Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 23, 100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 1999-2001 |
1 | 349 | Lentoft Luna Juul | 2000 | BIRKERØD | 0044AE | 25 m | 1:02.82 | |
2 | 104 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 25 m | 1:02.93 | |
3 | 280 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 25 m | 1:03.74 | |
4 | 58 | Hammershøj Cassandra | 2001 | LYNGBY | 0174AK | 25 m | 1:04.28 | |
5 | 44 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 25 m | 1:04.43 | |
6 | 145 | Rohrberg Amalie Krogh | 2000 | GENTOFTE | 0078AT | 25 m | 1:05.31 | |
7 | 345 | Joensen Lea | 2001 | BIRKERØD | 0118AC | 25 m | 1:05.66 | |
8 | 132 | Hansen Rebecca | 2000 | GENTOFTE | 0004AO | 25 m | 1:06.19 | |
9 | 105 | Nielsen Stine Eskebo | 2001 | VEST | 0156AB | 25 m | 1:07.23 | |
10 | 281 | Taylor Camilla | 2000 | ALLERØD | 0082AA | 25 m | 1:08.44 | |
11 | 143 | Nowak Caroline Waage | 2001 | GENTOFTE | 0148AJ | 25 m | 1:08.63 | |
12 | 175 | Hinklon Alison Lodal | 2001 | HERLEV | 0134BA | 25 m | 1:09.79 | |
13 | 216 | Petri Frederikke | 2001 | SØLLERØD | 0168AH | 25 m | 1:10.01 | |
14 | 140 | Madsen Sif Nikoline | 2001 | GENTOFTE | 0122AQ | 25 m | 1:11.04 | |
15 | 108 | Scott Sarah Krogh | 2000 | VEST | 0088AM | 25 m | 1:11.41 | |
16 | 141 | Munch-Menzer Maria | 2001 | GENTOFTE | 0132AG | 25 m | 1:11.52 | |
17 | 109 | Sjøgren Natascha Bonnén | 2000 | VEST | 0032AG | 50 m | 1:11.55 | |
18 | 45 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 25 m | 1:11.70 | |
19 | 103 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 25 m | 1:12.09 | |
20 | 51 | Daly Sarah | 2001 | LYNGBY | 0138AX | 25 m | 1:13.36 | |
21 | 131 | Hansen Andrea Jess | 2001 | GENTOFTE | 0196AK | 25 m | 1:13.71 | |
22 | 81 | Wolff-Sneedorff Elvira | 2001 | LYNGBY | 0156AJ | 25 m | 1:14.41 | |
23 | 48 | Borre-Jacobsen Maria | 2001 | LYNGBY | 0108AK | 25 m | 1:14.91 | |
24 | 50 | Christi Louise Engelhardt | 2001 | LYNGBY | 0138AR | 25 m | 1:15.00 | |
25 | 111 | Sørensen Emilie Stilling | 2000 | VEST | 0028AB | 25 m | 1:15.80 | |
26 | 282 | Thramkrongart Silje | 2001 | ALLERØD | 0172AL | 25 m | 1:16.52 | |
27 | 112 | Sørensen Josefine | 2000 | VEST | 0038AM | 25 m | 1:16.97 | |
28 | 97 | Jacobsen Amalie K. | 2000 | VEST | 0062AO | 25 m | 1:17.18 | |
29 | 213 | Lindholm Anna | 2001 | SØLLERØD | 0192AR | 25 m | 1:18.91 | |
30 | 115 | Vind India Klyver | 2001 | VEST | 0154AZ | 25 m | 1:21.00 | |
31 | 173 | Hald Emma | 2001 | HERLEV | 0172AM | 25 m | 1:27.40 | |
32 | 83 | Thimmer Cassandra | 1999 | LYNGBY | 9914AW | 25 m | 1:06.71 | EXT |
Årg. 2002-2003 |
1 | 221 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 25 m | 1:03.21 | |
2 | 72 | Padborg Ida Gelineck | 2002 | LYNGBY | 0226AE | 25 m | 1:05.82 | |
3 | 334 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 25 m | 1:05.88 | |
4 | 335 | Gjerløv Clara | 2002 | BIRKERØD | 0224AF | 25 m | 1:08.82 | |
5 | 77 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 25 m | 1:08.96 | |
6 | 167 | Brast Maja Egebjerg | 2002 | HERLEV | 0206AF | 25 m | 1:10.16 | |
7 | 128 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 25 m | 1:11.17 | |
8 | 212 | Kruse Josephine | 2002 | SØLLERØD | 0242AQ | 25 m | 1:12.40 | |
9 | 82 | Vølund Olivia Olivarius | 2002 | LYNGBY | 0278AD | 25 m | 1:13.37 | |
10 | 135 | Lange Emilie Holst | 2002 | GENTOFTE | 0218AL | 25 m | 1:14.17 | |
11 | 71 | Nielsen Katrine Brandt | 2002 | LYNGBY | 0284AE | 25 m | 1:14.48 | |
12 | 144 | Petersen Natalie Clara | 2002 | GENTOFTE | 0296AB | 25 m | 1:15.49 | |
13 | 106 | Nybroe Laura Lyngbye | 2002 | VEST | 0272AL | 25 m | 1:16.99 | |
14 | 126 | Boesen Signe Dyrskjøt | 2003 | GENTOFTE | 0308AB | 25 m | 1:17.22 | |
15 | 66 | Linden Mathilde van der | 2002 | LYNGBY | 0208AE | 25 m | 1:18.16 | |
16 | 151 | Teschl Laura Grøn | 2002 | GENTOFTE | 0262AL | 25 m | 1:18.20 | |
17 | 362 | Porsdal Cecilie | 2002 | BIRKERØD | 0254AH | 25 m | 1:19.04 | |
18 | 351 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 1:19.58 | |
19 | 134 | Ibsen Molly | 2003 | GENTOFTE | 0372AG | 25 m | 1:20.14 | |
20 | 180 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 25 m | 1:20.41 | |
21 | 350 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 25 m | 1:22.57 | |
22 | 147 | Soja Benedikte Lin | 2002 | GENTOFTE | 0286AB | 25 m | 1:23.96 | |
23 | 240 | Nielsen Marie | 2003 | ALLERØD | 0304AE | 25 m | 1:25.00 | |
24 | 242 | Nielsen Sofie | 2003 | ALLERØD | 0348AD | 25 m | 1:25.38 | |
25 | 253 | Sindahl Amalie | 2002 | ALLERØD | 0298AG | 25 m | 1:26.24 | |
26 | 193 | Weber Sofie Boesgaard | 2002 | HERLEV | 0278AK | 25 m | 1:27.72 | |
27 | 101 | Lundhus Sasia | 2002 | VEST | 0216AO | 25 m | 1:28.83 | |
28 | 337 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 25 m | 1:30.00 | |
29 | 116 | Witt Mia | 2002 | VEST | 0206AO | 25 m | 1:31.27 | |
30 | 231 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 25 m | 1:40.00 | ||
31 | 178 | Jensen Helene | 2003 | HERLEV | 0394AE | 25 m | 1:41.73 | |
32 | 177 | Jacobsen Thea | 2003 | HERLEV | 0338AC | 25 m | 1:44.37 | |
33 | 197 | Ørneborg Inge-Marie | 2003 | HERLEV | 0348AK | 25 m | 1:46.86 | |
34 | 211 | Kehlet Mathilde | 2003 | SØLLERØD | 0346AO | 25 m | 1:47.40 | |
35 | 189 | Oest Ida | 2003 | HERLEV | 25 m | 1:48.03 | ||
36 | 169 | Bøg Karen | 2003 | HERLEV | 25 m | 2:06.03 | ||
37 | 190 | Persson Sofie Sønderby | 2003 | HERLEV | 0332AQ | 25 m | 2:12.07 |
Årg. 2004-2014 |
1 | 326 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 1:24.11 | |
2 | 248 | Poulsen Ida | 2004 | ALLERØD | 0418AD | 25 m | 1:27.60 | |
3 | 184 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 25 m | 1:39.17 | |
4 | 364 | Ramlow Mathilde | 2004 | BIRKERØD | 0478AE | 25 m | 1:41.36 | |
5 | 343 | Jensen Betty Marie | 2004 | BIRKERØD | 0468AF | 25 m | 1:42.46 | |
6 | 204 | Drucker Pauline | 2004 | SØLLERØD | 0474AG | 25 m | 1:44.41 | |
7 | 255 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 25 m | 1:46.46 | |
8 | 247 | Pihl Cecilie | 2004 | ALLERØD | 0476AD | 25 m | 1:48.03 | |
9 | 367 | Ryding Rosalie Viola | 2005 | BIRKERØD | 0552AB | 25 m | 1:51.02 | |
10 | 361 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 25 m | 1:57.20 | |
11 | 328 | Clausen Sarah Holm | 2004 | BIRKERØD | 0486AG | 25 m | 1:58.61 | |
12 | 314 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 25 m | 1:59.92 | ||
13 | 360 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 25 m | 2:01.29 | |
14 | 348 | Krølner Anna | 2004 | BIRKERØD | 0434AF | 25 m | 2:02.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 06 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:44 |