Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Nordea Sigma Birkerød Årg.cup |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:45 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2014 |
|
|
|
|
Løb 13, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
237 |
2 |
Mathilde Mikkelsen |
2004 |
0428AD |
ALLERØD |
|
25m |
8:30.00 |
243 |
3 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
7:02.98 |
167 |
4 |
Maja Egebjerg Brast |
2002 |
0206AF |
HERLEV |
|
25m |
7:20.52 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
1 |
Elvira Wolff-Sneedorff |
2001 |
0156AJ |
LYNGBY |
|
25m |
6:38.84 |
97 |
2 |
Amalie K. Jacobsen |
2000 |
0062AO |
VEST |
|
25m |
6:09.78 |
126 |
3 |
Signe Dyrskjøt Boesen |
2003 |
0308AB |
GENTOFTE |
|
25m |
6:02.24 |
168 |
4 |
Celine Termark Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
25m |
6:08.09 |
112 |
5 |
Josefine Sørensen |
2000 |
0038AM |
VEST |
|
25m |
6:19.32 |
180 |
6 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
6:49.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
362 |
1 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
25m |
5:56.84 |
212 |
2 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
5:33.10 |
108 |
3 |
Sarah Krogh Scott |
2000 |
0088AM |
VEST |
|
25m |
5:29.54 |
103 |
4 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
25m |
5:31.08 |
77 |
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
5:47.22 |
340 |
6 |
Isabel Vang Hvitved |
2003 |
0316AB |
BIRKERØD |
|
25m |
5:57.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
0032AG |
VEST |
|
25m |
5:18.59 |
105 |
2 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
5:06.24 |
334 |
3 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
25m |
5:01.37 |
46 |
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
5:04.11 |
80 |
5 |
Mia Walter |
2000 |
0032AL |
LYNGBY |
|
25m |
5:13.91 |
72 |
6 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
25m |
5:28.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
332 |
1 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
25m |
4:59.86 |
325 |
2 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
BIRKERØD |
|
25m |
4:54.41 |
221 |
3 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
4:50.91 |
166 |
4 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
25m |
4:53.80 |
329 |
5 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
25m |
4:57.76 |
132 |
6 |
Rebecca Hansen |
2000 |
0004AO |
GENTOFTE |
|
25m |
5:00.09 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:45 |
|