Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Nordea Sigma Birkerød Årg.cup |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:56 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2014 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Karen Bøg |
2003 |
|
HERLEV |
|
25m |
2:21.03 |
321 |
2 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:54.92 |
184 |
3 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:50.04 |
333 |
4 |
Karla Marie Fæster |
2004 |
0446AG |
BIRKERØD |
|
25m |
1:53.07 |
190 |
5 |
Sofie Sønderby Persson |
2003 |
0332AQ |
HERLEV |
|
25m |
2:18.03 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
364 |
1 |
Mathilde Ramlow |
2004 |
0478AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:46.64 |
161 |
2 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
25m |
1:45.48 |
193 |
3 |
Sofie Boesgaard Weber |
2002 |
0278AK |
HERLEV |
|
25m |
1:44.10 |
337 |
4 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:44.44 |
116 |
5 |
Mia Witt |
2002 |
0206AO |
VEST |
|
25m |
1:46.24 |
346 |
6 |
Esmeralda Johansen |
2004 |
0482AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:47.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
|
ALLERØD |
|
25m |
1:43.19 |
101 |
2 |
Sasia Lundhus |
2002 |
0216AO |
VEST |
|
25m |
1:40.21 |
173 |
3 |
Emma Hald |
2001 |
0172AM |
HERLEV |
|
25m |
1:40.00 |
326 |
4 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:40.15 |
353 |
5 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:42.29 |
343 |
6 |
Betty Marie Jensen |
2004 |
0468AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:44.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
350 |
1 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:33.78 |
126 |
2 |
Signe Dyrskjøt Boesen |
2003 |
0308AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:32.53 |
144 |
3 |
Natalie Clara Petersen |
2002 |
0296AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.46 |
323 |
4 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:32.03 |
134 |
5 |
Molly Ibsen |
2003 |
0372AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:32.93 |
115 |
6 |
India Klyver Vind |
2001 |
0154AZ |
VEST |
|
25m |
1:39.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Benedikte Lin Soja |
2002 |
0286AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.28 |
106 |
2 |
Laura Lyngbye Nybroe |
2002 |
0272AL |
VEST |
|
25m |
1:27.80 |
50 |
3 |
Louise Engelhardt Christi |
2001 |
0138AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:26.79 |
97 |
4 |
Amalie K. Jacobsen |
2000 |
0062AO |
VEST |
|
25m |
1:26.89 |
128 |
5 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.11 |
340 |
6 |
Isabel Vang Hvitved |
2003 |
0316AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:30.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
362 |
1 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:24.50 |
72 |
2 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.14 |
77 |
3 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:14.34 |
167 |
4 |
Maja Egebjerg Brast |
2002 |
0206AF |
HERLEV |
|
25m |
1:18.58 |
188 |
5 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
HERLEV |
|
25m |
1:23.66 |
81 |
6 |
Elvira Wolff-Sneedorff |
2001 |
0156AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:26.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.12 |
335 |
2 |
Clara Gjerløv |
2002 |
0224AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.91 |
80 |
3 |
Mia Walter |
2000 |
0032AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:13.03 |
334 |
4 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:17.87 |
135 |
5 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.31 |
351 |
6 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:26.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
1:24.07 |
141 |
2 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.97 |
194 |
3 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
HERLEV |
|
25m |
1:11.31 |
109 |
4 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
0032AG |
VEST |
|
25m |
1:15.36 |
140 |
5 |
Sif Nikoline Madsen |
2001 |
0122AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.69 |
111 |
6 |
Emilie Stilling Sørensen |
2000 |
0028AB |
VEST |
|
25m |
1:24.63 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
09:56 |
|