Startliste for Danish Open 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Danish Open |
|
Udskriftsdato |
27 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:25 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 marts 2014 |
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (7) |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
415 |
2 |
Emelie Johansson |
1996 |
|
TÄBY SIM |
|
50m |
1:17.59 |
446 |
3 |
Turið S. Christiansen |
1996 |
|
Ægir |
|
50m |
1:17.23 |
181 |
4 |
Tenna Jensen |
1998 |
9828AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:16.75 |
346 |
5 |
Julia Brinkhagan |
1999 |
|
SKÅNE |
|
50m |
1:16.77 |
449 |
6 |
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
Ægir |
|
50m |
1:17.38 |
327 |
7 |
Emine Bjarup Thøgersen |
1998 |
9878BA |
S 68 |
|
50m |
1:19.45 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Malene Bang |
1999 |
9976AD |
SLANGERUP |
|
50m |
1:16.58 |
167 |
2 |
Thea Schulze |
1998 |
9896AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:16.49 |
17 |
3 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
50m |
1:16.40 |
159 |
4 |
Freja Englund |
1997 |
9726AP |
HILLERØD |
|
50m |
1:16.34 |
321 |
5 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
50m |
1:16.39 |
349 |
6 |
Maria Tanderup Hansen |
1998 |
9836AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
1:16.45 |
84 |
7 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
50m |
1:16.56 |
407 |
8 |
Louise G. Riget |
1995 |
9584AB |
TRITON B |
|
50m |
1:16.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
8924AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:16.16 |
386 |
2 |
Linda Fagermar |
1989 |
AO8289 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:16.10 |
280 |
3 |
Emma Westman |
1993 |
|
MASS |
|
50m |
1:15.91 |
431 |
4 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
VI39 |
|
50m |
1:15.58 |
352 |
5 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:15.75 |
14 |
6 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
9694AD |
AALBORG |
|
50m |
1:15.99 |
173 |
7 |
Merle F. V. Christensen |
1998 |
9872AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:16.12 |
436 |
8 |
Nikoline Marker-Pedersen |
1996 |
9686AC |
VEST |
|
50m |
1:16.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
HERNING |
|
50m |
1:15.31 |
396 |
2 |
Lina Wingren |
1996 |
AQ7896 |
SK TRITON |
|
50m |
1:14.84 |
245 |
3 |
Vilma Ekström |
1994 |
AE4494 |
LASS |
|
50m |
1:14.56 |
372 |
4 |
Paulina Majszutowicz |
1998 |
|
SZCZECIN |
|
50m |
1:14.43 |
282 |
5 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
|
MASS |
|
50m |
1:14.47 |
55 |
6 |
Ariel Braathen |
1999 |
|
Bergens SC |
|
50m |
1:14.69 |
348 |
7 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
50m |
1:15.30 |
399 |
8 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
1:15.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
419 |
1 |
Vendela Norrman |
1995 |
AQ4495 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:13.64 |
178 |
2 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:13.02 |
139 |
3 |
Cecilie Holten |
1996 |
9608AF |
HERLEV |
|
50m |
1:10.91 |
373 |
4 |
Paulina Zachoszcz |
1993 |
|
SZCZECIN |
|
50m |
1:09.19 |
343 |
5 |
Sophie Hansson |
1998 |
|
SKÅNE |
|
50m |
1:10.32 |
424 |
6 |
Sandra Olofsson |
1990 |
|
UDDEVALLA |
|
50m |
1:12.01 |
281 |
7 |
Malin Westman |
1995 |
|
MASS |
|
50m |
1:13.48 |
439 |
8 |
Elida Hole |
1996 |
|
Vestkant |
|
50m |
1:14.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
393 |
1 |
Moa Ståhl |
1995 |
AV4695 |
SK TRITON |
|
50m |
1:13.63 |
406 |
2 |
Anna Puggaard |
1996 |
9606AB |
TRITON B |
|
50m |
1:12.93 |
8 |
3 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
9096AC |
AALBORG |
|
50m |
1:10.73 |
279 |
4 |
Joline Höstman |
1988 |
|
MASS |
|
50m |
1:08.48 |
75 |
5 |
Anouk Elzerman |
1990 |
|
DE DOLFIJN |
|
50m |
1:10.28 |
220 |
6 |
Josephina Bartela |
1994 |
9496AJ |
KVIK |
|
50m |
1:11.23 |
301 |
7 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
50m |
1:13.36 |
95 |
8 |
Lise Norgil Damgaard |
1997 |
9746AW |
GENTOFTE |
|
50m |
1:14.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:13.60 |
430 |
2 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
MK 31 |
|
50m |
1:12.68 |
297 |
3 |
Kelly Riber Rasmussen |
1994 |
9472AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:10.72 |
296 |
4 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
8996AB |
HERNING |
|
50m |
1:05.93 |
459 |
5 |
Evelyn Álvarez Pérez |
1993 |
|
METROPOLE |
|
50m |
1:09.75 |
461 |
6 |
Mari Louise Tran |
1997 |
|
HS |
|
50m |
1:11.07 |
219 |
7 |
Isabelle Avenius |
1996 |
|
KUNGÄLV |
|
50m |
1:13.22 |
71 |
8 |
Julie Pavon Friis |
1999 |
9978AL |
AGF |
|
50m |
1:13.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
27 marts 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:25 |
|