 337 | Lindkvist Daniel | 2000 | TRELLEBORG | AO2900 | 50 m | 1:37.73 | |
47 | 149 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 1:43.96 | |
48 | 266 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 1:45.00 | |
49 | 371 | Tholle Gorm Topp | 2001 | HOLBÆK | 0151AD | 50 m | 1:47.26 | |
50 | 34 | Ikkala Thorbjørn | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 1:49.64 | |
51 | 258 | Conrad Christoffer Friis | 1997 | SOLRØD | 50 m | 1:50.00 | ||
52 | 262 | Kilhof Morten | 2000 | SOLRØD | 50 m | 1:50.00 | ||
53 | 128 | Wagenvoort Ruben | 2002 | HERLUFSHOL | 0209AK | 50 m | 1:51.77 | |
54 | 45 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | FR.VÆRK | 0239AJ | 50 m | 1:52.08 | |
55 | 257 | Englev Alexander | 2004 | SOLRØD | 50 m | 2:00.00 | ||
56 | 268 | Karbæk Axel Nielsen | 2002 | SOLRØD | 50 m | 2:05.00 | ||
57 | 392 | Nyhlén Albert | 2000 | MKK | AS4100 | 50 m | 2:05.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Løb 33, 200m Butterfly Damer |
Verdensrekord Senior: Zige Liu (1989) 2:01.81 2009-10-21 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 142 | Dufour Camilla | 1996 | LYNGBY | 9662AN | 50 m | 2:24.37 | |
2 | 179 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 2:24.47 | |
3 | 165 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 2:26.86 | |
4 | 303 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 2:28.16 | |
5 | 334 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 2:29.88 | |
6 | 318 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 2:32.34 | |
7 | 240 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 2:33.69 | |
8 | 307 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 2:34.97 | |
9 | 177 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 2:35.00 | |
10 | 174 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 2:35.93 | |
11 | 183 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 2:38.00 | |
12 | 189 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 2:39.50 | |
13 | 58 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:39.67 | |
14 | 248 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 50 m | 2:48.68 | |
15 | 363 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 2:55.01 | |
16 | 320 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 3:05.21 | |
17 | 54 | Hermannsen Caroline Sofie | 2001 | GLADSAXE | 0182AQ | 50 m | 3:06.98 | |
18 | 301 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 3:07.28 | |
19 | 312 | Lundstrøm Josefine H. | 2001 | TRITON B | 0158AD | 50 m | 3:08.37 | |
20 | 362 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 3:10.45 | |
21 | 187 | Wolff-Sneedorff Elvira | 2001 | LYNGBY | 0156AJ | 50 m | 3:30.00 | |
22 | 106 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 3:35.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Løb 33, 200m Butterfly Damer |
Verdensrekord Senior: Zige Liu (1989) 2:01.81 2009-10-21 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 142 | Dufour Camilla | 1996 | LYNGBY | 9662AN | 50 m | 2:24.37 | |
2 | 179 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 2:24.47 | |
3 | 165 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 2:26.86 | |
4 | 303 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 2:28.16 | |
5 | 334 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 2:29.88 | |
6 | 318 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 2:32.34 | |
7 | 240 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 2:33.69 | |
8 | 307 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 2:34.97 | |
9 | 177 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 2:35.00 | |
10 | 174 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 2:35.93 | |
11 | 183 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 2:38.00 | |
12 | 189 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 2:39.50 | |
13 | 58 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:39.67 | |
14 | 248 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 50 m | 2:48.68 | |
15 | 363 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 2:55.01 | |
16 | 320 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 3:05.21 | |
17 | 54 | Hermannsen Caroline Sofie | 2001 | GLADSAXE | 0182AQ | 50 m | 3:06.98 | |
18 | 301 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 3:07.28 | |
19 | 312 | Lundstrøm Josefine H. | 2001 | TRITON B | 0158AD | 50 m | 3:08.37 | |
20 | 362 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 3:10.45 | |
21 | 187 | Wolff-Sneedorff Elvira | 2001 | LYNGBY | 0156AJ | 50 m | 3:30.00 | |
22 | 106 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 3:35.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Løb 34, 200m Butterfly Herrer |
Verdensrekord Senior: Michael Phelps (1985) 1:51.51 2009-07-29 |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:57.67 2013-07-01 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 176 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 2:07.87 | |
2 | 289 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 2:10.48 | |
3 | 293 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 2:12.09 | |
4 | 339 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 2:13.34 | |
5 | 227 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 2:18.59 | |
6 | 67 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:19.75 | |
7 | 95 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 2:20.51 | |
8 | 55 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 2:24.59 | |
9 | 253 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | AK2199 | 50 m | 2:26.00 | |
10 | 71 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 2:27.46 | |
11 | 309 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 2:27.89 | |
12 | 383 | Helman Jakob | 1996 | MKK | AU1396 | 50 m | 2:28.55 | |
13 | 317 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 2:28.75 | |
14 | 366 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 2:29.10 | |
15 | 367 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 2:29.79 | |
16 | 391 | Nilsson Johan | 1994 | MKK | AW9794 | 50 m | 2:30.58 | |
17 | 314 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 2:31.30 | |
18 | 300 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 2:31.51 | |
19 | 292 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 2:31.66 | |
20 | 332 | Hallberg Lars | 2001 | TRELLEBORG | AC2701 | 50 m | 2:43.27 | |
21 | 316 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 50 m | 2:45.97 | |
22 | 57 | Ludvigsen Thyge | 1999 | GLADSAXE | 9953AJ | 50 m | 2:46.50 | |
23 | 305 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 2:53.62 | |
24 | 346 | Andersen Jonas | 2001 | HOLBÆK | 0165AC | 50 m | 3:19.12 | |
25 | 349 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 3:24.69 | |
26 | 394 | Ringdahl Adam | 1998 | MKK | AR7198 | 50 m | 3:25.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Løb 34, 200m Butterfly Herrer |
Verdensrekord Senior: Michael Phelps (1985) 1:51.51 2009-07-29 |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:57.67 2013-07-01 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 176 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 2:07.87 | |
2 | 289 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 2:10.48 | |
3 | 293 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 2:12.09 | |
4 | 339 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 2:13.34 | |
5 | 227 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 2:18.59 | |
6 | 67 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:19.75 | |
7 | 95 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 2:20.51 | |
8 | 55 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 2:24.59 | |
9 | 253 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | AK2199 | 50 m | 2:26.00 | |
10 | 71 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 2:27.46 | |
11 | 309 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 2:27.89 | |
12 | 383 | Helman Jakob | 1996 | MKK | AU1396 | 50 m | 2:28.55 | |
13 | 317 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 2:28.75 | |
14 | 366 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 2:29.10 | |
15 | 367 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 2:29.79 | |
16 | 391 | Nilsson Johan | 1994 | MKK | AW9794 | 50 m | 2:30.58 | |
17 | 314 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 2:31.30 | |
18 | 300 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 2:31.51 | |
19 | 292 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 2:31.66 | |
20 | 332 | Hallberg Lars | 2001 | TRELLEBORG | AC2701 | 50 m | 2:43.27 | |
21 | 316 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 50 m | 2:45.97 | |
22 | 57 | Ludvigsen Thyge | 1999 | GLADSAXE | 9953AJ | 50 m | 2:46.50 | |
23 | 305 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 2:53.62 | |
24 | 346 | Andersen Jonas | 2001 | HOLBÆK | 0165AC | 50 m | 3:19.12 | |
25 | 349 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 3:24.69 | |
26 | 394 | Ringdahl Adam | 1998 | MKK | AR7198 | 50 m | 3:25.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Løb 35, 1500m Frisvømning Damer |
Verdensrekord Senior: Katie Ledecky (1997) 15:36.53 2013-07-30 |
Europarekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 382 | Hansson Josefine | 1992 | MKK | AL8292 | 50 m | 17:47.09 | |
2 | 322 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 19:10.00 | |
3 | 318 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 19:25.00 | |
4 | 125 | Rasmussen Lærke | 1997 | HERLUFSHOL | 9784AD | 50 m | 21:20.00 | |
5 | 274 | Sass Nikoline Victoria | 1999 | SOLRØD | 9914AR | 50 m | 22:00.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Løb 36, 1500m Frisvømning Herrer |
Verdensrekord Senior: Yang Sun (1991) 14:31.02 2012-08-04 |
Europarekord Senior: Yuriy Prilukov (1984) 14:43.21 2008-08-17 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 197 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 16:11.45 | |
2 | 282 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 16:46.46 | |
3 | 59 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 16:48.39 | |
4 | 156 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 18:00.00 | |
5 | 112 | Hansen Jonas | 1996 | HERLUFSHOL | 9663AN | 50 m | 18:06.92 | |
6 | 79 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 50 m | 18:09.08 | |
7 | 352 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 18:15.92 | |
8 | 317 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 18:40.13 | |
9 | 342 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 18:40.17 | |
10 | 151 | Frydensberg Gustav | 1999 | LYNGBY | 9911AJ | 50 m | 18:45.73 | |
11 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 18:49.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Løb 37, 4X100m Medley Damer |
Verdensrekord Senior: USA (1900) 3:52.05 2012-08-04 |
Europarekord Senior: Tyskland (1900) 3:55.79 2009-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:10.68 2014-03-02 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 129 | Lyngby Damer 1 | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:26.80 | ||
2 | 130 | Lyngby Damer 2 | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:35.40 | ||
3 | 323 | Trelleborg S Lag | 0 | TRELLEBORG | 50 m | 4:37.02 | ||
4 | 298 | Triton Piger 1 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:40.00 | ||
5 | 214 | Ringsted Damer | 0 | RINGSTED | 50 m | 4:52.00 | ||
6 | 173 | Lyngby Es2 Piger | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:55.00 | ||
7 | 299 | Triton Piger 2 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:59.00 | ||
8 | 65 | Gsc Piger 2000 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 5:00.00 | ||
9 | 21 | Farum Girlsquad | 1999 | FARUM | 50 m | 5:05.90 | ||
10 | 66 | Gsc Piger 2001 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 5:25.00 | ||
11 | 24 | Fsk Devilgirls 1 | 2000 | FR.VÆRK | 50 m | 5:48.61 | ||
12 | 25 | Fsk Devilgirls 2 | 2000 | FR.VÆRK | 50 m | 6:36.77 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Løb 38, 4X100m Medley Herrer |
Verdensrekord Senior: USA (1900) 3:27.28 2009-08-02 |
Europarekord Senior: Tyskland (1900) 3:28.58 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 132 | Lyngby Herrer 1 | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:03.40 | ||
2 | 215 | Ringsted Herrer | 0 | RINGSTED | 50 m | 4:12.00 | ||
3 | 296 | Triton Drenge 1 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:22.00 | ||
4 | 22 | Farum Miniguns | 1997 | FARUM | 50 m | 4:24.00 | ||
5 | 49 | Gsc Drenge 1998 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:25.00 | ||
6 | 324 | Trelleborg Sim | 0 | TRELLEBORG | 50 m | 4:32.11 | ||
7 | 297 | Triton Drenge 2 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:40.00 | ||
8 | 141 | Lyngby Es2 Drenge | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:59.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |